Podaci u iPhoneima nisu sigurni

poruka: 9
|
čitano: 2.509
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Podaci u iPhoneima nisu sigurni".
15 godina
offline
Podaci u iPhoneima nisu sigurni

sve ima neki backdoor da bi netko tko je programerima za to platio, mogao doc do trazenih podataka.

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Podaci u iPhoneima nisu sigurni

Pa nisu ih Kinezi 'nogirali' bezveze nekidan.

 

 

Evo da se malo podsjetimo:

 

http://www.bug.hr/vijesti/apple-reagirao-prilog-kineske-drzavne-televizij/134248.aspx

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Podaci u iPhoneima nisu sigurni

ajde!? {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Podaci u iPhoneima nisu sigurni

Ooo, dobro jutro profesore.

Crkva je zlo 21. stoljeća
13 godina
neaktivan
offline
Podaci u iPhoneima nisu sigurni
Bilo bi bolje da je autor ostavio link na originalnu stranicu gdje je procitao ove informacije, nego ovako da se igra pokvarenog telefona i loseg novinarstva! U jednom paragrafu napise: "potrebno je od korisnika dobiti dozvolu za pristup", a u drugom: "Sve se, dakako, odvija bez znanja korisnika". Sto je onda od to dvoje?! Iz mojeg kratkog proucavanja, citajuci neke strane portale, iOS uredjaj mora biti povezan sa racunalom, mora biti odobrena veza izmedju uredjaja i racunala, sto zahtjeva otkljucavanje iPhona/iPada(i ukucavanje potencijalno postavljenog PIN-a) te se onda radi o tome da je moguce sa odredjenim alatima mimo iTunesa izvuci odredjene podatke. Tako da bi "zaposlenici Applea" ili "sigurnosne i obavještajne agencije" dosli do vasih podataka, moraju vam prvo provaliti u stan, vezat vas za stolicu, povezat vas iphone na komp i onda vas prisliti da im date pin!
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 12:07 (Ivan-ST).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Podaci u iPhoneima nisu sigurni
Dal se mozemo slozit da software u Tesli (elektricnom autu) nije "standardan", niti open source tj njegov kod nije objavljen, a sumnjam da je i ukraden. U Kini bio je na sajmu razvaljen u nekoliko minuta!!!!
iPhone je vani vec poduzi niz godina i kernel se nije previse mjenjao....

Sada cu iznjet svoje misljenje koje dokazuje ovo gore i naci ce se oni koji ce me popljuvat. Dakle, glavni problem svih danasnjih muka lezi u kernelu i njegovom porijeklu - open source Linux/Unix. Danas firme da bi ustedile uzimaju gotovu i funkcionalnu osnovu za bazu, Linuxoid ili Android (lezi na Linuxu) i samo nadopisu client program koristeci za grafiku (ako nije Android) neki open source library. Ako zelis probit zastitu "samo" moras zavirit u javno dostupan source, pretrazit otkrivene slabosti po netu i poigrat se.
Windowsi takodjer imaju tu manu jer su jako dugo na trzistu, razvaljeni uzduz i poprijeko, a svaka nova verzija reusea stari kod.
BB s druge strane nije toliko probijen jer su doradili security, ali ne znaci da nece.

Za jedan katastrofalan primjer takova pristupa navest cu svoj Seagatov NAS koji je povezan na Internet i gdje imam mogucnost preko trece stranice pristupit podacima (zamislite da preko DropBox.com pristupate podacima na vasem HDDu). Na HDDu se nalazi Samba (Unix) cijem kodu mozete bez problema pristupit prek svog PCa (ja sam mjenjal workgroupu) i mozete skinut kompletan source. Security risk? Ogroman! Veza na Internet je ADSL router koji takodjer za bazu koristi neki Linux/Unix.
Dodatno svemu tome pridonose i firme svojim customer careom tj mogucnoscu da se na daljinu otkloni problem. ako oni mogu uci onda ce moci i drugi.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Podaci u iPhoneima nisu sigurni

Dražene, nisi u pravu. Situacije u kojima je problem u samom kernelu su jako rijetke i zanemarive, osim eventualno u situaciji kada se koristi neka prastara verzija. Ako na najsigurnijem kernelu pokreneš aplikaciju s rupom, a toj aplikaciji daš root ovlasti, imaš ogroman sigurnosni propust. Kernel ne može znati, niti mu je posao da zna da li aplikacija izvršava dobronamjerni ili zlonamjerni kod. Njegov je posao da osigura da aplikacija može izvršiti samo ono za što ima ovlasti i da ne može sebi ili drugoj aplikaciji dignuti ovlasti veće nego sama ima.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Podaci u iPhoneima nisu sigurni
Pod kernelom sam mislio na siru verziju koja obuhvaca i sve moguce stackove, npr TCP/IP tj Ethernet. Vecina toga se roka iz vana gdje se driver i stack vrte pod max pravima (root, system).
14 godina
neaktivan
offline
Podaci u iPhoneima nisu sigurni

Šta volim kad ljudi doznaju za riječ 'kernel' pa onda ko 'Švajcineger' rešetaju po forumima. Kernel ovo, kernel ono, .. mislio sam širu verziju kernela, mislio sam užu.. dajte ljudi!

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice