OS X Yosemite dostupan danas

poruka: 42
|
čitano: 7.164
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OS X Yosemite dostupan danas".
12 godina
offline
OS X Yosemite dostupan danas

Ma joj pa kako? Pa zar Apple ne ogranicava svoje stare konfiguracije tako da nas prisili da kupimo nove? Kako sad odjenom ni jedan ne ispada s podrske?

 

 

 
4 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
F10EXX kaže...

Kako sad odjenom ni jedan ne ispada s podrske?

 

 

Kako ni jedan? Ispadaju svi ranije od navedenog:

  • iMac (2007. ili noviji)
  • MacBook (2009. ili noviji)
  • MacBook Pro (13-inčni 2009. ili noviji, ostali 2007. ili noviji)
  • MacBook Air (2008. ili noviji)
  • Mac Mini (2009- ili noviji)
  • Mac Pro (2008. ili noviji)
  • Xserve (2009.)
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
AA-d00d kaže...
F10EXX kaže...

Kako sad odjenom ni jedan ne ispada s podrske?

 

 

Kako ni jedan? Ispadaju svi ranije od navedenog:

  • iMac (2007. ili noviji)
  • MacBook (2009. ili noviji)
  • MacBook Pro (13-inčni 2009. ili noviji, ostali 2007. ili noviji)
  • MacBook Air (2008. ili noviji)
  • Mac Mini (2009- ili noviji)
  • Mac Pro (2008. ili noviji)
  • Xserve (2009.)

 

Lijepo kaze: "Yosemite će biti moguće instalirati na sve strojeve koji podržavaju OS X Mavericks (10.9)"

 

Buduci da je Mavericks bilo moguce instalirati na sve sto je podrzavalo Mountain Lion, ocito je da vec 2 godine Apple ne uklanja podrsku za bilo koji dodatni model. Sto je sasvim u suprotnosti s uvrijezenim misljenjem kako nas Apple tjera kupovati novi hardver. Npr. s Mountain Lionom je izletio Macbook 2007 sa x3100 grafikom u chipsetu za Core 2 Duo, a i to zbog nedostatka drivera i nedostatka podrske za Open CL.

16 godina
neaktivan
offline
OS X Yosemite dostupan danas

Ispalo je loše ali zapravo nisam tako mislio već mi je malo dosadno pa sam se eto tebe našao loviti za svaku riječ. {#}

Taj hardver je ionako prestar za većinu toga, tj. sumnjam da netko svakodnevno koristi te starije Mac modele tako da ti sys req i nisu problem.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
Dečki da li je već netko skinuo yosemite i probao airdrop na iphone (5,5s ili 6)???
To mi je fora, recimo sliknem nešto sa iphonom i prebacim na maca, navodno može slati video, web strane...
Imam ip5s i mba mid 2013 mislim da bi trebalo raditi
10 godina
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas

Evo upravo skidam Yosemite. Interesira me moraju li se kextovi instalirati poslije instalacije os-a?

Hejjjjj
13 godina
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
Chico12 kaže...

Evo upravo skidam Yosemite. Interesira me moraju li se kextovi instalirati poslije instalacije os-a?

 

Kakvi kextovi? Zašto bi to trebalo?
10 godina
offline
OS X Yosemite dostupan danas

Ma nemam pojma onako pitam. Nov sam na mac os-u, a to sam radio na hackintoshu, pa zbog toga.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 0:38 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
Chico12 kaže...

Ma nemam pojma onako pitam. Nov sam na mac os-u, a to sam radio na hackintoshu, pa zbog toga.

 

Nema za to potrebe... Stisneš update, popiješ pivu i imaš novi sistem...
13 godina
offline
OS X Yosemite dostupan danas

skida se, ima li kakvih problema sa adobeom i fontovima?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas

Evo meni radi, trebalo mi je minuta da nađe uređaj ali je našlo.

AirDrop je dobar kad ti neko šalje svoje stvari ali s iCloud-om ti ne treba jer ti sve sam sinhronizira. Sve stranice koje otvorim na mobitelu vidim odmah i na kompovima i obratno. Sav history, bookmarke i slično.

Sad još trebam isprobati iCloud Drive da vidim je dobar kao dropbox :)

12 godina
neaktivan
offline
OS X Yosemite dostupan danas
Kakav je u odnosu na MV za hardwer?!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas

Pa za sada mi sve tečno ide tako da ne mogu primjetiti da nešta šteka što se brzine tiče. Ipak, imam neki osjećaj da je i brže nego što je bilo ali osjećaj je subjektivan jer je i prije na MB Airu radilo sve. Baterija mi je na pola a radim na njemu od 7 ujutro, napravio sam backup nakon instalacije Yose, i na njemu sam sve do sada. 

Ono što sam primjetio je da u finderu ne mogu otvoriti iCloud drive, radi samo ako ga otvorim u novom prozoru, tek mi tad pokazuje što je u njemu. 

Bolje se povezuje s diskom na AP Extr. To otvara puno brže nego što je bilo  na Mav. 

Još otkrivam sve što je novo jer nisam skidao betu tako da mi je puno toga novo.

Pozive prima s mobitela, no nisam našao SMS (edit. evo sad sam našao na applovim stranicama da za poruke mobitel mora biti na 8.1, tako da do ponedjeljka ništa od toga). Moram vidjeti što je s tim.

Evo i na iMacu mi gotova instalacija :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 12:27 (sar007).
13 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas

Ako ces koristiti iCloud, sve slike koje na iPhoneu slikas odmah se pojave na Macu sinkronizirane u iPhoto aplikaciji i sve iWork dokumente koje napraviš su sad sinkronizirani u iCloud Drive folder unutar Findera..

15 godina
offline
OS X Yosemite dostupan danas

@sar imam isti problem ko i ti kad u Finderu stisnem na iCloud Drive, imam macbook air mid '13

vjerojatno neki bug..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
Blade18 kaže...

@sar imam isti problem ko i ti kad u Finderu stisnem na iCloud Drive, imam macbook air mid '13

vjerojatno neki bug..

Probaj napraviti sign out iz icluda i ponovo signin. Meni nije radio airdrop i handoff, pa je nakon toga sve proradilo. Ovo sam icloud drive imao isto, ali je proradilo nakon restarta.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 22:48 (ROADRUNNER).
9 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas

Našao sam na applovoj stranici što treba napravit.

Treba zatvoriti finder i ponovo ga otvoriti, tj. na jabuku pa force quit...

Kad ga nakon toga otvoriš, normalno radi.

13 godina
neaktivan
offline
OS X Yosemite dostupan danas

Kolika je cijena os-a?? Free

 

Kolika je cijena windowsa??

 

Ma ovi apple fanovi imaju mnogo novca i nemaju mozga oni mogu da izdvoje toliki novac za OS-X,,,ovce...{#}

 

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
excellent kaže...

Kolika je cijena os-a?? Free

 

Kolika je cijena windowsa??

 

Ma ovi apple fanovi imaju mnogo novca i nemaju mozga oni mogu da izdvoje toliki novac za OS-X,,,ovce...{#}

 

{#}  Cijena OS-a? Naravno da je free, kad je cijena iMaca 2600 €!

 

Najjeftiniji Mac Mini je 519 €.

 

Cijene u Hrvatskoj neću ni spominjat, pošto prodaju prošlogodišnju robu. {#}

Možeš li instalirati Yosemite na bilo koji PC, kao što možeš Windowse? Ne baš! {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 11:37 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas

Znaci sad kad izadje windows 9 ili kako ce se vec zvati bit ce besplatan update za sve windows korisnike?  Vidis ja na mom macpro laptopu iz 2009g vrtim najnoviji apple os i to za dzabe Znaci kupio sam laptop sa Leopard osom i sledecih pet godina samo apdejtujem sistem na novu verziju.Ti si do rad izdvojio oko 300 USD za windowse a o ostalim manama tog sustava da i ne govorimo....

15 godina
offline
OS X Yosemite dostupan danas

Kako vam radi Yosemiti? Meni se cini ko da malo steka, a isto se cini i kolegi, nadalje puno precesto mi se wifi pogubi, nesto sto se uopce nije dogadalo na maverick-u... 

Ono sto bi islo na plus stranu je baterija koja mi trenutno na mac Air-u drzi 11 sati i jos imam 26%, tu vidim malo poboljsanje... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
kizo2703 kaže...
excellent kaže...

Kolika je cijena os-a?? Free

 

Kolika je cijena windowsa??

 

Ma ovi apple fanovi imaju mnogo novca i nemaju mozga oni mogu da izdvoje toliki novac za OS-X,,,ovce...{#}

 

{#}  Cijena OS-a? Naravno da je free, kad je cijena iMaca 2600 €!

 

Najjeftiniji Mac Mini je 519 €.

 

Cijene u Hrvatskoj neću ni spominjat, pošto prodaju prošlogodišnju robu. {#}

Možeš li instalirati Yosemite na bilo koji PC, kao što možeš Windowse? Ne baš! {#}

 

Znači PC je bolji jer ne moze imati Yosemite, a Mac lošiji jer može i Yosemite i Win?
15 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
sar007 kaže...

 

Znači PC je bolji jer ne moze imati Yosemite, a Mac lošiji jer može i Yosemite i Win?

Gdje sam ja spominjao bolje i lošije? Tko kaže da OS X (ne samo Yosemite) ne možeš instalirati na ''običan'' PC?

Ovo je ''obični'' PC. Ovo je ''obični'' PC.
Ako znaš, sve se može.

excellent kaže...

Znaci kupio sam laptop sa Leopard osom i sledecih pet godina samo apdejtujem sistem na novu verziju.

Koliko ja znam, OS X je free tek od prošle godine.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 21:50 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
OS X Yosemite dostupan danas

Nemojte pretvoriti svaku prokletu temu u besmisleni rat, svatko ima svoju platformu koju preferira i to je to. Oni koji su u ovoj temi samo da seru po Macu i OSXu, možete to nastaviti sami s sobom pred ogledalom.

 

On-topic:

Ja sam u procesu downloada, vuče se užasno sporo, vjerojatno zbog loada na serveru. Continuity mi izgleda odlično, iako nemam iPhone, al to se možda promjeni kod kupovanja sljedećeg telefona upravo zbog toga. Izgleda kao odličan feature za posao.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
online
OS X Yosemite dostupan danas

Meni se dost brzo skinulo prek Vmware virtualke, nadogradnja na mavericks, i mogu reći da mi šteka za poludit, sva sreća da sam imao backup, pa sam ostao na mavericksu. Najvjerojatnije me hebe kaj neam drajvere za grafičku (8800gts), al kako mavericks radi fluidno na i5 4670k, 8 gb rama, bez drajvera za grafu, a jozo neće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
kizo2703 kaže...
sar007 kaže...

 

Znači PC je bolji jer ne moze imati Yosemite, a Mac lošiji jer može i Yosemite i Win?

Gdje sam ja spominjao bolje i lošije? Tko kaže da OS X (ne samo Yosemite) ne možeš instalirati na ''običan'' PC? Ako znaš, sve se može.

excellent kaže...

Znaci kupio sam laptop sa Leopard osom i sledecih pet godina samo apdejtujem sistem na novu verziju.

Koliko ja znam, OS X je free tek od prošle godine.

Nema đabe ni u stare babe a KAMOLI u Applea.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
15 godina
neaktivan
offline
Re: OS X Yosemite dostupan danas
LordShgi kaže...

Nemojte pretvoriti svaku prokletu temu u besmisleni rat, svatko ima svoju platformu koju preferira i to je to.

 

On-topic:

Ja sam u procesu downloada, vuče se užasno sporo, vjerojatno zbog loada na serveru.

Kad iTrollovi nemaju pametnijeg posla ...

 

On topic: ja sam skinul u četvrtak, odmah nakon izlaska, bez ikakvog problema.

Cryogenic kaže...

Meni se dost brzo skinulo prek Vmware virtualke, nadogradnja na mavericks, i mogu reći da mi šteka za poludit, sva sreća da sam imao backup, pa sam ostao na mavericksu.

Ja definitivno do daljneg ostajem na Mavericksu. Ovo šteka gore nego prva beta. I isto je na Macu i na Hacku. {#}

EZY-E kaže...

Nema đabe ni u stare babe a KAMOLI u Applea.

Naravno da nema, ako kupuješ Mac. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
offline
OS X Yosemite dostupan danas

U mene Yosemite radi fluidnije od Mavericksa.

Hejjjjj
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: OS X Yosemite dostupan danas

...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 0:27 (Cryogenic).
15 godina
neaktivan
offline
OS X Yosemite dostupan danas

Evo, skinuo se kroz noć, i upravo tipkam s njega, ali moram priznati da mi se novi dock ne sviđa toliko koliko mi se sviđao na screenshotevima. Nekak su ikone na njemu preeksponirane iz nekog razloga. Čudne boje neznam, al eto stvar navike valjda, nije ni bitno, glavno da radi.

 

Novi font mi paše, a spotlight je odličan, stvarno je perfektan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice