Panasonic odustaje od televizora?

poruka: 35
|
čitano: 9.826
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonic odustaje od televizora?".
12 godina
neaktivan
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Odustaju od onoga u čemu su definitivno najbolji i u čemu su pokorili tržište.. {#}

Tony Soprano
Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Ako se ne varam, o ovome se već prije šuškalo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Pokorili su sami sebe svojim plazmama s green tinge problemom prošle godine, i yellow tingeom u ovogodišnjim modelima. Govorio sam ja da će to tako završiti, ali neeee. Neznam ja o čemu pričam. Raspadom religije mnogi će vjernik sad ostati razočaran, a nekima se možda i otvore oči. Ajmo slijepa sljedbo, kreni s minusima {#} .

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?
ne odustaju od televizora več od proizvodnje LCD display-a za iste
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Šteta tko će sada raditi dobre plazme....? Svoju 42"G20 uzeo prije skoro dvije godine s 5 god jamstva, koštala me za cash malo više od iPhonea,ili kakvog sl.premium moba ,ali nisam je sam uspio montirati na zid :-)

E sad koliko je samo materijala otišlo na taj TV nije ni čudo da žele više zaraditi na ekranima od 2 - 3 grama...

 
5 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
Ma oni izgleda odustaju samo od LCD tv-a jer oni imaju najvece tvornice za proizvodnju plazma panela. Tako da bi plazme morale ostat. Ujedno njihove plazme su najbolje na trzistu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Ma polakomili se za lakom zaradom koju donosi suradnja sa Appleom

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Televizore od dva metra i 2000 kn će izgleda nastaviti proizvoditi razni indijanci, a Japanci se okreću nečemu profitabilnijem. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Pas mater, a ja baš gledam da kupim njihov tv ovih dana... {#}

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Panasonic odustaje od televizora?
a faaak njihovi telkači su mraaak i pol. Prošle godine sam si uzeo njihovu lazmu i to je milina za oči . Smješpno mi je kad moram gledat kod nekoga u lcd :D
 
3 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?

Članak je štur ,nigdje se ne spominju LCD ili plazme , nego odustaju od proizvodnje HDTV-a.....no vidjet ćemo 

15 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Ja imam njihovu P42S30 i prezadovoljan sam. Steta sto napustaju biznis s telkama.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Istu stvar je napravio i Pioneer prije par godina koji je imao još bolje telke od Panasonica...

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
1samek kaže...

Istu stvar je napravio i Pioneer prije par godina koji je imao još bolje telke od Panasonica...

 

Imam frenda koji valjda i dan danas po noći hoda oko kuće i urla WHY????? zbog toga!

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
Ja i dalje predpostavljam samo lcd, jer cudno da su onolke tvornice napravili za plazma panele da sad odustanu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Obzirom da su daleko najveći proizvođać plasmi, odustajanje od istih bi moguće dovelo i do skorog izumiranja istih (obzirom da svi drugi proizvođaći guraju led lcd-e). Većina ljudi koji ne prate tehniku (a bome i onih koji prate) već smatra da je plasma izumrla tehnologija. Iskreno se nadam da do toga neće doći obzirom da su po meni i best buy i grand prix televizori. Imam G20 i moram reć da mi bolja slika od toga nikad neće trebati. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
Chronosus kaže...

Obzirom da su daleko najveći proizvođać plasmi, odustajanje od istih bi moguće dovelo i do skorog izumiranja istih (obzirom da svi drugi proizvođaći guraju led lcd-e). Većina ljudi koji ne prate tehniku (a bome i onih koji prate) već smatra da je plasma izumrla tehnologija. Iskreno se nadam da do toga neće doći obzirom da su po meni i best buy i grand prix televizori. Imam G20 i moram reć da mi bolja slika od toga nikad neće trebati. 

A ja tek uzeo P42ST50 i nagovorio jos 2 poznanika i uzeli ih i oni. Ima da me objese....... Sto je najgore moj se stvarno pokvario za 10 dana. I sad su mi rekli prije par minuta da su zamijenili kompletnu plocu napojnu ili nesto tako, i da mogu sutra doci po njega.

 

 

Ajoj majko draga koji PEH.

It's so deep how can you be so shallow
15 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

To sto ce oni prestat sa proizvodnjom ne znaci da ce prestat sa podrskom za klijente koji imaju uredaje pod garancijom. To bi bilo skandalozno.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
1samek kaže...

Istu stvar je napravio i Pioneer prije par godina koji je imao još bolje telke od Panasonica...

Danas Panasonic plazme ne bi bile to što jesu da nisu kupili većinu patenata od Pioneera.

 

"Pioneer announced in February 2009 that they would exit the TV business by March 2010 to concentrate on car and audio/visual systems. Pioneer has since sold many of the Kuro's patents to Panasonic, the only other significant television manufacturer that concentrated on plasmas, and many of the latest Panasonic Viera plasma panels utilize the Kuro's technologies."

16 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
dejson kaže...
A ja tek uzeo P42ST50 i nagovorio jos 2 poznanika i uzeli ih i oni. Ima da me objese....... Sto je najgore moj se stvarno pokvario za 10 dana. I sad su mi rekli prije par minuta da su zamijenili kompletnu plocu napojnu ili nesto tako, i da mogu sutra doci po njega.

 

 

Ajoj majko draga koji PEH.

 Ajde, nemoj to tako uzimati k srcu da je neki veliki peh...dešavaju se takve stvari i kod najkvalitetnijih brendova...sada ti je popravljena i nadaj se da će dugo poslužiti (malo utjehe sa moje strane).

I moja plasma iz serije P37X20E, a kupljena negdje 2010.god. služi i radi bez prigovora i stvarno sam zadovoljan. Međutim ispostavilo se da mi je ta veličina ekrana (37") malo premala obzirom na daljinu sa koje se gleda, pa sam kupio ovih dana novu plasmu (43") ali od "Samsunga"- PS43E450. Puno sam se dvojio, načitao recenzija, a pošto se radi o "entry level" modelima koji me zanimaju, jedini kandidat od strane "Panasonica" bila je ovogodišnja serija X50. Obzirom da u zadnje vrijeme kolaju glasine, a što je vidljivo iz raznih recenzija, "Panasonicu" pada kvaliteta i očito ima nešto u tome da su u dvojbi da li nastaviti i poboljšati kvalitetu, dakle vratiti se na razinu kvalitete modela iz prijašnjih godina ili ju čak i unaprijediti na novim modelima ili otići u drugu krajnost, a to je ovo o čemu raspravljamo, dakle prekidu proizvodnje. Doduše članak je štur i pun nepoznanica o čemu se konkretno radi ,ali prema svemu sudeći i padu kvalitete na novim (aktualnim) modelima očito da tu nešto ne štima. No bez obzira na krajnju odluku, podrška i servisi moraju funkcionirati još jedan duži niz godina pošto se  radi o ne malom broju prodanih primjeraka.

-- Kaj buš ti bum i ja --
15 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
deckard kaže...

Pokorili su sami sebe svojim plazmama s green tinge problemom prošle godine, i yellow tingeom u ovogodišnjim modelima. Govorio sam ja da će to tako završiti, ali neeee. Neznam ja o čemu pričam. Raspadom religije mnogi će vjernik sad ostati razočaran, a nekima se možda i otvore oči. Ajmo slijepa sljedbo, kreni s minusima {#} .

Planiram skoro uzeti TV i mislio sam Panasonic plazmu. Što bi ti predložio, proizvođača i model, 40-42", oko 5-6k Kn?

15 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Evo i još jedan izvor: http://hdtelevizija.com/2012/10/18/panasonic-prekida-proizvodnju-lcd-i-plazma-televizora-proizvodnju-usmjerava-na-male-zaslone/

 

Na žalost ja se hvatam za slamu da nije riječ o plazma panelima, jer ako zaista bude tako biće ovo najžalosnija vijest godine :(((

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Hm... koliko god mi je Bug zanimljiv, ipak radije provjerim vijesti.
Tako recimo, Sony i Panasonic udružuju resurse u proizvodnji velikih OLEd ekrana:

http://www.businesswire.com/news/home/20120624005057/en/Panasonic-Announces-Joint-Development-Generation-OLED-Panels

Sony and Panasonic to Collaborate on the Joint Development of Next Generation OLED Panels for TVs/Large-sized Displays

Dakle, ta vijest je zvanična obavjest samih kompanija stara dva mjeseca.
Odakle je BUg uzeo ovu vijest? Pogađate, odakle drugdje nego Apple blogera,
pošto se u vijestio vrlo važno elaborira o ipad ekranima.
Evo vam originalne "vijesti" odakle je Ive napravio translate:
http://appleinsider.com/articles/12/10/16/panasonic-to-exit-tv-market-hopes-to-build-lcd-panels-for-apples-ipad---reporthttp://appleinsider.com/articles/12/10/16/panasonic-to-exit-tv-market-hopes-to-build-lcd-panels-for-apples-ipad---report
Što se ovdje ima za primjetiti?

-sve skupa je preneseno iz japanskog sitea koji nema direktne veze sa Panasonicom, a to je pak slobodno i neautorizirano prevedeno od jednog japanskog blogera

Taj kompletan tekst blogera, ne temelju čega su svi nadaljevali svoje daljnje promišljanje je ovo:

Panasonic goes to produce LCD for tablet computers like Apple, leaves from TV's.
Japanese financial report paper Diamond Online reports that Panasonic will finish to produce LCD for TV set, which were main product line of Panasonic, and will starts to produce profitable LCDs for tablet computers like Apple's device and for displays for workstation at their latest Himeji factory.
Report says, Panasonic is on the way to get new customers, and has already provided sample high resolution LCD panels for Apple. Chief person of Panasonic seemed to talk "(Apple) seems to be satisfied for samples".


Dakle čak i taj ne autoriziran prijevod govori drugačije od Apple blogera i od BUg applefan prepisivalaca:

-prekidaju sa LCD proizvodnjom vlastitih panela za TV.
To ne govori da neće kao i Sony uzimati LCDove od samsunga, Lg-a svejedno.
to ne govori da prekidaju proizvodnju plazmi, a posebno ne razvoj gore spomenutog OLEDa.
-proizvodit će LCDove za manje proizvode POPUT Apple tableta i "workstationa" (valjda laptopa, zato je prijevod neautoriziran), ne samo za Apple ipad.
..................................................................................................
Da ja još malo pomognem u prijevodu sa originalnog japanskog sitea:
"Panasonic se dosad hvalio kako je jedina preostala tvornica u Japanu koja samostalno iz svojih dijelova proizvodi kompletni LCD TV,
ali i tome je zbog prošlogodišnjih gubitaka došao kraj. Tvornica od sada koristi alternativnog dobavljača LCD-ova za svoju liniju LCD TV-ova.
Prema zadnjim informacijama, linija LCD TV-ova koja se sada bazira na LG LCD panelima za 2013 godinu je već spremna i probna testna publika
je vrlo zadovoljna novim dizajnom bazrianim na sjajnim i metalno/staklenim konstrukcijama(?).
Dakle, ovim potezom, Panasonic planira povratiti profitabilnost u svoj TV biznis.
S druge strane, LCD proizvodnja u vlastitoj supermodernoj tvornici u Himeji, fokusirana je odsada za industrijske zaslone,

a također je trenutna isporuka LCD-ova za Amazonov KIndle Fire premašila milijun jedinica mjesečno. Usavršen je

tehnološki proces proizvodnje visokorezolucijskih ekrana, za koje su zainteresirani mnogi PC proizvođači prijenosnika,

između ostalih i Apple, koji je, prema riječima Panasonicova dužnosnika, vrlo zadovoljan zatraženim demonstracijskim probnim ekranima."

Sorry što nisam baš savršen u interpretaciji, japanski mi mrvu šteka{#}, ali eto mislim da sam prenio sve što su otprilike izjavili.
..................................................................................................
Eto. Mogu sad dobit honorar za istraživačko novinarstvo?  
Ive Grbić, 3 klika mišem ti je trebalo da tekst bude smisleniji i informiraniji.
Panasonic je prilično velika firma i trebalo bi malo pažnje u opisu radnje.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
Envy kaže...

Evo i još jedan izvor: http://hdtelevizija.com/2012/10/18/panasonic-prekida-proizvodnju-lcd-i-plazma-televizora-proizvodnju-usmjerava-na-male-zaslone/

 

Na žalost ja se hvatam za slamu da nije riječ o plazma panelima, jer ako zaista bude tako biće ovo najžalosnija vijest godine :(((

 To nije "još jedan izvor" nego mi se čini još jedan copy pejst kojem je HDtelevizija stranica dodala još svojih špekulacija.

(bili su fer pa su lijepo i napisali:izvor- Reuters / Apple Insider)

U njihovu obranu moram reći i da su se u ostatku teksta dobro ogradili i spomenuli najavljenu OLED proizvodnju i predstavljene
nove Plazma modele dakle, ukupno kvalitetniji osvrt od Bugovog:)
Originalna stranica kako sam prenio, nema ni u jednom ulomku spomenuto prekidanje Plazmi. Dalje i linkani Reuters koji pak prenosi Nikkei,

u naslovu spominje prekid vlastite samo LCD proizvodnje za TV. Dalje i Reuters špekulira. Nije nemoguće da stanu, ali,

ponavljam, jedino što japanci govore je da će odsada Panasonic u svoje LCDTV-ove (navodno) pakirati LG lcd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 1:19 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
overhaul kaže...
Envy kaže...

Evo i još jedan izvor: http://hdtelevizija.com/2012/10/18/panasonic-prekida-proizvodnju-lcd-i-plazma-televizora-proizvodnju-usmjerava-na-male-zaslone/

 

Na žalost ja se hvatam za slamu da nije riječ o plazma panelima, jer ako zaista bude tako biće ovo najžalosnija vijest godine :(((

 To nije "još jedan izvor" nego još jedan kopi pejst. Pročitaj moj tekst.

Ma nema od te ljubavi ništa, evo ti vijest sa Reutersa. http://uk.reuters.com/article/2012/10/16/us-panasonic-lcd-nikkei-idUKBRE89F1BQ20121016?type=companyNews

I od OLED tv-a iz Panasonica mislim da nema ništa, lično sam i Pioneer pratio, svaki pokret koji urade, jedan dan kažu kako ulažu u razvoj nove generacije televizora, imaju extra tehnologiju da bi za manje od mjesec dana objavili kako odustaju od televizora.

 

Oooj jesam tužan, izvolite mi dati lexaurin, užasno sam tužan :(((

 

U međuvremenu sam pročitao tvoj gornji post..  Što se tiče LCD-va ne zanimaju me ni jedan odsto, samo Plazme što se tiče televizora. Jedna vijest (mislim prošle godine) je bila da je Panasonic prijavio gubitak od 5,5 milijardi ne znam čega.. pa i ove vijesti o prekidu proizvodnje televizora nekako mi 'sjednu na prvu'.

 

Mutne su mi oči pa nisam dobro pročitao sve što si napisao, ali ako vijest da ne prestaju proizvoditi plazme bude točna - častitem ćevapima i pivom kada dodješ u Bosnu :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 1:27 (Envy).
16 godina
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
Envy kaže...
overhaul kaže...
Envy kaže...

Evo i još jedan izvor: http://hdtelevizija.com/2012/10/18/panasonic-prekida-proizvodnju-lcd-i-plazma-televizora-proizvodnju-usmjerava-na-male-zaslone/

 

Na žalost ja se hvatam za slamu da nije riječ o plazma panelima, jer ako zaista bude tako biće ovo najžalosnija vijest godine :(((

 To nije "još jedan izvor" nego još jedan kopi pejst. Pročitaj moj tekst.

Ma nema od te ljubavi ništa, evo ti vijest sa Reutersa. http://uk.reuters.com/article/2012/10/16/us-panasonic-lcd-nikkei-idUKBRE89F1BQ20121016?type=companyNews

I od OLED tv-a iz Panasonica mislim da nema ništa, lično sam i Pioneer pratio, svaki pokret koji urade, jedan dan kažu kako ulažu u razvoj nove generacije televizora, imaju extra tehnologiju da bi za manje od mjesec dana objavili kako odustaju od televizora.

 

Oooj jesam tužan, izvolite mi dati lexaurin, užasno sam tužan :(((

 ma dopunio sam se, pogledaj do kraja osvrt HD televizije koji si prenio-mislim da nije tako bombastičan:
Reuters temelji špekulacije na tome da je burzovni vjesnik Nikkei rekao da će Panasonic teško povratiti još ove godine profitabilnost
u prodaji TV-ova:

Unatoč što je Panasonic ove godine predstavio nove plazme i proširio ponudu LCD- a, Reuters je, citirajući japanski burzovni indeks Nikkei, naveo kako se očekuje pad prodaje plazmi za pola milijuna do 2.5 milijuna jedinica, dok će prodaja LCD-a pokazati minimalni rast u odnosu na prošlu godinu. Teško da će Panasonic vratiti profit ovu fiskalnu godinu, dodao je Nikkei.

Ipak, Panasonicov izlazak iz proizvodnje LCD-a ne znači da nećemo više vidjeti njegov logo na novim televizorima, posebice onima s OLED tehnologijom. Panasonic je još sa Sonyjem na proizvodnji OLED zaslona, te je prema vijestima u masovnu proizvodnju spreman krenuti tokom 2013. godine. Spajanjem vlastitih jedinstvenih tehnologija, proizvodnih kapaciteta i znanja, japanske kompanije će nastaviti konkurirati konkurentima na zapadu i možda u novoj generaciji televizora 4k rezolucije i OLED zaslona, vratiti nekadašnju slavu i – profit u TV segmentu

No živi bili pa vidjeli. Iskreno, Lg mi je stvarno moćan sa zadnjim generacijama High end TVova.
Dakle, nije da se nema alternative. Za one sa novcem i vremenom za gledanje u TV nema mjesta depri ;)

15 godina
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
overhaul kaže...

* * *


No živi bili pa vidjeli. Iskreno, Lg mi je stvarno moćan sa zadnjim generacijama High end TVova.
Dakle, nije da se nema alternative. Za one sa novcem i vremenom za gledanje u TV nema mjesta depri ;)

Evo i ja sam se gore ispravio.. Ne znam zbog čega ali na svemu (počevši od UNI olovke od 0,38) što piše Made in Japan ja se poklonim i u meni izaziva strahopoštovanje. LG mi je mrzak k'o ker (da izvineš na izrazu) i onaj logmo mi je užasan, pa Pioneer promjeni logo oni ne mogu.

Pratit ću ove vijesti pomno o 'panju' a nadam se samo da ne odustaju od Plazmi jer baš kanim sebi uzeti jednu od 50 ili 55" top modela (ili VT ili GT seriju) i onda ga ne mijenjam narednih 15-tak godina :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
Procioto ovo iznad. Pa super, lg panel ima i moj dell ips monitor na kompu tako da... imam panasnic plazmu, i planiram za nekoliko godina uezt napredniji model tako da ovo su dobre vjesti. Jedino meni LG i SAMSUNG imaju jebacki dizajn televizora. Ukusi razliciti, al stvarno su odlicni.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Panasonic odustaje od televizora?

Ko će onda ostat od velikih proizvođača ekrana?

 

Samo Samsung, LG-Philips i Sharp.

 

Al neće bit prevelika promjena jer je dio ekrana za Panasonic ionako proizvodio Samsung.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonic odustaje od televizora?
logik kaže...

Ko će onda ostat od velikih proizvođača ekrana?

 

Samo Samsung, LG-Philips i Sharp.

 

Al neće bit prevelika promjena jer je dio ekrana za Panasonic ionako proizvodio Samsung.

 Ma, ova priča sa većom isplativošću proizvodnje malih visokorezolucijskih ekrana.... 
ja neznam koliko dugo još bude potražnja za malim ekranima za ipade/ultrabookove. Sad je to još relativno novo tržište, pa

se ubrzano prodaje kao što se puni prazna posuda u bazenu, ali nekakav dobar tablet ne zastarjeva mislim baš tako brzo kao što nam serviraju

da zastarijeva mobitel, pa što kad se tržište zasiti...? Nije da su baš svi trube i da će bacat ipad3 da bi stali u red za "ipad3s"
Jedino da na kraju svi pređu raditi ekrane za smartphonove, na kojima bi valjda onda trebali raditi sve,

od gledanja tv-programa do unosa excel tablica i programiranja. Tako da mislim, da bi se mogli natrag vratiti normalnim

TV/monitor ekranima, za koje mislim da ipak postoji ustaljena kontinuirana potražnja.

Ne baš velika, jer prosječne ljude isto teško uvjeriti da im postojeći "HDreadyTV" nije dovoljno dobar, ali tržište postoji.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice