Photon 100 na AMD-u

poruka: 6
|
čitano: 2.032
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Photon 100 na AMD-u".
16 godina
offline
Photon 100 na AMD-u

Taj AMD Mini APU koje misle natrpat u spomenuti Tablet, je iz Z serije APU procesora ili pod kodnim imenom Desna. Uglavnom to je X2 proc na 1ghz, i na sebi ima HD 6250 grafičku jezgru a ostale tehnikalije su več prije spomenute.{#}{#}

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Photon 100 na AMD-u

Vidjeli smo što AMD-ov APU može na desktopu.

Nadam se da će ovo biti uspjeh i da će u pogledu grafike moći konkurirati iPadovom (2) PowerVR SGX543MP2.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Photon 100 na AMD-u
Random. kaže...

Vidjeli smo što AMD-ov APU može na desktopu.

Nadam se da će ovo biti uspjeh i da će u pogledu grafike moći konkurirati iPadovom (2) PowerVR SGX543MP2.

konkurirat? ti mora da se to zaje...

AMD-ov APU u pogledu grafike doslovno demolira taj "supermocni" A5 tj PowerVR.

ali iz vise razloga (zasad) nemozes te chipove bas samo tako direktno usporedjivat, pimjerice unatoc svim ustedama i optimizacijama APU jos uvijek trosi nekoliko puta vise...

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photon 100 na AMD-u
dado8 kaže...
Random. kaže...

Vidjeli smo što AMD-ov APU može na desktopu.

Nadam se da će ovo biti uspjeh i da će u pogledu grafike moći konkurirati iPadovom (2) PowerVR SGX543MP2.

konkurirat? ti mora da se to zaje...

AMD-ov APU u pogledu grafike doslovno demolira taj "supermocni" A5 tj PowerVR.

  Navedi mi jedan uređaj koji koristi ovaj čip pa da ih mogu usporediti. Samo mi nemoj reći "Pa to ti je u stvari xy čip bez ovoga i s nižim taktom." Jer ja ne mogu znati koliko taj niži takt i nedostatak funkcija utječu na performanse.

Hvala.

16 godina
offline
Re: Photon 100 na AMD-u
Random. kaže...
dado8 kaže...
Random. kaže...

Vidjeli smo što AMD-ov APU može na desktopu.

Nadam se da će ovo biti uspjeh i da će u pogledu grafike moći konkurirati iPadovom (2) PowerVR SGX543MP2.

konkurirat? ti mora da se to zaje...

AMD-ov APU u pogledu grafike doslovno demolira taj "supermocni" A5 tj PowerVR.

  Navedi mi jedan uređaj koji koristi ovaj čip pa da ih mogu usporediti. Samo mi nemoj reći "Pa to ti je u stvari xy čip bez ovoga i s nižim taktom." Jer ja ne mogu znati koliko taj niži takt i nedostatak funkcija utječu na performanse.

Hvala.

Ti se nisi uopče informiral fučkaj ga, taj AMD APU Z serije ko i cijela Brazos familija dakle C i E serija APU procesora je bazirana na AMD K8 arhitekturi ali poboljšanoj normalno. Ovaj procesor na Ipad2, je isto tak X2 proc na 1ghz i baziran je na ARM arhitekturi pa onda ne treba ništ više reč kad se radi o nekoj usporedbi procesora.{#}{#}

 

Usput taj maleni APU Z serije od 6W TDP-a, ima grafičku koja radi na 280mhz a sama grafička jezgra ima 80 Radeon Cores. Normalno tu je i najnoviji dx11 standard, kaj drugo ništa bez toga danas ak očeš imat GPU Hardware Acceleration u svim Browserima ili najnovijem Office-u itd.{#}

 

 

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
protjeran
offline
Re: Photon 100 na AMD-u
Random. kaže...

  Navedi mi jedan uređaj koji koristi ovaj čip pa da ih mogu usporediti. Samo mi nemoj reći "Pa to ti je u stvari xy čip bez ovoga i s nižim taktom." Jer ja ne mogu znati koliko taj niži takt i nedostatak funkcija utječu na performanse.

Hvala.

 

Sta drugo da ti kazem nego sto ti je i kolega Rambox rekao - daj informiraj se malo; Desna je nista drugo doli dosadasnji chip APU C serije, al ne kastriran vec samo dodatno upeglan (bolji stepping) i optimiziran, sve bitno je ostalo isto - pakiranje, kontroler broj jezgi, broj shadera, cak niti takt nije nizi, al zato je TDP spusten s 9W na 5.9W.

 
Hondo ce vec imat nekih sitnijih preinaka u dizajnu, al ce zato TDP bit jos nizi...
 
Nazalost tableta s x86 bas jos i nema, tu i tamo se pojavi nes egzoticnog, primjerice kao ovaj Photon ili onaj MSI-ijev Windpad 110W, a razlog tome je jednostavan - nema jos postenog OS-a, ceka se Win8.
 
Btw da steknes malo predodzbu o kakvom nesrazmjeru se ovdje radi kad su u pitanju graficke mogucnosti  i performanse - novi Intelov Atom, Cedar Trail ima daleko mocniju PowerVR grafiku nego sta je ona u A5 (SGX545 naspram SGX543), s taktovima na bijesnih 640MHZ (kod A5 grafika radi na bojazljivih 100-injak ili 200-injak Mhz, neznam ovako napamet) i to jos uparenu s DD3 memorijom i boljim CPU jedicom, a unatoc tome konacni score najmocnijeg Atoma u srazu s APU-ima je i dalje porazavajuci

 

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 10:52 (dado8).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice