Pad potražnje za fotoaparatima

poruka: 34
|
čitano: 6.126
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pad potražnje za fotoaparatima".
16 godina
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

da al to vrijedi za amatersko fotkanje , bilo koji dslr od 2,3k ubije cak i lumiu 808 ! i ekipa jos uvijek kupuje fotiche !

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2013 11:07 (4mal).
Moj PC  
13 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

Pa da, mobiteli nisu konkurencija fotoaparatima od 1000€, ali ovima do 250 itekako jesu.

 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

a svaki mobitel od 1k ima solidnu kameru što je večini dovoljno, a taj netko prvo treba dat za mob 1k a onda za aparat još 2,3k, (mislim da neče iči) , nego če taj netko radije dati 2,3k za vrhunski mob a koji usto ima i odličnu kameru. Nas 80% su amateri kojima je to dovoljno za okinut koju sliku na putu iz škole, ekipu na okupu itd..

 
13 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

Odavno sam izbacio iz upotrebe aparat i sve fotkam sa mobom i mogu reći da mi se povečao broj fotografija otkad imam smartphone jer je uvjek uz mene dok sam aparat nosio samo ponekad tj kad sam imao baš namjeru fotkat....

 

 

A što se tiće kvalitete fotografije moj Sasung S2 ima stvarno odlične fotografije, naravno ne može se smjeriti sa nekim vrhunskim fotoaparatom ali za svakodnevno fotkanje raznoraznih pijanki događanja i svega ostalo je odličan

Shoma
Moj PC  
7 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
4mal kaže...

da al to vrijedi za amatersko fotkanje , bilo koji dslr od 2,3k ubije cak i lumiu 808 ! i ekipa jos uvijek kupuje fotiche !

Istina. Al ajd realno pogledaj koliko ljudi znaš da imaju DSLR i da se bave malo ozbiljnije fotografijom.

 

Kompaktne fotiće više nitko ne kupuje, isplativije je uzeti mobitel.

13 godina
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

Nije svima ispatljivije uzeti mob poput Lumie 808. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pad potražnje za fotoaparatima

Ja još nisam vidio mobitel koji ima fotke jednake kvalitete kao fotoaparat od 250€. Ili sam nešto propustio? Iskreno, fotke sa S4, iP5 pa čak i one s Nokie PureView su i dalje bijeda i mogu se mjeriti tek s kvalitetom koju daju entry-level fotoaparati od prije nekoliko godina. Prodaja pada jednostavno zato što fotoaparati više nisu in kao gadget.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
Ne postoji Lumia 808. ;-)
14 godina
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
jozef kaže...

Ja još nisam vidio mobitel koji ima fotke jednake kvalitete kao fotoaparat od 250€. Ili sam nešto propustio? Iskreno, fotke sa S4, iP5 pa čak i one s Nokie PureView su i dalje bijeda i mogu se mjeriti tek s kvalitetom koju daju entry-level fotoaparati od prije nekoliko godina. Prodaja pada jednostavno zato što fotoaparati više nisu in kao gadget.

Naravno da su slike na mobu lošije ali dati 300€ za aparat i 300€ za mob je 600€......................

 

Ovako daš 300€ za mob i uz to i slikaš, a ako možeš slikat za 300€ zašto bi dao 600€

 

(osim ako baš imaš  viška 600€.)

12 godina
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
Wontay kaže...
jozef kaže...

Ja još nisam vidio mobitel koji ima fotke jednake kvalitete kao fotoaparat od 250€. Ili sam nešto propustio? Iskreno, fotke sa S4, iP5 pa čak i one s Nokie PureView su i dalje bijeda i mogu se mjeriti tek s kvalitetom koju daju entry-level fotoaparati od prije nekoliko godina. Prodaja pada jednostavno zato što fotoaparati više nisu in kao gadget.

Naravno da su slike na mobu lošije ali dati 300€ za aparat i 300€ za mob je 600€......................

 

Ovako daš 300€ za mob i uz to i slikaš, a ako možeš slikat za 300€ zašto bi dao 600€

 

(osim ako baš imaš  viška 600€.)

Imas bicikl, sta ce ti auto?

15 godina
online
Pad potražnje za fotoaparatima

Pa proizvođači fotoaparata upravo i proizvode te mobilne senzore, a sigurno neće dopustit da im taj sektor nadmaši pravu fotografiju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
4mal kaže...

da al to vrijedi za amatersko fotkanje , bilo koji dslr od 2,3k ubije cak i lumiu 808 ! i ekipa jos uvijek kupuje fotiche !

A 99.99% ljudi su amateri... Rijetko kome treba dslr od par tisuća kuna

15 godina
online
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
Mene živcira npr. što sve više ljudi kupuje jeftine DSLR-ove tipa 1100D i slikaju s kit objektivima a ne zanima ih više ništa od toga, onda se prave da su pro fotografi, a kasnije s*ru koliko su razočarani kad vide koliko bolje slike radi jedna druga i naravno skuplja kombinacija DSLRa
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

Prije cca mjesec-dva pisao sam u tom stilu ispod članka s prikazom nekog Samsung kompakta, pa sam skupljao minuse ako se ne varam. Neznam koliko to čovjek mora spavati pod kamenom u 2013. g. da ne primjeti da velika većina ljudi već neko vrijeme fotka s mobitelima i tabletima s kojima praktički i spavaju i koji su danas svi od reda dovoljno dobri (i praktični) da si naprave i ekspresno podijele gro fotki bez puno mudrovanja. Govorimo o velikoj većini onih koji se late fotkanja n OVAJ ILI ONAJ NAČIN. Profesionalci i napredni fotoamateri/entuzijasti ionako kupe DSLR i dalje grade sustav ako ih fotografija nastavi zanimati, no pitanje je koliki je udio takvih korisnika u svekolikoj populaciji onih koji fotkaju, a kojih je sve više kako tehnologija postaje dostupnija. Po meni će se kompakti u velikom udjelu marginalizirati, otprilike isto kao i laptopi u sveopćoj navali smartphonea i tableta. Vrijeme će pokazati (da sam bio u pravu).

Deckard
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

a tih 99.99 % da im dash dslr na posudbu mj. dana bi se zaljubili u entrys PRO fotkanje i zaboravili na pijanke i instagramshitove {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2013 12:27 (4mal).
Moj PC  
3 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
BlueMax kaže...
Wontay kaže...
jozef kaže...

Ja još nisam vidio mobitel koji ima fotke jednake kvalitete kao fotoaparat od 250€. Ili sam nešto propustio? Iskreno, fotke sa S4, iP5 pa čak i one s Nokie PureView su i dalje bijeda i mogu se mjeriti tek s kvalitetom koju daju entry-level fotoaparati od prije nekoliko godina. Prodaja pada jednostavno zato što fotoaparati više nisu in kao gadget.

Naravno da su slike na mobu lošije ali dati 300€ za aparat i 300€ za mob je 600€......................

 

Ovako daš 300€ za mob i uz to i slikaš, a ako možeš slikat za 300€ zašto bi dao 600€

 

(osim ako baš imaš  viška 600€.)

Imas bicikl, sta ce ti auto?

 

 

ja sam imao auto 7 godina dok nisam skuzio da me godisnje skuplje izadje registracija i osiguranje nego potroseno gorivo pa sam ga naravno prodao i sad imam sam bicikli :)

 

tako da pitanje zbilja stoji...  sta ce ti fotic pa makar i onaj od 500kn ak ces ga drzat doma a mob nosat sa sobom?

 

onaj kom treba neka kupuje.... ostali nek kupuju ak imaju viska i ak im je to fora nema tu nekakve rasprave previse.

15 godina
online
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
4mal kaže...

a tih 99.99 % da im das dslr na posudbu mj dana bi se zaljubili u fotkanje i zaboravili na pijanke i instagramshitove {#}

Ako daš nekom DSLR da ga koristi na automatici, to je kao da imaš ferrari s automatikom.

 

 

Pogledaj malo facebook itd., okej ima ljudi koji žele nešto naučit, no jednostavno ima ljudi koji nemaju novaca za DSLR, a rade fenomenalne slike s jeftinim kompaktom.

I onda dođe neki klinjo kojem je stari kupio DSLR, a klinca/ku boli ona stvar pa slika užasne slike?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
Mitch kaže...
Mene živcira npr. što sve više ljudi kupuje jeftine DSLR-ove tipa 1100D i slikaju s kit objektivima a ne zanima ih više ništa od toga, onda se prave da su pro fotografi, a kasnije s*ru koliko su razočarani kad vide koliko bolje slike radi jedna druga i naravno skuplja kombinacija DSLRa

Meni su još bolji drlogari koji nabave tonu nabrijane opreme i pucaju snepšoteriju godinama bez trunke pomaka, te prozivaju amatere da su im fotke "fotošop" {#} .

Deckard
14 godina
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

Koliko puta ste poželjeli nešto uslikat ali je fotič naravno doma u ormaru, a trend je slikanje u svakoj prilici , bilo kad i bilo šta..

Znači , prvo dat 300€,  a kad ti treba u školi, na faksu, na poslu, vikendom vani, negdje sa ekipom , pa nema ga nikad..........

 

zato je mob uvijek tu, večini je to dovoljno i zato je logično da pada prodaja fotiča, da ne bude zabune, naravno da mob nikad neče dati pravu fotografiju...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

Ja imam onaj obicni Soniyev fotic (kupio ga na snizenju 900 KN{#}) i moram priznati da mi je bas OK!

Nisam pro fotograf,ali nikako se ne moze mjeriti slika sa njega i slika sa moga IPhonea.

IPhone pravi isto ljepe slike,ali mi je ipak nekako gušt sa fotićem slikati!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
Trend potpuno očekovan, ali primjena moba još uvijek ima strahovitu manu, a to je slikanje bilo kakvih low light situacija, i čak je i to nebitno dok ne nalete dječji rodendani, e tu kompakti i dslri vrebaju novčanike, dok se to ne izmjeni, grdosije ostaju opcija za amatere
16 godina
neaktivan
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

Svaka roba ima svog kupca, pa tako i digitalni fotoaparati, i tako ce ostat. Ono sto se mijenja je kolicina uredjaja koja je potrebna, a to ce se za klasicne fotoaparate smanjivati. Jednostavno je doslo do zasicenja, povecanje mpix postaje kontraproduktivno uz zadrzavanje iste velicine senzora, i jedino se moze napredovati optikom, a to je skup sport.

S druge pak strane, hrpa ljudi o fotografiji ima veze ka hrpa vlasnika vozackih s voznjom, tako da nije ni cudo sto se fotografira mobitelima. Samo dokad? Jer i mobiteli se blize zasicenju, dijagonale su toliko porasle da mobiteli postaju phableti, tableti i to vise nije mobitel onda, procesori su vec sad iznimno jaki, i svako daljnje pojacanje gotovo je besmislica, i osim pomodarstva, prakticki ne postoji realni razlog za kupovinu novog ili novijeg mobitela. tako je i s fotoaparatima za vecinu korisnika. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
Wontay kaže...

Koliko puta ste poželjeli nešto uslikat ali je fotič naravno doma u ormaru, a trend je slikanje u svakoj prilici , bilo kad i bilo šta..

Znači , prvo dat 300€,  a kad ti treba u školi, na faksu, na poslu, vikendom vani, negdje sa ekipom , pa nema ga nikad..........

 

zato je mob uvijek tu, večini je to dovoljno i zato je logično da pada prodaja fotiča, da ne bude zabune, naravno da mob nikad neče dati pravu fotografiju...

Danas smo svi postali gotovani, i naravno da pribjegavamo jednostavnijim rješenjima:-(

Davno sam imao pravi SRL i kućni laboratorij za razvijanje fotografija. U eri digitalizacije ne pada mi na pamet igrati se razvijačem i fixirom...

 

Nekoć mi je na ljetovanje sa klincima bilo nezamislivo ići bez dSRL-a i camcordera. Kako sam stario, klinci odrastali, sve manje imam vremena za fotografiju, a gepek je sve manji.

Nositi sa sobom punu torbu baterija, objektiva, punjača... i stativ na ramenu ili jednostavno mob u džep?

 

Čak mi je tlaka kupovati neki mali kompakt, jer to znači još jedan uređaj, još jedna baterija za punjenje... no way.

Naravno da se instant-fotografije sa mobitela ne mogu mjeriti sa punokrvnim SRL-om, ali za zabilježiti događaje sa ljetovanja, skroz OK.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
Sa onako malim objektivima slabašne svjetlosne snage mobiteli nisu u mogućnosti snimati u slabijim svjetlosnim uvjetima bez čestog korištenja flasha. Takav snimljeni materijal je inferioran onom s pravim DSLR-om snage f1,4 ili sličnom. Mnogo je veća sloboda snimanja, pogotovo ako se tu još pribroji i mogućnost mijenjanja objektiva ovisno o uvjetima i potrebama kao i bezbrojni dodaci objektivima koji još više pospješuju kreativnost. Normalno sve ovo ipak nije bitno golemoj večini ljudstva već je samo bitno uskoj skupini naprednih fotoamatera i profesionalaca. Mislim da će se pad prodaje fotoaparata i dalje nastaviti te će ih na kraju kupovati samo ona mala skupina entuzijasta i profija, nažalost. Zbog njih će se i dalje proizvoditi visokokvalitetni uređaji dok će ovi iz srednjeg i nižeg razreda definitivno nestati.
16 godina
neaktivan
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

Ako se vratimo na temu članka, bilo bi interesantno vidjeti kolika je bila prodaja fotoaparata prije nego su se digitalci pojavili pa usporediti sa stanjem i predviđanjima.

 

Pretpostavljam da bi ispalo da su imali par godina super prometa a sad se stvari vraćaju u "normalu". Tko je nekad kupovao pravi analogni fotoaparat sad će kupiti pravi digtalni, ostali će preći na mobitele.

Don't believe what you're told. Double check.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2013 14:20 (Hary).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
dejo6 kaže...
4mal kaže...

da al to vrijedi za amatersko fotkanje , bilo koji dslr od 2,3k ubije cak i lumiu 808 ! i ekipa jos uvijek kupuje fotiche !

A 99.99% ljudi su amateri... Rijetko kome treba dslr od par tisuća kuna

Slažem se. Ali otkadu si ti mobiteli s dobrim kamerama i Instagram svi se najednom nazivaju fotografima. Ma mogu se oni postavit na trepavice i neće postat fotografi ako imaju iPhone i Fb account. I inače kad stvar postane preširoko dostupna stvari krenu na gore.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
16 godina
offline
Pad potražnje za fotoaparatima

meni je gusht sa dslrom otic negjde u prirodu ili kad sam na moru pa slikat makro,mikro, u letu ,pejzaz bez ikakvih efekata , osjecam se kao fotograf a kad slikam mobom tj lumiom 920 koja necemo lagat daje fantastice fotke za jedan mob nije mi taj feeling :) 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
4mal kaže...

meni je gusht sa dslrom otic negjde u prirodu ili kad sam na moru pa slikat makro,mikro, u letu ,pejzaz bez ikakvih efekata , osjecam se kao fotograf a kad slikam mobom tj lumiom 920 koja necemo lagat daje fantastice fotke za jedan mob nije mi taj feeling :) 

S DSLR-om se bavimo hobijem (i pravimo se važni jer izgledamo ozbiljno {#} ) , a s mobom se fotka onak turistički, za potrebe dokumentiranja, i takav pristup je skroz OK.

Deckard
15 godina
offline
Re: Pad potražnje za fotoaparatima
logik kaže...

Ali otkadu si ti mobiteli s dobrim kamerama i Instagram svi se najednom nazivaju fotografima. Ma mogu se oni postavit na trepavice i neće postat fotografi ako imaju iPhone i Fb account. I inače kad stvar postane preširoko dostupna stvari krenu na gore.

Za takve postoji http://1x.com , pa nek se tamo oprobaju (ako im se završava u ludari i/ili na tabletama  {#} ).

Deckard
12 godina
neaktivan
offline
Pad potražnje za fotoaparatima
Meni nisu jasni ti proizvodjaci kamera pa zasto ne ubace SIM karticu i Android u svoje aparate i nude kamere s kojima se moze i telefonirati, ali i dijeliti slike na Faceu, cloudu, ne znam cemu sve ne?
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice