Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha

poruka: 13
|
čitano: 2.042
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha".
7 godina
protjeran
offline
Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha

Da vidim kako ce na Windows 10 Mobileu instalirati ista :)

 

Ak uspije, svaka cast - omogucio bi homebrew i piratske aplikacije time, a to se nece desiti.

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha

Šteta sto bug nije išao u detalje, kako je moguče iskoristiti ranjivost ??? Što točno rade ??? Kako to da nije primječeno prije ??? Zvuči kao da bluetooth u sebi ima flash i javu pa je zato rizičan. 

 

15 godina
offline
Re: Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha

BT je oduvijek rizičan, nije uopće zamišljen kao siguran (način povezivanja, komunikacije..) već kao što jednostavniji,.. i tu je problem, zbog tog je problem. Nevažan OS i sl.

- ništa novog, oduvijek je preporuka za BT isključiti osim kad se koristi, sigurnosti nema.. a BT je samo dio, jedna mala vrata na inače šupljem plotu..

 

edit: .. od svih problema, BT je realno marginalan, zanemariv. Jer .. unutar npr kuće, nema opasnosti. Mali domet, daleko manji rizik nego npr wifi. Rizik je biti vani, npr kafić, a tad je preporuka isključiti BT. KISSovski jednostavno i (ispedne, rezultat) sigurnije od korištenja firewallova, AVa, svih sec.postavki, secboota itd.. iz kategoirje 'opasnih crva' .. za koje se mora imati fizički pristup računalu (domet od par metara do 2-5m).

-gore netko pita, što-kako (koji rizici..), pa može se sve, sve je mreža-komunikacija, preko svake mreže se može manje-više sve (ako mreža propušta određeni signal), pošto BT ništa ne filtrira.. usporedivo kao da se netko spoji USB ili mrežnim kablom na računalo. Što može učiniti? Svašta. Razlika.. (jer vjerojatno laicima nije očigledna), npr modem-router, defaultno firewall uređaja blokira pristup s interneta (dok juzer ne otvori port).. BT ne blokira. Pošto se zna da su npr tcomovi routeri kompomitirani.. (900.000 uređaja je brojka), pitanje je više, zašto se npr ne kazni tcom, ne hoće li me sutra neki hacker provaliti BTom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2017 21:17 (ihush).
12 godina
offline
Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha

Je, lako je napisati "ugasite". Ja imam spojen smartwatch 24/7.... 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha

gle s druge strane.. tek sad si ljut (nakon što se ova tema-vijest pojavila) :) .. i ne možeš baš ništa učiniti. Ja sam ''ljut'' odavno.. ne samo na BT, jednako ne mogu ništa. Jedino nadati se 'neće mene..' ...

preporuka (ne za sigurnost, nego živce), ne čitati takve vijesti.. samo razlog za žgaravicu. ;-)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha

Evo, isključio sam ga...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha
Bravo za tebe, lijepo sto si to podijelio s nama.
15 godina
offline
Re: Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha
dd.inc kaže...
Bravo za tebe, lijepo sto si to podijelio s nama.

 Imaš nekih problema? Nejebica, besparica?

Sinoć sam lega jutros...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha
BlackMoon kaže...

Evo, isključio sam ga...

 ja ga stalno koristim za bluetooth slušalicu, nemogu bez toga. 

 

Možda bi neki firewall pomogao ?? Neki koji blokira sve ostalo osim moje bluetooth slušalice ??? Ili ako postoji MAC adresa poput wifija, recimo pušta samo moj uređaj a ostale ne ? 

 

 

15 godina
offline
Re: Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha
Markić7 kaže...
BlackMoon kaže...

Evo, isključio sam ga...

 ja ga stalno koristim za bluetooth slušalicu, nemogu bez toga. 

 

Možda bi neki firewall pomogao ?? Neki koji blokira sve ostalo osim moje bluetooth slušalice ??? Ili ako postoji MAC adresa poput wifija, recimo pušta samo moj uređaj a ostale ne ? 

 

 

 Ako imaš sve update-ove, ne boj se. Ja sam ga isključio jer ga ionako ne koristim...

Sinoć sam lega jutros...
16 godina
online
Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha

Jutros mi stigao update na Nexus 6. Testirao sam opet i više nije ranjiv na ovaj bug.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha
Ovo i mene zanima, pošto bt je skoro stalno uključen na br slušalice.

Nadam se da neće da me netko hakira 😐
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
15 godina
offline
Re: Otkrivena opasna ranjivost Bluetootha
ivan262 kaže...
Ovo i mene zanima, pošto bt je skoro stalno uključen na br slušalice.

Nadam se da neće da me netko hakira 😐

 (čiribu--čirib.....) gotovo. Sad si miran. :) .. ako ne pomogne, ipak te smiruje :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice