Pametna narukvica umjesto alkotesta

poruka: 7
|
čitano: 1.223
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametna narukvica umjesto alkotesta".
14 godina
neaktivan
offline
Pametna narukvica umjesto alkotesta

Nek iznajmljuju to za noćne izlaske

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pametna narukvica umjesto alkotesta

znači, kad se netko narolja (npr. martinje), em mora to nositi (mo'š milsit'), em ne smije još 45 minuta za volan (mo'š mislit' II). 

 

možda je ipak vrijeme da netko izmisli nešto doista korisno. koliko znam, neki (nažalost, jaaaaaaako skupi) auti su imali u volanu senzor daha i nisu dopuštali uključivanje motora ak je vozač pod čokom. kad bi to bio dio standardne serijske opreme (može i krunica oko retrovizora, sa senzorom, za rvat'ne), imalo bi smisla. ovakve điđe, kao narukvica, su još jedno u nizu sviranja pimpeku. dokle više, mamumu?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 17:35 (Ajar).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pametna narukvica umjesto alkotesta
Ajar kaže...

...kad bi to bio dio standardne serijske opreme (može i krunica oko retrovizora, sa senzorom, za rvat'ne), imalo bi smisla.

 Naravno da ne bi imalo smisla. Automobil treba da služi vozaču, a ne obrnuto. Bez iznimke. Neće valjda automobil čovjeku određivati kad će se on njime provozati? Glupost! Veća je glupost od ove koju si napisao samo dotična "pametna narukvica" što pod krinkom svoje zanimljivosti (jer je ultra-super-mega pametna) donosi možebitne probleme. Danas, kad je sve povezano, a sve su informacije povezane s kojekakvim korisničkim računima, odn. osobama, zašto bi itko svojevoljno dopuštao 24-satni nadzor nad razinom alkohola u krvi? Koja je prava svrha ovoga? Vrlo lako mogu zamisliti situaciju u kojoj tkogod dobiva odbijenicu na kakvom selekcijskom procesu, nogom u guzicu na poslu, sankciju u školi / na faksu (...) jer je ova "pametna" spravica zabilježila podatak koji nije trebala. Valjda ja znam koliko sam popila (dašta, čisto hipotetski - dame ne piju), a druge koji nisu bili svjedoci tom pijenju uživo baš boli kur... penisić što sam tada radila i u koliku sam intenzitetu to radila. Nije li to pošteno? Dopustimo li svima da nas inkomodiraju za neki općedruštveni boljitak (kao, ovo bi trebalo potaknuti zajednicu da manje uživa u piću?), ubrzo će nam svima pri rođenju "pokloniti" nekoliko "pametnih" narukvica što ćemo ih morati nositi 24/7. "Big Brother is watching you", ali ne onaj blesava glasa s RTL-ova programa.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
15 godina
offline
Re: Pametna narukvica umjesto alkotesta
Arendelle kaže...
Ajar kaže...

...kad bi to bio dio standardne serijske opreme (može i krunica oko retrovizora, sa senzorom, za rvat'ne), imalo bi smisla.

 Naravno da ne bi imalo smisla. Automobil treba da služi vozaču, a ne obrnuto. Bez iznimke. Neće valjda automobil čovjeku određivati kad će se on njime provozati? Glupost! Veća je glupost od ove koju si napisao samo dotična "pametna narukvica" što pod krinkom svoje zanimljivosti (jer je ultra-super-mega pametna) donosi možebitne probleme. Danas, kad je sve povezano, a sve su informacije povezane s kojekakvim korisničkim računima, odn. osobama, zašto bi itko svojevoljno dopuštao 24-satni nadzor nad razinom alkohola u krvi? Koja je prava svrha ovoga? Vrlo lako mogu zamisliti situaciju u kojoj tkogod dobiva odbijenicu na kakvom selekcijskom procesu, nogom u guzicu na poslu, sankciju u školi / na faksu (...) jer je ova "pametna" spravica zabilježila podatak koji nije trebala. Valjda ja znam koliko sam popila (dašta, čisto hipotetski - dame ne piju), a druge koji nisu bili svjedoci tom pijenju uživo baš boli kur... penisić što sam tada radila i u koliku sam intenzitetu to radila. Nije li to pošteno? Dopustimo li svima da nas inkomodiraju za neki općedruštveni boljitak (kao, ovo bi trebalo potaknuti zajednicu da manje uživa u piću?), ubrzo će nam svima pri rođenju "pokloniti" nekoliko "pametnih" narukvica što ćemo ih morati nositi 24/7. "Big Brother is watching you", ali ne onaj blesava glasa s RTL-ova programa.

a kako bi tek popularna bila da uz nju dolazi drinking game aplikacija za iphone/android da "cool srednjoskolci" nebi prosli nezapazeno kad se napiju i da bi cijelo drustvo moglo znati koliko  su se oni napili na najboljem izlazku ikad :D
inace da, danasnji gadgeti malo se previse mjesaju u privatni zivot, nije mi jasna ta opsjednutost potrosenim kalorijama; ako ces trcat i vjezbat, trci, zar je zaista toliko bitno da znas koliko si kalorija potrosio? kako su prije deset, tisucu, dvije tisuce godina ljudi zivili i ne imali 50 kila viska bez sve te super napredne opreme koja olaksava zivot

15 godina
offline
Pametna narukvica umjesto alkotesta

hik? (neam pojma. ne cugam pa štucam samo kad me netko spominje - "notifikacija") 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 5:46 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pametna narukvica umjesto alkotesta

Pa da moram doktoru objašnjavat zakaj tol'ko pijem!!

hrcpoeta.eu - Zaboravio sam zgasit internet
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pametna narukvica umjesto alkotesta
ShadoW kaže...ajboljem izlazku ikad :D

kako su prije deset, tisucu, dvije tisuce godina ljudi zivili i ne imali 50 kila viska bez sve te super napredne opreme koja olaksava zivot

 Nisu imali sve artikle ovog svijeta na 10 minuta hoda od pećine.

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice