Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

poruka: 25
|
čitano: 3.048
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič".
16 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Suza mi krenuh odmah, ah memories i moji pocheci sa 3D gamingom davne 95-e i S3-ce a kasnije voodoo dajmondica  ;-)

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 9:59 (4mal).
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu gr
4mal kaže...

Suza mi krenuh odmah, ah memories i moji pocheci sa 3D gamingom davne 95-e i voodoo 1  ;-)

Još uvijek negdje u garaži imam S3 Trio, Voodoo 1, Voodoo 2, Voodoo 3, prvu Rivu TNT od Asusa (sjećam se da je bila skupa za poludit u to doba, nekakvih 2000kn) i još neke druge ATI Rage modele :) ...vjerojatno je sloj prašine debelo narastao u toj kutiji, ali neka stoji tamo - žao mi bacit.

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
16 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Ja sam imao tnt 2 ultra sa 3d naocalama kupio u m-sanu dok je jos bio na kneziji brijem kostao je ko sveti petar kajgana a dobila se ona futuristicka 3d voznjica G nesto slicna wipeout-u ;-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu gr
4mal kaže...

Ja sam imao tnt 2 ultra sa 3d naocalama kupio u m-sanu dok je jos bio na kneziji brijem kostao je ko sveti petar kajgana a dobila se ona futuristicka 3d voznjica G nesto slicna wipeout-u ;-)

Aha, sjećam se tih paketa TNT2 s naočalama ..taj nisam nikad kupio ali sam Rivu TNT2 imao nešto kratko.

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
16 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Jep neki klinac je bio na kutiji ko onaj iz kindera lol kak uziva u 3d slici koja izlazi iz flat tft monitora :D

 

Bio je i GeForce 256 AsusTek V5000 Vr isto sa djozlama 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 10:08 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu gr
4mal kaže...

Jep neki klinac je bio na kutiji ko onaj iz kindera lol kak uziva u 3d slici koja izlazi iz flat tft monitora :D

 

Bio je i GeForce 256 AsusTek V5000 Vr isto sa djozlama 

Haha da da, evo našao sam sliku :D ...moja je bila Inno3D ja mislim, ne sjećam se točno više. Ali prvu Rivu TNT od Asusa sam zapamtio kao da je jučer bilo. To je bio upgrade ko kuća! Nešto kao kad sam kupio GeForce 3 Ti200 nakon GeForce 2 MX :)

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 10:13 (mrsmith).
15 godina
offline
Re: Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu gr
S3 trio 64 V+ 1mb
Moja prva
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

E da u 3d marku 99-te je jedino GeForce-ca mogla vrtit onu zelenu kuglu tj totem radi svoje bolje tehnologije od tadanje voodoo 2 ili basheee koju sam isto imao ali od cretaive-a

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

e da......to su bili dani....pa igranje tomb raidera do dugo u noć

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 11:16 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Imao sam tu S3 Virge, ali ne sjećam se čija je izvedba bila. Prilično sam siguran da Asus nije bio. To mi je otac bio kupio neko polovno računalo od svoga kolege tamo negdje 2000. godine. Imalo je Pentium na 200-tinjak MHz, 64 MB RAM-a (ali nisam 100% siguran), 2 diska (od 1GB i 1.25 GB ako se ne varam) i računalo se koristilo nekakvih 4-5 godina. OS je bio Win 98 SE. I u tadašnje vrijeme je bilo vrlo slabo, ali stvarno je lijepo prisjetiti se početaka. Držali smo ga spremljenog u garaži sve do prije nekakvih 3 godine i bilo ispravno. Tako da mi je sad i žao što smo ga bacili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu gr
4mal kaže...

Suza mi krenuh odmah, ah memories i moji pocheci sa 3D gamingom davne 95-e i S3-ce a kasnije voodoo dajmondica  ;-)

 Kada sam sa neke neznam ni sam koje kartice prešo na Voodoo Rush

Koja sreća i performanse.

15 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Kad spominjemo Voodoo... nikad ne zaboravim Quake2 i razliku grafike sa i bez GPU akceleracije (Glide API) koja je to bila sreća!

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Da i onaj 3dfx logo napocetku kaj se vrtil...bas premium nacin za pokazat shull koegama kak imas 3D ubrzivac lol :-))))))

 

 

A kaj se tice 3D glide-a tj Open GL-a on je u to doba bio superiorniji po mnogo ocemu od Direct 3D-a ali nazalost radi politike windowsa nije zazivio kako spada ... Jos neke igre hexen,heretic,

Turok...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 12:27 (4mal).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Upalo mi u oci da je svaki clan koji je komentirao ovu temu postao 'online member' prije cca 6-7 godina (osim mene) :))

To su bili dani, slozi sam, instaliraj i peglaj ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 12:34 (JohnnyPistolero).
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Ah, ViRGE, tzv. 3D decelerator.

 

Inače, ova je imala 2MB po defaultu, a mogla se "nadograditi" sa 4 keksa, do 4MB. Imao, kupio s 2MB. Kao, budem nadogradio još ta 2 za koju godinu - never happened. :)

K
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Ja sam bio ponosni vlasnik S3 Virge sa 4mb memorije! Uz to bio sam među prvim vlasnicima Celeron 300A procesora koji je u to vrijeme bio poprilična (r)evolucija. Kasnije je došla Intel i740 grafulja i onda mnoge druge... Neka Asusa jedna od boljih firmi, nadam se da će imat još puno obljetnica.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu gr

a taj a je imao otkljucan mnozitelj i sabirnica je isla do 133mhz odnosno mogao se ocat na max 450mhz-a

15 godina
neaktivan
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Tako je. Mislim da je to bio prvi otključani proc. Naravno da ga se klokalo ali tek nakon nekih godinu dana. :) Koliko se sijećam prodao sam ga.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič
  1. Za PC grafe, prva koje se sjecam je bila neka Avance Logic 1 MB meme :D  Ona+DOS igre= Raj za klinca.

 

A frend koji je tada imao S3 Virge sa 2 Mb je mogao pokretati puno bolje igre u windozama I dosu od mene, pa smo visili kod njega često na kompu :)

 

 

Prva bjesnoća koji se sjecam da sam imao je bila Voodoo 2 ili 3 kartica nemogu se sad sjetiti davno je to bilo. Koštala je ko suho zlato E onda je frend dolazio kod mene :D

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu gr
4mal kaže...

a taj a je imao otkljucan mnozitelj i sabirnica je isla do 133mhz odnosno mogao se ocat na max 450mhz-a

Zapravo, 300A je imao zaključan množitelj (4.5 x), ali se FSB na nekim pločama (uglavnom razne intel BX chipset bazirane) mogao podići na 100 MHz pa se tako dobilo stabilnih 450 MHz, neke su tražile pin 40 hack (izoliranje pina 40 na slotketu). Na 133 nije baš išlo zbog problema sa AGP djeljiteljem.

K
15 godina
neaktivan
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Jao agp djelitelj to sam skroz zaboravio. Uvik je bilo problema s klokanjem uglavnom je djelitelj bio problem :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu gr
Zanimljivo je to da osobno imam losa iskustva samo s Asus grafama, a apsolutni sam ljubitelj njihovih npr. MBO.
Zadnji GPU koji sam imao prije cca deset godina sam morao dati na jamstvo (a bio je u prosjeku oko 800 kn skuplji od istih modela no od strane npr. Gainwarda i to samo zato sto je Asus imao neku foru oko brze memorije).
Radilo se o Asus N6600GT Top i od onda nisam vise imao Asus u obliku GPU-a:

https://www.asus.com/Graphics-Cards/N6600GTTD128M/

U biti, to je jedina grafa koju sam ikada slao na jamstvo (pucale su teksture).

Ako se tko od vas zeli rijesiti starih zaliha, neka salje PM posto bih rado udomio neke malo starije GPU-e zbog prezentacije retro racunala.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu gr
4mal kaže...

Ja sam imao tnt 2 ultra sa 3d naocalama kupio u m-sanu dok je jos bio na kneziji brijem kostao je ko sveti petar kajgana a dobila se ona futuristicka 3d voznjica G nesto slicna wipeout-u ;-)

 Rollcage ? :)

ja
16 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Ne to je poslje bilo a i ta je bila super ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prije 20 godina Asus je proizveo svoju prvu grafič

Kolega je iskljucivo na racun "rollcage" uspio prodati svoju tadasnju voodoo rush :) 

 

Jer je letilooooo :) a grafika miluje oci (glide)

 

a nfs2 se glide ? Kakva grafika u ono vrijeme

 

Eh. Sjecam se igre "kingpin, life of crime", uz nju se cini mi se (u Njemackoj barem) dijelila i neka graficka (ili obrnuto bolje receno), PowerVR mislim.

 

Pa 3d monster, 3d monster 2 :) mmmm

ja
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice