Otkrijte gdje je udario grom

poruka: 17
|
čitano: 4.276
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkrijte gdje je udario grom".
13 godina
offline
Otkrijte gdje je udario grom

Ovo već godinama postoji. Također Hrvatska je pokrivena. Ne samo sa detektorima iz drugih zemalja već ih ima i u Hrvatskoj što se može vidjeti na stranici. Kad već autor piše da se iz New Yorka mogu detektirati udari gromana Kubi, zašto se nebi iz neke druge europske zemlje u Hrvatskoj?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 1:01 (5220).
 
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Otkrijte gdje je udario grom
5220 kaže...

Ovo već godinama postoji. Također Hrvatska je pokrivena. Ne samo sa detektorima iz drugih zemalja već ih ima i u Hrvatskoj što se može vidjeti na stranici. Kad već autor piše da se iz New Yorka mogu detektirati udari gromana Kubi, zašto se nebi iz neke druge europske zemlje u Hrvatskoj?

da, ni meni taj dio nije jasan! ali super zanimljiva aplikacija, da se barem moze mapa pribliziti, za "lovce na munje" bi bila super stvar:)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Otkrijte gdje je udario grom

Kako se ovdje može vidjeti, 2 su detektora u hrvatskoj (i jedan na granici s mađarskom)

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Otkrijte gdje je udario grom

http://www.lightningmaps.org/realtime?lang=en

 

Isti sistem isto sve samo omogucuje zoom koliko zelis... Naravno real-time, nekada zna biti delay od 3-5sec

Never let a computer know you're in a hurry.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Otkrijte gdje je udario grom

usput, grom je zvuk koji nastraje pri pojavi munje (električnog izboja dovoljno snažnog za savladavanje zračnog otpora, a koji nastaje poradi razlike potencijala između... nečega i nečega). grom ne udara nigdje, eventualno po bubnjićima u ušima. ovako napisan članak prikladan je za žute portale (koji ionako vrve neznanjem, neukošću i nepismenošću), a ne BUG-u. {#}

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Otkrijte gdje je udario grom

???

Već duže vrijeme se na dhmzu mogu pratiti munje...

http://vrijeme.hr/grom.php?id=hrvatska

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Otkrijte gdje je udario grom

Jedan jako loš članak bez imalo istraživanja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Otkrijte gdje je udario grom

Što se to točno smatra pod "grom"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Otkrijte gdje je udario grom

Wikipedia kaže: "Grom je zvučni efekat koji nastaje prilikom udara munje."

A pošto u tekstu piše

"...Sustav se sastoji od antenskog sustava, upravljačke jedinice i pojačala. U načelu on detektira radijske signale koje odašilje grom te nakon detekcije šalje točne koordinate mjesta udara groma na Blitzortung.org poslužitelje..."

pretpostavka je da misle na mujne a ne grom:)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Otkrijte gdje je udario grom

Evo ja i ovako priglup skužio o čemu čovijek govori samo sveznalicama uvijek nešto nije jasno. U svakom članku se netko nađe preseravati o pravopisu ili tipfelerima.

Moj PC  
8 3 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Otkrijte gdje je udario grom

http://vrijeme.hr/grom.php?id=hrvatska

 

Edit:

Uh, sorry, nisam primijetio da je već netko puknuo link...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 9:46 (higgs).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Otkrijte gdje je udario grom
limitedition kaže...

Evo ja i ovako priglup skužio o čemu čovijek govori samo sveznalicama uvijek nešto nije jasno. U svakom članku se netko nađe preseravati o pravopisu ili tipfelerima.

Pa skužili smo mi o čem se radi, al grom nije ono o čemu oni žele pisati...

 

Što hoćemo sad na forumu počet zvat kučišta procesorima kako je to uviježeno u našem narodu??

15 godina
neaktivan
offline
Otkrijte gdje je udario grom

gospodo,ovo je staro. Jos prije godinu dana sam tamo pratio gromove. 
tak da ocekujem da ce slijedeca vijest biti:"pokrenut twitter'. 

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otkrijte gdje je udario grom

Nije kompletno nepismeno sudeći po HJP-u. Munja bi i meni i dalje bilo preciznije jer se upravo ona detektira, što je prema hjpu dio groma.

 

Grom, sve zajedno, munja i zvuk, u meteorološkom značenju.

 

http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show=search

 

1.     meteor. električno pražnjenje između oblaka i zemlje popraćeno praskom i svjetlosnom pojavom (munjom)
2.     pren. a. jak prasak b. ono što se javlja naglo (iznenađenje)

12 godina
protjeran
offline
Re: Otkrijte gdje je udario grom
zerocool12 kaže...

gospodo,ovo je staro. Jos prije godinu dana sam tamo pratio gromove. 
tak da ocekujem da ce slijedeca vijest biti:"pokrenut twitter'. 

ja prvi put cujem za to prema tome hvala bug-u na informaciji{#}, dakle ono sto si ti vidio i cuo ne znaci da je cijeli svijet..{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Re: Otkrijte gdje je udario grom
Stjepanj kaže...
zerocool12 kaže...

gospodo,ovo je staro. Jos prije godinu dana sam tamo pratio gromove. 
tak da ocekujem da ce slijedeca vijest biti:"pokrenut twitter'. 

ja prvi put cujem za to prema tome hvala bug-u na informaciji{#}, dakle ono sto si ti vidio i cuo ne znaci da je cijeli svijet..{#}

Potpis! Čak i da Bug ovaj identični članak ponovno objavi za tjedan dana, opet bi bilo ljudi koji bi to prvi puta vidjeli. Stara vijest ne postoji jer UVIJEK će biti ljudi koji za to još nisu čuli. Tako da ne kužim ove "to je staro" komentare. Ne bi sad htio vrijeđati, ali dajte razmislite prije nego li bubnete tako neku glupost.

 

Baš se pitam da li ti, kojima je sve staro, vise 24 sata na internetu i prate sve moguće portale pa o svemu znaju sve?

 

PS. sad evo baš gledam i taman kad je zagrmilo u Zg se aktivirao ovaj blizu Zg. I onda nastane tišina neko vrijeme, i susjedov pas zalaje punom parom i aktivira se opet ovaj blizu Zg hahahahah

9 godina
protjeran
offline
Otkrijte gdje je udario grom

Zanimljivo {#}

Prije nego se regate na bubblews kontaktirajte me na PP
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice