Osvježeni MacBookovi

poruka: 88
|
čitano: 11.811
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osvježeni MacBookovi".
13 godina
neaktivan
offline
Osvježeni MacBookovi

Dobra je to stvar taj Thunderbolt samo što nema diskova i usb-a za njega.

 
4 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Osvježeni MacBookovi

Rado bih da mi netko jednog pokloni

http://www.soundstream.com/
 
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
prava prilika za kupnju 17 incnog modela :)
13 godina
neaktivan
offline
Osvježeni MacBookovi

Opet najbolji!

Moj PC  
7 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
I nema usb?
16 godina
neaktivan
offline
Osvježeni MacBookovi

to je to, sljedeci put u kad sam u USA, ide samnom nazad.. {#}

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi

aha, zato su intelovi postavljali nogu usb3 standardu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Osvježeni MacBookovi

Nelogičan mi je logo - munja...pa više ima veze sa strujom, a ne sa munjevitim prijenosom podataka. 

...nije zlato sve što sja...
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 18:43 (Monk3).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
Monk3 kaže...

Nelogičan mi je logo - munja...pa više ima veze sa strujom, a ne sa munjevitim prijenosom podataka.

  Pa i ima veze sa strujom, uređaji preko ovog porta mogu primiti do 10W struje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
AFK kaže...

Dobra je to stvar taj Thunderbolt samo što nema diskova i usb-a za njega.

Jos nema.

Danas je prvi dan da je standard na zivotu :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
funat kaže...
I nema usb?

Kako nema? na prilozenoj slicici su dva USB utora pored ovog novog Thunderbolta.

13 godina
neaktivan
offline
Osvježeni MacBookovi

Za sto ce se konkretno Thunderbolt koristiti?

 

Jel ima bilo koji hardver trenutno koji se moze na njega spojiti?

Bas me zanima razvoj situacije...

If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won. - Linus Torvalds
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Osvježeni MacBookovi

znači što, USB više neće biti standard ? Čovječe ... :-| ...

:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Osvježeni MacBookovi
A.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 22:34 (artfull).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
Nekako mi se cini da bi s taj port mogao naci na novom iphonu...inace ovo mi se cini smrt usb 3.0 i to prerana ali tako je...
Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
15 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
CroVandal kaže...
Nekako mi se cini da bi s taj port mogao naci na novom iphonu...inace ovo mi se cini smrt usb 3.0 i to prerana ali tako je...

Vidiš tako nešto bi mogao i ipad dobiti, da nabace takav jedan konektor sa kojim možeš povezati sve i svašta i pritom postizati ogromne brzine{#}

Stoja
15 godina
neaktivan
offline
Osvježeni MacBookovi

Da, ovo je smrt za USB 3.0 i eSATA kako izgleda, barem ja ne vidim racionalnog razloga za daljnje ulaganje u te dvije tehnologije.

 

Interesantno je da je prema pisanju Aplle Insidera Intel odlucio ovu tehnologiju licencirati iskljucivo Apple-u do kraja ove godine, mainstream proizvodjaci bi trebali poceti ugradjivati Thunderbold tek u proljece 2012. Ako je zaista tako, to znaci da Apple ima cijelu godinu prednosti da razvije cijeli ekosistem oko ove tehnologije prije nego drugi uopce ponude prve uredjaje s tim prikljuckom. http://www.appleinsider.com/articles/11/02/24/intel_details_thunderbolt_as_exclusive_to_apple_until_2012.html

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
RobertS kaže...

Da, ovo je smrt za USB 3.0 i eSATA kako izgleda, barem ja ne vidim racionalnog razloga za daljnje ulaganje u te dvije tehnologije.

 

Interesantno je da je prema pisanju Aplle Insidera Intel odlucio ovu tehnologiju licencirati iskljucivo Apple-u do kraja ove godine, mainstream proizvodjaci bi trebali poceti ugradjivati Thunderbold tek u proljece 2012. Ako je zaista tako, to znaci da Apple ima cijelu godinu prednosti da razvije cijeli ekosistem oko ove tehnologije prije nego drugi uopce ponude prve uredjaje s tim prikljuckom. http://www.appleinsider.com/articles/11/02/24/intel_details_thunderbolt_as_exclusive_to_apple_until_2012.html

  Ok, ali to ne znaci da ostali proizvodjaci nece raditi na "Thunderboltu" (ili kako ce ga vec nazvati) vec samo da ga neceimplementirati u svoje proizvode do 2012. zar ne?

If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won. - Linus Torvalds
15 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
CRT kaže...

  Ok, ali to ne znaci da ostali proizvodjaci nece raditi na "Thunderboltu" (ili kako ce ga vec nazvati) vec samo da ga neceimplementirati u svoje proizvode do 2012. zar ne?

Da, ali đaba ako ih nemogu plasirati na tržište, a do tada apple će ti izaći posebni thunderbolt eksterni disk, ili stick, i slične stvari, a možda ugrade i u svoje ostale uređaje(monitorim im već i podržavaju jer je konektor jednak display portu ako se ne varam) i ipak je godinu dana puno, jer do tada imaju dovoljno vremena da naprave tranziciju sa svim ostalima modelima i tako polako standardiziraju novi konektor. I kada oni budu već praktički sređeni, mi ćemo onda početi dobivati matične sa tim priključkom, pa određene prijenosnike i malo po malo se širiti...

 

Ali nema veze, glavno da se ide naprijed i da se tehnoligija usavršava i što više je univerzalnija, jer pored ovog konektora nema potrebe za 3 posebna konektora tipa USB/DVI/eSATA/firewire/HDMI koje recimo danas jači prijenosnici svi imaju, ovako umjesto svega toga puknu 4-5 komada thunderbolta i rješena stvar, i istovremeno možeš spojiti što god hoćeš.

Stoja
16 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
Uuu ekskluziva. Niske strasti su najbolje oruzje marketinga. Iako se meni cini, da u tom slucaju jednostavno vecina ljudi nece mariti za taj fensi port do sredine 2012.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
funat kaže...
Uuu ekskluziva. Niske strasti su najbolje oruzje marketinga. Iako se meni cini, da u tom slucaju jednostavno vecina ljudi nece mariti za taj fensi port do sredine 2012.

 

Stvorit ce solidnu bazu korisnika do onda.

A , nemozes rec da je guranje takvog standarda losa stvar.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
16 godina
neaktivan
offline
Osvježeni MacBookovi

Moguce su i opcije display-a, sto ranije nije bilo moguce...

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 4 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Osvježeni MacBookovi
Ima opće ko od vas pojma o brzinama prijenosa podataka?
Svi guraju koje kakve tehnologije i pune vam glave brzinama a da ni ne razmišljate o tome koji uređaj na planeti može iskoristiti postojeću tehnologiju.
USB 3.0 ima prijenos od 5 Mb/s = 625 MB/s
Trenutne brzine SSD diskova se vrte oko 270 do 285 MB/s. Realne brzine su oko 250 ali nema veze.
Znači da je USB 3.0 duplo brži nego nam treba.
Je USB 3.0 je definitivno osuđen na propast isto kak je i USB 2.0 bil kad je Apple imal duplo brži firewire.
Isto tak biseri koji pišu da bi novi iphone ili ipad mogli imat Thunderbolt priključak ne misle svojom glavom.
Kam si budeš zaštekal taj novi iphone ili pad? U pakšu ili kaj? Jer pretpostavljam da imaš priključak?
Iphone i ipad budu USB uređaji (eventualno stave neki dongle za Thunderbolt da budalama uzmu extra 50 do 100$) jer 10000000000000000000000000000 računala na svijetu ima USB a do onda kad izbace te uređaje se bude prodalo 100000 Thunderbolt Macova.

Pohvalno da guraju novu bolju tehnologiju koju su za potrebe preseravanja nazvali fancy ali ljudi mislite svojom glavom a ne da skačete na svaki Bandwagon od Apple ko da je jedini na svijetu.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
CRT kaže...

Za sto ce se konkretno Thunderbolt koristit

Za sve :).

 

@ New_Man

Ima i druga prednost osim brzine - doslovna svestranost

16 godina
online
Re: Osvježeni MacBookovi
Je možeš spojiti svestrani monitor ludilo brale.
Meni moj HDMI radi savršeno dobro.
15 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
mapir kaže...
CRT kaže...

Za sto ce se konkretno Thunderbolt koristit

Za sve :).

 

@ New_Man

Ima i druga prednost osim brzine - doslovna svestranost

Jel mos punit ajfon preko thunderbolta?

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
NEW_MAN kaže...
Ima opće ko od vas pojma o brzinama prijenosa podataka?
Svi guraju koje kakve tehnologije i pune vam glave brzinama a da ni ne razmišljate o tome koji uređaj na planeti može iskoristiti postojeću tehnologiju.
USB 3.0 ima prijenos od 5 Mb/s = 625 MB/s
Trenutne brzine SSD diskova se vrte oko 270 do 285 MB/s. Realne brzine su oko 250 ali nema veze.
Znači da je USB 3.0 duplo brži nego nam treba.
Je USB 3.0 je definitivno osuđen na propast isto kak je i USB 2.0 bil kad je Apple imal duplo brži firewire.
Isto tak biseri koji pišu da bi novi iphone ili ipad mogli imat Thunderbolt priključak ne misle svojom glavom.
Kam si budeš zaštekal taj novi iphone ili pad? U pakšu ili kaj? Jer pretpostavljam da imaš priključak?
Iphone i ipad budu USB uređaji (eventualno stave neki dongle za Thunderbolt da budalama uzmu extra 50 do 100$) jer 10000000000000000000000000000 računala na svijetu ima USB a do onda kad izbace te uređaje se bude prodalo 100000 Thunderbolt Macova.

Pohvalno da guraju novu bolju tehnologiju koju su za potrebe preseravanja nazvali fancy ali ljudi mislite svojom glavom a ne da skačete na svaki Bandwagon od Apple ko da je jedini na svijetu.

 

Ribica imas li ti pojma o brzinama prijenosa podataka?

Tocnije znas li o cemu se ovdje prica?

Da ti malo nacrtam, Spojis 2 externa HDD-a (za koje nece bit potreban adapter za napajanje), telku, na jedan jedini utor.

USB 3.0 je ogranicen kao standard i kao takav nemoze konkurirat TB.

A neznam jesi li primjetio, Intel bas i ne gura USB 3.0, a trenutno je Apple malo jaci nego kad je izlazio firewire.

A iphone jos nece dobit konektor za TB, makar bi adapter se mogo vrlo brzo pojavit.

I najbitnije, to je INTEL-ova tehnologija koju je Apple prvi prihvatio.

Prvi se pamte ;)

Misli malo svojom glavom ako mozes i shvati da je standard superioran USB 3.0 a ako tolko mrzis apple lupi istom u stol jel bi na taj nacin bolje argumente napravio nego sto si natipko prstima.

 

  @tnakir kad dodje neki kabel moces ga punit, i akumulator od auta :)

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 10:01 (bistri).
15 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
funat kaže...
I nema usb?

Genijalno, daš brdo love i onda si na to ne možeš ništa uštekati. 

16 godina
offline
Re: Osvježeni MacBookovi
rjakopec kaže...
funat kaže...
I nema usb?

Genijalno, daš brdo love i onda si na to ne možeš ništa uštekati. 

 

Ima 2 USB prikljucka (17" ima 3)
16 godina
online
Re: Osvježeni MacBookovi

@bistri
Neću spajati sve na jedan jedini utor ili da ti nacrtam? Taj daisy chain pederluk sam budala može prihvatit. Spajanje više diskova bez napajanja je i sad moguće, ali mi ne treba. Baš me zanima broj napajanja koja budu pocrkala kad budale počnu spajat masu diskova na notebook a ti isti diskovi vuku struju iz notebooka umjesto iz svojeg externog napajanja.
Nigdi nisam napisal da USB 3.0 nije inferioran u odnosu na TB ali je više nego dovoljan.
Mene jedino kaj zanima je cijena. Ako bude cijenovno u rangu USB 3.0 onda to ima smisla. Plačat više za nešto što mi ne koristi mi nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 11:11 (NEW_MAN).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice