Postojao je prototip iPhonea 5?

poruka: 44
|
čitano: 6.102
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postojao je prototip iPhonea 5?".
15 godina
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?

Fragmentacija sistema, malo sutra...prije ce biti da ga je smetalo to sto bi tako manje para izmuzao od raje.

 

A moram priznati da ovo na slikama ne izgleda lose, prvi Iphone koji mi se svidja, ako je to na slici pravi prototip i ako je on postojao.

Moj PC  
1 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Neki govore da su se predomislili jer je previse slicio Galaxy S2-u.
14 godina
neaktivan
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?

Ima iPhone 5G, ali nije baš nešto ...

 

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CSO1KWLGd50

Drago G. moj omiljeni člankopisac ! <br/>Z-Admin Small Business CMS - http://www.z-admin.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
zoran123456 kaže...

Taj lik mi je nažešci {#}

Inace o tome su postojale i postoje glasine. 

Ocito su se u Appleu vodili onom - što je dobro (mislim na dizajn) nemoj mjenjati.

U samoj prodaji iP4S vidi se da nisu previše fulali. Ovako su ostavili više novosti za iducu reviziju.

A i inace vecina kupaca njihovih mobitela kupuju mob putem ugovora na 2 godine, tako da 

ovaj tempo redizajna svake 2 godine i nije loš.

I uz to mob ostaje ugl.kompatibilan s postojecom opremom (dockovi, maske i ostalo).

Meni je iP4 (/iP4S) i dalje jedan od najljepših mobitela, ako ne i najljepši.

Dimenzije su mu odlicne, ali smanjenje debljine je uvijek dobrodošlo {#}

Jedino me brine to ako ce mijenjati rezoluciju ili omjere, to mi se nikako ne sviđa {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
12 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
malina22 kaže...

Fragmentacija sistema, malo sutra...prije ce biti da ga je smetalo to sto bi tako manje para izmuzao od raje.

 

A moram priznati da ovo na slikama ne izgleda lose, prvi Iphone koji mi se svidja, ako je to na slici pravi prototip i ako je on postojao.

Meni  taj na slici iskreno lici na photoshopan Galaxy S2

15 godina
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?

Ako dogodine izadje iP5 sa vecim ekranom uzimam ga.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
'Ostavili su više novosti za iduću reviziju' LOL.
I to je kao pozitivno, da ti nešto skupo naplate, a novosti ostave za iduću verziju koju će još jednom skupo naplatiti? Za ovakvo razmišljanje potreban je religijski zanos.

Objavljivanje rezultata prodaje (ili gledanosti) služi da se oni s mentalitetom ovce bolje osjećaju kad vide da nisu jedini koje su ošišali. Popularnost nekog proizvoda može me potaknuti da ga isprobam, ali nema nikakvu tržinu kod odluke o kupnji (ili objašnjavanju iste).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Visak kaže...
'Ostavili su više novosti za iduću reviziju' LOL.
I to je kao pozitivno, da ti nešto skupo naplate, a novosti ostave za iduću verziju koju će još jednom skupo naplatiti? Za ovakvo razmišljanje potreban je religijski zanos.

Objavljivanje rezultata prodaje (ili gledanosti) služi da se oni s mentalitetom ovce bolje osjećaju kad vide da nisu jedini koje su ošišali. Popularnost nekog proizvoda može me potaknuti da ga isprobam, ali nema nikakvu tržinu kod odluke o kupnji (ili objašnjavanju iste).

Nemoj mi inputirat tekst koji nisam rekao.

Ono što sam ja rekao je, da je logicno da ce kao svaka druga tvrtka nešto tako ostavit za iducu reviziju, ako za tim nemaju potrebe.

Misliš li da npr.Samsung i HTC vec sad nemogu napravit bolje mobitele?

Misliš li da su na ovim novim modelima ponudili najbolje što znaju?

Intel je najbolji primjer. Misliš da nemogu vec sad dati bolje procesore, ali nece. Zašto?

Jer i sa starim dobro mlate lovu, a AMD im svojom novom linijom nije dao poseban poticaj.

Cijela industrija razmilja i funkcionira na taj nacin.

To je pozitivno za navedene firme, ali ne i za kupce.

Da ih je Samsung ili bilo tko dovoljno ugrozio, dali bi vec oni taj usavršeniji model.

Ovako nemaju potreba. Tako funkcionira tržište i sve ovisi o konkurenciji.

Nije to nikakav religijski zanos vec realnost, za koju me cudi da nisi svjestan {#}

 

Objavljivanje rezultata je orjentir koliko je koja tvrtka uspješna u svom poslovanju.

I tko je uopce rekao da cu uzimat ovu verziju da bi mi skupo naplatili ili da bi se zbog vece prodaje osjecao bolje? {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Nisam ni 'inputirao' ni imputirao, nego citirao, dakle ti si to napisao.
Jasno je da sve firme gledaju kako maksimalizirati dobit i iscjediti što više iz mušterija. Nejasno je zašto bi itko o takvim stvarima govorio sa simpatijama, osim zaposlenika, dioničara ili religijskih sljedbenika.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Žao mi je što mnogi danas neznaju očito što je religija, pa tu riječ upotrebljavaju u kontekstu kada treba i netreba. A ti mene nisi samo citirao vec si htio predvidjeti što mislim, i to prezentirajuci kao da sam ja to tvrdio. Ja nisam nigdje rekao da je super za korisnike što nisu izbacili redizajnirani mob, vec da mi je to sasvim logičan postupak tvrtke. Ja Apple promatram iz 2 aspekta: korisnika i poslovnog. U ovom poslovnom kontekstu ta odluka mi je posve logicna. Iz konteksta kupca iP4s mi je teže pričati jer se za sad ne vidim kao potencijalni kupac pa mi je svejedno ;) vidim da to tebe brine u oba aspekta premda mi ni ti ne djeluješ kao potencijalni kupac. Reci cu ti u tvome stilu: da ti možda ne pripadaš nekoj religiji ili možda antireligiji? :P
''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
12 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
alen-c kaže...
Visak kaže...
'Ostavili su više novosti za iduću reviziju' LOL.
I to je kao pozitivno, da ti nešto skupo naplate, a novosti ostave za iduću verziju koju će još jednom skupo naplatiti? Za ovakvo razmišljanje potreban je religijski zanos.

Objavljivanje rezultata prodaje (ili gledanosti) služi da se oni s mentalitetom ovce bolje osjećaju kad vide da nisu jedini koje su ošišali. Popularnost nekog proizvoda može me potaknuti da ga isprobam, ali nema nikakvu tržinu kod odluke o kupnji (ili objašnjavanju iste).

Nemoj mi inputirat tekst koji nisam rekao.

Ono što sam ja rekao je, da je logicno da ce kao svaka druga tvrtka nešto tako ostavit za iducu reviziju, ako za tim nemaju potrebe.

Misliš li da npr.Samsung i HTC vec sad nemogu napravit bolje mobitele?

Misliš li da su na ovim novim modelima ponudili najbolje što znaju?

Intel je najbolji primjer. Misliš da nemogu vec sad dati bolje procesore, ali nece. Zašto?

Jer i sa starim dobro mlate lovu, a AMD im svojom novom linijom nije dao poseban poticaj.

Cijela industrija razmilja i funkcionira na taj nacin.

To je pozitivno za navedene firme, ali ne i za kupce.

Da ih je Samsung ili bilo tko dovoljno ugrozio, dali bi vec oni taj usavršeniji model.

Ovako nemaju potreba. Tako funkcionira tržište i sve ovisi o konkurenciji.

Nije to nikakav religijski zanos vec realnost, za koju me cudi da nisi svjestan {#}

 

Objavljivanje rezultata je orjentir koliko je koja tvrtka uspješna u svom poslovanju.

I tko je uopce rekao da cu uzimat ovu verziju da bi mi skupo naplatili ili da bi se zbog vece prodaje osjecao bolje? {#}

Pa, da naprave odmah sve što mogu to bi bio prevelik korak i šok za tržište, to nije dobro, ali napraviti mobitel koji izgleda isto samo ima bolju kameru i malo potfutraniji OS... To je krađa. (pogotovo da znaju da imaju vjernike koji će kupit sve što izađe kroz vrata njihove tvornice)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Pametan odgovor alene
13 godina
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?

meni otpočetka nije bila jasna priča o 4 ili više inča i drugačijoj rezi ... ili idu drugi omjeri, ili pada gustoća pixela ... tako da mi ovo skroz ima smisla.

 

Masa navlaka za nepostojeći iPhone 5 koja se pojavila upravo u većim i tanjim dimenzijama te pronađene ikone u sistemu koje sliče ovome prototipu ukazuju na to da je ovo sasvim sigurno istina ... al zapravo ništa čudno, apple uvijek ima nekoliko modela koji se testiraju i nikad se točno ne zna do zadnjeg trena koji će ići u poizvodnju.

 

možda bi trebali izbaciti još jedan 4.5 inčni ili 5 inčni model ali i ostaviti ovaj manji u ponudi. Zapravo ako izbace peticu na proljeće, a istovremeno ostave 4s u prodaji  to će biti to. Ili ipak čekaju da LG sharp ili ssamsung zgotove 1920x1280 px u 4ipo-5 inča pa da nema brige oko fragmentacije :D

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
H4X0R kaže...
Neki govore da su se predomislili jer je previse slicio Galaxy S2-u.

 

a samsung kopira iphone

 

 

Had a dream I was king, I woke up still king
13 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Indestructible kaže...
H4X0R kaže...
Neki govore da su se predomislili jer je previse slicio Galaxy S2-u.

 

a samsung kopira iphone

 

 

Ne samo iPhone nego i cak i kutiju od iPhone-a. {#}

Kad ne spavam budan sam
12 godina
neaktivan
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?
Meni je isto zao sto 4S nije donio neke znacajnije promjene, ali ako se prisjetimo prije dvije godine smo imali apsolutno isti slucaj (3G i 3GS), malo brzi procesor i istom kucistu (ok i prednja kamera). Tako da to i nije cudno. Nadam se da ako ikako znaju ne mijenjaju rezoluciju ekrana (ako zele neka promjene velicinu, ali neka rezolucija ostane ista) jer nakon sto sad imamo vec 3, a iPad 3 ce sigurno donijeti cetvrtu taman mi fali jos i peta.
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Indestructible kaže...
H4X0R kaže...
Neki govore da su se predomislili jer je previse slicio Galaxy S2-u.

 

a samsung kopira iphone

 

 

 

Ne, ne, Samsung je uzeo iPhone i izbacio 50% gvozdja i staklarije, zamjenio ga necim mnogo prakticnijim i jacim, zatim uduplo vecinu specifikacija, i onda to dao po mnogo povoljnijoj cijeni, pa su onda oni uzeli tu poboljsanu verziju i planirali po njoj sljedecu. Tako radi citava industrija, samo sto fanboy-i to jedino ne kuze, i jedino je Apple za njih inovativan.

14 godina
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?

Nek naprave sa većim ekranom, ali istom rezolucijom {#}

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
H4X0R kaže...
Indestructible kaže...
H4X0R kaže...
Neki govore da su se predomislili jer je previse slicio Galaxy S2-u.

 

a samsung kopira iphone

 

 

 

Ne, ne, Samsung je uzeo iPhone i izbacio 50% gvozdja i staklarije, zamjenio ga necim mnogo prakticnijim i jacim, zatim uduplo vecinu specifikacija, i onda to dao po mnogo povoljnijoj cijeni, pa su onda oni uzeli tu poboljsanu verziju i planirali po njoj sljedecu. Tako radi citava industrija, samo sto fanboy-i to jedino ne kuze, i jedino je Apple za njih inovativan.

 

i sta su dobili time? ti mislis da android moze iskoristiti hardversku snagu sgs2? daj mani mi te price, nismo mala djeca da nam svako malo ispada mobitel iz ruku, ionako iphone bolje lezi u ruci neg sgs2, uz to ima vecu rezoluciju, a pogledaj samo kako siba iOS5 na iPhoneu 4s, da nije bilo iPhonea, samsung nebi imao ni upola mobitele kao sada, sve kopiraju, kutiju, mobitele, tablete ma sve. meni nije vazno imati super jak procesor, gigu rama i svasta nesto pretjerano, bitno je da imam odlicno optimizovan OS.

 

i da, nisam apple fanboy, nego kazem kako je, sto se mene tice, nokia i symbian su zakon, dovoljno je samo vidjeti kako symbian belle frcera na N8 koja ima 680 mhz i 256 mb rama, pa potjera i Need For Speed, koji rijetko androidov mobitel sa 800 mhz moze potjerati {#}

 

symbian ftw!

Had a dream I was king, I woke up still king
13 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Diablo86 kaže...

Nek naprave sa većim ekranom, ali istom rezolucijom {#}

http://9to5mac.com/2011/11/14/lg-said-to-be-in-talks-with-apple-for-4-inch-iphone-and-7-35-inch-ipad-mini-displays/

 

"The unnamed executive cited by the Korea Times article called for a four-inch iPhone 5 with the same 960-by-640 Retina Display pixel resolution. The last bit would certainly prove a welcome news for app developers who needn’t cope with another fragmented platform."

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2011 23:59 (Viggo).
13 godina
neaktivan
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?

Meni osobno je ekrančić od 3,5 in premali,trebali su ga dignut barem na 4 in. Zašto nisu? Mislim da je prvenstveno razlog što se više nebi mogli kurčit sa ppi,to im je glavna marketinška fora,tzv retina display. Uglavnom,vidjet ćemo šta će donijet novi Ipone 5,trebat će mu puno više od laganog bumpa u karakteristikama,jer svi high end androidi u 2012 će imat HD ekrane,većina i četverojezgrene procesore,NFC,bolje kamere,više memorije... Bumo vidli! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Indestructible kaže...
H4X0R kaže...
Indestructible kaže...
H4X0R kaže...
Neki govore da su se predomislili jer je previse slicio Galaxy S2-u.

 

a samsung kopira iphone

 

 

 

Ne, ne, Samsung je uzeo iPhone i izbacio 50% gvozdja i staklarije, zamjenio ga necim mnogo prakticnijim i jacim, zatim uduplo vecinu specifikacija, i onda to dao po mnogo povoljnijoj cijeni, pa su onda oni uzeli tu poboljsanu verziju i planirali po njoj sljedecu. Tako radi citava industrija, samo sto fanboy-i to jedino ne kuze, i jedino je Apple za njih inovativan.

 

i sta su dobili time? ti mislis da android moze iskoristiti hardversku snagu sgs2? daj mani mi te price, nismo mala djeca da nam svako malo ispada mobitel iz ruku, ionako iphone bolje lezi u ruci neg sgs2, uz to ima vecu rezoluciju, a pogledaj samo kako siba iOS5 na iPhoneu 4s, da nije bilo iPhonea, samsung nebi imao ni upola mobitele kao sada, sve kopiraju, kutiju, mobitele, tablete ma sve. meni nije vazno imati super jak procesor, gigu rama i svasta nesto pretjerano, bitno je da imam odlicno optimizovan OS.

 

i da, nisam apple fanboy, nego kazem kako je, sto se mene tice, nokia i symbian su zakon, dovoljno je samo vidjeti kako symbian belle frcera na N8 koja ima 680 mhz i 256 mb rama, pa potjera i Need For Speed, koji rijetko androidov mobitel sa 800 mhz moze potjerati {#}

 

symbian ftw!

 

Vidis kak ti puno lupas. Android 4.0 je vec odavno predstavljen i ima hw ubrzanje, i kad govoris o androidu onda uzimaj u obzir zadnju verziju a ne one prije isto kao sto uzimas i zadnju verziju iOS kad poredis. Zatim, TouchWiz sa hw ubrzanjem je vec prisutan od kako je izisao S2. Jesi ti ikad uzeo u ruke iPhone i S2 pa malo proletio po menijima i vidio koji je brzi i odazovniji. Ocito da nisi. A u ostalom, zar se moze porediti u zahtjevnosti android sa live wallpaperom i bruku widgeta sa popisanom iPhone-ovom pozadinom koja nit je privlacna nit priblizno zahtjevna kao neki od 3d live wp.? I uprkos tome, na S2 to leti bez greske i zastajkivanja.

 

A to za ispadanje, nema covjeka kome nije ispo, jedino ako ti ne nosas mobitel priljepljen za ruku. A iPhone sa svojom "ultra cigla" tezinom je i vise nego ucestali kandidat da poljubi zemlju nego ostali laksi mobiteli. A naravno da lezi u ruci bolje jer si u konstantnoj borbi za G-Forceom drzeci u rukama nesto malo a tesko: ti guraj gore a on te vuce dole. Preferiram vise da zaobidjem srcane stresove u onom trenutku kad ti leti telefon ka zemlji jer znam da S2u nece bit nista.

 

A te glupe price koje se ponavljaju: nebi bilo ovog ili onog da nije bilo Apple i Steve, su jedan veliki horse shit koji sam fanboyi guraji i oni sa strane sto nemaju pojma pa vide guzvu stvorenu oko necega i pridruze se bez razmisljanja. De ti nama reci sta je Apple bez ARM-ove arhitekture, LG-ovih LCD-ova,  Samsungovog rama, PowerVR-ovih gpu-ova i svih ostalih tehnologija i komponeneti koje oni koriste? Nema ni jedne jedine stvari za koju je iskljucivo Apple zasluzan i koju su iskljucivo oni razvili bez kradje tudjih i vec prisutnih ideja. Zato se sve svodilo na uzmi tudje, ispoliraj ga, pukni jabuku na njega, napravi jednu "kultnu" predstavu o tome i bubni mu cijenu, a mediji i budale sa dubokim djepom ce odradit ostatak.

14 godina
neaktivan
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?
Samsungu glavnu stvar moba, OS, radi netko drugi Google. S druge strane Apple određuje tocno koji će hardver u njihove mobove, inžinjerski se pobrine da sva ta čuda stanu u što manje kucište, dizajnira uređaj, pošteno plati kooperantima i ono najvažnije razvija vlastiti OS za hardver koji prodaje u razvija svoj "ekosustav". Da je sve u ljepljenju znacke na tuđi uređaj nebi li Vertu ili Porsche design bio uspješniji? Naravno, priča ko i uvijek, Apple radi posao koji bi i vaša djeca mogla, ali druge megakompanije ne uspijevaju ni blizu tome cak i kad kopiraju. Neznam što je žalosnije u tom slucaju.
''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?
heej moja x8 tjera nfs sa 600mhz ;-)
Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
H4X0R kaže...

Vidis kak ti puno lupas. Android 4.0 je vec odavno predstavljen i ima hw ubrzanje, i kad govoris o androidu onda uzimaj u obzir zadnju verziju a ne one prije isto kao sto uzimas i zadnju verziju iOS kad poredis. Zatim, TouchWiz sa hw ubrzanjem je vec prisutan od kako je izisao S2. Jesi ti ikad uzeo u ruke iPhone i S2 pa malo proletio po menijima i vidio koji je brzi i odazovniji. Ocito da nisi. A u ostalom, zar se moze porediti u zahtjevnosti android sa live wallpaperom i bruku widgeta sa popisanom iPhone-ovom pozadinom koja nit je privlacna nit priblizno zahtjevna kao neki od 3d live wp.? I uprkos tome, na S2 to leti bez greske i zastajkivanja.

 

A to za ispadanje, nema covjeka kome nije ispo, jedino ako ti ne nosas mobitel priljepljen za ruku. A iPhone sa svojom "ultra cigla" tezinom je i vise nego ucestali kandidat da poljubi zemlju nego ostali laksi mobiteli. A naravno da lezi u ruci bolje jer si u konstantnoj borbi za G-Forceom drzeci u rukama nesto malo a tesko: ti guraj gore a on te vuce dole. Preferiram vise da zaobidjem srcane stresove u onom trenutku kad ti leti telefon ka zemlji jer znam da S2u nece bit nista.

 

A te glupe price koje se ponavljaju: nebi bilo ovog ili onog da nije bilo Apple i Steve, su jedan veliki horse shit koji sam fanboyi guraji i oni sa strane sto nemaju pojma pa vide guzvu stvorenu oko necega i pridruze se bez razmisljanja. De ti nama reci sta je Apple bez ARM-ove arhitekture, LG-ovih LCD-ova,  Samsungovog rama, PowerVR-ovih gpu-ova i svih ostalih tehnologija i komponeneti koje oni koriste? Nema ni jedne jedine stvari za koju je iskljucivo Apple zasluzan i koju su iskljucivo oni razvili bez kradje tudjih i vec prisutnih ideja. Zato se sve svodilo na uzmi tudje, ispoliraj ga, pukni jabuku na njega, napravi jednu "kultnu" predstavu o tome i bubni mu cijenu, a mediji i budale sa dubokim djepom ce odradit ostatak.

 

jesi probao ics na sgs2? i bas me interesuje kako ce ici

 

ja nisam rekao da mobitel ne moze ispasti, nego sam htio reci da se vise pazi na mobitel, eh sad, ti od muhe pravis slona, ybg ti kazes da je iphone cigla, a vamo sgs2 nije, sgs2 ima 4.3 incha a iP 3.5, i ta tezina iPhonea je taman, nit je tesko nit je lako, probao sam obadva mobitela, isprva sam mislio da je iphone nije bas nesto telefon, kad sam probao, eto prvi iPhone sto sam probao je bio iP4 (shame on me),  prvo sto me je odusevilo jeste touchscreen, koji je fenomenalan, a i rezolucija displaya, iOS radi bezprijekorno,  sgs2 kad je izasao sam probao kod rodjaka, doduse na njemu je bio stock fw, tu mi se dopalo lagahan mob a i tanak, svaka cast samsungu, cim sam ga probao bio je blagi lag, a i od tad mi se jos manje svidjao android, jer moras ganjati custom fw i kernele, rootati ga, nebi li mobitel dosao do izrazaja.

 

no da za taj mobitel vrijedi dati tolike pare, govori samo cifra prodanih mobitela.

 

Had a dream I was king, I woke up still king
16 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Indestructible kaže...
H4X0R kaže...

Vidis kak ti puno lupas. Android 4.0 je vec odavno predstavljen i ima hw ubrzanje, i kad govoris o androidu onda uzimaj u obzir zadnju verziju a ne one prije isto kao sto uzimas i zadnju verziju iOS kad poredis. Zatim, TouchWiz sa hw ubrzanjem je vec prisutan od kako je izisao S2. Jesi ti ikad uzeo u ruke iPhone i S2 pa malo proletio po menijima i vidio koji je brzi i odazovniji. Ocito da nisi. A u ostalom, zar se moze porediti u zahtjevnosti android sa live wallpaperom i bruku widgeta sa popisanom iPhone-ovom pozadinom koja nit je privlacna nit priblizno zahtjevna kao neki od 3d live wp.? I uprkos tome, na S2 to leti bez greske i zastajkivanja.

 

A to za ispadanje, nema covjeka kome nije ispo, jedino ako ti ne nosas mobitel priljepljen za ruku. A iPhone sa svojom "ultra cigla" tezinom je i vise nego ucestali kandidat da poljubi zemlju nego ostali laksi mobiteli. A naravno da lezi u ruci bolje jer si u konstantnoj borbi za G-Forceom drzeci u rukama nesto malo a tesko: ti guraj gore a on te vuce dole. Preferiram vise da zaobidjem srcane stresove u onom trenutku kad ti leti telefon ka zemlji jer znam da S2u nece bit nista.

 

A te glupe price koje se ponavljaju: nebi bilo ovog ili onog da nije bilo Apple i Steve, su jedan veliki horse shit koji sam fanboyi guraji i oni sa strane sto nemaju pojma pa vide guzvu stvorenu oko necega i pridruze se bez razmisljanja. De ti nama reci sta je Apple bez ARM-ove arhitekture, LG-ovih LCD-ova,  Samsungovog rama, PowerVR-ovih gpu-ova i svih ostalih tehnologija i komponeneti koje oni koriste? Nema ni jedne jedine stvari za koju je iskljucivo Apple zasluzan i koju su iskljucivo oni razvili bez kradje tudjih i vec prisutnih ideja. Zato se sve svodilo na uzmi tudje, ispoliraj ga, pukni jabuku na njega, napravi jednu "kultnu" predstavu o tome i bubni mu cijenu, a mediji i budale sa dubokim djepom ce odradit ostatak.

 

jesi probao ics na sgs2? i bas me interesuje kako ce ici

 

ja nisam rekao da mobitel ne moze ispasti, nego sam htio reci da se vise pazi na mobitel, eh sad, ti od muhe pravis slona, ybg ti kazes da je iphone cigla, a vamo sgs2 nije, sgs2 ima 4.3 incha a iP 3.5, i ta tezina iPhonea je taman, nit je tesko nit je lako, probao sam obadva mobitela, isprva sam mislio da je iphone nije bas nesto telefon, kad sam probao, eto prvi iPhone sto sam probao je bio iP4 (shame on me),  prvo sto me je odusevilo jeste touchscreen, koji je fenomenalan, a i rezolucija displaya, iOS radi bezprijekorno,  sgs2 kad je izasao sam probao kod rodjaka, doduse na njemu je bio stock fw, tu mi se dopalo lagahan mob a i tanak, svaka cast samsungu, cim sam ga probao bio je blagi lag, a i od tad mi se jos manje svidjao android, jer moras ganjati custom fw i kernele, rootati ga, nebi li mobitel dosao do izrazaja.

 

no da za taj mobitel vrijedi dati tolike pare, govori samo cifra prodanih mobitela.

 

 

S2 je hardverski (CPU+GPU) jaci od Galaxu Nexusa, a na njemu pici ICS, stoga samo moze ici na bolje, a ne na gore. Sto se tice velicine-tezine, preferiram imat veci ekran sa laksim mobitelom, nego obratno. Ove price sto kruze da je 4.3 incha puno su djelomicno preuvelicane. U vecini slucajeva, kada sufras, drzat ces mobitel u jednoj a pipat ga drugom rukom. Ak kucas poruku, keyboard ti je do pola ekrana i ne moras razvlacit prst na suprotni cosak. Jedina situacija kad moras dokucit cosak je kad palis/gasis wireless i bt iz notification menija. Za sve ostalo dijagonala od 4.3 incha ne predstavlja problem, jest da je pametnije bilo da su stali na 4" i ne isli dalje.

Ja sam nebih nikad dao vise para za iPhone ne zato sto ne valja kao mobitel, il sto si ga ne mogu priustit, nego jednostavno zato sto ne nudi sve ono sto i konkurencija. Neke banalne opcije kao sto je slanje bluetoothom, koristenje uredjaja kao USB storage, stimanje svega i svacega od opcija do izgleda, isl., za mene su veliki minus kod citavog iOS i zato ce to za mene uvijek biti telefon i OS po ukusu Steve Jobs-a a ne po ukusu korisnika. A jos kad dodas da je 4S ovdje gdje sam ja duplo skuplji od S2, sa svim svojim problemima, jos vise pada u mojem misljenju. Ko voli nek izvoli.

12 godina
neaktivan
offline
Postojao je prototip iPhonea 5?
Da ne citiram ovaj gore ogromni post, pisem bez quota. iPhone ima slanje svega Bluetoothom, ali to nitko ne radi jer je BT glupost. Zato imas Wi-Fi. Isto vrijedi i za USB, mozes ga koristiti kao USB stick, ali bezicno (mozda mozes i zicno, nisam probao, ne zanima me).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
zoran123456 kaže...

Prežestoko 

ivek
16 godina
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
Nebih puno da ulazim u to, ali zadnji put kad sam provjerio, nije mogao ni jedno ni drugo, osim da ga jail-breakas i koristis 3rd party aplikaciju, ili iTunes u slucaju prebacivanja fajlova, a to mi i nije neka opcija za pofalit i spominjat. A kolko znam ni iOS5 nije ubacio tu mogucnost. Sve mogucnosti koje rade iskljucivo izmedju iOS uredjaja su zesca glupost pogotovo na nasim prostorima gdje svaka 500 osoba mozda ima neki iOS uredjaj, totalno beskorisno.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Postojao je prototip iPhonea 5?
H4X0R kaže...
Nebih puno da ulazim u to, ali zadnji put kad sam provjerio, nije mogao ni jedno ni drugo, osim da ga jail-breakas i koristis 3rd party aplikaciju, ili iTunes u slucaju prebacivanja fajlova, a to mi i nije neka opcija za pofalit i spominjat. A kolko znam ni iOS5 nije ubacio tu mogucnost. Sve mogucnosti koje rade iskljucivo izmedju iOS uredjaja su zesca glupost pogotovo na nasim prostorima gdje svaka 500 osoba mozda ima neki iOS uredjaj, totalno beskorisno.

 

Da, ima. Medjutim, be obzira sto ima ja nisam file prebacio na mobitel nikada, ali bas nikada. Jos sam si i kupio aplikaciju za to (ima ih i hrpa besplatnih, ali sam htio jednu koja je jako dobro izgledala, a nije mi zao 10 kuna) i stoji mi neiskoristena na mobu. Ne znam cemu bi u doba dropboxa netko nosio fileove na mobitelu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice