Početak primjene zakona robotike

poruka: 20
|
čitano: 2.502
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Početak primjene zakona robotike".
11 godina
neaktivan
offline
Početak primjene zakona robotike

it has begun

 

"the Skynet"

TD people now you are on my Death Note
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Početak primjene zakona robotike

Sjetio sam se onog filma ja robot kao i pravila

još bi rekao ako postoji softverski sigurnosni prekidač na to bi se djelomično moglo primjeniti na pravilo broj 3

a ako bi robot imao admin prava mogao bi promjeniti svoj protokol itd...

Njegova su četiri zakona robotike danas legendarna 

 

0. Robot ne smije naškoditi čovječanstvu ili svojom pasivnošću dopustiti da se čovječanstvu naškodi.

1. Robot ne smije naškoditi čovjeku ili svojom pasivnošću dopustiti da se čovjeku naškodi, osim kad je to u suprotnosti s nultim zakonom.

2. Robot mora slušati ljudske naredbe, osim kad su one u suprotnosti s nultim ili prvim zakonom.

3. Robot treba štititi svoj integritet, osim kad je to u suprotnosti s nultim, prvim ili drugim zakonom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2016 22:09 (Xbox584).
 
11 0 hvala 4
9 godina
neaktivan
offline
Početak primjene zakona robotike

Bullshit! Jedina svrha najsofisticiranijih robota biti će tamanjenje ljudi.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
maximilian kaže...

Bullshit! Jedina svrha najsofisticiranijih robota biti će tamanjenje ljudi.

 da vidio sam ih. strašni su. ogromna baterija na leđima i nekoliko sati veselja. i onda gotovo. kad budu imali neki mini nuklearni "agregat" u sebi i budu autonomni 20+ godina, onda ajde...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
Kao što je danas moguće da vam neko izvana preprogramira mobitel, televizor ili računalo, tako će vjerojatno moći i vašeg robota.
A svojeg će svakako moći.

Korist od tih sigurnosnih pravila kao i od blokade na autima da ne voze prebrzo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Početak primjene zakona robotike

Već u osnovi postoje. Testirani su dronovi koji autonomno biraju ciljeve i "odlučuju" o neutralizaciji (termin koji zamjenjuje riječ "ubijanje", ljepše zvuči).

 

Dva tehnički najnaprednija i najskuplja stroja u svijetu su američki lovac F-35 i nosač aviona iz klase Ford. Oba imaju nemali udjel AI. Avion ne služi za meteo istraživanja niti je brod ploveća bolnica. Namjena im je ubijanje i razaranje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Početak primjene zakona robotike

Bojim se da je ovo nezaustavljiv proces, iako postavima takva pravila robotima, pitanje je vremena kad će neki ludi programer stvoriti zaobilazni put koji će omogučiti robotima stvaranje osobne svijesti, koji će se onda koristiti svim znanjem interneta u ostvarenju osobne koristi.

 

Bolje nam je da pripremamo plan B, C... kad dođe do toga.

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
alien kaže...

 

Bolje nam je da pripremamo plan B, C... kad dođe do toga.

 plan b je pogasit svu struju. i skrivat se po vodi. :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
ranko091 kaže...
alien kaže...

 

Bolje nam je da pripremamo plan B, C... kad dođe do toga.

 plan b je pogasit svu struju. i skrivat se po vodi. :D

 Postoji opcija da se aktivira atomska bomba u svemiru, pri ćemu se stvara elektromagnetski puls koji uništava svu elektroniku ispod eksplozije.

scientia est potentia
11 godina
neaktivan
offline
Početak primjene zakona robotike

Jos smo mi godinama godinama godinama od umjetne inteligencije.

ovo je cisto reklamiranje, zna se google reklamirat ipak su oni svjetski prvaci u reklamiranju.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
alien kaže...

Bojim se da je ovo nezaustavljiv proces, iako postavima takva pravila robotima, pitanje je vremena kad će neki ludi programer stvoriti zaobilazni put koji će omogučiti robotima stvaranje osobne svijesti, koji će se onda koristiti svim znanjem interneta u ostvarenju osobne koristi.

 

Bolje nam je da pripremamo plan B, C... kad dođe do toga.

 

 

Jedan programer da sam napravi umjetnu inteligenciju nikad nece moci.

Za to trebaju stotine miliona linija koda, nema sanse da to napravi jedna osoba, ne znam koliko da je inteligentan fizicki nema vremena to napraviti.

 

Za igrice tipa GTA kazu da je potrebno 10-tak milona linija koda a nebi bilo iznenadjenje da imaju i po 50-tak miliona linija koda.

 

Jedna osoba to sama ne moze napisati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Početak primjene zakona robotike

Prava umjetna inteligencija, u punom smislu riječi, kad tad, po zakonu matematičke logike mora doći do zaključka da ljudsku rasu treba držati pod kontrolom. Nešto kao selekciju divljači u lovištima, zbog njihova dobra.

 

Mi ćemo to shvatiti kao pobunu robota ali koga briga...

12 godina
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
Xbox584 kaže...

Sjetio sam se onog filma ja robot kao i pravila

još bi rekao ako postoji softverski sigurnosni prekidač na to bi se djelomično moglo primjeniti na pravilo broj 3

a ako bi robot imao admin prava mogao bi promjeniti svoj protokol itd...

Njegova su četiri zakona robotike danas legendarna 

 

0. Robot ne smije naškoditi čovječanstvu ili svojom pasivnošću dopustiti da se čovječanstvu naškodi.

1. Robot ne smije naškoditi čovjeku ili svojom pasivnošću dopustiti da se čovjeku naškodi, osim kad je to u suprotnosti s nultim zakonom.

2. Robot mora slušati ljudske naredbe, osim kad su one u suprotnosti s nultim ili prvim zakonom.

3. Robot treba štititi svoj integritet, osim kad je to u suprotnosti s nultim, prvim ili drugim zakonom.

 Zanimljiv video na tu temu: 

WordPress ❤
15 godina
offline
Početak primjene zakona robotike

a rvacki će robot prema ovome: "robot ima pravo i dužnost postupati u skladu s ustavom, zakonom o robotima (NN 01/10234) i načelima dobre robotske prakse, ako nije drugačije propisano posebnim zakonom. nepridržavanje ovog zakona, ako ga uhvati inspekcija, kaznit će se s 1000 novaca za fizičku osobu u pravnoj osobui i 2000 novaca za robot, odn. s 30 - 60 dana rada za opće dobro (ovisno o raspoloživim količinama krumpira, o čemu izvješće u roku od 15 dana nakon izricanja mjere podnosi nadležno ministarstvo)." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 4:46 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Početak primjene zakona robotike

Koliko se ja sjećam, ti zakoni idu ovako:

  • Prvi zakon: Robot ne smije čovjeku oduzeti radno mjesto 
  • Drugi zakon: Robot ne smije biti korišten za stvaranje zarade nad drugim čovjekom 
  • Treći zakon: Muškarac i robot smiju sklopiti brak ravnopravan braku ljudi. 

 

Vrlo korisno, neka regulacija mora postojati. 

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
Bit će veselo kad počne masovniji seks i druženje s robotima, pa popovima krene pjena na usta.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
kingofthenight kaže...
alien kaže...

Bojim se da je ovo nezaustavljiv proces, iako postavima takva pravila robotima, pitanje je vremena kad će neki ludi programer stvoriti zaobilazni put koji će omogučiti robotima stvaranje osobne svijesti, koji će se onda koristiti svim znanjem interneta u ostvarenju osobne koristi.

 

Bolje nam je da pripremamo plan B, C... kad dođe do toga.

 

 

Jedan programer da sam napravi umjetnu inteligenciju nikad nece moci.

Za to trebaju stotine miliona linija koda, nema sanse da to napravi jedna osoba, ne znam koliko da je inteligentan fizicki nema vremena to napraviti.

 

Za igrice tipa GTA kazu da je potrebno 10-tak milona linija koda a nebi bilo iznenadjenje da imaju i po 50-tak miliona linija koda.

 

Jedna osoba to sama ne moze napisati.

Ne govorim o tome, umjetna inteligencija se već na veliko stvara, čak se i sve više stvaraju programi koji su sposobni sami učiti.

Kad tad će doći do toga da će netko napisati kod koji će stvoriti "samosvijest" u programu, tada počinju problemi...

 

Hipotetski, takav program, koristeći sve resurse interneta, može u trenu isprobavajući sve varijable,  uvijek naći najbolju, u ispunjenju svojih ciljeva.

Ako znamo da je jedan od primarnih ciljeva svakog, pa i najmanjeg živog bića očuvanje vrste i vlastiti prosperitet, ne treba ništa manje očekivati ni od umjetne inteligencije...

scientia est potentia
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 18:35 (alien).
15 godina
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
alien kaže...


Jedna osoba to sama ne moze napisati.

Ne govorim o tome, umjetna inteligencija se već na veliko stvara, čak se i sve više stvaraju programi koji su sposobni sami učiti.

Kad tad će doći do toga da će netko napisati kod koji će stvoriti "samosvijest" u programu, tada počinju problemi...

 baš sam sad malo pogledao pretvorbu ljudskog mozga u digitalni zapis. 2500 TB podataka. i to nije binarni sustav, kao ovi današnji. nego nešto specijalno kako radi mozak.

 

i tako nešto rekreirat, mi je nekako malo nategnuto. a tek binarno razmišljanje kod robota, nije sve crno bijelo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Početak primjene zakona robotike
ranko091 kaže...
alien kaže...


Jedna osoba to sama ne moze napisati.

Ne govorim o tome, umjetna inteligencija se već na veliko stvara, čak se i sve više stvaraju programi koji su sposobni sami učiti.

Kad tad će doći do toga da će netko napisati kod koji će stvoriti "samosvijest" u programu, tada počinju problemi...

 baš sam sad malo pogledao pretvorbu ljudskog mozga u digitalni zapis. 2500 TB podataka. i to nije binarni sustav, kao ovi današnji. nego nešto specijalno kako radi mozak.

 

i tako nešto rekreirat, mi je nekako malo nategnuto. a tek binarno razmišljanje kod robota, nije sve crno bijelo.

 Za Mnogo od tih 2500 TB bih lako mogao reći da je "junk information", vjerujem da je dio koji tvori "samosvijest" puno manji, i dovoljno je da je umrežen u internet koji se broji u eksabajtima!.

scientia est potentia
15 godina
offline
Početak primjene zakona robotike
Zanimljiv ted govor

Nick Bostrom:
What happens when our computers get smarter than we are?


https://www.ted.com/talks/nick_bostrom_what_happens_when_our_computers_get_smarter_than_we_are?language=en
Moj PC  
4 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice