Piratstvo ubija radna mjesta

poruka: 154
|
čitano: 20.716
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piratstvo ubija radna mjesta".
15 godina
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Baš me zanima kako dolaze do ovih brojki...

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

 

Dok god budu mene tretirali kao potencijalnog pirata i budalu dok kupim DVD, do onda cu ja njih piratizirati.

 

Kupim klincu orgigi crtic Fifi, a ono gore hrpa "unskippable" reklama za igracke, moram 5 minuta klikat da klincu pustim crtic. Normalno da cu ga iskopirati, i svim frendovima preporuciti da ne kupuju.

 

Ili, kupim film, a gore promo upozorenja "Ne kradi, ne kopiraj, pirat si"... i isto unskippable content.... ma bjezi covjece, pa ne mozes me praviti budalom, a iskesirao sam ti preko 200kn.

Fino rapidshare, MKV fullHD i peri.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 11:31 (Bitanga).
Moj PC  
47 1 hvala 0
15 godina
online
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
Bitanga kaže...

 

 

Ili, kupim film, a gore promo upozorenja "Ne kradi, ne kopiraj, pirat si"... i isto unskippable content.... ma bjezi covjece, pa ne mozes me praviti budalom, a iskesirao sam ti preko 200kn.

Fino rapidshare, MKV fullHD i peri.

Nije mi jasno kako su došli na tu ideju.

Netko tko uvijek skida filmove s neta i nikad nije kupio original, nikada nije vidio to upozorenje.

15 godina
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

To bi bile te tzv. intelektualne usluge...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
To bi bile tzv. priče za malu djecu kako bi postrožili sve i svašta a nama korisnicima interneta nabili kajlu kroz koje kakve debilne zakone koje budu kad tad progurali na mala vrata.
15 godina
protjeran
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Steta sto je PDF summary prilicno neinformativan - nigdje nisam vidio kako su tocno povezali gubitke i piratstvo, a o porastu piratstva rade projekcije tako da ga izjednace s ocekivanim porastom IP prometa (npr promet raste za 24% = piratstvo raste za 24%). Sve u svemu cini se kao poprilican ''stretch'' kako bi okrivili piratstvo za gubitak radnih mjesta.

 

Otprilike mi to zvuci kao istrazivanje gdje je dobivena pozitivna korelacija prodaje sladoleda i broja ubojstava -jedan od razloga povecanog broja ubojstava je ljeto(vise temperature), a ne sladoled :P

Nobody expects the Spanish inquisition!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 11:52 (PsychoticBaklava).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Kako oni to lijepo prevedu 10 milijardi eura u 186k radnih mjesta. Ma to ja lova koju radnici nebi ni vidjeli, to je samo čista zarada proizvođača.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta

ja sam osobno dao masu para na glazbene cd-e i dvd-e,ali tko to može sve kupiti,želiš poslušati naprimjer ove hitove što se puštaju u diskotekama trebaš dati 250 kn,a na tim cd-ima vrijede dvije tri stvari,da su programi, filmovi ,cd-i jeftiniji puno bi se više kupovali ali skupo je to za običnog građanina,jedan cd koji je izdan prvi put 71 godine da dođe kao neki što je izdan danas to je sramota,145 kn po cd-u je pretjerano

isti dan otkaz i žuti
15 godina
neaktivan
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Idealan članak za raspirivanje strasti na forumu. Ljudi, ne nasjedajte.

Makar, vidim da je već počelo. Ako u prvih 10 postova nije barem jedan koji počinje "da je ispunjen uvjet taj i taj, onda bih kupovao..", onda nešto nije u redu s Bug communityem.

 

 

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
Bitanga kaže...

 

Kupim klincu orgigi crtic Fifi, a ono gore hrpa "unskippable" reklama za igracke, moram 5 minuta klikat da klincu pustim crtic. Normalno da cu ga iskopirati, i svim frendovima preporuciti da ne kupuju.

 

E ovo meni ide na jetra neopisivo.

Naspamaju na pocetak hrpe reklama koje nikako ne mozes skippat. 

Sjecam se prije nekih 7-8 godina su na hrpe DVD-ova trpali neku VIPnet reklamu koja je trajala valjda 5 minuta (reklama kada sin donesi tati koji ima prastari mobitel i zivi na otoku novi GSM ili takvo nesto) i koju nisi mogao skippat.

Pa za popi... Posudis si film, uvalis se u trosjed i pustis ga i onda te docekaju te usra.. reklame koje ne mozes skippat.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
Bitanga kaže...

 

 

Kupim klincu orgigi crtic Fifi, a ono gore hrpa "unskippable" reklama za igracke, moram 5 minuta klikat da klincu pustim crtic. Normalno da cu ga iskopirati, i svim frendovima preporuciti da ne kupuju.

 

 

Neki dan moja mala (3 godine) se igra i čujem ja: "Vaše omiljene igračke možete kupiti u Turbo Limaču"!

 

Došlo mi je da joj sve DVD-e iskopiram i originale pobacam kroz prozor!

 

I BTW, manje bitno u ovoj državi, PROTUZAKONITO je upućivati reklame klincima!

Sako cera bolje, sako jutre huje!
14 godina
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta

tako ja jučer gledam film u kinu,a prije toga same reklame,ako sam platio film zašto moram gledati reklame to mi nije baš jasno

isti dan otkaz i žuti
14 godina
odjavljen
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Ma čim kupiš DVD jeftinije uvale ti reklame na njega. Meni se pogotovo zgadio koncept izrade DVD-a na kolekciji Zvonili ste milorde i Pa to je fantastično... zgadili su mi se i BBC, i Blitz, i Cinestar sa onim svojim reklamama... Fuj!

The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Ne znam za EU, al naslušao sam se ovih priča od strane BSA, i sad bi ih baš volio pitati da li je Microsoft Hrvatska u međuvremenu otvorio 276 novih radnih mjesta (toliko sam izračunao na temelju pada piratstva i njihove priče koliko radnih mjesta zbog toga propada). Eto potencijalnog članka za Bug ili Mrežu, odite pa ih priupitajte da li su otvorili toliko radnih mjesta, ili i dalje imaju par zaposlenih u hr uredu, od kojih su vjerojatno većina trgovci i help desk, a ne informatičari

 

Edit: da se razumijemo, podržavam kupovinu originala, al mi se gadi kad borbu protiv piratstva podgrijavaju ovim pričama za malu djecu. Isto tako, bez imalo grižnje savjesti podržavam piratiranje igara i filmova gdje korisnika raznim zaštitama, reklamama i slično tretiraju kao idiota

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 12:26 (segregator).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Glupi Francuzi,što mi nabijate grižnju savjesti!Mršti se

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
I.Kk kaže...

Glupi Francuzi,što mi nabijate grižnju savjesti!Mršti se

Moraju nekako opravdati onaj svoj idiotski zakon o piratstvu...

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Piratstvo ubija radna mjesta
Asti koliko sam ja ljudi uništia život ccc
"Let's face it, this is not the worst thing you've caught me doing."
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Yeah,....neka osjete malo kako je malim azijatima kad ljepe njihove patike, lopte, odjeću ...itd za 0.1 $/h.
SeedBox, RS, MU, x.264 i Lossless = Rula. Namigiva

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
Paolo2612 kaže...
I.Kk kaže...

Glupi Francuzi,što mi nabijate grižnju savjesti!Mršti se

Moraju nekako opravdati onaj svoj idiotski zakon o piratstvu...

Jesu ga ukinuli ili inkvizicija još pali po Francuskoj.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg
15 godina
neaktivan
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

A oglasi sve veći, boldani i sl.:

 

˝Najnovije igre za vaš pc: Metro 2033, Stalker-cop,Battlefield-Bad company 2 i ostali hitovi samo 15kn dvd.

  Naručite 5 dobijete 6 (nije Ledolina). Obratite se sa punim povjerenjem. Dostava 0-24.

  Naruđbe na broj: 091xxxxx, 092xxxxx, 095xxxx, 098xxxxx,92, 93 ,94...

 

Da mi je samo znat koliko ti natuku prometa mjesečno?

World championships: 7, GP started: 251, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,377
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Ova slika govori zašto ljudi ne kupuju DVD-ove...

Razlika između piratiziranog i orginalnog DVD-a Razlika između piratiziranog i orginalnog DVD-a
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
45 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Sa prve stranice PDF-a:

"The study was commissioned by the International Chamber of Commerce’s BASCAP initiative"

http://en.wikipedia.org/wiki/BASCAP

 

Kada izađe neko istraživanje koje nije financirano od strane udruga koji imaju direktnog interesa u onom što će u tom izvještaju pisati možda bi i imalo nekog smisla raspravljati o tome, ovako...

 

EDIT: Preletih kroz onaj veći PDF na njihovom sajtu, ovdje u biti nije riječ o nekom novom istraživanju, ako malo bolje pogledate sitni tisak ispod tablica sa podacima riječ je o "analizi TERA konzultanata" već postojećih podataka koje su dobili od IFPI,  IVF i sličnih organizacija.

Dakle, prvo su uzeli podatke od nekoliko organizacija koje imaju direktnog interesa u predstavljanju piratstva kao većeg problema nego što to realno jest, i onda su analizirali te podatke po nalogu jedne druge organizacije kojoj je u interesu prikazati piratstvo kao veći problem nego što to realno jest. Sve u svemu jako vjerodostojno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 13:03 (dekstroza).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Te procijene su ništavne i padaju na svakoj ozbiljnijoj analizi.

 

Trebalo bi npr. na godinu dana ukinuti sve idiotske namete na prazne medije i memorije pa analizirati koliko je radnih mjesta radi toga ugašeno.

 

Onda bi se mogli donositi neki zaključci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
I.Kk kaže...
Paolo2612 kaže...
I.Kk kaže...

Glupi Francuzi,što mi nabijate grižnju savjesti!Mršti se

Moraju nekako opravdati onaj svoj idiotski zakon o piratstvu...

Jesu ga ukinuli ili inkvizicija još pali po Francuskoj.

Izglasan je kao protuustavan

 

http://www.bug.hr/vijesti/francuski-zakon-protuustavan/97088.aspx

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

>Piratstvo ubija radna mjesta

 

Koji crap od teme! Ovo je u rangu žutila u Hrvatskoj, čak gore od index.hr

 

Srećom, pa me to ne ždere (imam pametnijih stvari za misliti), samo se sprdam...

 

 

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
Paolo2612 kaže...
I.Kk kaže...

Jesu ga ukinuli ili inkvizicija još pali po Francuskoj.

Izglasan je kao protuustavan

 

http://www.bug.hr/vijesti/francuski-zakon-protuustavan/97088.aspx

 

Ali je onda nakon toga blago izmjenjen i usvojen:

 

http://www.bug.hr/vijesti/francuzi-usvojili-zakon/99117.aspx

 

No bez ikakvog učinka:

 

http://www.bug.hr/vijesti/piratstvo-francuskoj-po-starom/101016.aspx

15 godina
protjeran
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Jer da bi imao ucinka, trebao bi biti protuustavan ili bi trebalo mijenjati ustav Belji se

Nobody expects the Spanish inquisition!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Piratstvo ubija radna mjesta

Eto...

 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
Bitanga kaže...

 

Dok god budu mene tretirali kao potencijalnog pirata i budalu dok kupim DVD, do onda cu ja njih piratizirati.

 

Kupim klincu orgigi crtic Fifi, a ono gore hrpa "unskippable" reklama za igracke, moram 5 minuta klikat da klincu pustim crtic. Normalno da cu ga iskopirati, i svim frendovima preporuciti da ne kupuju.

 

Ili, kupim film, a gore promo upozorenja "Ne kradi, ne kopiraj, pirat si"... i isto unskippable content.... ma bjezi covjece, pa ne mozes me praviti budalom, a iskesirao sam ti preko 200kn.

Fino rapidshare, MKV fullHD i peri.

exactly.

ako sam platio proizvod. onda sam platio taj i samo taj proizvod.. a ne jos dodatnih 200 reklama i 20 minuta izivljavanja na daljinskome upravljacu dok preskocim te budalastine.
zapravo ne tretiraju nas kao potencijalne pirate (to rade naknade poput zamp-ovih), vec kao budale koje placaju sadrzaj (u kojemu ima i gomila smeca) a oni uz to jos namicu novac od reklama.

 

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
14 godina
protjeran
offline
RE: Piratstvo ubija radna mjesta
blackalbum kaže...

tako ja jučer gledam film u kinu,a prije toga same reklame,ako sam platio film zašto moram gledati reklame to mi nije baš jasno

Da se oći zagriju! Zezam se! Pa film ono poćinje u 13:50 (prema kupljenoj karti) a kada budemo relni poćne nakon 20 min 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice