Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakrivlje

poruka: 13
|
čitano: 1.605
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakrivlje".
16 godina
offline
Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakrivlje

Vrlo zanimljivo, samo mi je cijena za tako nešto sumnjivo niska.

 

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakri

A sada poplava komentara kako nije pogodan za igre i kako će youtube video imati crne trake sa strana. 

10 godina
offline
Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakrivlje

1080p 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakri
gocc01 kaže...

1080p 

 čitaj uokolo napisa. žele reći kako mogu načiniti monitor zakrivljen k'o pimpek, širok 15 metara i visok nekih 5 cm ali neće jer "još nisu sazreli uvjeti". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
odjavljen
offline
Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakrivlje

Recimo da sam potpuni laik i da me zanima kome treba ovakav monitor (dijagonala, zakrivljenost..) i kakve benefite ima sa istim u odnosu na neki "običan" ravni monitor normalnije dijagonale...jel mi može netko odgovorit?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakri
gocc01 kaže...

1080p 

As ti gospe problema 81PPI, zamisli ti to kao da je ovaj 50 monitor namjenjen za Photoshop.

 

Ako imaš i malo logike, onda znaš da je ovakav monitor idealan za razne specifične potrebe.

 

Budi sretan kaj to nije isprani i ofucani IPS LCD panel, nego VA LCD panel sa 5000:1 statičkim kontrastom i realno vrlo dobrom crnom bojom.To je multimedijski monitor, veličina je itekako bitna a rezolucija 3840 X 1080 je i više nego dovoljna.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=175&jumpto=4861010&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 14:32 (rambox).
15 godina
online
Re: Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakri

Problem je što ljudi miješaju veličinu i rezoluciju, a pri tome kada vide ovakav monitor odmah ga zamisle kod sebe u sobi i kažu da je loš jer ne odgovara njihovim potrebama. Dovoljno je pogledati drugu fotografiju uz tekst da se shvati za šta je ovaj monitor namijenjen.

A što se rezolucije tiče ima istu rezoluciju kao i dva 24,5 inčna full HD monitora koji su postavljeni jedan pored drugog. Full HD rezolucija na toj dijagonali je i više nego dovoljna za odličan prikaz slike. 

Znam da bi mi ovaj monitor na poslu bio spas jer u isto vrijeme uvijek imam otvoreno po nekoliko programa, od mail klijenta, worda, excela i nekoliko specijalizovanih programa plus XP u virtuelki za dva programa koji ne rade u novijim Windowsima. Čak bi ovaj setup sa druge fotografije bio idealan, međutim od toga nema ništa, budžet ne dozvoljava (tačnije dozvoljava, ali niko iz vrha ne vidi kolika bi to bila pomoć za produktivnost) tako da će Alt+Tab nadoknaditi nedostatak inča i piksela.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakri
x1080 je premalo za takav monitor 😒
Jesus saves
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakri
Zakrivljenost je tu da bi krajnji dijelovi monitora bili priblizno jednako udaljeni od ociju kao i centralni dio. Imam ravan 32" monitor i ponekad bi mi dobro doslo da je zakrivljen.

Nekome treba puno radne povrsine jer radi u 30 tabova i 10 aplikacija tako da tome sluze toliki monitori.
Jesus saves
10 godina
offline
Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakrivlje

Skroz nebitno kaj su gore puknuli VA panel jer materijala za uživanje u takvoj crnoj boji na tako širokom (3,5:1?) zaslonu nema. 

 

Jedina korisna namjena mu je hrpa tabova i naravno igranje sa brutalnim FOVom gdje bih ipak radije vidio 1440p. 

 

21:9 su mi mokri snovi za filmove još otkad je Philips izbacio svoj 9955 model. Sad ima par LGa i Samsunga ali im je cijena između 40 i 100000€ pošto su 80 ili 90" možda i više.

 

Šteta, po meni grijeh ovak nekaj uskratiti za veću rezoluciju al ajde, koliko se danas ljudi igra na rezi iznad 1080p 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakrivlje

Samsung već ima ovaj monitor (istu Samsungovu matricu koristi Philips). Monitor nije namijenjen gejmerima, nego jednostavno mijenja dva obična monitora. Namjena? Zamjena dvaju monitora jednim: manje kabela, bez prekida, prikladno za vremenske linije i sl. alate koji traže širinu. Tko ne razumije, nije ciljano tržište.

Nope.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakri
Widowmaker kaže...

Problem je što ljudi miješaju veličinu i rezoluciju, a pri tome kada vide ovakav monitor odmah ga zamisle kod sebe u sobi i kažu da je loš jer ne odgovara njihovim potrebama. Dovoljno je pogledati drugu fotografiju uz tekst da se shvati za šta je ovaj monitor namijenjen.

A što se rezolucije tiče ima istu rezoluciju kao i dva 24,5 inčna full HD monitora koji su postavljeni jedan pored drugog. Full HD rezolucija na toj dijagonali je i više nego dovoljna za odličan prikaz slike. 

Znam da bi mi ovaj monitor na poslu bio spas jer u isto vrijeme uvijek imam otvoreno po nekoliko programa, od mail klijenta, worda, excela i nekoliko specijalizovanih programa plus XP u virtuelki za dva programa koji ne rade u novijim Windowsima. Čak bi ovaj setup sa druge fotografije bio idealan, međutim od toga nema ništa, budžet ne dozvoljava (tačnije dozvoljava, ali niko iz vrha ne vidi kolika bi to bila pomoć za produktivnost) tako da će Alt+Tab nadoknaditi nedostatak inča i piksela.

 Sad je neka znanost postala dodati drugi monitor. Imam dva 32 inchna 2K monitora, tako da je ovaj 49 inchni minijaturni u odnosu na moj setup, plus mala mu je visina. Ovo je vise za urede, nego za gejmere i power juzere.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 22:38 (pravi_covijek).
15 godina
online
Re: Philips za 2018. godinu najavio 49-inčni zakri
pravi_covijek kaže...
Widowmaker kaže...

Problem je što ljudi miješaju veličinu i rezoluciju, a pri tome kada vide ovakav monitor odmah ga zamisle kod sebe u sobi i kažu da je loš jer ne odgovara njihovim potrebama. Dovoljno je pogledati drugu fotografiju uz tekst da se shvati za šta je ovaj monitor namijenjen.

A što se rezolucije tiče ima istu rezoluciju kao i dva 24,5 inčna full HD monitora koji su postavljeni jedan pored drugog. Full HD rezolucija na toj dijagonali je i više nego dovoljna za odličan prikaz slike. 

Znam da bi mi ovaj monitor na poslu bio spas jer u isto vrijeme uvijek imam otvoreno po nekoliko programa, od mail klijenta, worda, excela i nekoliko specijalizovanih programa plus XP u virtuelki za dva programa koji ne rade u novijim Windowsima. Čak bi ovaj setup sa druge fotografije bio idealan, međutim od toga nema ništa, budžet ne dozvoljava (tačnije dozvoljava, ali niko iz vrha ne vidi kolika bi to bila pomoć za produktivnost) tako da će Alt+Tab nadoknaditi nedostatak inča i piksela.

 Sad je neka znanost postala dodati drugi monitor. Imam dva 32 inchna 2K monitora, tako da je ovaj 49 inchni minijaturni u odnosu na moj setup, plus mala mu je visina. Ovo je vise za urede, nego za gejmere i power juzere.

 Ako pažljivo i sa razumijevanjem ponovo pročitaš moj post koji si citirao vidio bi da sam i ja isto napisao da je ovaj monitor za urede...

A ovdje se očigledno išlo na budžet ultrawide varijantu tako da ako nekom treba veća rezolucija može naći isto ovo ili bar veoma slično sa većom rezolucijom, ali i isto adekvatno većom cijenom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice