Poznate značajke novog USB 3.2 standarda

poruka: 11
|
čitano: 2.541
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poznate značajke novog USB 3.2 standarda".
13 godina
offline
Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
Moze, za 5 do 10 godina...
Moj PC  
0 11 hvala 0
16 godina
offline
Re: Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
UNIVERSAL...mislim da to vise ne stoji.
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Poznate značajke novog USB 3.2 standarda

Zar nije neko vrijeme da se i klasični usb utor napravi simetričnim, tj da uvijek iz prve uđe kad treba..

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
drag kaže...

Zar nije neko vrijeme da se i klasični usb utor napravi simetričnim, tj da uvijek iz prve uđe kad treba..

 Možda okrugli usb, paše iz bilokojeg položaja :D 

15 godina
offline
Re: Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
Markić7 kaže...
drag kaže...

Zar nije neko vrijeme da se i klasični usb utor napravi simetričnim, tj da uvijek iz prve uđe kad treba..

 Možda okrugli usb, paše iz bilokojeg položaja :D 

 /headexplode

7 godina
offline
Re: Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
Markić7 kaže...

 Možda okrugli usb, paše iz bilokojeg položaja :D 

 Takvo nešto nije moguče, jer da je moguče, nemoguče da netko več to ne bi napravio  

 

Šalu na stranu, takve konektore je jako teško realizirati, zbog iznimno malih mehaničkih tolerancija.

I sad da se to skalira na mali port koji nije širi od postojećeg i da ima pinova barem kao ovaj - ne bi išlo....

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 14:36 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
drag kaže...

Zar nije neko vrijeme da se i klasični usb utor napravi simetričnim, tj da uvijek iz prve uđe kad treba..

 pa zar nije usb-c simetrican?

14 godina
offline
Re: Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
drag kaže...

Zar nije neko vrijeme da se i klasični usb utor napravi simetričnim, tj da uvijek iz prve uđe kad treba..

 Pa Type-C ti je simetričan...

 

 

Budućnost je bežična tak da sve ovo petljanje sa žicama i konektorima će biti još koju godinu i onda ćao...

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 23:14 (andi.cro).
14 godina
offline
Re: Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
Markić7 kaže...
drag kaže...

Zar nije neko vrijeme da se i klasični usb utor napravi simetričnim, tj da uvijek iz prve uđe kad treba..

 Možda okrugli usb, paše iz bilokojeg položaja :D 

 Hm okrugli? Kako bi ti smjestio vise konektora u okrugli da iz prve pogodis tocno konekciju? Nemoguce,, ovako je ok, iako je od applea konektor koji ide na ajfon najkvalitetniji, napjrakticniji i najizdrzljiviji...Ovaj usb c je super, ali na uređaju imas mali jezicak koliko mi se cini koji se moze slomiti :(

16 godina
offline
Re: Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
andi.cro kaže...

 

Budućnost je bežična tak da sve ovo petljanje sa žicama i konektorima će biti još koju godinu i onda ćao...

Gledat ćemo žice jaaaaako jaaaako dugo još.

Nema pravog bežićnog prenosa, barem ne prenosa podataka i struje istovremeno (što npr treba za gotovo sve današnje i buduće USB uređaje).
Postoji wireless prenos struje, ali uz ogromne gubitke i bez saznanja kako će taj prenos djelovati na ljude, a i ima kardinalnu grešku da će više uređaja smetati jedan drugom.

Tu ima još par desetljeća posla da sazrije tehnologija.
Tako da se žica ne budemo riješili tako brzo.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate značajke novog USB 3.2 standarda
bus kaže...
Markić7 kaže...
drag kaže...

Zar nije neko vrijeme da se i klasični usb utor napravi simetričnim, tj da uvijek iz prve uđe kad treba..

 Možda okrugli usb, paše iz bilokojeg položaja :D 

 Hm okrugli? Kako bi ti smjestio vise konektora u okrugli da iz prve pogodis tocno konekciju? Nemoguce,, ovako je ok, iako je od applea konektor koji ide na ajfon najkvalitetniji, napjrakticniji i najizdrzljiviji...Ovaj usb c je super, ali na uređaju imas mali jezicak koliko mi se cini koji se moze slomiti :(

 Moj komentar je bio više za šalu. Veličinom je teško izgraditi okrugli jer bi morao biti jednake debline kao postoječi C a to je tesko. Naveo je prije forumaš zašto. Može se izgraditi ali samo ako bude debeli kao mali prst :D 

 

A kako bi fukcionirao okrugli, nisi shvatio. Bolje pogledaj sliku. Svaki krug predstavlja kontakt, pa bez obzira u kojem je položaju on bi bio gdje treba biti. 

 

Okrugli konektori postoje ali kao jednostavni za napajanje, sa dva kontakta ali usb traži barem pet. 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice