Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

poruka: 22
|
čitano: 3.581
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela".
14 godina
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

Ovo je tužna vijest. Panasonic je imao odlične led panele koje je uništila jeftinija i nekvalitetnija konkurencija svojim niskim cijenama. Očito nas u budućnosti čekaju relativno jeftiniji uređaji sa nekvalitetnim komponentama koje će rikavati odmah nakon isteka garancije. 

Konzumerizam i kapitalizam sve kvalitetno uništavaju na svom putu.

Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

Panasonic je imao najbolje plazma panele na tržištu, šteta što ih je zakonska regulativa uništila (ali istina, troši struje puno više nego LCD). LCD tehnologija nikad neće biti tako dobra kao što je to bila plazma.

 

Imam još jednog u dnevnom boravku, star 2 i pol godine. Kad krepa nadam se da će OLED doć već na tržište po normalnim cijenama i bez boljki koja ga muče.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

pionner je isto svojedobno bio sa svojom kuro linijom 

Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
4mal kaže...

pionner je isto svojedobno bio sa svojom kuro linijom 

 Pa Panasonic je kupio patente od Pionirove Kuro linije i stavljao ih u svoje panele.

 

I sve to propalo :(

 

Ja sam bio spreman platiti više za kvalitetu (i jesam, na zidu mi je Panasonic plazma).

Šteta što više ljudi štedi na takvim stvarima, i lijepo kvalitetne firme propadaju. Kao što je MasterOfDisaster rekao :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 21:27 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
4mal kaže...

pionner je isto svojedobno bio sa svojom kuro linijom 

 ma da, al oni su propali zbog imena 

12 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
lllnuclearlll kaže...
4mal kaže...

pionner je isto svojedobno bio sa svojom kuro linijom 

 ma da, al oni su propali zbog imena 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
protjeran
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
CyberDemonVZ kaže...
....

Šteta što više ljudi štedi na takvim stvarima, i lijepo kvalitetne firme propadaju. Kao što je MasterOfDisaster rekao :(

 šteta ili ne ljudi štede na sve strane pogotovo kod elektronike. ćinjenica je da to na jedan naćin gura tehnologiju naprijed. mislim da to gura neke nove jeftinije tehnologije koje su nekad bolje od starih i skupljih.

toni-audio.com.hr
16 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

Pioneera je isto tako uništila jeftina konkurencija, sjećam se akcija prodaje Pioneerovih modela u Americi za 50% niže cijene, to je planulo odmah. Tko ne bi kupio najbolje svjetske televizore kad znaš da ćeš gledati vrhunsku sliku slijedećih 10 godina.

Panasonic je potrošio novce u izgradnju nove plazme tvornice i tu je pogriješio trebali su se odmah prebaciti na OLED kao i Samsung. Šteta, zaista šteta jer Panasonic i Pioneer su uvijek bili sinonimi za vrhunsku top of the line kvalitetu, koju ćemo sada izgubiti.

15 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
Šta loša vijest? Ovo je dan žalosti. :((
Because anything Korea does, Japan does it better.
11 godina
neaktivan
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

Imam Panasonic plazmu već 5 godina. Savršenstvo! 

Šmrc!

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

Katastrofa je bila kad su prestali proizvodit plazma panele, ovo je sad nažalost samo očekivani nastavak ... vrhunski LCD nikad nije bio ni blizu vrhunskoj plazmi, čak ni kad ga Pany proizvede

Ništa, čekam Pany OLED i nadam se da će moja GT50 izdržat do tad :)

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

ovo kaj sam imo od plazmi od 2007-2014.

 

 

PX-42 HD ready

Pioneer Kuro HD ready

VT-20, FHD

GT-30 FHD

ST-40 FHD

i njihovu zadnju

VT-60 FHD 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 23:29 (4mal).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

VT-60 je još uvijek pila samo takva. Mislim da ju je od ZT koja je vrh vrh djelio samo jedan dodatni filter za odbijanje vanjske svjetlosti. Velika šteta za sve japanske tehnološke pionire. Panasonic, sharp, mitsubishi, sony dijelom, jvc-prvi tv... ima ih još dosta. Pojeo ih jeftini konzumerizam kine i j. koreja-e

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

tako je i sve sam ih bio kalibriro 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 0:12 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
dax-lax kaže...

VT-60 je još uvijek pila samo takva. Mislim da ju je od ZT koja je vrh vrh djelio samo jedan dodatni filter za odbijanje vanjske svjetlosti. Velika šteta za sve japanske tehnološke pionire. Panasonic, sharp, mitsubishi, sony dijelom, jvc-prvi tv... ima ih još dosta. Pojeo ih jeftini konzumerizam kine i j. koreja-e

 "Jeftini konzumerizam" - :))))))))))))))))))))))), a što ti je to?

14 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
Pa to ti je ono kad kupuješ Vivax tv u Konzumu 😀
10 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
4mal kaže...

ovo kaj sam imo od plazmi od 2007-2014.

 

 

PX-42 HD ready

Pioneer Kuro HD ready

VT-20, FHD

GT-30 FHD

ST-40 FHD

i njihovu zadnju

VT-60 FHD 

 

 

 

 

 

 

Nije bilo serije 40 već su sa 30 (2011) prešli na 50 (2012) 

 

Ali potrošnja struje i grijanje su brutalni. Pa za 42" plazmu možeš imat valjda 75" LCD i još ti ostane wata za neki media player 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
8 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
šteta
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

đepenci, osim potresa i nuklearki, imaju i onu rvacku: došli divlji i istjerali pitome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
Ovo je posve očekivano. Možemo žaliti za ovim ili onim, vezali smo se emotivno za određena imena, ja također.
Ali treba biti realan i priznati da su Japanci odreda ignorirali LCD, uzdajući se u do perfekcionizma dovedenu staru tehnologiju. Kako vele, perfekcionizam je neprijatelj dobro odrađenog posla. LCD ima svojih prednosti, a tamo gdje je slab većina potrošača uključujući i one koji si mogu priuštiti top of The Line modele je tanka da je to smiješno. Trenutno nitko nema baš nikakve šanse protiv Samsunga koji je pokrio sve baze, proizvodni kapaciteti su im takvi da mogu opskrbljivati cijeli svijet, u kuci imaju proizvodnju praktično svih potrebnih komponenti...

Bez obzira, ja i dalje vjerujem panasonicu u smislu kvalitete izrade, nedavno sam kupio njihov 4k TV za prilično smiješnu sumu da ih bar malo podržim, nadam se da su barem tu ostali oni stari.
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela

Koji si uzeo model ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Panasonic obustavlja proizvodnju TV panela
Cx700 50 inča
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice