Pregršt ThinkPada za CES

poruka: 17
|
čitano: 3.947
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pregršt ThinkPada za CES".
15 godina
offline
Pregršt ThinkPada za CES

Stilski doradjeni... hmmm... samo su promijenili plastiku iz vani... imaju oni jos pure za papati dok ne dostignu asus/dell/hp a apple da ne govorim... tastatura im je ista vec desetljece, dizajn takodjer... Mislim da ne kuze da dizajn sve vise i vise prodaje proizvod, bez obrzira na kvalitetu...

 

Takodjer mi nije jasno zasto jos guraju onaj svoj trackball ili kako se vec zove...

I'm going woo woo
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Pregršt ThinkPada za CES

Tko god ga je imao, može potvrditi da su IBM-ovi ThinkPadovi najbolji laptopi ikad napravljeni. Iako s "ružnjikavim" i dosadnim dizajnom, odskaču s kvalitetom izrade (plastika, tipkovnica, trajanje baterije) te mnogim detaljima (npr. kao trackpoint). Kako je Lenovo nastavio IBM-ovu tradiciju ne mogu osobno potvrditi, ali ono što sam vidio da su stare serije ostale više manje iste (R/T/X/...), dok ove nove imaju pad u kvaliteti, ali i mogućnostima (vjerojatno da ponude ThinkPadove u nižem cjenovnom rangu, ispod 5k kn).

 

Postoje mnogi ratovi što je bolje TrackPoint ili Touchpad, no na kraju se svede sve na što je pojedinac navikao (iako brojevi govore da ljudi ipak daju prednost TrackPointu Cool).

 

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
tnakir kaže...

Takodjer mi nije jasno zasto jos guraju onaj svoj trackball ili kako se vec zove...

 klitoris :D

 

a kad se jednom navikneš na njega rad je puno brži i ugodniji :)

kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
tnakir kaže...

Stilski doradjeni... hmmm... samo su promijenili plastiku iz vani... imaju oni jos pure za papati dok ne dostignu asus/dell/hp a apple da ne govorim... tastatura im je ista vec desetljece, dizajn takodjer... Mislim da ne kuze da dizajn sve vise i vise prodaje proizvod, bez obrzira na kvalitetu...

 

Takodjer mi nije jasno zasto jos guraju onaj svoj trackball ili kako se vec zove...

Za početak, Track point je dodatna mogućnost, na svakom laptopu je i Touchpad. Track ball je nešto treće.

 

Ne znam o čemu pričaš kad govoriš od dostizanju nekih drugih. Kao prvo, za realnu usporedbu treba uzeti modele koji iz iste klase i cjenovnog razreda. Thinkpad za 4-5k kuna (npr. SL serija) i Thinkpad za 10k kuna (T serija) su 2 različita pojma.

 

Što misliš što bi trebali promjeniti na tastaturi - možda smisliti novi raspored tipki ili...? Tastatura je ista već desetljeće zato jer su je prije 10-ak godina dobro dizajnirali i nemaju razloga mjenjati je.

 

A Apple - probaj kao moj kolega nosati sa sobom svakodnevno MacBook Pro, sav u aluminiju i T400, presvučen mat crnom plastikom pa češ vidjeti koliko je dobro (ili loše) Apple-ovo rješenje.

 

Kad sam kupovao novi laptop prije godinu dana, mogao sam birati na račun firme bilo što do 3k USD i odlučio sam se za T400 jer je "best buy" u toj kategoriji poslovnih prijenosnika. HP i Dell s istom opremom i istom razinom garancije su bili skuplji 15-20%, Asus nikad nije ni pripadao toj grupi. O Apple-u nisam ni razmišljao jer sam jedan od onih (rijetkih) koji organski ne podnosi Apple i sav njihov i-Shit.

 

Tebi je izgleda kod laptopa (a i ostalog) najvažniji dizajn, a ne kvaliteta, upotrebljivost i ono što je najvažnije, cost/benefit (iliti po naški, koliko para - toliko muzike).

15 godina
offline
Pregršt ThinkPada za CES

Ako je tebi danas ex IBM laptop nesto najbolje sta mozes dobit za odredjene pare onda si se drugar moj zeznija debelo...

 

Njihova zastupljenost i prodaja govori sama za sebe...

 

A sto se tice Applea... vjerujem da sam jedan od mnogih koji mrzi njihovu politiku i njihove klanove, ali je nepobitno da imaju bolji dizajn od sveukupne konkurencije... I inace... imam 2 HP-a

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 12:01 (tnakir).
 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
tnakir kaže...

Ako je tebi danas ex IBM laptop nesto najbolje sta mozes dobit za odredjene pare onda si se drugar moj zeznija debelo...

 ako se pališ na piano black laptope za koje moraš imat svilene rukavice jer čim ih pogledaš odmah ostaju mrlje na njima, onda TP nije za tebe

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
Pregršt ThinkPada za CES

Da, najbolje mi je uzet army laptop otporan na padove sa par desetak tisuca metara...

I'm going woo woo
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
tnakir kaže...

Stilski doradjeni... hmmm... samo su promijenili plastiku iz vani... imaju oni jos pure za papati dok ne dostignu asus/dell/hp a apple da ne govorim... tastatura im je ista vec desetljece, dizajn takodjer... Mislim da ne kuze da dizajn sve vise i vise prodaje proizvod, bez obrzira na kvalitetu...

 

Takodjer mi nije jasno zasto jos guraju onaj svoj trackball ili kako se vec zove...

Prvo nam ovdje reci koliko ti je godina i koliko uopće pratiš prijenosnike, pa ću ja tebi reći koliko ti moraš pure papati. Svrstavaš Asus u istu grupu sa brendom kao što je IBM, Dell i HP.. OK, dovedi još i MSI i Acer pa ću zaokružiti priču što znaš o prijenosnicima.

  "tastatura im je ista vec desetljece", naravno i iskreno se svi nadamo da će ostati i narednih par, jer bolja nije napravljena. "dizajn sve vise i vise prodaje proizvod", da možda tebi, jer mislim da si od onih koji kaže wow kada vidi "mp4" sa platikom koja imitira brušeni aluminij, jer ja ne mjerim elektroničke uređaje na stotine i hiljade suočenih sa mojim rukama nego na tone i šlepere, i drugar, ja kada kažem Kvalitet kažem Amen.

 

tnakir kaže...

Ako je tebi danas ex IBM laptop nesto najbolje sta mozes dobit za odredjene pare onda si se drugar moj zeznija debelo...

 

Ex IBM laptop je nešto najbolje što možeš dobiti, ne za određene, nego za pare. Ja se nisam zeznuo, da nisi ti? Ili možda treba pitati ove astronaute u Internacionalnoj Svemirskoj Stanici http://en.wikipedia.org/wiki/File:TORU_docking_system.jpg da se možda oni nisu zeznija debelo.

 

tnakir kaže...

Da, najbolje mi je uzet army laptop otporan na padove sa par desetak tisuca metara...

  Najbolje ti je da šutiš!

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 19:28 (Envy).
15 godina
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
Envy kaže...
tnakir kaže...

Stilski doradjeni... hmmm... samo su promijenili plastiku iz vani... imaju oni jos pure za papati dok ne dostignu asus/dell/hp a apple da ne govorim... tastatura im je ista vec desetljece, dizajn takodjer... Mislim da ne kuze da dizajn sve vise i vise prodaje proizvod, bez obrzira na kvalitetu...

 

Takodjer mi nije jasno zasto jos guraju onaj svoj trackball ili kako se vec zove...

Prvo nam ovdje reci koliko ti je godina i koliko uopće pratiš prijenosnike, pa ću ja tebi reći koliko ti moraš pure papati. Svrstavaš Asus u istu grupu sa brendom kao što je IBM, Dell i HP.. OK, dovedi još i MSI i Acer pa ću zaokružiti priču što znaš o prijenosnicima.

  "tastatura im je ista vec desetljece", naravno i iskreno se svi nadamo da će ostati i narednih par, jer bolja nije napravljena. "dizajn sve vise i vise prodaje proizvod", da možda tebi, jer mislim da si od onih koji kaže wow kada vidi "mp4" sa platikom koja imitira brušeni aluminij, jer ja ne mjerim elektroničke uređaje na stotine i hiljade suočenih sa mojim rukama nego na tone i šlepere, i drugar, ja kada kažem Kvalitet kažem Amen.

 

tnakir kaže...

Ako je tebi danas ex IBM laptop nesto najbolje sta mozes dobit za odredjene pare onda si se drugar moj zeznija debelo...

 

Ex IBM laptop je nešto najbolje što možeš dobiti, ne za određene, nego za pare. Ja se nisam zeznuo možda treba pitati ove astronaute u Internacionalnoj Svemirskoj Stanici zeznuli http://en.wikipedia.org/wiki/File:TORU_docking_system.jpg da se možda oni nisu zeznija debelo.

 

tnakir kaže...

Da, najbolje mi je uzet army laptop otporan na padove sa par desetak tisuca metara...

  Najbolje ti je da šutiš!

Smjesan decko...

 

Asusov laptop kojeg sam imao (doduse sluzbeni) je imao bolju finalnu obradu, bolju kvalitetu plastike, bolju tastaturu nego iti jedan HP, Toshiba, Dell, pa i IBM aka Lenovo u istom cijenovnom razredu.

 

Inace 27... najeo sam se ja pure...

 

IBM je na ovom podrucju daleko iza drugih... Da ne kazem djedica...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
tnakir kaže...

Da, najbolje mi je uzet army laptop otporan na padove sa par desetak tisuca metara...

 ovisi za kaj ti treba.......ali sudeći po tvojim postovima, nije to tvoj rang

 

 

a sto se TP tastatura (a i touchpada i trackpointa), koliko god da bahato zvučalo ali, postoji ibm i postoje ostali.......

 

 

 

(pisano preko tp tastature :) )

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
Pregršt ThinkPada za CES

Aha... zato ga tako i branis... do sada smo imali Apple klan, sada imamo i IBM klan :)

 

Ja imam HP ProBook i jos jedan 6xxx serije i da mi onaj USB (cetvrti) nije bio nuzan vjerovatno bih isao na Della jer je kvalitetom izrade daleko iznad HP-a...

 

A za ovu lovu koju sam dao za HP-a mogao sam uzeti IBM-a koji je daleeeeko dolje po performansama :) I da... tastatura od Asusa mi najvise pase (a kucao sam i na toshibama, i na asusima i IBM-ovima (daaavnio sam imao jedan T4xx na mjesec dana u sebe) i na HPima i Acerima, ne mogu reci za apple i Dell jer sam samo na jednom primjerku kucao :)

 

Pozdrav!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
tnakir kaže...

Aha... zato ga tako i branis... do sada smo imali Apple klan, sada imamo i IBM klan :)

 

Ja imam HP ProBook i jos jedan 6xxx serije i da mi onaj USB (cetvrti) nije bio nuzan vjerovatno bih isao na Della jer je kvalitetom izrade daleko iznad HP-a...

 

A za ovu lovu koju sam dao za HP-a mogao sam uzeti IBM-a koji je daleeeeko dolje po performansama :) I da... tastatura od Asusa mi najvise pase (a kucao sam i na toshibama, i na asusima i IBM-ovima (daaavnio sam imao jedan T4xx na mjesec dana u sebe) i na HPima i Acerima, ne mogu reci za apple i Dell jer sam samo na jednom primjerku kucao :)

 

Pozdrav!

Puno si ti kucao prema ovome što si napisao, pazi da ne dobiješ upalu prstiju od kucanja po lošim tastaturama.

 

Zaboravi na ovo što si napisao o lovi. Kad sam kupio T400 (P8600, 4 GB DDR3 ram, Radeon grafika, 14.1 1400x900 LED LCD, VB+XP Pro...) prije 14 mjeseci, uspoređivao sam što mogu dobiti za cijenu T400 i HP/Dell s istom opremom nisu bili ni blizu po cijeni (preko 20% skuplji), a u tom momentu nisu imali u ponudi LED LCD, HP je nudio samo XP Pro... prije kupnje sam potrošio efektivno 20-ak sati za usporedbu domaće i strane ponude.

 

Ono što mi se posebno dopalo na T400 je mogućnost ugradnje 2. HDD-a - s adapterom se ugradi umjesto optičkog pogona (i tako sa sobom na put ne nosim nijedan CD/DVD nego imam arhivirane image onog što bi mi moglo zatrebati. U slučaju potrebe se napravi Hot Swap.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
tnakir kaže...

Aha... zato ga tako i branis... do sada smo imali Apple klan, sada imamo i IBM klan :)

ne branim ja ništa nego samo iznosim neka svoja iskustva.......(koja ipak nisu bazirana na: frend mi ima hp-a a buraz dell-a i ja sam na osnovu tri nepovezana modela odlučio koji je proizvođač najbolji)

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
Max14x kaže...

 

Zaboravi na ovo što si napisao o lovi. Kad sam kupio T400 (P8600, 4 GB DDR3 ram, Radeon grafika, 14.1 1400x900 LED LCD, VB+XP Pro...) prije 14 mjeseci, uspoređivao sam što mogu dobiti za cijenu T400 i HP/Dell s istom opremom nisu bili ni blizu po cijeni (preko 20% skuplji), a u tom momentu nisu imali u ponudi LED LCD, HP je nudio samo XP Pro... prije kupnje sam potrošio efektivno 20-ak sati za usporedbu domaće i strane ponude.

 

Ono što mi se posebno dopalo na T400 je mogućnost ugradnje 2. HDD-a - s adapterom se ugradi umjesto optičkog pogona (i tako sa sobom na put ne nosim nijedan CD/DVD nego imam arhivirane image onog što bi mi moglo zatrebati. U slučaju potrebe se napravi Hot Swap.

Takodjer sam, prije nego sam kupio prijenosnik, usporedjivao razne modele raznih proizvodjaca, browsao po domacim shopovima, gledao na stranicama proizvodjaca, gledao reviewe etc etc... Lenovo u niti jednom slucaju nije bio jeftiniji od konkurencije, niti je dobivao preporuke (uz isti ili istovjetan hardware)...

 

Sto se tice 2. HDD-a ne treba mi, imam 500GB @ 7200rpm sto mi je dovoljno, prijenosnik mi ne sluzi kao storage. Za to doma imam terabajtni disk. Tu mi ipak vise igra DVD jedinica...

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
cekpi kaže...
tnakir kaže...

Aha... zato ga tako i branis... do sada smo imali Apple klan, sada imamo i IBM klan :)

ne branim ja ništa nego samo iznosim neka svoja iskustva.......(koja ipak nisu bazirana na: frend mi ima hp-a a buraz dell-a i ja sam na osnovu tri nepovezana modela odlučio koji je proizvođač najbolji)

Kao sto rekoh, i ja iznosim svoja iskustva, dosta mi je prijenosnika proslo kroz ruke... ne lupetam bezveze...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
Pregršt ThinkPada za CES

samo jedno pitanje, jel pričamo o lenovo (C,N a osudio bi se reci i U) seriji ili o "pravim" ThinkPadovima (R,T,X)?

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pregršt ThinkPada za CES
cekpi kaže...

samo jedno pitanje, jel pričamo o lenovo (C,N a osudio bi se reci i U) seriji ili o "pravim" ThinkPadovima (R,T,X)?

Pa ja pricam o "pravima"  (T serija), takodjer sam radio na staaaarim PIII IBM-ovima (dakle ne Lenovo, vec IBM...), onda nisi mogao kupiti bolji laptop od tog, danas je situacija drugacija...

I'm going woo woo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice