Pentiumi na Ivy Bridgeu

poruka: 89
|
čitano: 12.405
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pentiumi na Ivy Bridgeu".
16 godina
odjavljen
offline
Pentiumi na Ivy Bridgeu

Ovo će biti super procesor za ubost klincima za gledati crtiće, surfanje i školu...

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pentiumi na Ivy Bridgeu

Jel ovime napadaju TOP modele AMD-a?

 

:D

 

Bit ce tijesna borba.

everybody lies
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 15:22 (Core2Duo2).
 
10 7 hvala 0
16 godina
offline
Pentiumi na Ivy Bridgeu

A moj AMD, daj živni malo! Zbog tebe Intel više ne zna što znači spuštanje cijena. Razbahatili se.

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pentiumi na Ivy Bridgeu
Ovaj Pentium ima ogromni TDP koliko mi se cini, cak 3770K ima 77W (8W vise) nije za overclock pa ne bude visi ali nije mi jasno, toliko manju frekvenciju i bez Turba....
"Nikad necu protiv toga imat nesto protiv"
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pentiumi na Ivy Bridgeu
Na intelovoj stranici piše da je 55 W.
http://ark.intel.com/compare/65527,53493
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
Malto kaže...

A moj AMD, daj živni malo! Zbog tebe Intel više ne zna što znači spuštanje cijena. Razbahatili se.

Kakvo spušanje cijena fučkaj ga,{#} jel ti uopče znaš o kakvim se procesorima radi i u koji segment spadaju i kome konkuriraju u praksi.{#}

 

Ivy Bridge Pentium ili Celeron procesori, su osiromašeni ili očerupani za razne opcije u odnosu na Ivy Bridge i3 procesore s napomenom da se niti oni ne mogu klokat i isto tako nemaju AES New Instructions.

 

Znači spomenuti procesori nemaju Intel Hiper-Threading, tu nema TurboBoost/Turbo Core, nema AES New Instructions i kod tih procesora je potpuno onemogučeno klokanje. Kad se sve zbroji zna se AMD ima bolji proizvod, to sigurno jer Trinity APU sve ove podebljane opcije ima normalno i nema frke.{#}

 

 

Uglavnom po cijeni od 73 dolara, glavna konkurencija ovim Pentium procesorima uloženo /dobiveno je recimo Dual Core Trinity APU ko drugi i to model A6-5400K 65W TDP-a.No Intel kaže da je maloprodajna cijena, po njihovoj procjeni 93 dolara za Box Pentium G 2120.{#}

 

Kad smo kod cijena tu je i najeftiniji Trinity APU model, A4-5300 65W TDP-a sa cijenom od samo 60 dolara u praksi to znači igranje igrica za šačicu kuna.{#}

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A6-Series%20A6-5400K.html

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A4-Series%20A4-5300.html

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=3&jumpto=3133043&sort=asc&view=flat

 

http://ark.intel.com/products/65527/Intel-Pentium-Processor-G2120-3M-Cache-3_10-GHz

 

Ako če taj skuplji Pentium G2120, imat cijenu od 93 dolara onda za samo 15 dolara više dobiš recimo A8-5500 ili A8-5600K i neusporedivo bolju grafičku jezgru.{#}

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A8-Series%20A8-5500.html

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A8-Series%20A8-5600K.html

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2012 23:08 (rambox).
14 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
Friday kaže...

Ovo će biti super procesor za ubost klincima za gledati crtiće, surfanje i školu...

ovaj procesor je za 90 posto ljudi sasvim dovoljan

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
blackalbum kaže...
Friday kaže...

Ovo će biti super procesor za ubost klincima za gledati crtiće, surfanje i školu...

ovaj procesor je za 90 posto ljudi sasvim dovoljan

Jep, baš htio reć. Ogromnm broju ljudi taj Pentium je odlična mjera, baš kao što su bile serije 8xx do sada. Svi koji traže proc za uredske poslove, kućni multimedijalni centar, za klince kao neki osnovni komp to je idealna stvar.

Za sve osim nekih specifičnijih poslova i/ili igranje.

 

Ali isto tako vrijedi i za AMD-ove procesore. Neki AMD A6 npr će sve to odradit jednako bez problema. Procesori su napravili pred neko vrijeme jedno dva kvalitetna koraka ispred programskih zahtjeva, i zato smo sada u situaciji da se za uobičajene poslove može uzeti jedan sasvim low end proc.

Pa da ne govorim evo koliko ljudi je kupilo u zadnje vrijeme laptope sa Celeronima 815, i instaliravam gore što linux-e što winse, krcam sve uobičajenim stvarima i to ide bez ikakih problema. Uopće ne kužiš kod 95% uobičajenih poslova razliku između Celerona815 i npr i3 2120. Pogotovo ako je celeron uparen sa 4gb rama, a ne 2.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
rambox kaže...

 nema AES New Instructions

 

Da, ovo je većini korisnika bitna stavka... jerbo će im tako često korištena enkripcija napokon biti nativno podržana.

rambox, znam da silovito pokušavaš tu 5. zvjezdicu "uzeti" ali daj nemoj drobit bezveze!

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
Friday kaže...

Da, ovo je većini korisnika bitna stavka... jerbo će im tako često korištena enkripcija napokon biti nativno podržana.

rambox, znam da silovito pokušavaš tu 5. zvjezdicu "uzeti" ali daj nemoj drobit bezveze!

Generalni zastupnik AMD-a za BUG Forum. {#}

16 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
Friday kaže...
rambox kaže...

 nema AES New Instructions

 

Da, ovo je većini korisnika bitna stavka... jerbo će im tako često korištena enkripcija napokon biti nativno podržana.

rambox, znam da silovito pokušavaš tu 5. zvjezdicu "uzeti" ali daj nemoj drobit bezveze!

Kakve te zvjezdice spopale,{#} u ovoj temi zakaj sad to spominješ daj se saberi a ne gluposti mljet bez potrebe fučkaj ga.{#}

 

Poanta je da za sitnu lovu, Intel nudi očerupane proizvode to je tak u praksi bez greške to sigurno.Zakaj ne bi procesor imal te instrukcije, pa nek budu tu dobro če doč kome treba ali ne to budemo maknuli ala Intel praksa i ostalo kaj su još onemogučili ili zaključali. To ja zovem pokvarenom i podmuklom politikom, pa kome milo kome drago nikak drukčije to ne moš zvat. S druge strane Trinity APU nije nigdje zakinut, to je poznata stvar ak nisi znal u praksi je upravo suprotno.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=2&jumpto=2961824&sort=asc&view=flat

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 21:45 (rambox).
12 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
Malto kaže...

A moj AMD, daj živni malo! Zbog tebe Intel više ne zna što znači spuštanje cijena. Razbahatili se.

pa nije amd toliko financijski jak kao intel, eno vidi amd.eove apu procesore, da li intelov ijedan moze njima konkurisati

 

noćas mi se LUDUJE, noćas NEMA sna, noćas čašu TORRESA ispijmo do dna!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
rambox kaže...
Friday kaže...
rambox kaže...

 nema AES New Instructions

 

Da, ovo je većini korisnika bitna stavka... jerbo će im tako često korištena enkripcija napokon biti nativno podržana.

rambox, znam da silovito pokušavaš tu 5. zvjezdicu "uzeti" ali daj nemoj drobit bezveze!

Kakve te zvjezdice spopale,{#} u ovoj temi zakaj sad to spominješ daj se saberi a ne gluposti mljet bez potrebe fučkaj ga.{#}

 

Poanta je da za sitnu lovu, Intel nudi očerupane proizvode to je tak u praksi bez greške to sigurno.Zakaj ne bi procesor imal te instrukcije, pa nek budu tu dobro če doč kome treba ali ne to budemo maknuli ala Intel praksa i ostalo kaj su još onemogučili ili zaključali. To ja zovem pokvarenom i podmuklom politikom, pa kome milo kome drago nikak drukčije to ne moš zvat. S druge strane Trinity APU nije nigdje zakinut, to je poznata stvar ak nisi znal u praksi je upravo suprotno.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=2&jumpto=2961824&sort=asc&view=flat

 

 

Pa naravno, to se tako radi. Imaš masu grafičkih procesora koji su praktički identični ali je određenim serijama ugašen dio "elektronike" i zbog toga su puno slabiji i puno jeftiniji. Masa instalacijskih medija widowsa je identična ali ovisno o key-u koji uneseš imat ćeš ili nećeš određene funkcionalnosti. Dobiješ ono što platiš i gotovo.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
Friday kaže...
rambox kaže...

 

Poanta je da za sitnu lovu, Intel nudi očerupane proizvode to je tak u praksi bez greške to sigurno.Zakaj ne bi procesor imal te instrukcije, pa nek budu tu dobro če doč kome treba ali ne to budemo maknuli ala Intel praksa i ostalo kaj su još onemogučili ili zaključali. To ja zovem pokvarenom i podmuklom politikom, pa kome milo kome drago nikak drukčije to ne moš zvat. S druge strane Trinity APU nije nigdje zakinut, to je poznata stvar ak nisi znal u praksi je upravo suprotno.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=2&jumpto=2961824&sort=asc&view=flat

 

 

Pa naravno, to se tako radi. Imaš masu grafičkih procesora koji su praktički identični ali je određenim serijama ugašen dio "elektronike" i zbog toga su puno slabiji i puno jeftiniji. Masa instalacijskih medija widowsa je identična ali ovisno o key-u koji uneseš imat ćeš ili nećeš određene funkcionalnosti. Dobiješ ono što platiš i gotovo.

Pusti sad grafičke kartice ili Windowse o njima ne govorimo,{#}sad gledamo odnos mali AMD vs pokvareni Intel koji to radi oni sreže opcije i mogučnosti na svojim jeftinijim procesorima kak se kaže ko šljivi korisnika.Dao je malo love pa evo mu srezan okrljašten procesor, nek plati znatno više pa če dobit bolje Intel podmukla politika jaše dalje.{#}

 

Ali s druge strane AMD to ne radi,{#} svaki njihov procesor za Desktop moš kloknut bilo APU ili običan proc a to je najbitnje u praksi.Dakle povečanje performansi za badave, kod najeftinijih procesora,(sjeti se Intel Pentium E2200 iz prošlosti) to daje AMD danas a Intel nula bodova ili treba još nekaj reč kaj to nije dost jel.{#}

 

Pa zar to nije urnebes i cirkus Powered by Intel,{#} ovaj najeftiniji Trinity APU za 60 dolara moči češ kloknut na klasičan način pa dokle ide.E sad Core i3 3220 Ivy Bridge proc koji mjenja i3 2100,  koštat če 120 dolara dakle duplo više ali opet nema klokanja i kaj je najzanimljivije niti on nema AES New Instructions fučkaj ga.{#}


 

Uglavnom da ne idemo previše u prošlost, najeftinije verzije Intel Core2Duo procesora mogle su se klokat pa dokle ide normalno.Tu je taj poznati Pentium E2000 serija pa onda Celeron E1000, i njegova ostala brača svi su se dali itekako dobro kloknut dakle vrlo jeftini procesori jel.{#}

 

Zadnji i vrlo zgodan noviji primjer, je usporedba Core i3 540 vs i3 2100 kaj drugo.Nasljednik ovog podebljanog je, i3 2100 normalno ali ovaj podebljani se kloka odlično i onda pomete pod s i3 2100 to sigurno.Jer kod njega više nema klokanja ne da Intel, dost je bilo za badave dizat performanse za malo para nema više marš eto vam figa pod nos.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
rambox kaže...

 nema AES New Instructions

 

Da, ovo je većini korisnika bitna stavka... jerbo će im tako često korištena enkripcija napokon biti nativno podržana.

rambox, znam da silovito pokušavaš tu 5. zvjezdicu "uzeti" ali daj nemoj drobit bezveze!

Kakve te zvjezdice spopale,{#} u ovoj temi zakaj sad to spominješ daj se saberi a ne gluposti mljet bez potrebe fučkaj ga.{#}

 

Poanta je da za sitnu lovu, Intel nudi očerupane proizvode to je tak u praksi bez greške to sigurno.Zakaj ne bi procesor imal te instrukcije, pa nek budu tu dobro če doč kome treba ali ne to budemo maknuli ala Intel praksa i ostalo kaj su još onemogučili ili zaključali. To ja zovem pokvarenom i podmuklom politikom, pa kome milo kome drago nikak drukčije to ne moš zvat. S druge strane Trinity APU nije nigdje zakinut, to je poznata stvar ak nisi znal u praksi je upravo suprotno.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=2&jumpto=2961824&sort=asc&view=flat

 

 

rambox kaže...
Friday kaže...
rambox kaže...

 

Poanta je da za sitnu lovu, Intel nudi očerupane proizvode to je tak u praksi bez greške to sigurno.Zakaj ne bi procesor imal te instrukcije, pa nek budu tu dobro če doč kome treba ali ne to budemo maknuli ala Intel praksa i ostalo kaj su još onemogučili ili zaključali. To ja zovem pokvarenom i podmuklom politikom, pa kome milo kome drago nikak drukčije to ne moš zvat. S druge strane Trinity APU nije nigdje zakinut, to je poznata stvar ak nisi znal u praksi je upravo suprotno.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=2&jumpto=2961824&sort=asc&view=flat

 

 

Pa naravno, to se tako radi. Imaš masu grafičkih procesora koji su praktički identični ali je određenim serijama ugašen dio "elektronike" i zbog toga su puno slabiji i puno jeftiniji. Masa instalacijskih medija widowsa je identična ali ovisno o key-u koji uneseš imat ćeš ili nećeš određene funkcionalnosti. Dobiješ ono što platiš i gotovo.

Pusti sad grafičke kartice ili Windowse o njima ne govorimo,{#}sad gledamo odnos mali AMD vs pokvareni Intel koji to radi oni sreže opcije i mogučnosti na svojim jeftinijim procesorima kak se kaže ko šljivi korisnika.Dao je malo love pa evo mu srezan okrljašten procesor, nek plati znatno više pa če dobit bolje Intel podmukla politika jaše dalje.{#}

 

Ali s druge strane AMD to ne radi,{#} svaki njihov procesor za Desktop moš kloknut bilo APU ili običan proc a to je najbitnje u praksi.Dakle povečanje performansi za badave, kod najeftinijih procesora,(sjeti se Intel Pentium E2200 iz prošlosti) to daje AMD danas a Intel nula bodova ili treba još nekaj reč kaj to nije dost jel.{#}

 

Pa zar to nije urnebes i cirkus Powered by Intel,{#} ovaj najeftiniji Trinity APU za 60 dolara moči češ kloknut na klasičan način pa dokle ide.E sad Core i3 3220 Ivy Bridge proc koji mjenja i3 2100,  koštat če 120 dolara dakle duplo više ali opet nema klokanja i kaj je najzanimljivije niti on nema AES New Instructions fučkaj ga.{#}


 

Uglavnom da ne idemo previše u prošlost, najeftinije verzije Intel Core2Duo procesora mogle su se klokat pa dokle ide normalno.Tu je taj poznati Pentium E2000 serija pa onda Celeron E1000, i njegova ostala brača svi su se dali itekako dobro kloknut dakle vrlo jeftini procesori jel.{#}

 

Zadnji i vrlo zgodan noviji primjer, je usporedba Core i3 540 vs i3 2100 kaj drugo.Nasljednik ovog podebljanog je, i3 2100 normalno ali ovaj podebljani se kloka odlično i onda pomete pod s i3 2100 to sigurno.Jer kod njega više nema klokanja ne da Intel, dost je bilo za badave dizat performanse za malo para nema više marš eto vam figa pod nos.{#}

Ogroman visestruki citat, ali da se ne pogubimo u prici. Rambox, ti napadas intel kako prodaju ocerupani proizvod jer su na njemu ukinuli AES instructions kako bi pokrili nizi segment?

Sta onda reci na AMD-ovu praksu gasenja jezgri i prodaje takvog procesora kao nizi segment?

Jedini razlog zasto Intel nabija cijene je zato jer moze, a to mu omogucava AMD.

13 godina
online
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu

 Vidio sam u Protisu AMD A8 3870K čini mi se za 850 kn keš. To je CPU pred zalazak ali je to izvrsna ponuda. Dobije se X4 Phenom performance razred sa odličnom integriranom grafom. Sad kad dođe Trinity, svi ti Intelovi i3 postaju promašaji pokraj jednog Trinity X4 APU-a koji će koštati manje od 1000 kn.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
...

Ogroman visestruki citat, ali da se ne pogubimo u prici. Rambox, ti napadas intel kako prodaju ocerupani proizvod jer su na njemu ukinuli AES instructions kako bi pokrili nizi segment?

Sta onda reci na AMD-ovu praksu gasenja jezgri i prodaje takvog procesora kao nizi segment?

Jedini razlog zasto Intel nabija cijene je zato jer moze, a to mu omogucava AMD.

jezgre koje nisu/potencijalno nisu zadovoljile standard koji amd zahtjeva, zašto prodavati nešto što možda neće ni raditi kako treba?

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14
16 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
BlueMax kaže...
rambox kaže...


 

Uglavnom da ne idemo previše u prošlost, najeftinije verzije Intel Core2Duo procesora mogle su se klokat pa dokle ide normalno.Tu je taj poznati Pentium E2000 serija pa onda Celeron E1000, i njegova ostala brača svi su se dali itekako dobro kloknut dakle vrlo jeftini procesori jel.{#}

 

Zadnji i vrlo zgodan noviji primjer, je usporedba Core i3 540 vs i3 2100 kaj drugo.Nasljednik ovog podebljanog je, i3 2100 normalno ali ovaj podebljani se kloka odlično i onda pomete pod s i3 2100 to sigurno.Jer kod njega više nema klokanja ne da Intel, dost je bilo za badave dizat performanse za malo para nema više marš eto vam figa pod nos.{#}

Ogroman visestruki citat, ali da se ne pogubimo u prici. Rambox, ti napadas intel kako prodaju ocerupani proizvod jer su na njemu ukinuli AES instructions kako bi pokrili nizi segment?

Sta onda reci na AMD-ovu praksu gasenja jezgri i prodaje takvog procesora kao nizi segment?

Jedini razlog zasto Intel nabija cijene je zato jer moze, a to mu omogucava AMD.

Ne znam na koju foru si AES New Instructions,{#} uzel ko najbitnije u onom kaj sam rekel kad to nije uopče najbitnije ali je vrlo intresantno.A šta s klokanjem procesora i to onih najeftinijih, kaj imaš reč u vezi toga jel zapravo tu se nema kaj više reč pametnog u korist Intela i to je to.{#}

 

Samo nek AMD gasi i zaključava jezgre, koje nisu ispravne ili ih zaključava potpuno ispravne pa ljudima padne sikira u med(kao u mom slučaju). Korisnik ništ ne gubi i zna kaj je platil,a u puno slučajeva dobije i više nego kaj je platil fučkaj ga.{#}

 

 

1. AMD zaključa neispravnu jezgru na Athlon X2 5600+, i dobiješ Athlon LE-1600/1620 jednojezgreni proc za pola cijene. Imal sam ga u svom komu di je problem, uh što su me očerupali i zeznuli baš je podmukli taj AMD ili nekaj drugo možda jel?

 

 

2. AMD zaključa jednu neispravnu jezgru na Athlon II X4 645, i dobiješ recimo Athlon II X3 450 opet takav proc košta znatno jeftinije kaj drugo.Otključavanje četvrte jezgre nije uspjelo normalno, ali si procesor platil znatno manje i ok di je problem ko je okrljašten?

 

 

3. AMD zaključa jednu neispravnu jezgru na Phenom X3 modelu, i dobiješ ispravan Athlon X2 7750/7850 dvojezgreni procesor i šta sad čemu nezadovoljstvo?

 

 

4. AMD zaključa jednu jezgru(ispravnu) na Athlon II X4 645 radi tržišnih potreba. Korisnik dobije Athlon II X3 450 plati ga manje, i još bedak na kraju otključa i četvrtu jezgru za badave tu se ne zna ko je kog zeznul jel?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
odjavljen
offline
Pentiumi na Ivy Bridgeu

Vidi, ja sam veliki simpatizer AMD-a i trenutno nakon dosta godina sam ipak na Intel/Nvidia platformi. Činjenica je da AMD odabire samo dio onih koji traže best-buy iako u pojedinim segmentima ni tu ne može intelu parirati jer bi onda (tako gledano) većina osrednjih računala bila na AMD-u - a nisu (ljudi svejedno uzimaju i3/i5 i sigurno nisu ludi).

I još jedna vrlo bitna stvar: to što Intel izdaje očerupane proizvode AMD fanovi i AMD itekako trebaju biti zahvalni jer kad bi Intel sada stavio na tržište sve ono što može (i što još nitko ni ne zna da postoji) to bi bio zadnji čavao u AMD-ovom lijesu.

 

Još uvijek ne razumijem kako je ova cijela raspravala krenula zbog AES instrukcija koje običnom čovjeku niti ne trebaju (meni bi na poslu dobro došle ali čak i tamo mi "običan" i7 (875k) odradi sve što treba bez problema)

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
rambox kaže...

Yebemti ,ti si generalni zasupnik AMD-a za HR?! {#}{#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
Friday kaže...

Vidi, ja sam veliki simpatizer AMD-a i trenutno nakon dosta godina sam ipak na Intel/Nvidia platformi. Činjenica je da AMD odabire samo dio onih koji traže best-buy iako u pojedinim segmentima ni tu ne može intelu parirati jer bi onda (tako gledano) većina osrednjih računala bila na AMD-u - a nisu (ljudi svejedno uzimaju i3/i5 i sigurno nisu ludi).

I još jedna vrlo bitna stvar: to što Intel izdaje očerupane proizvode AMD fanovi i AMD itekako trebaju biti zahvalni jer kad bi Intel sada stavio na tržište sve ono što može (i što još nitko ni ne zna da postoji) to bi bio zadnji čavao u AMD-ovom lijesu.

 

Još uvijek ne razumijem kako je ova cijela raspravala krenula zbog AES instrukcija koje običnom čovjeku niti ne trebaju (meni bi na poslu dobro došle ali čak i tamo mi "običan" i7 (875k) odradi sve što treba bez problema)

Cijela rasprava nije uopče krenula,{#} zbog u ovoj priči manje bitnih spomenutih instrukcija ali je i to bitno itekako u cjeloj priči.Tu sam ja spomenul kak stvari stoje, i za kaj su očerupani ti Pentium procesori te kolko kaj košta i ko im je prava konkurencija u praksi.A svi se ulovili krivih stvari izgleda, pogledaj opet kaj sam napisal u prvom postu u ovoj temi šta još nemaju ovi Pentium procesori.{#}

 

Eto pa procjeni sam kolko vrjedi taj,{#} precjenjeni te očerupani Pentium G2120 stigao je kod nas i košta čak 730 kuna ti bokca jezuš kristuš.Za samo 100kn više dobiš pravi X4 proc, odličnu grafu za igrice a kad naklokaš procesor i grafu onda je još znatno bolje.Da kažemo istinu do kraja jel tak to ide, na tom Pentium procesoru moš kloknut grafu(HD 2500) i to puno ali u praksi slaba korist od toga ili gotovo nikakava kao i u slučaju jačeg brata HD 4000.{#}

 

 

http://www.protis.hr/products/details/intel-cpu-desktop-pentium-g2120-310ghz-3mb-s1155-box/61475

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/overclocking-intel-hd-graphics-3000/160380.aspx?page=0&jumpto=3097222&sort=asc&view=flat

 

 

http://www.protis.hr/products/details/procesor-amd-a8series-x4-3870k-30ghz-4mb-100w-fm1-box-radeon-tm-hd-6550d/52322

 

http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/amd-apu-a8-3850-overclocking/107829.aspx

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
protjeran
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
Friday kaže...

Vidi, ja sam veliki simpatizer AMD-a i trenutno nakon dosta godina sam ipak na Intel/Nvidia platformi. Činjenica je da AMD odabire samo dio onih koji traže best-buy iako u pojedinim segmentima ni tu ne može intelu parirati jer bi onda (tako gledano) većina osrednjih računala bila na AMD-u - a nisu (ljudi svejedno uzimaju i3/i5 i sigurno nisu ludi).

I još jedna vrlo bitna stvar: to što Intel izdaje očerupane proizvode AMD fanovi i AMD itekako trebaju biti zahvalni jer kad bi Intel sada stavio na tržište sve ono što može (i što još nitko ni ne zna da postoji) to bi bio zadnji čavao u AMD-ovom lijesu.

 

Još uvijek ne razumijem kako je ova cijela raspravala krenula zbog AES instrukcija koje običnom čovjeku niti ne trebaju (meni bi na poslu dobro došle ali čak i tamo mi "običan" i7 (875k) odradi sve što treba bez problema)

Veliki LOL. Da intel je toliko dobar da dopušta da AMD postoji. Mogu ih uništiti u svakom trenutku, ali im ne trebaju te dodatne miljarde dolara i monopol na tržištu.

 

Jao.

DerbyCon 2012
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
Bypass kaže...

Veliki LOL. Da intel je toliko dobar da dopušta da AMD postoji. Mogu ih uništiti u svakom trenutku, ali im ne trebaju te dodatne miljarde dolara i monopol na tržištu.

Pa protiv Intela se već vodilo nekoliko parnica za nelojalnu konkurenciju i tradicionalno uglavnom gubi u dotičnima, to ih je malo dovelo pameti. Zamisli da Intel cijene svojih procesora spusti na razinu AMD-ovih...

 

Već su u nekoliko navrata i pokušali ukinuti licencu x86 arhitekture AMD-u. Tako da meni ovo nije baš smiješno. Nije do toga da Intel nema volje i tehničkih mogućnosti za nešto takvo, koliko ga pravne institucije sprječavaju u tome.

 

Ljudi vole stati na stranu slabijeg, to im je u prirodi. A Intel je ogroman u usporedbi sa AMD-om, i još se koristi prljavim taktikama, nije ni čudno što postoje ljudi poput ramboxa.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
online
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
kizo2703 kaže...
rambox kaže...

Yebemti ,ti si generalni zasupnik AMD-a za HR?! {#}{#}

 -samo agresivni PRovac (fanboy ili funboy)

rambox kaže...
..

precjenjeni te očerupani Pentium G2120 stigao je kod nas i košta čak 730 kuna ti bokca jezuš kristuš.Za samo 100kn više dobiš pravi X4 proc,... 

 

-precjenjen je.

Realna cijena je cca 400-500kn, to kaže intel, ali to je 'segmentacija tržišta' ili umjeće trgovanja. sutra će biti jeftiniji, preksutra još malo..za mjesec možda?

-za 100kn više? Više je više, dva put je ... pa? I ništa ne 'dobiš', sve je to roba, dakle paltiš. Cijena (u ovom slučaju CPUa) je neko univerzalno mjerilo vrijednosti, međutim, dali netko treba jači ili jeftiniji CPU? kao i izbor itd. Pa ti je usporedba promašena, ili se može jednako reči da je i3 optimalnija kupnja za 900kn (koja pojede AMDov CPUcić bez kruha, malo flamanja..). Pošto je realnija cijena polovica, ni usporedba za +100kn nije trajna, jer će uskoro razlika biti veća. .. i opet, ako se govori (kao kriterij, ono što je kupcu-korisniku bitno, za odluku kojeg kupiti) o snazi, tad cijena nije važna tj može kupit za +2k kn jači, ako se govori o cijeni tad je ovaj intel jeftiniji (od bilo kojeg skupljeg)i dovoljan, istina tad je sandy serija još optimalnija (ali to je stvar tržišta koje će 'korigirati' cijene).

 

-nikavog posebnog razloga korsnik nema za kupnju konkretnog CPUa po cijeni 730kn. Nije jeftin, ali će uskoro biti (86$=500kn, naši trgovci obožavaju podići +50%) pa na niže, za par mjeseci će cijena biti 73$ ili niža (kad nestanu s polica zalihe g6xx-8xx sandyja).

 

-zapravo, pravi CPU kojeg treba gledati, ako su ove performanse i namjena korisniku OK, je G2100T 2.6GHz, TDP35W. Startna cijena 75$ (i naravno ide samo dolje), prema 52,48,42,37$... što ovisi smo o tržištu i (ne)postojećoj konkurenciji. npr i3 je pao za 21$. Naravno ne kod naših trgovaca, kažu da će opet malo dići cijene..

 

-zanimljivije su mi s.2011, ali tu još nema 'jeftikanera'... dok su sandy-ivy preslični.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
rambox kaže...
ČČČ

 

E sad više ne mogu, makar me koštalo kartona...

 

Kao prvo, Intel pojede AMD za doručak u bilo kojem scenariju i bilo kako u zadnjih par godina (simpatiziram AMD, već rečeno gore), budimo realni...

Kao drugo, j*bemu mater - ti da se interesiraš za pravopis barem 10% kao što se interesiraš za AMD sigurno bi imao puno više TU nego što ih imaš. I znam da su ti to već ljudio prigovarali i znam da si rekao da ne znaš... ali ajd malo se potrudi, ovo što ti radiš je katastrofa i ja bih te poslao u popravni dom zbog ovog tvog silovanja pravopisa (popravni dom, a ne zatvor jer se nadam da ovako loše može pisati samo osoba koja nije punoljetna)

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
rambox kaže...

Ne znam na koju foru si AES New Instructions,{#} uzel ko najbitnije u onom kaj sam rekel kad to nije uopče najbitnije ali je vrlo intresantno.A šta s klokanjem procesora i to onih najeftinijih, kaj imaš reč u vezi toga jel zapravo tu se nema kaj više reč pametnog u korist Intela i to je to.{#}

 

Samo nek AMD gasi i zaključava jezgre, koje nisu ispravne ili ih zaključava potpuno ispravne pa ljudima padne sikira u med(kao u mom slučaju). Korisnik ništ ne gubi i zna kaj je platil,a u puno slučajeva dobije i više nego kaj je platil fučkaj ga.{#}

 

 

1. AMD zaključa neispravnu jezgru na Athlon X2 5600+, i dobiješ Athlon LE-1600/1620 jednojezgreni proc za pola cijene. Imal sam ga u svom komu di je problem, uh što su me očerupali i zeznuli baš je podmukli taj AMD ili nekaj drugo možda jel?

 

 

2. AMD zaključa jednu neispravnu jezgru na Athlon II X4 645, i dobiješ recimo Athlon II X3 450 opet takav proc košta znatno jeftinije kaj drugo.Otključavanje četvrte jezgre nije uspjelo normalno, ali si procesor platil znatno manje i ok di je problem ko je okrljašten?

 

 

3. AMD zaključa jednu neispravnu jezgru na Phenom X3 modelu, i dobiješ ispravan Athlon X2 7750/7850 dvojezgreni procesor i šta sad čemu nezadovoljstvo?

 

 

4. AMD zaključa jednu jezgru(ispravnu) na Athlon II X4 645 radi tržišnih potreba. Korisnik dobije Athlon II X3 450 plati ga manje, i još bedak na kraju otključa i četvrtu jezgru za badave tu se ne zna ko je kog zeznul jel?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zato sto Intel nema potrebe prodavati procesor koji se moze clockati u nizem segmentu.

 

Trziste odredjuje te stvari i da Intel nema trzistu zanimljiv proizvod po trzistu zanimljivoj cijeni ne bi ih prodavao ko blesav.

 

Stvar je i u tome sto sama "mogucnost clockanja" ne znaci nista. Ono sto je bitno su performanse i potrosnja. Ako jedan proizvodjac za 100$ nudi zakljucan procesor, bez turba, HT-a, na recimo 2.0GHz a Drugi proizvodjac za 100$ nudi otkljucan procesor na 3.0 kojeg mozes clockati na 4.0 i koji ima turbo, HT... a opet je u konacnim performansama slabiji od ovog prvog, zna se ko ce bolje proci na trzistu.

 

Ko kupuje procesore iz tog segmenta? Overclockeri? Od 2% (lupam, sigurno ni toliko) korisnika koji posezu za overclockom valjda ce 90% kupiti procesor iz viseg segmenta jer ipak se radi o racunalnim entuzijastima.

 

AMD najavljuje dobru liniju u srednjem segmentu (iako je ovdje tema low end pa i3 ne bi trebalo ni spominjati) ali ja bi ipak pricekao sa hvalospjevima dok procesori zaista ne dodju na trziste, kompletno se istestiraju da ne bi opet bilo tresla se brda rodio se mis kao sa trenutnim FX-evima. Ako i budu best buy treba vidit da li ce proizvodnja moci zadovoljiti trziste i kakva ce im biti cijena jer ni AMD nije lud prodavati bolje procesore po nizoj cijeni (mozes uvijek ocekivati da ce AMD za iste performanse traziti nijansu manje jer je trzisno slabije pozicioniran ali da ces za manje novca dobivati vise performanse, to zaboravi).

 

Ja iskreno, za vlastito dobro i bez obzira kakva ce mi biti slijedeca konfiguracija, zelim da AMD uspije.

16 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
ihush kaže...
kizo2703 kaže...
rambox kaže...

Yebemti ,ti si generalni zasupnik AMD-a za HR?! {#}{#}

 -samo agresivni PRovac (fanboy ili funboy)

Nemaš ti poima kaj je Fanboy fučkaj ga,{#} da ga vidiš ispred dučana ne bi ga nit prepoznal sigurno ja samo velim kak stvari stoje.Moraju i drugi neupučeni vidit ko prodaje, natrule jabuke tj očerupani "Intel/nema klokanja" procesori za malu lovu.{#}

 

Niti ti nisi ništ napisal kolko vidim,{#} kaj se tiče klokanja jeftinih procesora zakaj je to Intel ukinul uz sve ostalo kaj su pozaključali na jeftikanerima.Ali ne samo na jeftikanerima normalno, dakle kaže INtel nema klokanja procesora ali ok možete kloknut grafu.{#}

 

Ali su zaboravili reč da je to ko da klokaš, Hrastovu-Bukvu grafa je kloknuta ali napretka baš i nema di si bio nigdje kaj si radil ništa. Čemu onda uopče klokanje Intel grafe, ako gotovo da i nema opipljivog napretka pa kaj nisu i to zaključali.Ali fučkaj ga zato su i omogučili da se grafa kloka, ionak nema koristi od toga pa klokajte ali procesor ne budete klokali. Klokanja procesora nema zato, jer bi tu bilo itekakvog poboljšanja performansi za badave a to ne može eto to je INtel pa ko ga ne bi podržaval ovakvog jel.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
neaktivan
offline
Pentiumi na Ivy Bridgeu

Slažem se sa BlueMaxom - ovo što rambox lupeta, da ga netko ozbiljno shvaća pomislio bi da ja AMD sveta firma, a i da se cca 99% CPU-ova globalno kloka.

Dok je situacija potpuno suprotna po obje točke. AMD je firma, korporacija, i jednako je spremna iskoristiti svaki trik u svoju korist samo da ima mogućnost, kao i bilo koja druga firma, pa tako i Intel.

A globalno...mislim da se i dosta manje od 1% CPU-a kloka. Govorim globalno, ne lokalno na BUG forumu, među njegovim prijateljima, na LAN partyu itd, nego globalno.

 

A što se tiče rambox-a i pravopisa - to bi trebalo opjevati. I ja sam mu nekoliko puta napomenu ali odgvor je u biti bio da se to mene ne tiče. Što je i istina, ne tiče me se, ali on bi stvarno bio blje shvaćen, i bolje prihvaćen, i on i njegova mišljenja, barem donekle, kada bi ipak pravopis bio bolji, i kada mu nebi svi tekstovi zvučali kao da pati od određene sindroma, kao što je jedan kolega nedavno primjetio.

 

Eh da, i rambox - što se tiče tvoje izjvae da moraju i drugi vidjet kakve trule i okljaštrene jabuke prodaje Intel - pa vide to svi, jer gotovo svi to i kupuju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2012 17:52 (miki1981).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
BlueMax kaže...

Zato sto Intel nema potrebe prodavati procesor koji se moze clockati u nizem segmentu.

 

Trziste odredjuje te stvari i da Intel nema trzistu zanimljiv proizvod po trzistu zanimljivoj cijeni ne bi ih prodavao ko blesav.

 

Stvar je i u tome sto sama "mogucnost clockanja" ne znaci nista. Ono sto je bitno su performanse i potrosnja. Ako jedan proizvodjac za 100$ nudi zakljucan procesor, bez turba, HT-a, na recimo 2.0GHz a Drugi proizvodjac za 100$ nudi otkljucan procesor na 3.0 kojeg mozes clockati na 4.0 i koji ima turbo, HT... a opet je u konacnim performansama slabiji od ovog prvog, zna se ko ce bolje proci na trzistu.

 

Ko kupuje procesore iz tog segmenta? Overclockeri? Od 2% (lupam, sigurno ni toliko) korisnika koji posezu za overclockom valjda ce 90% kupiti procesor iz viseg segmenta jer ipak se radi o racunalnim entuzijastima.

 

AMD najavljuje dobru liniju u srednjem segmentu (iako je ovdje tema low end pa i3 ne bi trebalo ni spominjati) ali ja bi ipak pricekao sa hvalospjevima dok procesori zaista ne dodju na trziste, kompletno se istestiraju da ne bi opet bilo tresla se brda rodio se mis kao sa trenutnim FX-evima. Ako i budu best buy treba vidit da li ce proizvodnja moci zadovoljiti trziste i kakva ce im biti cijena jer ni AMD nije lud prodavati bolje procesore po nizoj cijeni (mozes uvijek ocekivati da ce AMD za iste performanse traziti nijansu manje jer je trzisno slabije pozicioniran ali da ces za manje novca dobivati vise performanse, to zaboravi).

 

Ja iskreno, za vlastito dobro i bez obzira kakva ce mi biti slijedeca konfiguracija, zelim da AMD uspije.

To je tvoj odgovor zakaj danas Intel ne da klokat,{#} jeftine procesore ako je onda ga fučkaj samo kaj to ne drži vodu i nema nikakvog smisla.Kak objašnjavaš ovu situaciju jel, Intel je i u prošlosti imal jače procesore od AMD-a primjer Core2Duo serija pa su se jeftinije verzije tih procesora klokali ko bedasti.Šta se promjenilo od vremena Core2Duo, i onda je Intel imal jače procesore a ima ih i danas ali u prošlosti svoje jeftinjake nisu onemogučili u klokanju.Šta se od onda promjenilo zapravo ništa, osim kaj se Intel razbahatil jer može i sad nema više klokanja svojih jeftinih procesora. Jesi ti svjestan da tu gubi samo korisnik, i niko drugi zbog pokvarene Intel politike u zadnje vrjeme pa ne dobiva ono kaj je od Intela dobio u prošlosti ili treba povečalo za to prokužit?{#}

 

Možeš spomenut u ovoj temi i3 zakaj ne,{#} bilo Sandy Bridge ili Ivy Bridge i3 2 Cores/4 Threads CPU(niti jedan ne moš kloknut) sve je to dolnji segment u kojem nema problema za AMD.Ovi podebljani procesori imaju itekakvu konkurenciju, u Trinity APU koji su itekak dobri i svi rednom se klokaju itekak dobro bez obzira na nisku cijenu onih najeftnijih primjeraka.Ne laprdam ja bezveze situacija je poznata itekak, samo kaj tu nisu testirali niti jedan Trinity APU kod klokanja.I bez testova klokanja procesora situacija je jasna, najači Trinity APU je najbolji procesor u svojoj klasi tj dolnjem segmentu procesora.

 

Da su odradili test klokanja na Trinity APU(prave Piledriver jezgre), onda bi bilo još znatno bolje u Multithread situaciji ili aplikacijama jer svaki primjerak pa i onaj najslabiji ide na 4.5ghz bez frke. To je poznata stvar itekak Trinity APU se fino kloka, i ne troši puno(RCM) samo kaj u ovom testu to nisu napravili jer je to bio samo Preview a ostalo ide na jesen kad službeno izađe Trinity APU.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=2&jumpto=2961824&sort=asc&view=flat

 

http://www.tomshardware.com/reviews/a10-5800k-a8-5600k-trinity-apu,3241.html

 

AMD FX procesore za Desktop nisi trebal nit spomenut ovdje, zbog čega kad se zna da su puno više orjentirani na APU imaš sve više dokaza u zadnje vrjeme da je to baš tak.{#}

 

miki1981 kaže...

Slažem se sa BlueMaxom - ovo što rambox lupeta, da ga netko ozbiljno shvaća pomislio bi da ja AMD sveta firma, a i da se cca 99% CPU-ova globalno kloka.

Dok je situacija potpuno suprotna po obje točke. AMD je firma, korporacija, i jednako je spremna iskoristiti svaki trik u svoju korist samo da ima mogućnost, kao i bilo koja druga firma, pa tako i Intel.

A globalno...mislim da se i dosta manje od 1% CPU-a kloka. Govorim globalno, ne lokalno na BUG forumu, među njegovim prijateljima, na LAN partyu itd, nego globalno.

 

 

Eh da, i rambox - što se tiče tvoje izjvae da moraju i drugi vidjet kakve trule i okljaštrene jabuke prodaje Intel - pa vide to svi, jer gotovo svi to i kupuju.

Nije poanta oče neko kaj klokat ili ne,{#} več treba korisniku dat mogučnost da to ima na raspolaganju pa nek on samo odluči oče li za badave dobit bolje performanse a ko to neče fučkaj ga jel.Ti si izgleda sve pobrkal ne prvi put, Intel se prgavo i bezobrazno odlučio oduzet korisniku mogučnost klokanja na jeftinim procesorima.To če se uskoro pokazat kao loša odluka, u ovom dolnjem segmentu i bit če vrlo vidljivo u praksi itekak bez greške samo dok službeno izađe Trinity APU no to se zna i sad okvirno.{#}

 

 

Jedno je uspoređivat FX procesor za Desktop, recimo FX-8150 koji se može klokat sa i5 2500 koji se isto tako može dobro kloknut jer košta puno love pa Intel da klokat jel.{#}AMD procesor treba znatno veču radnu frekvenciju, recimo 4.5ghz da bi bio brži okvirno od Intel proca no pošto se ovaj Intel isto da klokat onda FX ne dobiva ništa od tog svog klokanja i tu je sve jasno.{#}

 

E sad idemo u dolnji CPU segment, to je ova tema znači jedan i3 2100/3.1ghz ili i3 3220/3.3ghz znači klokanja nema nikavog.Ako se uraćuna ono testirano da je Trinity APU, 15% brži na istoj CPU frekvenciji u odnosu na prve Bagere i da se fino kloka prilično visoko sve je jasno i čisto.{#}

 

Za kraj uzmimo taj našDual Core Pentium G2120/3.1ghz, iz ove naše teme znači nema klokanja pa nema niti Hiperthreading i nema Turboboost itd.Kao protivnika na drugoj strani, dobit če najslabiji 4 Threads Trinity APU a to je A8-5500/3.2ghz jer je razlika u cijeni prilično mala.Ne moramo uopče kemijat i čarobirat, šta če bit i koji proc je bolja kupnja i ko če dat bolje performanse uglavnom digneš taj Trinity APU na 4ghz i još klokneš grafu za 150-200mhz eto korisnik uživa i to je to.{#}

 

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2012 20:44 (rambox).
15 godina
online
Re: Pentiumi na Ivy Bridgeu
rambox kaže...
..

Za kraj uzmimo taj našDual Core Pentium G2120/3.1ghz, iz ove naše teme znači nema klokanja pa nema niti Hiperthreading i nema Turboboost itd.Kao protivnika na drugoj strani, dobit če najslabiji 4 Threads Trinity APU a to je A8-5500/3.2ghz jer je razlika u cijeni prilično mala.Ne moramo uopče kemijat i čarobirat, šta če bit i koji proc je bolja kupnja i ko če dat bolje performanse uglavnom digneš taj Trinity APU na 4ghz i još klokneš grafu za 150-200mhz eto korisnik uživa i to je to.{#}

 

 

 

-- e jesi naporan (s clockanjem..) - who cares! jel radi? = prodano.

korisnik ne kupuje megaherce, nego računalo (čak ne CPU, jer je beskoristan sam za sebe). Kao i potrebe-očekivanja. Ako su tvoje jedine želje od CPUa clocking, .. provjeri smisao života, pa onda ostatka tehnologije.

- nema HTa? da, i? Pa ne kupuje se HT. Želiš performanse imaš izbor drugih CPUa.

 

Ovaj CPU (nova serija) je samo to, nova serija. Neisplativ, jer nije ni po čemu poseban (možda da naši trgovci toliko ne nabiju cijenu, kao jeftikaner PC osnova), ali sasvim dovoljan za 90% usera i njihovih potreba-želja-mogućnosti (cijena). Jednako kao što ljudi kupuju 'fiću' mada postoji i 'ferrary'. Ako želiš i trebaš ferraryja, moraš ga i platiti.

Dali je skup? Da, za tu klasu u usporedbi s ostalima i cijena je sad 500kn (vani-intel), ostalo je naš trgovac-država =730kn. Za taj iznos nije isplativ, ima jeftinijih sandyja, čak i (ispravnih) AMDčića... {#} .. ali doći će i T serija, past će cijene.. pa opet će neki celerko za šaku kuna biti bolji od thurbana koji ne radi.. (početak, RADI).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice