Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

poruka: 212
|
čitano: 17.046
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti".
16 godina
neaktivan
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Kakve veze ovo ima s Bug portalom, osim što se i ovdje senzacionalizam i clickbaiting polako uvlači?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
27 1 hvala 4
13 godina
protjeran
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Pa i on je cijeli lažan

http://www.soundstream.com/
 
16 16 hvala 2
14 godina
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 21:03 (phoenix2003).
Moj PC  
10 7 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Izgleda da Papa nije htio da se zamjera spominjanjem lažnih vijesti vezano za poticanje terorizma i rata, dakle, držao se oblasti žutog tiska umjesto da ulazi u politiku. A tu je veći problem.

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

 

Mozda ce Crkva prestati siriti lazne vijesti kao sto to radi vec 2000 godina. :D

 
26 20 hvala 7
16 godina
protjeran
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Po kršćanskoj doktrini, papa je nepogriješiv (tzv. papinska nezabludivost) prema tome svaka vijest od njega je po defaultu točna. Normalno da je osjetljiv na konkurenciju koja je po defaultu lažljiva.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
7 14 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Mislim da je čovjek potpuno u pravu, tj. dobro je primjetio ono što je očito.

Lažne vijesti već sada predstavljaju dobar posao za neke i problem za društvo u cjelini, a u budućnosti će se količina takvih vijesti sigurno povećati, jer danas se po broju klikova ocjenjuje portal, vijest, sve, i naravno da se samim tim podiže količina senzacionalizma u vijestima, pa čak i plasiranje lažnih vijesti, jer važno je da se klika, a da li se čita, i kakve je kvalitete to što se piše/čita uopšte nije bitno.

 
21 0 hvala 0
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Dobro kaže prvi komentator, kakve ovo ebene veze ima s informatikom??

 

 

Offtopic, "Bog je mrtav" (Friedrich Nietzsche).

Moj PC  
5 9 hvala 1
16 godina
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Evo čekam da se i vrlo influentna Ella Dvornika javi, pa da konačno formiram mišljenje o ovem najnovijem otkrivanju tople vode na globalnoj razini 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Dobro kaže prvi komentator, kakve ovo ebene veze ima s informatikom??

 

 

Offtopic, "Bog je mrtav" (Friedrich Nietzsche).

"Informatika jeste nauka koja se bavi strukturiranjem, obradom i prenosom informacija." https://bs.wikipedia.org/wiki/Informatika

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 22:39 (Ivan(4)).
Moj PC  
8 6 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

BUG-ovci, kada ste već ovu glupost od vijesti prenijeli, da se nadovežem... Dakle, lijepo je znati da su se stvari sredile u tom kultu i da je žuti tisak (čiji nastanak su oni i pomogli tako što peru mozak ljudima već 2,000 godina, pa ljudi "genetskom prilagodbom" navikoše da fantazije i jednorozi budu glavna vijest, a ne neko tamo znanstveno postignuće), dakle da je žuti tisak jedini i najveći problem po taj kult, a nikako pedofilija, diskriminacija, pronevjere (to za njih valjda ne postoji jer oni zagovaraju samo duhovno bogatstvo, a lemuzine i nekretnine su eto, bogom dani), krivotvorenje vlastite vjere (ako niste znali, svaki apostol je napisao evanđelje, ali eto, ti jednorozi u kultu su na jednom od koncila napravili malko cenzure, pa izbacili evanđelja koja im ne idu u prilog), izvrgavanje isusovih riječi (sadašnje kršćanstvo nije isusovo, već savljevo/pavljevo a to je idejno slično islamskom širenju vjere ognjem i mačem - drugim riječima, isusov nauk je izgubljen), i tako dalje i tako bliže. Uglavnom, uvijek je tuđe dvorište to koje je problematično

 

P.S. Za grammar-Nazije i one koji se tako osjećaju... namjerno sam pisao kultaške pojmove i nazive malim slovom jer da, imam pravo na svoje mišljenje, pa tako imam pravo i na svaki mogući način izraziti neslaganje sa tako nazadnim i nametljivim pokretom kao što je kult koji se javlja tamo gdje mu nije mjesto.

Moj PC  
8 13 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
Kolega molio bih vas da prvo dobro procitate izmedju redaka prije nego sto izlanete ovakvu glupost. Ne, ne pise da papa ne moze pogrijesiti vec da crkva u cjelini, kao u svojoj namjeri ne moze pogrijesiti. To ne osporava cinjenice da su dio crkve ljudi koji ce uvijek kad tad pogrijesiti, ali crkva u kompletu ne moze pogrijesiti
7 godina
protjeran
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Papa je želio reći "protiv nepristranih vijesti", ali se malo pomeo.

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže..

 

 Offtopic, "Bog je mrtav" (Friedrich Nietzsche).

 

"Kada Bog ne bi postojao trebalo bi ga izmisliti" (Voltaire)

8 godina
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti
Ja ne zam zašto nekome smeta kad netko kaže nešto protiv onoga što svakoga smeta! Mi smo zaista zatrpanji lažima, glupostima, nesuvislostima, progrešnim informacijama, tupavim zaključcima itd., itd., preko medija, a sve u ime nekakve demokracije. Govori se o odgovornosti novinara, no u čemu se ona sastoji? Tu i tamo netko se hoće parničiti - jer ima novca i živaca - ali većinom ih odmahne rukom: "E, pa to novine pišu!" Dogodilo mi se da su o meni gluposti napisali u novinama, tri dana sam bio izvan sebe od bijesa, ne znajući što da činim. Prikazali su me naime bez ikakava razloga kao debila. Bez ikakva razloga? Pa zato što narod najviše voli kad se netko pametan prikaže kao glupan, znalac kao neznalica, dobar čovjek kao ništarija, dobročinitelj kao škrtac i podlac, otvoren čovjek kao dvoličnik itd. Pa vidite i reakciju na ovaj članak. Što vam smeta papa? Svatko tko piše protiv njega hoće reći: "Vidite kakav sam ja dobar, pametan, učen - ni papa mi nije do koljena!" Baš kao djeca u školi kad se smiju omaški koju napravi učitelj. Dječja posla, ništa drugo. Odrastite!
 
27 2 hvala 10
9 godina
neaktivan
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
danen kaže...
...Što vam smeta papa? Svatko tko piše protiv njega hoće reći: "Vidite kakav sam ja dobar, pametan, učen - ni papa mi nije do koljena!" Baš kao djeca u školi kad se smiju omaški koju napravi učitelj. Dječja posla, ništa drugo. Odrastite!

 

Kršćanske crkve su kao seoska taraba, svaki ker se očeše o nju. Laka su meta, više ne pale ljude na lomači, ne objavljuju fetve i ne ulijeću s automatskim puškama u redakcije. Premda ponegdje u njima ima žala za dobrim starim inkvizitorskim metodama.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
Kojajadost od komentara... Da se napisao osoban osvrt na lažne vijest i napuhane naslove svi bi se složili. Al opet, ljudi su smeća...
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti
Što je rekao Nietzche? Da, rekao je "Bog je mrtav" - kao što reče čitatelj - da bi ustoličio drugoga boga. Njegova je filozofija "amoralizam" da bi ustanovila neki drugi "moralizam", neki drugi moral. Svako se društvo temelji na moralu, pa i ono gangstersko. Sjećate li se one arije iz Rigoleta? (zadnji čin). "Pa kad već moraš nekog ubiti", kraže krčmarica plaćenom ubojici, "onda ubij tog starog grbavca koji ti je dao novac da ubiješ princa, a lijepog mladića, princa poštedi". A na to će plaćeni ubojica: "Pa zar sam ja drumski razbojnik da počinim takvu grozotu!" (Inače, čujem da u zatvoru ubojice preziru lopove, a lopovi ubojice.) No vratimo se Nietzcheu. On je bio profesor klasične filologije pa je vidio da se antičko, a posebice antičko društvo temeljilo na sasvim drugim etičkim vrijednostima od krčšćanskog. Pa je onda obnovio grčku etiku. Eto, tako ja čitam Nietzchea. (Evo, na ovim stranicama ima mjesta i za filozofiju.)
A kršćane ostavite na miru. Blago onome tko nađe mir u Bogu!
 
13 4 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Ne znam je li se papa krivo izjasnio ili su naši krivo preveli, ali ono o čemu članak priča nisu skandali, već (neprovjereni) tračevi (ok, neki od njih su proizveli skandale, ali nisu skandali uzrok) i tu se slažem, međutim, sam skandal ima drugo značenje i otkrivanje skandala je nekoć značilo kvalitetno novinarstvo (ono što nam danas nedostaje).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
TripperNX kaže...

krivotvorenje vlastite vjere (ako niste znali, svaki apostol je napisao evanđelje,

ovaj dio nije točan: niti jedan apostol nije napisao niti jedno od evanđelja već su ih pisali sljedbenici na temelju učenja tih apostola. također niti jedan apostol fizički nije postojao, kao niti Isus već se radi o mitovima o ljudskim vrlinama (apostoli) koje prate dušu (Isus) koje su personificirane kako bi se ljudi lakše poistovjetili sa likovima. jedini koji su fizički postojali (bar dio njih) su svetci.

no to uopće nije bitno jer nije važno tko priča već što se priča

 

btw. priča o Isusu je drukčije ispričana priča o Herkulu, božijem sinu, koji mora steći 12 vrlina kako bi došao na nebo uz boga Zeusa i bio prvi čovjek-bog.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 9:02 (Ges).
15 godina
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
AntonioStipic12 kaže...
Kolega molio bih vas da prvo dobro procitate izmedju redaka prije nego sto izlanete ovakvu glupost. Ne, ne pise da papa ne moze pogrijesiti vec da crkva u cjelini, kao u svojoj namjeri ne moze pogrijesiti. To ne osporava cinjenice da su dio crkve ljudi koji ce uvijek kad tad pogrijesiti, ali crkva u kompletu ne moze pogrijesiti

Dogma uvedena u 19. stolječu tvrdi da Papa ne može pogriješiti, ali samo kad govori ex chatedra i kad to posebno naglasi, dakle to se ne odnosi na sve što Papa izjavi nekom novninaru. Zato pojedini biskupi mogu javno govoriti da se ne slažu s nekim Papinim izjavama. 

Druga je sad stvar da je u zatvoru završio sobar koji je iznio u javnost posve provjerene činjenice, posebno ako se sjetimo da postoji onaj koji je put ISTINA i život i onaj koji je lažac, otac laži i ubojica ljudi od početka. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 9:29 (rjakopec).
16 godina
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Dobro kaže prvi komentator, kakve ovo ebene veze ima s informatikom??

 

 

Offtopic, "Bog je mrtav" (Friedrich Nietzsche).

 

"Nietzsche je mrtav" (Bog).

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
15 godina
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

Pero je jače od mača, tako da su mediji danas jedno od najjačih oružja ili mehanizama u nečijim rukama. Mogu poslužiti za dobro ali i loše ovisno po potrebi. Objektivno i istraživačko izvještavanje je rijetkost, čak se ne može niti prepoznati u moru svakojakih vijesti. 

 

Mislim da je Ivo Andrić napisao, parafraziram "Nije najveća budala onaj ko ne umije da čita, već onaj koji misli da je sve što pročita istina."

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
Ges kaže...
TripperNX kaže...

krivotvorenje vlastite vjere (ako niste znali, svaki apostol je napisao evanđelje,

ovaj dio nije točan: niti jedan apostol nije napisao niti jedno od evanđelja već su ih pisali sljedbenici na temelju učenja tih apostola. također niti jedan apostol fizički nije postojao, kao niti Isus već se radi o mitovima o ljudskim vrlinama (apostoli) koje prate dušu (Isus) koje su personificirane kako bi se ljudi lakše poistovjetili sa likovima. jedini koji su fizički postojali (bar dio njih) su svetci.

no to uopće nije bitno jer nije važno tko priča već što se priča

 

btw. priča o Isusu je drukčije ispričana priča o Herkulu, božijem sinu, koji mora steći 12 vrlina kako bi došao na nebo uz boga Zeusa i bio prvi čovjek-bog.

 Zanimljiva teorija, ovo je tvoje razumijevanje ili imaš neke izvore?

 

Podebljano - oboje je bitno, npr. kod Isusovog imena. 

Mene intrigira da je pravo Isusovo ime Yeshua ili u prijevodu sa hebrejskog na engleski Joshua, a da je ime Jesus nastalo zapravo prevođenjem imena Yeshua ili Yehoshuah na grčki, pa onda latinski pa tek onda na engleski Jesus. Znači ime je prevođeno iz treće ruke ili izvora a ne iz prve, pa šta da se na to kaže da li je ime izgubljeno u prijevodu?

 

Btw, sve tri dominante religije uče da je bio stvarna ličnost, naravno sa varijacijama o njegovom životu. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
online
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
boxer kaže...
Ges kaže...
TripperNX kaže...

krivotvorenje vlastite vjere (ako niste znali, svaki apostol je napisao evanđelje,

ovaj dio nije točan: niti jedan apostol nije napisao niti jedno od evanđelja već su ih pisali sljedbenici na temelju učenja tih apostola. također niti jedan apostol fizički nije postojao, kao niti Isus već se radi o mitovima o ljudskim vrlinama (apostoli) koje prate dušu (Isus) koje su personificirane kako bi se ljudi lakše poistovjetili sa likovima. jedini koji su fizički postojali (bar dio njih) su svetci.

no to uopće nije bitno jer nije važno tko priča već što se priča

 

btw. priča o Isusu je drukčije ispričana priča o Herkulu, božijem sinu, koji mora steći 12 vrlina kako bi došao na nebo uz boga Zeusa i bio prvi čovjek-bog.

 Zanimljiva teorija, ovo je tvoje razumijevanje ili imaš neke izvore?

 

Podebljano - oboje je bitno, npr. kod Isusovog imena. 

Mene intrigira da je pravo Isusovo ime Yeshua ili u prijevodu sa hebrejskog na engleski Joshua, a da je ime Jesus nastalo zapravo prevođenjem imena Yeshua ili Yehoshuah na grčki, pa onda latinski pa tek onda na engleski Jesus. Znači ime je prevođeno iz treće ruke ili izvora a ne iz prve, pa šta da se na to kaže da li je ime izgubljeno u prijevodu?

 

Btw, sve tri dominante religije uče da je bio stvarna ličnost, naravno sa varijacijama o njegovom životu. 

izvori: u niti jednoj povijesnoj knjizi ne postoji podatak o Isusu i apostolima kao pravim osobama već su sve nagađanja (tj. navode se isključivo pretpostavke). čak ga nema nit u Rimskom popisu stanovništva koje se spominje u bibliji

također je odličan izvor Rudolf Steiner koji odlično demistificira znanja napisana u bibliji. sličan primjer je i Mojsije - ne radi se o jednoj osobi već o personifikaciji svijesti grupe ljudi koji su živjeli u tom podnevlju (židovi) u kojem se ta personifikacija odnosi na stvaranje svijesti da su svi ljudi jednaki (pred bogom jelte) gdje je ta spoznaja nužna za stvaranje sustava univerzalnog zakona kojem se jednako moraju pokoravati mali ljudi kao i kraljevi (10 "božijih" zapovijedi) jer je do tada apsolutni vladar bio upravo kralj, dakle bio je u rangu božanstva na zemlji a kako je čovjek, to se moralo ispraviti u svijesti ljudi radi daljnje evolucije ljudske duše. inače biblija je knjiga koja opisuje evoluciju ljudske duše, od starog zavijeta koji je dio koji opisuje proces nužan za dizanje svijesti do razine spoznaje da svatko posjeduje dušu do novog zavijeta koji opisuje osvještavanje te duše (Isusov put). radi se o alkemijskoj "kuharici" za postizanje prosvijetljenja. e sad to što je ljudi ljudi krivo shvaćaju ima veze upravo s time da je ljudima bitnije tko priča a ne što se priča i to iz razloga jer svačiji ego (um tijela) traži izliku da se nemora pokoriti volji (djelovanju duše) i to je u globalu bitna između "vraga" (gospodara materijalnog svijeta, dakle i tijela) te "boga" (duše, pravog "nas" koje se spušta u materijalno tijelo kako bi skupljalo iskustvo iz ove dimenzije postojanja). uh ima toga da bih mogao pričati cijeli dan...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 10:59 (Ges).
15 godina
offline
Papa digao glas protiv lažnih internetskih vijesti

A kako ce onda desne opcije doc na vlast?

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
A-ha?! Lažna vijest bi bila kd bi na netu osvrnuo oglas tipa:
Od 24.12-06.01 u svim kat.crkvama 35% popusta na sve vrste ispovjedi.
Jadan Vatikan,dva put bi se preokrenuo.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
Ako ne želite vjerovati nemojte

,nitko vas na to ne tjera,ali zato ne mojte ponizavati one koji žele vjerovati
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
3 2 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
Nije problem to što Papa govori, dapače govori dobre stvari, nego nije jasno zašto se njegovo mišljenje prenosi na informatičkom portalu. Neka se ulogira ovdje i piše što hoće, ali koji je motiv novinara da to prenosi? Nije valjda da je sad Papa nekakav stručni autoritet na tom polju? Njegov autoritet proizlazi iz iracionalnih vjerovanja i ne očekujem da na ovom portalu to ima ikakvu težinu. Ili ćemo kao savjet za debugiranje programa početi preporučati moljenje krunice i prinošenje žrtve paljenice?

Vjerujte što hoćete, ali nemojte to gurati u sfere koje s vjerom nemaju veze. Papino mišljenje o novinarima je relevantno koliko i ono od Nives Celzijus.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Papa digao glas protiv lažnih internetskih vij
Ges kaže...

izvori: u niti jednoj povijesnoj knjizi ne postoji podatak o Isusu i apostolima kao pravim osobama već su sve nagađanja (tj. navode se isključivo pretpostavke). čak ga nema nit u Rimskom popisu stanovništva koje se spominje u bibliji

također je odličan izvor Rudolf Steiner koji odlično demistificira znanja napisana u bibliji. sličan primjer je i Mojsije - ne radi se o jednoj osobi već o personifikaciji svijesti grupe ljudi koji su živjeli u tom podnevlju (židovi) u kojem se ta personifikacija odnosi na stvaranje svijesti da su svi ljudi jednaki (pred bogom jelte) gdje je ta spoznaja nužna za stvaranje sustava univerzalnog zakona kojem se jednako moraju pokoravati mali ljudi kao i kraljevi (10 "božijih" zapovijedi) jer je do tada apsolutni vladar bio upravo kralj, dakle bio je u rangu božanstva na zemlji a kako je čovjek, to se moralo ispraviti u svijesti ljudi radi daljnje evolucije ljudske duše. inače biblija je knjiga koja opisuje evoluciju ljudske duše, od starog zavijeta koji je dio koji opisuje proces nužan za dizanje svijesti do razine spoznaje da svatko posjeduje dušu do novog zavijeta koji opisuje osvještavanje te duše (Isusov put). radi se o alkemijskoj "kuharici" za postizanje prosvijetljenja. e sad to što je ljudi ljudi krivo shvaćaju ima veze upravo s time da je ljudima bitnije tko priča a ne što se priča i to iz razloga jer svačiji ego (um tijela) traži izliku da se nemora pokoriti volji (djelovanju duše) i to je u globalu bitna između "vraga" (gospodara materijalnog svijeta, dakle i tijela) te "boga" (duše, pravog "nas" koje se spušta u materijalno tijelo kako bi skupljalo iskustvo iz ove dimenzije postojanja). uh ima toga da bih mogao pričati cijeli dan...

  To je samo metafizička interpretacija validna i vrijedna onoliko koliko i kod onih koji doslovno shvaćaju da je se to tako desilo. 

blackalbum kaže...
Ako ne želite vjerovati nemojte

,nitko vas na to ne tjera,ali zato ne mojte ponizavati one koji žele vjerovati

 Nije ponižavanje ako ti netko drugačije interpretira ili pobija nekim argumentima tvoje vjerovanje. Barem ja to tako ne shvaćam. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice