Piratstvo u Hrvatskoj danas

poruka: 245
|
čitano: 376.124
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piratstvo u Hrvatskoj danas".
16 godina
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas
[H.P. 19:19] kaže...
 Prema BSA glavni razlozi visoke stope piratstva su: FreeDOS ili prodaja računala s Linuxom, širokopojasni Internet ali i porast broja potrošača.

 

Eto ti ga na!Prokleti Linux i opensorsaši! Sve je to Zlo i Naopako, čitav sustav osmišljen samo da i se promoviralo piratstvo i naštetilo jadnim nevinim korporacijama.

Jer svi ionako znamo kako nema niti teoretske šanse da netko zaista i koristi Linux, npr. da bi se zapravo naučio kako jedan OS uopće radi, možda malo programirao ili jednostavno pisao tekst, jer je to sve za što mu računalo treba. Ili se bavio razvojem web stranica. Ili si složio nekakav legalni HTPC. Ili...

 

Mislim da je krajnje vrijeme da se na račun BSA uplati koja kuna, kako bi jadni imali para za nove tužbe protiv klinaca koji su kupili, zamislite, čak DESET igrara, a da nije bilo pirata u kvartu, sigurno bi se odrekli igrački, sličica i gableca...

 

A i taj Internet je vrag svoje vrste!  Smijeh


Pazi, gledam te!
 
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas

Nisam pristalica Linuxa po svaku cijenu, niti smatram da je idealan za sve primjene, ali sad su ga pretjerali! Znači svatko tko kupi računalo s preinstaliranim Linuxom je a priori pirat!?

16 godina
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas

Zaista. Bilo bi zanimljivo da tu tvrdnju malo podrobnije pojasne. Zasto bi prodaja racunala sa Linuxom bila razlog visoke stope piratstva!? Mozda (vjerojatno) sam glup ali ne vidim kako bi to bilo povezano.

16 godina
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

"Od ukupno 22 zemlje regije Srednje i Istočne Europe u kojima je provedeno istraživanje, Hrvatska zauzima 6. mjesto"

 

 

Kako ovo protumačiti?

6. mjesto po postotku piratstva ili 6. mjesto po "uspješnosti suzbijanja" piratstva?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
Eld kaže...

Zaista. Bilo bi zanimljivo da tu tvrdnju malo podrobnije pojasne. Zasto bi prodaja racunala sa Linuxom bila razlog visoke stope piratstva!? Mozda (vjerojatno) sam glup ali ne vidim kako bi to bilo povezano.

 tako je. Kakve veze imaju Linuxi sa piratstvom

http://www.freewebs.com/horagio/
16 godina
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
Eld kaže...

Zaista. Bilo bi zanimljivo da tu tvrdnju malo podrobnije pojasne. Zasto bi prodaja racunala sa Linuxom bila razlog visoke stope piratstva!? Mozda (vjerojatno) sam glup ali ne vidim kako bi to bilo povezano.

 
Glup si Nevinašce
Evo ti primjer...
Ivica se voli igrati na racunalu i ode u trgovinu kupiti novo racunalo jer mu Crysis steka na starom. Vidi isto racunalo sa Windowsima za 6000kn i racunalo sa Linuxom za 5000kn. Kupi racunalo sa Linuxom za 5000kn i pozove susjeda Stefa da mu instalira WinXP. Ustedio je 1000kn-(piva za Stefa) sto moze uloziti o neki gejmerski mis.
Oni koji "zele nauciti" o OS-u, hakeri i takvi slicni  uglavnom imaju dovoljno znanja da sami slazu svoju konfiguraciju i ne kupuju gotovo racunalo s predinstaliranim OSom.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas

lol

pa zar bas nitko od vas nije skuzio da je post protkan ogromnom dozom ironije?

Veliki Brate, majstore!

 

:)

16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

To su oni koji pljuju po Microsoftu. Kupe stroj sa Linuxom i odma Windowse gore. Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2008 20:54 (plavooki).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
SupremeCommander kaže...
Eld kaže...

Zaista. Bilo bi zanimljivo da tu tvrdnju malo podrobnije pojasne. Zasto bi prodaja racunala sa Linuxom bila razlog visoke stope piratstva!? Mozda (vjerojatno) sam glup ali ne vidim kako bi to bilo povezano.

 
Glup si Nevinašce
Evo ti primjer...
Ivica se voli igrati na racunalu i ode u trgovinu kupiti novo racunalo jer mu Crysis steka na starom. Vidi isto racunalo sa Windowsima za 6000kn i racunalo sa Linuxom za 5000kn. Kupi racunalo sa Linuxom za 5000kn i pozove susjeda Stefa da mu instalira WinXP. Ustedio je 1000kn-(piva za Stefa) sto moze uloziti o neki gejmerski mis.
Oni koji "zele nauciti" o OS-u, hakeri i takvi slicni  uglavnom imaju dovoljno znanja da sami slazu svoju konfiguraciju i ne kupuju gotovo racunalo s predinstaliranim OSom.
 Amen.
16 godina
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

Možda netko treba FreeDos zato jer već ima windowse doma, šta će mu predinstalirani windowsi koji kompjuteru nabiju cijenu 1000 kuna ako več doma ima originalne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
SupremeCommander kaže...
Oni koji "zele nauciti" o OS-u, hakeri i takvi slicni  uglavnom imaju dovoljno znanja da sami slazu svoju konfiguraciju i ne kupuju gotovo racunalo s predinstaliranim OSom.
Pogotovo laptop.  Nevinašce

Zapravo, svi koje znam da koriste Linux su kupili računala s instaliranim Windozama, uredno platili licencu, jer je to fer i politički korektno, pa zatim to sve skupa pregazili jednim  bezveznim i potpuno nepotrebnim BLFS projektom. I nedavno su to ponovili, jer je izašla Vista, pa je red da se kupi komercijalni OS, kada je već izašao. Pod komercijalnim OS-om se, naravno, misli na MS Windowse, jer ne postoji komercijalni Linux, npr. RHEL.

Pazi, gledam te!
16 godina
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
Patrick_cro kaže...

Možda netko treba FreeDos zato jer već ima windowse doma, šta će mu predinstalirani windowsi koji kompjuteru nabiju cijenu 1000 kuna ako več doma ima originalne.

To su više iznimke nego pravilo. Većina ekipe kupuje računala s predinstaliranim linuxom ili nekim freeDOS-om jer ne žele plaćati licencu za  MS software.
16 godina
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
Originalni_manic kaže...
Patrick_cro kaže...

Možda netko treba FreeDos zato jer već ima windowse doma, šta će mu predinstalirani windowsi koji kompjuteru nabiju cijenu 1000 kuna ako več doma ima originalne.

To su više iznimke nego pravilo. Većina ekipe kupuje računala s predinstaliranim linuxom ili nekim freeDOS-om jer ne žele plaćati licencu za  MS software.
A ti si te podatke izvukao tako što si intervjuirao svakog pojedinog kupca takvih računala? Ili iz dupeta?

Pretpostavljam da bi najbolje bilo da se sva računala diljem svijeta prodaju isključivo s predintaliranim nekim MS-ovim sustavom... Pa nećemo valjda dozvoliti  da linuksaši  kupe gotovo računalo? Neka ga izvole sastaviti sami! Niti ćemo dozvoliti brižnome tatici da djetetu koje radi prve korake s računalom kupi nešto jeftino! Niti ćemo omogućiti ljudima koji, krpajući jedva kraj s krajem, žele osnovati obrt i pritom legalno poslovati, a nemaju para za  MS alternative (Hahaha, MS alternative! požderite se sad! Buhahahaha!).

Pazi, gledam te!
16 godina
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
SupremeCommander kaže...
Glup si Nevinašce
Evo ti primjer...
Ivica se voli igrati na racunalu i ode u trgovinu kupiti novo racunalo jer mu Crysis steka na starom. Vidi isto racunalo sa Windowsima za 6000kn i racunalo sa Linuxom za 5000kn. Kupi racunalo sa Linuxom za 5000kn i pozove susjeda Stefa da mu instalira WinXP. Ustedio je 1000kn-(piva za Stefa) sto moze uloziti o neki gejmerski mis.
Oni koji "zele nauciti" o OS-u, hakeri i takvi slicni  uglavnom imaju dovoljno znanja da sami slazu svoju konfiguraciju i ne kupuju gotovo racunalo s predinstaliranim OSom.
Bas i nije potpuna logika. Kod nas masa ljudi sama slaze konfiguracije a pretpostavljam da se prodaju i gotove konfe bez ikakvog OS-a. Dakle slijedom toga sama prodaja racunala povecava piratstvo Cool. Ne moze se krivnja svaliti na (samo) Linux. 
15 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas

Citiram izvješće BSA:

"Piratstvo povećava:

-nakanadno instaliranje piratskih operativnih sustava u zamjenu za predinstalirane FreeDOS ili Linux sustave"

 

Što sam preformulirao u članku ali ima isto značenje.

Vokhee kaže...

"Od ukupno 22 zemlje regije Srednje i Istočne Europe u kojima je provedeno istraživanje, Hrvatska zauzima 6. mjesto"

 

 

Kako ovo protumačiti?

6. mjesto po postotku piratstva ili 6. mjesto po "uspješnosti suzbijanja" piratstva?

 Hrvatska zauzima 6. mjesto po stopi piratstva, što bi značilo gledajući od manjih prema većim postotcima tj. suzbijamo piratstvo.
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

Hahaha, Linux kriv. Hahaha. Boli glava od nekih postova. To sto vi(cast iznimkama) nemate morala i instalirate piratske verzije w!na nema nikakve veze sa Linuxom. To vam je isto kao ono "Netko1: Ja sam hacker? Netko2: Koji sistem koristis? Netko1: w!n xp." To sto ljudi hoce ustediti koju kunu neplacajuci dodatni MSov sistem nije kriv Linux vec MS sto nespusti cijene. Isto bi bilo da postoji sistem "Krepani Konj" koji je besplatan pa bi ga ljudi kupovali da ustede. Ja iskreno instaliram XP svakih par mjeseci eto tako da nesto obavim ako imam za skolu, odigrati nesto i to je to. Jos bih ga i kupio da kosta 300 kuna ili malo vise, ali brate mili NEDAM 1000 kuna za 1-2 dana rada na OSu.

 


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

Zvao si veliki buraz, opet poteskoce s tim piratstvom.

Evo ja predlazem Zakonodavnom tijelu da ukinu Internet i zabrane kompjutore i mobilne uredaje za 54 % Hrvatskog trzista (naravno neukljucujuci u ovu skupinu tajkune i burzuje), te da Uvedu novi zakon o zabrani koristenja Linuxa na podrucju RH zbog posticanja piratstva..... tako da se udovolji BSA-u

Pa bog nam pomogao KAKVE KRETENE MI IMAMO NA ODGOVORNIM POZICIJAMA, ovog tipa Mladena Vukmira treba zapamtiti, on ce uskoro vedriti i oblaciti.

 

Evo prijedlog; Pozovimo doticnog Mladena Vukmira na ovaj Forum, da se razjasnimo, a ne da se kukavicki pokrivaju nekakvim izjavama za javnost jedno u godini dana. Ako i nezna koristit kompjuter zasigurno ima tajnicu da mu tipka, cisto sumljam da zna sam i tipkati......


Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

Uopce niste shvatili o cemu se radi!

U Hrvatskoj je zabiljezen ogromni privredni rast i suficit platne bilanse, brodogradilista i ostale grane privrede ociscene su od malverzacija. Nema vise organiziranog kriminala. Korupcija je suzbijena na samo pojedinacne sitne i marginalne slucajeve. Trgovina narkoticima gotovo da i ne postoji. Naravno da u toj nasoj vladavini prava i demokracije kao i fer trzisne utakmice, dolazi na red da se pocisti to softversko piratstvo. Eto -  BSA je na pravom putu. Ako ne vjerujete pitajte Premijera.

Pozdrav

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
Pelaic kaže...

Citiram izvješće BSA:

"Piratstvo povećava:

-nakanadno instaliranje piratskih operativnih sustava u zamjenu za predinstalirane FreeDOS ili Linux sustave"

 

Što sam preformulirao u članku ali ima isto značenje.

Tako je, slažem se da ima isto značenje. I slažem se da je piratstvo loše i da osoba koja instalira piratsko bilo što (ne samo OS) radi prekršaj i ne podržavam to ni u kakvom obliku.
Ali se ne  slažem s time da prodaja takvih računala povećava stopu piratstva. Jer ti ljudi, koji rade takve stvari NEĆE kupiti sve te silne programe ako ih se dovede u takvu situaciju, već će pronaći jeftiniju ili čak besplatnu alternativu (koja postoji, bez obzira o čemu se radilo). Reći ili makar samo implicirati tako nešto (u svom postu ne prozivam autora članka, već upravo BSA Hrvatska) je u najmanju ruku neprimjereno, ako ne i kleveta. Jer to je SLUŽBENO izvješće SLUŽBENE osobe i kao takvo je SLUŽBENI STAV svih članica jedne takve organizacije kao što je BSA. I to je ozbiljna stvar, koja će opet proći olako, kao što jednako olako prolazi i piratstvo.

Zapravo, ako nešto potiče piratstvo, onda su to loša ekonomska situacija u državi, korupcija i nezasitna glad za profitom (pri čemu ipak prvenstveno mislim na trgovce, a ne programere, dok menadžere i direktore softverskih tvrtki svrstavam među trgovce =). Ovdje Microsoftovce čak smatram pozitivcima, jer imaju raznorazne programe za povoljnu nabavku softvera (prvenstveno za studente, ali i obrtnike - to se zove kvalitetan PR), dok problem vidim u neukim ljudima koji pišu izvješća kao što je ovo, ili ZAMPovce, ili sve one koji bez reda i smisla vjeruju da imaju pravo na tuđe novce (da, znam da ZAMP ima zakonsko pravo, ali definitivno nema moralno, niti ima logike u njihovim nametima).

Pazi, gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

322,000,000.00 Kuna, eto ga sad Linuksaši, mogli smo imat auto-cestu do Siska - ali ne - hoćete

laptope sa FreeDosom i vidite kud smo dogurali Belji se.

 

Na čemu je ta ekipa koja piše izvještaje?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas

Cudim se kako nitko u ovom izvjescu BSA nije spomenuo koliko je radnih mjesta izgubila Hrvatska koristenjem piratskog softvera. To im je bio zastitini slogan.

Spominjanje Linuxa u kontekstu piratstva je notorna glupost i takva jedna izjava, od organizacije koja se bavi softverom, me navodi sumnjati u njihovu strucnost.

 

16 godina
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
CTN962 kaže...

Uopce niste shvatili o cemu se radi!

U Hrvatskoj je zabiljezen ogromni privredni rast i suficit platne bilanse, brodogradilista i ostale grane privrede ociscene su od malverzacija. Nema vise organiziranog kriminala. Korupcija je suzbijena na samo pojedinacne sitne i marginalne slucajeve. Trgovina narkoticima gotovo da i ne postoji. Naravno da u toj nasoj vladavini prava i demokracije kao i fer trzisne utakmice, dolazi na red da se pocisti to softversko piratstvo. Eto -  BSA je na pravom putu. Ako ne vjerujete pitajte Premijera.

Pozdrav

Tako je! Namigiva
Hrvatska je bijela da bjelja ne može biti, sve je divno i krasno, a meni želudac kruli od grčeva što ga proizvodi specifična kombinacija ruskog kavijara i mog omiljenog šampanjca s novozelandskih brdašaca Osmijeh , nikako od gladi ili gastritisa, jer jedva spajam kraj s krajem dok mi država diže namete, jer si moraju pokriti svoje pretile guzice. U skladu s time, narod je lopovski po inerciji, a Superhik je stvarna osoba i originalni heroj.

Živio kapitalizam, živjela demokracija! Viče (znam da je ovaj smajlić namijenjen da prikaže kako upravo vršim veliku nuždu, ali ga ja osobno koristim kako bi iskazao dojam da vičem, derem se - dakle, provociram =)

Pazi, gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

Ja osobno mislim da je uzok tolikoj kolicini piratskih medija jednostavno cijena...

Pa necu dat 450kn za igricu...

Radje je skinem s neta, ili eventualno, ako ih kupujem vise (oko 20) kod pirata...

A ovo sa linuxom mi stvarno nije jasno kakve veze on ima s tim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

Linux i FreeDOS su krivi za piratstvo, jedino ne znam sto da radim sa tri Win licence (1x Win95, 2xWinXP) jer sam Win95 prestao koristiti, a WinXP su mi dosli sa racunalima i nisam ih nikada koristio (nije bilo opcije FreeDOS i Linux), a sad koristim piratsku verziju Linuxa :) (skinio sa torenta kubuntu - www.ubuntu-hr.org ).

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2008 23:20 (potrosni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

Ja jedino ne shvaćam kada to tzv. hrvatsko gospodarstvo izgubi ako se iskopiraju windowsi ili neki drugi software?

Nisam pristalica piratstva ali se od te rečenice naježim... koliko ima u nekom komercijalnom softveru koji se prodaje u dučanima našeg gospodarstva?

 

Recimo ovo bi bila dobra tema.. Ne implementacije u tvrtke koje zbog podrške moraju imati kontakt sa dobavljalem nego samo sofvera na policama...

 

 


--
HaHa na sve
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u Hrvatskoj danas

Ljudi moji sve je to lijepo i krasno Linux i Windows, ali pobogu zašto bih jednu igru koju ću igrati jednom i nikad više platio 300 - 500 kn ako je mogu dobiti za 15 kuna !!!!


Toni
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas

Kako gorivo poskupljuje, uskoro će jedna igra biti pola plaće, a za neki ozbiljiniji program će se dizati krediti.

 


Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
Veliki Brat kaže...
Pelaic kaže...

Citiram izvješće BSA:

"Piratstvo povećava:

-nakanadno instaliranje piratskih operativnih sustava u zamjenu za predinstalirane FreeDOS ili Linux sustave"

 

Što sam preformulirao u članku ali ima isto značenje.

 Ne, nema isto značenje.

Veliki Brat kaže...
[H.P. 19:19] kaže...
 Prema BSA glavni razlozi visoke stope piratstva su: FreeDOS ili prodaja računala s Linuxom, širokopojasni Internet ali i porast broja potrošača.
Znači nešto posve drugo.

Malo ponoviti semantiku itd.?

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
protjeran
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas
Horagio kaže...
 tako je. Kakve veze imaju Linuxi sa piratstvom

Pod time su M$ovi reketari mislili da hrvatski kupac kupi jeftino laptop sa FreeDOSom ili GNU/Linuxom pa onda od nekoga tamo klinca koji se razumije u kompjuktore stave XP ili Vistu. Ali to je jadan izgovor u rangu Ballmerove izjave o kršenju 270 patenata. Damn you commies.Smijeh

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo u Hrvatskoj danas

Kupiti (ili prodati kako hoćete) komp sa FreeDOS-om i oštetiti hrvatsko gospodarstvo je jednako blesavo kao

i plačanje ZAMP-u namet na memorijske kartice za fotoaparate ili CD medije uostalom.

 

Piratstvo je piratstvo, a stvar odabira je stvar odabira.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice