Preskočit će i Sedmicu

poruka: 131
|
čitano: 16.049
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preskočit će i Sedmicu".
16 godina
neaktivan
offline
Preskočit će i Sedmicu

Nema nekompitabilnosti, sa Vistom je mozda bilo, al ovdje ne...ovo su prakticki najbolji windowsi do sada. Rade presavrseno.

If our gods and our hopes are nothing but scientific phenomena, then it must be said that our love is scientific as well - Auguste Villiers de l'Isle-Adam (L'Eve Future/Tomorrow's Eve)
Moj PC  
8 2 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Preskočit će i Sedmicu

ocrnula ih vista lol

od miline tresu mi se jaja u gacama budi se azdaja
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Preskočit će i Sedmicu

S obzirom na to da OS još nije izašao, trećina korporativnih korisnika do kraja naredne godine je, po mom mišljenju, odličan rezultat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Preskočit će i Sedmicu

Takodjer ostajem na XP

 

Platit nesto 1000+ kn da mi radi ono sto mi XP savrseno radi je bacanje novaca.

 

Za ono sto mi treba XP mi je dovoljan

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu
Kant kaže...

Takodjer ostajem na XP

 

Platit nesto 1000+ kn da mi radi ono sto mi XP savrseno radi je bacanje novaca.

 

Za ono sto mi treba XP mi je dovoljan

ista je stvar i sa kompanijama i tvrtkama,win 7 ne donosi nikakvo poboljsanje.sve sto oni trebaju xp radi savrseno i jos je ispeglan do kraja

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
15 godina
neaktivan
offline
Preskočit će i Sedmicu

Ma ja ću preći na Win 7, samo ako bude dobro sređen.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preskočit će i Sedmicu

Ahahaha ... neka, neka ... to microshitu i treba, prokleta monopolistička gamad ...
Po mom mišljenju, najbolje bi bilo da su nastavili sa dodavanjem funkcionalnosti WinXPu u vidu SPova te eventualno da su ga još preimenovati u Win5 recimo...
Onda samo inkrementirati ga na odgovarajuće verzije ovisno o tome kakva su poboljšanja urađena na OSu...
Tko zna, možda to ili nešto slično i urade u budućnosti ako im ovako sa prodajom windozea nastavi hehe :D

 
0 7 hvala 0
15 godina
offline
Preskočit će i Sedmicu

ma ja svakako prelazim na sedmicu. eventualno u dual boot sa xp-om. ne vidim razloga da ga ne koristim...

Bubamara na steroidima. # # # http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Preskočit će i Sedmicu

Pa normalno da ce preskocit zakaj ne kad im sve ionako radi normalno i uhodano s XP-om, a dodatni trosak prelaska na Windows 7 im uopce ne treba pogotovo ne u ovoj krizi danas a kaj bi dobili s prelaskom na Windows 7 zapravo nista bitno za njihovo poslovanje a tak ce bit i kod nas sigurno!Cool

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu

Ja ću još vidit. Šanse su 50% da ću ostat na xp-u. Odlučit će min. konfiguracija i dotjeranost s time i kako će prihvačat hardver.

15 godina
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu

Iako se slažem da ne bi trebalo grlom u jagode, ali...

Prvo, 7 ima u sebi "ugrađen" XP tako da se iskreno pitam gdje je ovih 39% admina bilo prošlih godinu i kusur dana (ili koliko već) - glavom u zemlji ili što?

Drugo, 7 ima jedan mali detalj koji XP uskoro ne će imati - support. Ako kompanijama nije cilj da im se u dogledno vrijeme seoski haker ušeta u sustav, preći će na 7icu.

Every hole is a goal!
15 godina
offline
Preskočit će i Sedmicu

odavno presao na sedmicu-radi za 5

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preskočit će i Sedmicu

Mislim da su ovaj puta promašili s procjenama. Teško da će oni koji su preskočili Vistu preskočiti i Sedmicu. Zasigurno će je barem probati, a onda dojmovi kakvi budu, ako budu dobri ostaje, ako budu loši, uninstall. A prema ovome svemu što čitam o sedmici, moglo bi biti ovo prvo.

www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Preskočit će i Sedmicu

a neeeee, nema teorije da predem na sedmicu, probao sam, i kad igram rain slick na njoj konstantno mi izbacuje plavi ekran, j**** takav os

Belji se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preskočit će i Sedmicu

Meni je besmisleno instalirati umjesto XP-a  Windows 7 da bi u njemu opet pokretao usporeni virtualni XP. Cijeli taj "XP Mode" mi je smiješan i čudi me da javnost to doživljava kao pun pogodak. Kome baš treba XP neka koristi XP.  Prosječan radnik u poduzeću ne želi promjenu ni da je besplatna ako sve funkcionira kako treba. Microsoft je trebao ciljati na kućne korisnike primamljivom cijenom i siguran sam da bi bila velika navala.

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preskočit će i Sedmicu

Vrijeme će pokazati (o mojem prelasku). Prvo mi treba neka jača mašina.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu
MrJones kaže...

Vrijeme će pokazati (o mojem prelasku). Prvo mi treba neka jača mašina.....

 

Netreba ti neka jača mašina za sedmicu. Mislim da uopce netreba razmisljati. Windows 7 je apsolutno najbolji OS. Nemam nikakvih zamjerki. U Win 7 je sve lakse, brze, bolje. Izlanuo se

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 20:20 (Njambris).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu
elBruto kaže...

Ahahaha ... neka, neka ... to microshitu i treba, prokleta monopolistička gamad ...
Po mom mišljenju, najbolje bi bilo da su nastavili sa dodavanjem funkcionalnosti WinXPu u vidu SPova te eventualno da su ga još preimenovati u Win5 recimo...
Onda samo inkrementirati ga na odgovarajuće verzije ovisno o tome kakva su poboljšanja urađena na OSu...
Tko zna, možda to ili nešto slično i urade u budućnosti ako im ovako sa prodajom windozea nastavi hehe :D

To je skoro pa nemoguće. Windows XP su bazirani na zastarjelom NT kernelu koji se vuče od Windowsa NT iz 1993. godine. Znači osnova tog kernela je stara preko 15 godina! S vremenom, nakon Service Packa 5 (to nećemo doživit, znam) to bi postao neupotrebljiv OS koji bi vukao ograničenja iz '93. godine na današnjim strojevima. I Vista je bazirana na tom kernelu (win7 također) ali to je iznova rađeni kod a ne zakrpana hrpetina kao što ti predlažeš. Ti windowsi bi nestabilni jer su ni simo ni tamo - osnova je stara preko 15 godina a ima dodatke koji moraju nekako podržavati višejezgrene procesore i velike količine RAM-a. Windowsi XP nisu optmimizirani za više jezgri i da bi ih iskoristili kako treba (sa maksimalnim performansama) trebalo bi izvršiti neke voodoo nadogradnje. Priznaj, XP su uskoro propali. Osim što nisu sposobni raditi sa takvim hardverom i softverom kojem je potrebna kvalitetna podrška, uskoro se i support za njih gasi a to znači samo nove sigurnosne rupe koje više ni Bog Otac nebi mogao zakrpati. Htjeli mi ili ne, moramo na nove windowse jer imamo novi hardver. A škrtice imaju Win98. Isto dobar OS Smijeh, kao i XP.....

I've seen things that you people wouldn't believe...
16 godina
offline
Preskočit će i Sedmicu

ljudi konstantno zaboravljaju jednu bitnu razliku - win7 je sigurniji.

koliko god bio xp siguran sa 1200 zakrpi i nekim 3rd party sw-om, win7 je sigurniji, a samim time što nema 1200 zakrpi i brži i stabilniji.

daklem NIJE ista stvar.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preskočit će i Sedmicu

Gospodo ,dajte me prosvjetlite kakve veze ima igranje igara i multimedijalne aplikacije za kućnu upotrebu (90 % pisaca komentara ovdje) s korporacijskim mrežama.

Cijena je tu primarni faktor ,a ona nije tisuću i kusur kuna kad ti kupuješ par tisuća licenci. A kaj se krize tiče ,i to lagano prolazi.

Onda je tu i support ,koji će se nakon 2010 posebno naplaćivat za XP u korporacijskim mrežama.

Treće je sigurnost podataka ,gdi se XP i Sedmica uopće ne mogu mjeriti.

 

@DragonShit : jesi ti uopće probal Sedmicu i XP mode?!

 

A znamo kaj većinu ovdje muči : kak aktivirati Sedmicu jednom kad izađe ,jel neće bit tak jednostvno ko sa Vistom!

I'm so tired...
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 20:54 (kizo2703).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Preskočit će i Sedmicu

Zar vi stvarno mislite da svaka firma pati za tim da svake godine kupuje novi os, da kupuje novi uredski paket i slicno?! To je bacanje love, sto ce im kada im postojeci OS radi. Takodjer smatram da ce firme koje opremaju nova racunala posegnuti za Win7...

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu
kizo2703 kaže...

Gospodo ,dajte me prosvjetlite kakve veze ima igranje igara i multimedijalne aplikacije za kućnu upotrebu (90 % pisaca komentara ovdje) s korporacijskim mrežama.

Cijena je tu primarni faktor ,a ona nije tisuću i kusur kuna kad ti kupuješ par tisuća licenci. A kaj se krize tiče ,i to lagano prolazi.

Onda je tu i support ,koji će se nakon 2010 posebno naplaćivat za XP u korporacijskim mrežama.

Treće je sigurnost podataka ,gdi se XP i Sedmica uopće ne mogu mjeriti.

 

@DragonShit : jesi ti uopće probal Sedmicu i XP mode?!

 

A znamo kaj većinu ovdje muči : kak aktivirati Sedmicu jednom kad izađe ,jel neće bit tak jednostvno ko sa Vistom!

Aktivacija neće bit problem. Očekuje se da će biti riješena u sličnim rokovima sa vistom i na slične načine (onaj prvi c*ack, pa onda geniune c*ack). Windows 2008 server je već pao koliko ja znam... A win7 i 2008 server imaju isti kernel pa...

I've seen things that you people wouldn't believe...
16 godina
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu
funat kaže...

ljudi konstantno zaboravljaju jednu bitnu razliku - win7 je sigurniji.

koliko god bio xp siguran sa 1200 zakrpi i nekim 3rd party sw-om, win7 je sigurniji, a samim time što nema 1200 zakrpi i brži i stabilniji.

daklem NIJE ista stvar.

Sigurniji je malo sutra ak sam korisnik skine neki program ili igru s krekom (unutra je normalno gamad trojanac,virus nije bitno) jer drukcije ne moze a hoce to imat onda ce bit izuvanja u zraku bilo na XP-u ili Windows 7 i to je tak. Vecina zaraze ide upravo na ovakak nacin ljudi skidaju smece i onda se cude poslije kak je windows nesiguran. Nema problema do problema koji si sam korisnik ne napravi!Nevinašce

15 godina
offline
Preskočit će i Sedmicu

Znam samo da je windows 7 moj sljedeći OS. Tvrtkama to baš i nije opcija. Da sad kupuju licence za po 20 i više računala, kad već imaju xp koji im ne pravi probleme.

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu
Sum_of_all_fears kaže...

To je skoro pa nemoguće. Windows XP su bazirani na zastarjelom NT kernelu koji se vuče od Windowsa NT iz 1993. godine. 

...

I Vista je bazirana na tom kernelu (win7 također) ali to je iznova rađeni kod a ne zakrpana hrpetina

Sam sebi u usta uskačeš.

 

Za 7 ne znam, ali Vista je primjer krpanja i sklepavanja navrat nanos (na pola puta su odustali od početne koncepcije da bude bazirana na XP-u, te nakalemili što se dalo na kod 2003-ojke; naravno, u procesu su probili sve rokove koje su si zadali).

15 godina
neaktivan
offline
Preskočit će i Sedmicu

na komentare balavurdije, koja laprda jer nema išta pametnog da nepiše...suzdržat ću se...

 

nego...znakovito je nešto drugo...

 

text kaže...istraživanje je provedeno među IT administratorima....OK...i onda slijedi postotak koji u pojašnjenju sadrži...nemaju vremena niti novaca....

 

point...vremena nema nikada...ali gdje to na svijetu se sluša IT operativce po pitanju financija...takve tvrtke imaju par posto u ukupnoj zastupljenosti...sve ostalo vode manageri koji uglavnom i nemaju veze sa IT-om (tkz manageri općeg smjera...svjedeno je dali su u IT, prodaji krompira, ugljena ili automobilskoh guma...)

 

sve mi to smrdi na najobičniji i najjadniji senzacionalizam...

do something while necrknes
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Preskočit će i Sedmicu

Vista nije nista sigurnija od XP-a. Probajte ga koristiti bez AV softvera i videcete sto ce biti za kratko vreme.

Inace normalno da firme nece kupovati nove licence za postojecke kompjutere (XP->Vista-Win7), to nema logike, barem ne u nasim balkanskim umovima.

Novi Windows bi se instalirao samo na novim kompjuterima u 99% slucajevima kao sto je bilo i do sada.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu
Sum_of_all_fears kaže...

To je skoro pa nemoguće. Windows XP su bazirani na zastarjelom NT kernelu koji se vuče od Windowsa NT iz 1993. godine.

 hoćeš reći da ona nominklatura...NT4.0...5.0....5.1....6.0...6.1...je čista šminka? Smijeh

 

ne bih se baš složio... Namigiva

do something while necrknes
15 godina
odjavljen
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu
Elk Cloner kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

To je skoro pa nemoguće. Windows XP su bazirani na zastarjelom NT kernelu koji se vuče od Windowsa NT iz 1993. godine. 

...

I Vista je bazirana na tom kernelu (win7 također) ali to je iznova rađeni kod a ne zakrpana hrpetina

Sam sebi u usta uskačeš.

 

Za 7 ne znam, ali Vista je primjer krpanja i sklepavanja navrat nanos (na pola puta su odustali od početne koncepcije da bude bazirana na XP-u, te nakalemili što se dalo na kod 2003-ojke; naravno, u procesu su probili sve rokove koje su si zadali).

Kod je pisan iznova (znači nije copy/paste starog koda kao npr 2000 - XP - 2003). Istina, vista je napisana nabrzinu ali nije prepisani stari kod. Bez obzira što je taj kod na osnovi NT kernela, to nije NT kernel (dosta je toga promijenjeno, memory managment pogotvo). Driverski model je napisan iznova (tako sam barem pročitao). NT kernel iz XP i "NT kernel" iz Viste nisu ista stvar. nisu ni potpuno različiti jer programi pisani prije Viste ne bi radili. Alpha Longhorna je bio prepravljeni 2003 server ali dok su došli do stabilnih buildova, to je već bio jako dobar dio novog koda.

I've seen things that you people wouldn't believe...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preskočit će i Sedmicu
Kuzo kaže...

Vista nije nista sigurnija od XP-a. Probajte ga koristiti bez AV softvera i videcete sto ce biti za kratko vreme.

Inace normalno da firme nece kupovati nove licence za postojecke kompjutere (XP->Vista-Win7), to nema logike, barem ne u nasim balkanskim umovima.

Novi Windows bi se instalirao samo na novim kompjuterima u 99% slucajevima kao sto je bilo i do sada.

 

 

 prosječan hrvatski poduzetnik najradije nebi platio ništa...čak ni tvoj rad da mu instaliraš i podesiš "besplatni" software Smijeh

 

hoćemo li se kladiti...da će u roku od godina dana po izlasku sedmice...drastično pasti zastupljenost XP-a...radni kolega, stol do mene dila licence...pa imam brojke...imaš li ih ti da podkrijepoš svoje tvrdnje? Smijeh

 

o ovo za vistu ti je biser nad biserima...koristiš li vistu...vjerovatno ne...ali si ju probao...ili si negdje čuo...

do something while necrknes
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice