Paukove mreže ojačane grafenom

poruka: 14
|
čitano: 2.541
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Paukove mreže ojačane grafenom".
12 godina
odjavljen
offline
Paukove mreže ojačane grafenom

Pancirke

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Paukove mreže ojačane grafenom

kakav spoj moderne tehnologije i prirode :) ameri bi (ne)jednostavno genetski modificirali pauka :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom
trolaslavonska kaže...

kakav spoj moderne tehnologije i prirode :) ameri bi (ne)jednostavno genetski modificirali pauka :)

odmah sam se sjetio one vijesti da su u kozu ubacili gen pauka i proizvodila je svilu u mlijeku.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
8 godina
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom
Jadne muhe, ne znaju što ih čeka...
14 godina
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom
Ce i koze pravit kugle za lagere :D
VenAtoR#2231
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom
jocommb kaže...
Ce i koze pravit kugle za lagere :D

 ne.. to su namijenili kokicama.. samo još nisu riješili problem ovalnosti istih nakon što ih koka snese.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
8 godina
offline
Paukove mreže ojačane grafenom
Da se paukova mreža upotrijebi kao predivo stara je ideja, no problem je da paučinu nije tako lako uzgojiti, kao primjerice svilene niti. Pauci su naime kanibali, svaki zahtjeva svoj životni prostor, pa ih se ne može mnogo držati na jednom mjestu. Inače, končanice u dalekozorima dugo su se izrađivale od paučine...
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom
danen kaže...
Pauci su naime kanibali,

 Si siguran da se radi o svim paucima? Prošlo ljeto mi se na željeznim vratima od dvorišta nastanilo 5 paukova jedan kraj drugog i svi su ispleli potpuno iste mreže koje su bile 1 CM jedna od druge i tako sam ih gledao barem 2 mjeseca svaki dan bez da su pojeli jedan drugog :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 17:52 (bubimir5).
8 godina
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom
bubimir5 kaže...
danen kaže...
Pauci su naime kanibali,

 Si siguran da se radi o svim paucima? Prošlo ljeto mi se na željeznim vratima od dvorišta nastanilo 5 paukova jedan kraj drugog i svi su ispleli potpuno iste mreže koje su bile 1 CM jedna od druge i tako sam ih gledao barem 2 mjeseca svaki dan bez da su pojeli jedan drugog :)

 cime si ih hranio?

15 godina
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom
jocommb kaže...
Ce i koze pravit kugle za lagere :D

 jednako kao i zecovi. falabogu da krave ne lete 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom
trolaslavonska kaže...

kakav spoj moderne tehnologije i prirode :) ameri bi (ne)jednostavno genetski modificirali pauka :)

 OMG SPIDERMAN

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 18:10 (Killua).
8 godina
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom
danen kaže...
Da se paukova mreža upotrijebi kao predivo stara je ideja, no problem je da paučinu nije tako lako uzgojiti, kao primjerice svilene niti. Pauci su naime kanibali, svaki zahtjeva svoj životni prostor, pa ih se ne može mnogo držati na jednom mjestu. Inače, končanice u dalekozorima dugo su se izrađivale od paučine...

 

Sjećam se da su se negdje, mislim u USA, kratko, proizvodile "traperice" od ehm paukovog platna. Problem je bio u tome što je (naravno) proizvodnja bila skuplja, ali i nešto drugo: bile su poprilično nepoderive,  a čak je i boja bila postojana... tako da nisu bile adekvatno atraktivne modi izlizanih traperica.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Paukove mreže ojačane grafenom

Da taj pauk pikne čovjeka, čovjek bi počeo svršavati grafen  poput spidermana 

15 godina
odjavljen
offline
Paukove mreže ojačane grafenom

Još ih nahrane s malo kevlara i hormonom rasta i eto podloge za kvalitetan horor.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
6 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice