Pravna strana tehnologije

poruka: 9
|
čitano: 1.500
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pravna strana tehnologije".
12 godina
offline
Pravna strana tehnologije

Tehnologija je na mjestu. Zakon je taj koji je idiotski. Kakve su sada to gluposti. Znači ozvučeni doušnik u brlogu narko bosseva bi ih prvo morao tražiti dopuštenje za snimanje zvuka?!?

 

Kada si zakonodavci malo popiju na radnom mjestu, bolje bi im bilo da se ugledaju na državu New York koja kaže da žene imaju pravo hodati u javnosti u toplesu :-)

Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pravna strana tehnologije

Znači ti ne bi imao ništa protiv da te u nekakvoj pametnoj kući/stanu/autu kamera snima po cijele dane i naravno da se to sve čuva na nekom serveru do kojeg tko zna tko ima pristup?

15 godina
neaktivan
offline
Pravna strana tehnologije

Auto mi poslije sobe dođe kao najprivatnije mjesto. Posljednje što bih želio jest da me neko špija.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pravna strana tehnologije

Ako sam ja taj koji pali ili gasi snimanje, naravno da da. Kao i milijuni ljudi diljem svijeta želio bi imati nadzorni sustav koji motri na kuću, auto ili neku treću moju imovinu dok ja nisam blizu.

 

Edit: ova druga zamisao nema apsolutno nikakve veze s ovom vijesti i temom rasprave. Takve stvari se zovu reality showovi i služe da glupe ljude gledaju još gluplji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 21:08 (kerum).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pravna strana tehnologije
Oni stariji sjetit ce se Ericssona koji je imao snimanje razgovora tako da je bipao. Jednostavno, zabranjeno inkognito snimanje. Osim za vlade.
Kao sto bi rekli sve je po zakonu, a zakone kreiraju...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pravna strana tehnologije
kerum kaže...

Znači ozvučeni doušnik u brlogu narko bosseva bi ih prvo morao tražiti dopuštenje za snimanje zvuka?!?

 

Naravno da ne, jer to je policijska istraga i vjerojatno postoji neki službeni nalog o prisluškivanju.
15 godina
offline
Re: Pravna strana tehnologije
sokre999 kaže...

Znači ti ne bi imao ništa protiv da te u nekakvoj pametnoj kući/stanu/autu kamera snima po cijele dane i naravno da se to sve čuva na nekom serveru do kojeg tko zna tko ima pristup?

 

Daj procitaj clanak jos jednom. Auto je tvoj, snimke su tvoje i ti odlucujes sto s njima. No, fer je reci nekome tko je u tvojem autu da su i oni snimani tek toliko da ne kopaju nos dok parkiraju tvoj auto, ili na glas komentiraju ukus u odijevanju vlasnika automobila.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pravna strana tehnologije

ma da?

 

Pa i bus je tvoj ak si autoprijevoznik.

Znači možeš snimati putnike?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pravna strana tehnologije
sokre999 kaže...

ma da?

 

Pa i bus je tvoj ak si autoprijevoznik.

Znači možeš snimati putnike?

Možeš ako istakneš znak da se snima. ZET to radi, Autotrans Rijeka to radi, a vjerojatno i mnogi drugi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice