Osmica pet puta slabije od Sedmice

poruka: 26
|
čitano: 4.662
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osmica pet puta slabije od Sedmice".
16 godina
neaktivan
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Ja sam odusevljen 8-micom i sada se ne bih uopste vracao na 7.

potpuno sam se navikao na nove opcije,i dajem mu prednost u odnosu na win.7

JEdina zamjerka je samo vracanje na start iz desktop-a.

mislim da je kliktanje u sami cosak dosta problematicno za rad u nekim drugim aplikacijama jer se desava da slucajno u sred rada pokrenem start.

Ostalo je sve mnogo dobro

 
2 7 hvala 0
13 godina
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Ne iznenađuje me ovo. Isprobao sam 8 i ne vidim apsolutno ni jedan valjan razlog za prelazak na nju.

Moj PC  
34 3 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Na osmici sam od kad je izašla RTM verzija, i nije me baš dojmila. Sve sam gledao kako da se vratim na sedmicu, al ipak ću ostat na osmici, samo zato jer je novija i ima veći prioritet od sedmice po pitanju updateova.

Moj PC  
2 6 hvala 0
15 godina
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Hhaha, svi su u Microsoftu odušeljeni osmicom...pa bilo bi čudno da su oduševljeni u Appleu osmicom...

Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Probao sam win8 i nije me odusevio. Do daljnjega ostajem na 7 na kojemu sam jos od beta verzije, ne vidim razlog za upgrade.

clock2much
 
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Da, svi su bjezali na 7icu jer su bili na Visti ili XPu, nije fer usporedba.

 

8ica je bolja od 7ice, ali obicnom korisniku te stvari ne znace puno jerbo im je 7ica dovoljno dobra. Treba se cekat WinRT za ARM, odnosno tableti, tu je veliki potencijal IMHO

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
2 8 hvala 0
15 godina
online
Osmica pet puta slabije od Sedmice

bas u tom i je stvar, nema nikakvog razloga za prelazak. instaliro sam neku verziju te osmice cisto da i ja to probam i dobio sam dojam da microsfot sve vise ide na onu jednostavnost koju apple ima u osx.

Moj PC  
1 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Baš sam neki dan odlučio jedan PC opremiti za neke stvari koje rade samo pod Windowsima i nakon malo razmišljanja odlučio kupiti licencu za Sedmicu.

Ne bi bilo korektno reći da nisam zadovoljan Osmicom  jer je nisam koristio na pravim RL  zadacima, ali mogu reći da mi je neuvjerljiva, a filozofija mi ne paše.

Ostali strojevi su mi pod Linuxom i tako će ostati.


A naravno da u Redmondu pucaju od zadovoljstva. Dobili bi otkaz da nije tako. A za eventualni (malo vjerojatni) marketinški neuspjeh uvijek mogu optužiti korisnike koji ništa ne razumiju.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Osmica pet puta slabije od Sedmice
Hexfire kaže...

Ne iznenađuje me ovo. Isprobao sam 8 i ne vidim apsolutno ni jedan valjan razlog za prelazak na nju.

Ni ja ne vidim.

  • MetroUI koji mi u mnogočemu olakšava posao.
  • Start Button+ olakšava pretragu aplikacija, postavki i tako dalje.
  • Optimizirana potrošnja RAM-a (zadnji put viđeno na XP-u) - u idleu 750-800 MB, 7ica je rijetko padala ispod 1 GB
  • Brzina i fluidnost.

 

Od volje vam, ali Windows 8 64-bitni genuine rula!

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ Salman v4.2 + Siyah 4.1.5 + CWM 6.0.1.2
16 godina
neaktivan
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

stavi tabletni start na desktop da korisnici budu zadovoljni, još da obični start stavi na rt pa da i antuntun bude zadovoljan

gaahhh
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osmica pet puta slabije od Sedmice
sudy_freak kaže...

Ni ja ne vidim.

  • MetroUI koji mi u mnogočemu olakšava posao.
  • Start Button+ olakšava pretragu aplikacija, postavki i tako dalje.
  • Optimizirana potrošnja RAM-a (zadnji put viđeno na XP-u) - u idleu 750-800 MB, 7ica je rijetko padala ispod 1 GB
  • Brzina i fluidnost.

 

Od volje vam, ali Windows 8 64-bitni genuine rula!

Da vidimo:

 

1). Neznam u čemu ti to točno olakšava posao, izbjegavam ga koliko je god moguce, prakticki ga jedino koristim kad treba search koristit

2). Ista stvar

3). S ovim se slažem

4). I ovime isto

 

Dodao bih još puno brži startup, to mi je možda i najbolja odlika osmice.

15 godina
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Za nijansu je bolji sistem od prethodnika, barem je moje iskustvo takvo.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Osmica pet puta slabije od Sedmice
sudy_freak kaže...
Hexfire kaže...

Ne iznenađuje me ovo. Isprobao sam 8 i ne vidim apsolutno ni jedan valjan razlog za prelazak na nju.

Ni ja ne vidim.

  • MetroUI koji mi u mnogočemu olakšava posao.
  • Start Button+ olakšava pretragu aplikacija, postavki i tako dalje.
  • Optimizirana potrošnja RAM-a (zadnji put viđeno na XP-u) - u idleu 750-800 MB, 7ica je rijetko padala ispod 1 GB
  • Brzina i fluidnost.

 

Od volje vam, ali Windows 8 64-bitni genuine rula!

MetroUI mi samo smeta i izgleda kao višak.

E stvarno ću stavljat 8 radi 200 rama više. Trenutno kad je 8GB rama 400 kuna, ovo je nikakva prednost.

Brzina i fluidnost identična 7.

 

E da, podigne se sustav 10 sekundi brže. Evo jedina kakva takva prednost koju ja vidim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 14:30 (Hexfire).
14 godina
neaktivan
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Windows 7 je novi XP. Toliko je dobar da ce tesko ljude natjerat da pređu na nesto novo. Osobno nema sanse da idem na Win8 nikako mi ne odgovara. 7 je zasad super i niti jedan error nisam vidio otkako je instalirana 2 godine a to je najbitnije 2-3 sekunde kod startupa i slicno mi ne igra ulogu neku pretjeranu. I radi kao da je jucer instalirana ne prije 2 godine i stvarno ne vidim razlog za prec na 8.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Koristio osmicu preko dva mjeseca i vratio se na sedmicu.

Razlog je samo metro sucelje, inace osmica je stvarno dosta brza u mnogocemu od sedmice.

Dao sam joj vremena da se oprobam naviknuti, jer sam mislio da je to sve mozda samo stvar navike ali nije tako. Jednostavno je previse neprakticno, mozda na mobitelima i tabletima i bude dobro ali na desktop masini nikako.

Ako izadje neki patch koji ce omoguciti iskljucivanje metroa u potpunosti odma prelazim na osmicu.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Kako prednost 8mice vidim jedino u korištenju touch screen-a (MetroUI), a nemam touch screen monitor na stolu, zaista mi se ne prelazi na novi OS tek toliko radi nešto bržeg startup-a i nekoliko dodatnih detalja {#}

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Ja sam neki dan instalirao osmicu (RTM MSDNAA) i mogu reći da ostajem na njoj. Metro start menu možeš zamisliti ko full screen start menu (koji btw makneš kad se sistem starta pritiskom na ESC).

 

 * Možda zanimljiv članak za one koji se ipak odluče ostati na osmici: http://www.pocket-lint.com/news/45897/windows-8-tips-non-touch

 * Tip za gašenje kome je 3 klika previše: shortcut na desktopu koji pokazuje na "C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -t 00 -f"

 * Power user meni : windows tipka + x

 

Metro je potpuno prilagođen za touch ekrane i taj dio možeš kompenzirati keyboard shortcutima, a desktop mod je poboljšana verzija sedmice. Mislim da objektivnih nedostataka nema nego ljudi općenito ne teže promijenama pa tako i tu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 16:24 (Pr0xiMUS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osmica pet puta slabije od Sedmice
sudy_freak kaže...
  • .MetroUI koji mi u mnogočemu olakšava posao.
  • Start Button+ olakšava pretragu aplikacija, postavki i tako dalje.
  • Optimizirana potrošnja RAM-a (zadnji put viđeno na XP-u) - u idleu 750-800 MB, 7ica je rijetko padala ispod 1 GB
  • Brzina i fluidnost.

 

Od volje vam, ali Windows 8 64-bitni genuine rula!

- ovisi (osobni stav).

- ovisi (osobni stav)

- netočno. Od SP1 sedmica (bez tweakanja i sl., origigi) aktivno koristi 750-850MB. Mješaš Vistu i pred SP, kao i količinu dostupnog RAMa, na računalu s 2GB će uzeti 800-900, s manje će se zadovoljiti s 500MB s više, ostaje ispod GB (850MB) mada je tad svejedno, dok je prije korištenje išlo do 1.2-1.5GB.

Još bitna sitnica, taj RAM se ne troši, on se (pametno) koristi. Pogotovo kad ga se ima i kad zjapi prazan.

- jednako. Dobar PC s dobrim OSom radi jedanko (dobro), ako je nešto od tog jogurtasto nije usporedivo (ponekad je i znanje neki faktor).

 

MS rula sa svakim svojim OSom. 8mica je samo jedna od etapa (dok je statistika, samo statistika, btw XP je još uvjek na drugom mjestu, puno žganaca još treba osmici..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 18:17 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Osmica pet puta slabije od Sedmice
Apsolutno podržavam, jedino mi nije jasno, a nadam se da MSu je za njihovo dobro, zašto forsiraju micanje start gumba i ne dopuste desktop korisnicima izbor defaultnog sučelja, jer nakon nekoliko mjeseci korištenja 8ice to je jedino što mi i dalje smeta, u hrpu drugih stvari to je napredniji sustav od 7ice
12 godina
neaktivan
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Jedini razlog sto nisam na osmici je zbog drivera. A i bez drivera je brza od sedmice.

 

ihush, ti pricas o 32-bitnom sistemu. Kod mene sedmica 64-bitna sa SP1, odmah nakon instalacije koristi preko 1GB RAM-a.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Osmica pet puta slabije od Sedmice
Bilal kaže...

ihush, ti pricas o 32-bitnom sistemu. Kod mene sedmica 64-bitna sa SP1, odmah nakon instalacije koristi preko 1GB RAM-a.

Da, i? Koristi ga za nešto, ne zjapi prazan. Prefetch anyone?

 

Za XP se moglo reći da troši RAM bezveze (ostavlja DLLove koji se ne koriste i sl.) ali Vista i stariji daleko pametnije barataju sa RAMom. Aplikacije se brže izvode na istom stroju sa Win7 i XP.

 

2GB koštaju 100tinjak kn. Skoro badave. Ako netko ima 2GB i manje, Win7 nema što instalirati. Osim ako ne misli igrati šah. AV, browser, flash plugin, defender, neki media player i eto te na 2GB+.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 17:55 (Sum_of_all_fears).
16 godina
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Kad bi meni smisao rada na računalu bila moda ikonica i položaj start gumba, baš bih mijenjao.
Ovako, imam previše programa, hardvera i periferije za koju ne želim prolaziti torture i muke

sa ponovnim postavljanjem da radi kako je i radilo (npr. SSD cacheing u intel RST-u).

Nek naprave nekakav SP1, nek potvrde svi proizvođači softvera o kojem ovisim ja i posao,
da je isto ili bolje, možda onda odem ukopčati drugi os.
Ovako, meni je OS samo i isključivo operativna pozadina

a ne smisao rada na kompu. Ako radi, ne popravljam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 18:06 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Ne znam je li istina, nije mi se dalo uopće provjeravati, da će jeftinu nadogradnju sa sedmice na osmicu imati samo vlasnici OEM verzija, dakle vlasnici računala sa instaliranim OS-om?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osmica pet puta slabije od Sedmice
Hexfire kaže...

Ne iznenađuje me ovo. Isprobao sam 8 i ne vidim apsolutno ni jedan valjan razlog za prelazak na nju.

Isprobao sam i ja, i jedino što mi je tamo zapelo za oko je daleko dorađeniji Task Manager. No nedovoljan razlog na prelazak sa Sedmice.

malina22 kaže...

Hhaha, svi su u Microsoftu odušeljeni osmicom...pa bilo bi čudno da su oduševljeni u Appleu osmicom...

Kakve su reakcije na Osmicu, imslim da su u Appleu oduševljeni! :)

Hexfire kaže...
E da, podigne se sustav 10 sekundi brže. Evo jedina kakva takva prednost koju ja vidim.

Da pogodim, uspoređivao si nekoliko mjeseci (godina) staru instlaciju Sedmice, sa instaliranim svim mogućim i nemogućim programima, dodacima, driverima,... sa posve svježom instalacijom Osmice?

Pr0xiMUS kaže...
 * Tip za gašenje kome je 3 klika previše: shortcut na desktopu koji pokazuje na "C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -t 00 -f"

IMHO, ovo im je popriličan fail! To bih slobodno mogao usporediti sa prodajom automobila bez startera, kojeg se pokreće sa ručicom za "krankanje" motora. I onda se nađe pametna glava koja predloži parkiranje automobila na nizbrdici, kako bi ga se moglo upaliti i bez ručice za "krankanje".

 

Meni je Osmica poluproizvod, nedonošče, poput Viste. Koju sam u potpunosti preskočio, kao što ću i Osmicu. Više sreće sa "Devetkom".

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
15 godina
offline
Re: Osmica pet puta slabije od Sedmice
Bilal kaže...

Jedini razlog sto nisam na osmici je zbog drivera. A i bez drivera je brza od sedmice.

 

ihush, ti pricas o 32-bitnom sistemu. Kod mene sedmica 64-bitna sa SP1, odmah nakon instalacije koristi preko 1GB RAM-a.

 ne, ne govorim o 32 bita.

- čist sistem, svi potrebni driveri, update, i par utilsa, osnovno podešavanje (ne twekanje ili gašenje servisa). Naravno podešen npr defrag koji ne radi u backu i sl.

- koliko troši? Koliko RAMa ima računao na raspolaganju..

Zapravo je jedini AERO koji troši zanemarivo (nije usporedivo jer ga osmica nema) i nedostatak drivera za osmicu, pa koristi generički koji je manji od klasičnog-prosječnog. (osmica nije bez drivera, bez drivera PC ne koristi konkretan hardware, osmica koristi generički, to nije isto).

 

ta priča o potrošnji je priča, stara. Do SP1 je zauzeće bilo cca 1.2GB na standardnom PCu, sad je ispod 1.

Naravno, npr notebook s wlanom, BTom itd. će potrošiti dodatno, za drivere.

Evo jedan ekranskipucanj, u backu update, ezaba, ...potrošnja 1.03GB-pala na 939MB, pa 850. dok pišem ovaj txt i dok copy-pasteam slike u photoshopu ponovo skok na 900MB .. na 32bita. Na 64, je cca 50MB više na identičnoj konfiguraciji.

 

- picts, podjeljene zbog rezolucije.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Osmica pet puta slabije od Sedmice

Takoder ostajem na Sedmici.... vidim prednosti Osmice ali ne zelim prelaziti, svida mi se bolji task manager, svida mi se onaj feauture "restore defaults" (kako se vec sada zove), svida mi se manja "potrosnja", stabilniji i opcenito brzi OS i brzi startup ali to mi nije dovoljno i onaj Metro mi se ne svida niti najmanje.... sve dok ce Sedmica i dalje dobivati update, ako ce i dalje igre i programi  podrzavati Sedmicu (a ne vidim razloga zasto ne jer jos uvijek podrzavaju XP i Vistu... ok XP polako umire ali jos je ziv) itd onda definitivno ostajem na Sedmici i cekam devetku, a kako je MS krenuo izgleda da cemo brzo vidjeti devetku (malo pretjeruju), ovo je njihov "CoD i DLC sistem"

 

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 19:31 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice