Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

poruka: 23
|
čitano: 3.917
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?".
15 godina
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

A upitnik na kraju naslova teksta znači da je sav tekst ispod njega pod upitnikom?

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

Ja mislim da Nvidia neće još prelaziti na gtx 2000 nomenklaturu. Nisu napravili gtx 1080 Ti pa vjerojatno to, kao i prošli put, čeka u obliku mrvu oslabljene, sa nešto manje Gddr-a, full otključane Pascall arhitekture koju su izbacili u quadro GP100 modelu prije neki dan. Ili još vjerojatnije, to ide na spomenutu titanXblack pascal, a GP102 na Gtx1080Ti. Dakle, i dalje 16nm, samo malo niveliran top mainstream gaming ponude, jer im je ostatak GTX 1000 serije sasvim konkurentan AMD-u i puno jeftiniji za nastavak proizvodnje. Naravno, ukoliko ne pribjegnu uobičajenom rebrandingu. Nadam se da neće.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 21:12 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

Novi čip ili procesor kao osnova IT-a su mi jedno od najdražih vijesti i rado komentiranih, ali ovaj tekst od g. Arunovića je daleko ispod prosjeka.

Moj PC  
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

Živi bili pa vidjeli! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
Envy kaže...

Novi čip ili procesor kao osnova IT-a su mi jedno od najdražih vijesti i rado komentiranih, ali ovaj tekst od g. Arunovića je daleko ispod prosjeka.

 ćovik oćito iz raznih upitnih leakova pokušava složit istinitu informaciju tako da mu svaka ćast na trudu.

11 godina
odjavljen
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

Hoće ovaj put ubaciti i stvarni DX12? Ili samo ostaje print na ambalaži?

SkorvY
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

pital sam vrapce na grani u dvorištu i nemaju pojma o tome. a inače nisu baš posljednji koji doznaju novosti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
dabar_solta_V2 kaže...
Envy kaže...

Novi čip ili procesor kao osnova IT-a su mi jedno od najdražih vijesti i rado komentiranih, ali ovaj tekst od g. Arunovića je daleko ispod prosjeka.

 ćovik oćito iz raznih upitnih leakova pokušava složit istinitu informacijupredviđanje tako da mu svaka ćast na trudu.

 eto

11 godina
odjavljen
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

Dakle još nemamo ni Vegu, a ovdje autor već o nekakvom osvježenom Pascalu, o kojem nemamo apsolutno ništa provjereno i pouzdano.

 

Sve su to zanimljiva nagađanja, ali ništa više od toga.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
skorvy kaže...

Hoće ovaj put ubaciti i stvarni DX12? Ili samo ostaje print na ambalaži?

 pa posto je reprint u pitanju ne novi gpu ,onda nema nist od tog

jer citava gaming paleta 2k ce biti ustvari frizirani maxwell no3

ili sto vele volta na 12nm

tj nista novoga ,samo dodano jos blokova ili jos vise dignut oc da kompezira

super stari dx11 gpu

kako pisu okrljasteni  ifrizirani kepler u maxwell paketu (finfet + 16nm)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2017 9:54 (husarim).
15 godina
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
dabar_solta_V2 kaže...
Envy kaže...

Novi čip ili procesor kao osnova IT-a su mi jedno od najdražih vijesti i rado komentiranih, ali ovaj tekst od g. Arunovića je daleko ispod prosjeka.

 ćovik oćito iz raznih upitnih leakova pokušava složit istinitu informaciju tako da mu svaka ćast na trudu.

Znam ja da se on trudi i ja se mu čestitam od srca, ali kao što rekog ovaj tekst je daleko, daleko od prosjeka da ne kažem o top tekstovima.

16 godina
moderator
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
skorvy kaže...

Hoće ovaj put ubaciti i stvarni DX12? Ili samo ostaje print na ambalaži?

 Ako misliš na asinkroni compute, sumnjam da će ga dodavati prije Volte. To je jednostavno njihova filozofija od uvijek, isto kao što je AMD-ova fiolozofija ubacivati super-moderne feature koji ispadnu korisni tek kasnije. 

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
eywa33 kaže...

Dakle još nemamo ni Vegu, a ovdje autor već o nekakvom osvježenom Pascalu, o kojem nemamo apsolutno ništa provjereno i pouzdano.

 

Sve su to zanimljiva nagađanja, ali ništa više od toga.

 O Vegi se dosta zna jer je AMD objavio dosta informacija + što se može napraviti logička pretpostavka odnosno pretpostavke na bazi starijih čipova, raznih fotki jezgri ili primjerice profesionalnih kartica temeljenih na jednakoj arhitekturi. 

12 godina
protjeran
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

Denise kad ce tvoj video s bfs-a?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
Denis kaže...

 O Vegi se dosta zna jer je AMD objavio dosta informacija + što se može napraviti logička pretpostavka odnosno pretpostavke na bazi starijih čipova, raznih fotki jezgri ili primjerice profesionalnih kartica temeljenih na jednakoj arhitekturi. 

 Istina, neke su informacije o vegi dostupne. Ali o pascalu "refresh" ipak još ništa, bar kolko ja znam, nije objavljeno, što znači da je sve onda nagađanje, a to je isto u redu. Nemam ništa protiv, samo mislim da je preuranjeno bez konkretnijih podataka. Videocardz mi je prvi izvor za unekoliko validnije informacije o novim čipovima. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
moderator
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
eywa33 kaže...
Denis kaže...

 O Vegi se dosta zna jer je AMD objavio dosta informacija + što se može napraviti logička pretpostavka odnosno pretpostavke na bazi starijih čipova, raznih fotki jezgri ili primjerice profesionalnih kartica temeljenih na jednakoj arhitekturi. 

 Istina, neke su informacije o vegi dostupne. Ali o pascalu "refresh" ipak još ništa, bar kolko ja znam, nije objavljeno, što znači da je sve onda nagađanje, a to je isto u redu. Nemam ništa protiv, samo mislim da je preuranjeno bez konkretnijih podataka. Videocardz mi je prvi izvor za unekoliko validnije informacije o novim čipovima. 

 Zato sam i napisao u članku da se o Nvidijinom odgovoru na Vega kartice zapravo jako malo zna i da su ovo sve predviđanja. Ali ono što se zna da je sljedeća arhitektura Volta i da će stići ove godine. A sigurno neće stići u obliku Geforce kartice već isto kao i Pascal 2015., u obliku super-mega-skupe profesionalne kartice odnosno HPC akceleratora. 

Dakle logično je da između Pascala i Volte bude nešto, a zvuči smisleno da to nešto bude Pascal Refresh iliti nova serija kartica temeljenih na čipova Pascal arhitekture, ali proizvedenih optimiziranijim procesom (analogno Kaby Lake 14nm+ kod intela vs. Skylake 14nm). 

 

I meni fale konkretni podaci. Samo sam pokušao sumirati neko svoje shvaćanje tih glasina. 

16 godina
moderator
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
Stjepanj kaže...

Denise kad ce tvoj video s bfs-a?

 Kaže Baksolino da će uskoro. 

14 godina
neaktivan
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

Koliko nadrobljenih gluposti na jednom mjestu...

(Naravno, to je sve pod uvjetom da Nvidija doista može izvući tako velik rast takta iz postojećeg 16-nanometarskog procesa koji se rabi i za proizvodnju aktualnih kartica jer 12-nanometarski zasigurno neće biti spreman. ), bla, bla...

Jel koga briga koji je nano proces za izradu i minijaturizaciju elektronskih sistema u npr. automobilima?

Ma koga briga za proizvodni proces, alo?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2017 20:29 (Alien 1971).
 
0 5 hvala 0
10 godina
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

Ne slažem se da je ovaj tekst ispod prosjeka. 

Naime, sa velikim zanimanjem čitam Denisove tekstove bilo da su u on-line izdanju ili u paprinatom izdanju BUG.

Naime, ovaj tekst dolazi uz pretpostavku, odnosno predviđanje, te objašanjava kako će jedan veliki igrač na razmatranom tržištu dati odgovor na bačenu rukavicu od istog tako drugoga velikog igrača.

Volim ovakve tekstove, jer su aktualni, informativni te za one koji prate novitete u vezi hardvera, pravo  štivo za guštanje. 

Najviše volim kada naši BUGovci, konkretno u ovom slučaju Denis radi za nas čitatelje testiranja performansi grafičkih kartica, te kvalitetno opisuje to u našem omiljenom magazinu BUG. 

Kompjuteraš koji želi pravu, točnu i istinitu informaciju o komadu nekoga hardvera, ne mora dugo tražiti, jer to može pročitati u BUGu.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?

A ja mislim da će negdje u dogledno vrijeme iduće godine AMD ili Nvidia koristiti 10nm proces i da će imati 50% brže procesore i memoriju... A možda i neće...

 

To ti je tako kad si umisliš da si (lokalni) tehno guru, a zapravo nemaš pojma, niti znaš o čemu bi pisao... 

 

Jad i bijeda hrvatskog "novinarstva"... Svakoga dana sve više napredujemo, u svakom pogledu...

 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
Sve je to ok, ali je žalosno kada osoba koja piše ovakav tekst ne poznaje osnove pravopisa.
Zar je tako teško zapamtiti osnove tj. "a, ali, nego, no, već" ili "i, pa, te, ni, niti" (da ne nabrajam dalje)?
Pošto sam jako dugo stanovao s osobom koja je završila novinarstvo, znam da se tim osobama takve stvari ne mogu dogoditi i da jako dobro poznaju pravopis.
Greške se uvijek potkradu, ali kada se te iste greške ponavljaju iz teksta u tekst, onda to više nisu samo slučajne greške već je to ne poznavanje osnova pravopisa.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
Sve je to ok, ali je žalosno kada osoba koja piše ovakav tekst ne poznaje osnove pravopisa.
Zar je tako teško zapamtiti osnove tj. "a, ali, nego, no, već" ili "i, pa, te, ni, niti" (da ne nabrajam dalje)?
Pošto sam jako dugo stanovao s osobom koja je završila novinarstvo, znam da se tim osobama takve stvari ne mogu dogoditi i da jako dobro poznaju pravopis.
Greške se uvijek potkradu, ali kada se te iste greške ponavljaju iz teksta u tekst, onda to više nisu samo slučajne greške već je to ne poznavanje osnova pravopisa.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Osvježeni Pascal kao protuteža Vegi?
Evo ja ne stanujem dugo s novinarom, nego radim kao novinar i urednik vise od 10 godina i mogu ti reci iz iskustva s vise njih, ne jednim, da se i zavrsenim novinarima itekako dogadjaju takve greske i da cesto nemaju pojma
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice