Prilagodi se ili nestani zaključana tema

poruka: 159
|
čitano: 14.392
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prilagodi se ili nestani".
15 godina
offline
Prilagodi se ili nestani

religija i ovakva (praktično nedokaziva ili bez ikakve praktične svrhe dokazivanja) područja znanosti dvije su strane istog novčića. oboje traže vjerne/vjerujuće sljedbenike, otvorene su za interpretacije i u krajnosti se pozivaju na dogme (koje se nitko "pravovjeran" ne usudi osporiti). oboje opstaju na mutežu nazvanom "ne znamo što je bilo prije". u tom smislu se slažem kako si međusobno ne proturječe no čini se da u prosjeku "zagrobni"/"vječni" život ima bolju prođu od zakona o neuništivosti energije, odn. nekakav bog u odnosu na veliki prasak/dodir dimenzija/strune. da ne velim kako je vatikan nažalost (mnogostruko) bogatiji i utjecajniji od svih znanstvenika i sveučilišta/laboratorija zajedno. mislim i da prilagodba ili nestanak nisu jedine mogućnosti (alternativa). postoji i ona: ja si mislim svoje (bez želje za objavom/nametanjem stava ili uopće raspravom o tome), a vi ostali - razmnožavajte se. svi ćemo ionako završiti jednako kad vrag dođe po svoje". {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 35 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prilagodi se ili nestani

Zanimljiv članak, ali nije Charles Darwin jedini koji je definirao evoluciju. Alfred Russel Wallace je samostalno došao na istu ideju možda čak ranije od njega, ali je Darwin bio više uvjerljiv i agresivan pa je on više-manje pokupio svu slavu. Usput, stari Islamski mislioci su puno prije razvili neku svoju jednostavniju teoriju evolucije. Najpoznatiji bi bio Al-Jahiz( 776-869), te kasnije Al-Khazini, Ibn Miskawayh, Al-Tusi i Ibn-Khaldun. Zanimljivo je što su bez ikakvih problema vjerovali i u Boga i u svoju teoriju evolucije. Neki ljudi pak smatraju da je Charles Darwin pročitao njihove spise te tek samo nadogradio njihove ideje.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
2 1 hvala 2
16 godina
moderator
online
Re: Prilagodi se ili nestani
Ajar kaže...

religija i ovakva (praktično nedokaziva ili bez ikakve praktične svrhe dokazivanja) područja znanosti dvije su strane istog novčića. oboje traže vjerne/vjerujuće sljedbenike, otvorene su za interpretacije i u krajnosti se pozivaju na dogme (koje se nitko "pravovjeran" ne usudi osporiti).

Tu si toliko promašio da je to strašno. Nemoj prozivati nedokazivim nešto za što ne znaš je li doista nedokazivo. Znanost i religija nisu dvije strane istog novčića. Znanost ne traži sljedbenike. Kod znanosti često je jasno što je pogrešna interpretacija i znanost se ne boji reći "ne znamo", dok religije tvrde da znaju. Znanost se ne poziva na dogme.

 

Ajar kaže...

oboje opstaju na mutežu nazvanom "ne znamo što je bilo prije".

Kako oboje? Religije znaju. God did it.

 

Ajar kaže...

u tom smislu se slažem kako si međusobno ne proturječe

Naravno da si proturječe. Znanost pokušava doći do činjenica, religije "imaju" činjenice, ne dopuštaju njihovo proispitivanje i inzistiraju na njima.

 

Otkad se znanost počela razvijati, stvari idu samo u jednom smjeru - religije sve više i više odstupaju od svojih učenja kako ne bi bile u drastičnom raskoraku sa znanošću (što često jesu). U pitanju je God of the gaps. Još malo i od religija će ostati samo folklor. Što zapravo nije nimalo loše - što prije do toga dođe, to bolje za sve.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 18:51 (mbaksa).
12 godina
protjeran
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
mbaksa kaže...

 

Otkad se znanost počela razvijati, stvari idu samo u jednom smjeru - religije sve više i više odstupaju od svojih učenja kako ne bi bile u drastičnom raskoraku sa znanošću (što često jesu). U pitanju je God of the gaps. Još malo i od religija će ostati samo folklor. Što zapravo nije nimalo loše -što prije do toga dođe, to bolje za sve.

 

Zašto je "bolje za sve" ako religijska učenja ostanu samo folklor ?

 

 

★OMG! 了不起 NISPE !
14 godina
offline
Prilagodi se ili nestani

Svi su u krivu, jer je ovaj svemir započeo sa zanjim server restartom

 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
Budokai kaže...

Zašto je "bolje za sve" ako religijska učenja ostanu samo folklor ?

 

 

zato da konacno prestane: ljubi bliznjeg svog kukom i motikom sve u ime boga svoga

 

no nema briga, naci ce se neki drugi razlog, ima ih...

15 godina
neaktivan
offline
Prilagodi se ili nestani

U udžbeniku za vjeronauk u školama piše da je znanje štetno i da su ateisti loši ljudi.

 
13 9 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Prilagodi se ili nestani
Budokai kaže...
Zašto je "bolje za sve" ako religijska učenja ostanu samo folklor ?

Zato što iz religija proizlazi previše toga lošeg. Iz neke više, iz neke manje, da mi odmah netko ne skoči za vrat da je baš njegova religija posve bezazlena. Kad bi od svih religija ostao samo folklor (i zanimljiva arhitektura {#}), više ne bi bilo vjerske netrpeljivosti, vjerskih ratova, bombaša samoubojica, odsjecanja glava pod religijskim opravdanjem, mržnje na religijskoj osnovi, mržnje ili netolerancije onih koji ne vjeruju u iste stvari koje vjeruje religiozna osoba, a koje joj su usađene religijom (npr. homofobija, netolerancija prema ateistima, prema onima koji traže mogućnost abortusa, prema onima koji traže naprednije metode umjetne oplodnje, istraživanja matičnih stanica...).

 

Drugim riječima, uklonio bi se jedan ogroman faktor mržnje i netolerancije. Mnogi ujedno zaboravljaju da religije danas nisu ono što su bile pred 100 ili tisuću godina. Sve su napredovale, sve su više civilizirane nego prije i taj proces je svima donio dobro ili u najmanju ruku bolje nego je bilo prije. A napredovale su najviše upravo prema smanjenju mržnje, netoleracncije, prihvaćanja humanističkih vrijednosti. Dakle, ako težimo civilizaciji sa što manje mržnje i netolerancije, smjer je jasan.

14 godina
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
Budokai kaže...
mbaksa kaže...

 

Otkad se znanost počela razvijati, stvari idu samo u jednom smjeru - religije sve više i više odstupaju od svojih učenja kako ne bi bile u drastičnom raskoraku sa znanošću (što često jesu). U pitanju je God of the gaps. Još malo i od religija će ostati samo folklor. Što zapravo nije nimalo loše -što prije do toga dođe, to bolje za sve.

 

Zašto je "bolje za sve" ako religijska učenja ostanu samo folklor ?

 

 

 

To ce biti znacajan pokazatelj intelektualnog napretka nase vrste. Biti ce to opcenito puno bolja vremena za zivjeti, naravno ako ikada dodjemo do tog stupnja razvoja :)

http://eu.battle.net/d3/en/profile/AFARON-2891/hero/420352
12 godina
protjeran
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
mbaksa kaže...
Zato što iz religija proizlazi previše toga lošeg. Iz neke više, iz neke manje, da mi odmah netko ne skoči za vrat da je baš njegova religija posve bezazlena. Kad bi od svih religija ostao samo folklor (i zanimljiva arhitektura {#}), više ne bi bilo vjerske netrpeljivosti, vjerskih ratova, bombaša samoubojica, odsjecanja glava pod religijskim opravdanjem, mržnje na religijskoj osnovi, mržnje ili netolerancije onih koji ne vjeruju u iste stvari koje vjeruje religiozna osoba, a koje joj su usađene religijom (npr. homofobija, netolerancija prema ateistima, prema onima koji traže mogućnost abortusa, prema onima koji traže naprednije metode umjetne oplodnje, istraživanja matičnih stanica...).

Drugim riječima, uklonio bi se jedan ogroman faktor mržnje i netolerancije. Mnogi ujedno zaboravljaju da religije danas nisu ono što su bile pred 100 ili tisuću godina. Sve su napredovale, sve su više civilizirane nego prije i taj proces je svima donio dobro ili u najmanju ruku bolje nego je bilo prije. A napredovale su najviše upravo prema smanjenju mržnje, netoleracncije, prihvaćanja humanističkih vrijednosti. Dakle, ako težimo civilizaciji sa što manje mržnje i netolerancije, smjer je jasan.

Znači, smatraš da religioznost ima jedan veliki udio u ljudskim nesrećama, ratovima koji se vode u ime "moga" boga itd. {#}

Tvoj post navodi i na pomisao da će ljudi nestankom religije intelektualno evoluirati te da će biti dobri, mirni, tolerantni prema drugima, khm... poslušni građani prvog reda !

 

Mislim da je velika većina ljudi (znanstveno) poremećena, glupa, povodljiva, netolerantna, nesigurna u sebe, isfrustrirana i da im treba VOĐA, te da bi i izostankom religije ponovo bilo odsjecanja glava, bombaša samoubojica, homofobije jer čovjek će uvijek naći; ako ne boga, onda gurua, učitelja, koji će ih opet nagovoriti na počinjenje mostruoznih zločina u ime "nekog" gospodara, vođe i sl.

 

Eto, jedino što ti svoju teoriju možeš činjenično dokazati a moje razmišljanje ostaje hipoteza. {#}

★OMG! 了不起 NISPE !
16 godina
moderator
online
Re: Prilagodi se ili nestani
Budokai kaže...
Znači, smatraš da religioznost ima jedan veliki udio u ljudskim nesrećama, ratovima koji se vode u ime "moga" boga itd. {#}

Kako si to dvoje uspio staviti pod isti krov? Zašto imaš potrebu iskrivljavati ono što sam napisao?

 

Budokai kaže...
Tvoj post navodi i na pomisao da će ljudi nestankom religije intelektualno evoluirati te da će biti dobri, mirni, tolerantni prema drugima, khm... poslušni građani prvog reda !

Ponovno - zašto imaš potrebu iskrivljavati ono što sam napisao? Komentiraš nešto što ja nisam napisao.

 

Budokai kaže...
Mislim da je velika većina ljudi (znanstveno) poremećena, glupa, povodljiva, netolerantna, nesigurna u sebe, isfrustrirana i da im treba VOĐA, te da bi i izostankom religije ponovo bilo odsjecanja glava, bombaša samoubojica, homofobije jer čovjek će uvijek naći; ako ne boga, onda gurua, učitelja, koji će ih opet nagovoriti na počinjenje mostruoznih zločina u ime "nekog" gospodara, vođe i sl.

I opet si posve promašio poantu. Reci - kad ne bilo religija, bi li bilo moguće voditi vjerske ratove? Bi li se ljudi ubijali u ime boga? Bi li se u isto mjeri mrzili određeni ljudi (npr. homoseksualne osobe)?

9 godina
protjeran
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
mbaksa kaže...

1.  Zato što iz religija proizlazi previše toga lošeg.

 

2. prema onima koji traže mogućnost abortusa

 

3. Drugim riječima, uklonio bi se jedan ogroman faktor mržnje i netolerancije.

 

1. I previše dobrog.Npr. da nema religija ko bi me mogao uvjeriti da poštujem petu Božju zapovjed.Odnosno kako bi to znanost obijasnila da ubijat drugog čovjeka nevalja.Kada je ubijanje po prirodnim zakonima  sasvim uredu.

 

2. Koja je razlika ubio dijete u maternici ili kad izađe iz nje?Opet se vračamo na broj 1.

 

 

3. How yes no.Ko da je teško naći način za nekoga mrziti.Prvi bi bio na relaciji crni,bijeli,žuti.Istina nebi bilo u ime alaha otkidanje glava,al bi se brzo našla zamjena, npr. u ime pomračine sunca glava na panj.

 

 

Jednostavno načina za naše poboljšanje nema,tako smo isprogramirani, sa puno bugova u kodu koje sami nismo u stanju otkloniti bez surce koda koji je kod našeg programera.A do programera nije lako doći.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prilagodi se ili nestani

Čudan papin stav. Lukavo izbjegava kontradikciju sa znanstvenim činjenicama, ali - ako njegov bog "nije mađioničar" - kad točno prestaje magija?

 

Stari zavjet je pun specijalnih efekata (svemir stvoren u 6 dana, Adama i Eva u rajskom vrtu pričaju sa zmijom, globalni potop i razdvajanje Crvenog mora), ali i Novi zavjet ima svoje čarolije. Imamo pretvaranje vode u vino, hodanje po vodi i nekoliko čudesnih izlječenja/uskrsnuća. Ili je i Isus samo metafora?

15 godina
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
ngtx kaže...
1. I previše dobrog.Npr. da nema religija ko bi me mogao uvjeriti da poštujem petu Božju zapovjed.Odnosno kako bi to znanost obijasnila da ubijat drugog čovjeka nevalja.Kada je ubijanje po prirodnim zakonima  sasvim uredu.

Apsolutno bilo tko drugi.

Nit su Katolici izmislili moral, niti je apsolutno prirodno da se ubijaju pripadnici iste vrste, ili onih koje se ne koriste za jelo.

 

Ne mogu pojmiti spektar gluposti ove izjave pa ne želim širiti.

 

ngtx kaže...
2. Koja je razlika ubio dijete u maternici ili kad izađe iz nje?Opet se vračamo na broj 1.

"Dijete" do nekog vremena od začeća nije dijete.

 

ngtx kaže...
3. How yes no.Ko da je teško naći način za nekoga mrziti.Prvi bi bio na relaciji crni,bijeli,žuti.Istina nebi bilo u ime alaha otkidanje glava,al bi se brzo našla zamjena, npr. u ime pomračine sunca glava na panj.

Rasizam (šovinizam) je i nastao "biranjem Naroda Od Boga (nebitno kojeg)".

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
Bobobo-bo Bo-bobo kaže...

Čudan papin stav. Lukavo izbjegava kontradikciju sa znanstvenim činjenicama, ali - ako njegov bog "nije mađioničar" - kad točno prestaje magija?

 

Stari zavjet je pun specijalnih efekata (svemir stvoren u 6 dana, Adama i Eva u rajskom vrtu pričaju sa zmijom, globalni potop i razdvajanje Crvenog mora), ali i Novi zavjet ima svoje čarolije. Imamo pretvaranje vode u vino, hodanje po vodi i nekoliko čudesnih izlječenja/uskrsnuća. Ili je i Isus samo metafora?

E da to mogu naucit u Hogwartsu...

Truth in engineering.
16 godina
moderator
online
Re: Prilagodi se ili nestani
ngtx kaže...
1. I previše dobrog.Npr. da nema religija ko bi me mogao uvjeriti da poštujem petu Božju zapovjed.

Ljudi se vole samozavaravati da svoju moralnost crpe iz religijskih knjiga, što nije istina. Moralnost im usađuje okolina i onda kad nađu nešto što odgovara njihovoj moralnosti to pripišu nekom odlomku religijske knjige, a sve ono ostalo - nema veze. {#}

 

ngtx kaže...
Odnosno kako bi to znanost obijasnila da ubijat drugog čovjeka nevalja.Kada je ubijanje po prirodnim zakonima  sasvim uredu.

Znači, ti sad tu svima nama tvrdiš da kad to ne bi pisalo u Bibliji, ti ne bi imao baš nikakav problem s ubijanjem drugih ljudi?

 

 

BTW Prije nego nastaviš ovim smjerom, malo bolje se informiraj o znanosti i sekularnom humanizmu.

 

 

 

ngtx kaže...
2. Koja je razlika ubio dijete u maternici ili kad izađe iz nje?Opet se vračamo na broj 1.

Je li doista riječ o djetetu? Ima li fetus veća prava od žene koja ga nosi?

 

ngtx kaže...
3. How yes no.Ko da je teško naći način za nekoga mrziti.Prvi bi bio na relaciji crni,bijeli,žuti.Istina nebi bilo u ime alaha otkidanje glava,al bi se brzo našla zamjena, npr. u ime pomračine sunca glava na panj.

Nemoj pričati besmislice.

 

ngtx kaže...
Jednostavno načina za naše poboljšanje nema,tako smo isprogramirani, sa puno bugova u kodu koje sami nismo u stanju otkloniti bez surce koda koji je kod našeg programera.A do programera nije lako doći.

WTF?!

16 godina
neaktivan
offline
Prilagodi se ili nestani

Najsmješnije u ovome naučnom ateizmu je banalizovanje religijskih dokaza, postavljanje slika tobožnjih ateističkih naučnika sa promašenim komentarima te da se religija mora prilagođavati nauci iako religija podstiče na razmišljanje, učenje, istraživanje i dr.

http://www.stretfordend.co.uk/menu.html
 
4 19 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
DragonShit kaže...

U udžbeniku za vjeronauk u školama piše da je znanje štetno i da su ateisti loši ljudi.

Eh, kad se sjetim da sam u školi morao znati za ocjenu da su ateisti, sotonisti i sektaši ista stvar i da su svi oni zli ljudi zbog kojih možemo skrenuti s pravog puta {#}

16 godina
moderator
online
Re: Prilagodi se ili nestani
neron kaže...

Najsmješnije u ovome naučnom ateizmu je banalizovanje religijskih dokaza, postavljanje slika tobožnjih ateističkih naučnika sa promašenim komentarima te da se religija mora prilagođavati nauci iako religija podstiče na razmišljanje, učenje, istraživanje i dr.

Mnogo si duhovit. {#} Religije nemaju dokaze sa svoje tvrdnje, a znanost ne priznaje autoritete. To što ti misliš da je znanost rečenica-dvije koju neko stavi uz sliku nekog znanstvenika i onda to posta na Facebook, to je druga stvar.

 

Alex Mercer kaže...
DragonShit kaže...

U udžbeniku za vjeronauk u školama piše da je znanje štetno i da su ateisti loši ljudi.

Eh, kad se sjetim da sam u školi morao znati za ocjenu da su ateisti, sotonisti i sektaši ista stvar i da su svi oni zli ljudi zbog kojih možemo skrenuti s pravog puta {#}

Eto, lijep dokaz za religijsko širenje mržnje/netolerancije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 20:26 (mbaksa).
12 godina
protjeran
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
mbaksa kaže...
Kako si to dvoje uspio staviti pod isti krov? Zašto imaš potrebu iskrivljavati ono što sam napisao?

I opet si posve promašio poantu. Reci - kad ne bilo religija, bi li bilo moguće voditi vjerske ratove? Bi li se ljudi ubijali u ime boga? Bi li se u isto mjeri mrzili određeni ljudi (npr. homoseksualne osobe)?

Samo sam napisao onako kako sam shvatio tvoj post i mislim da sam ga dobro shvatio.

 

Što se tiče religije i religijskih ratova 8kad ne bi bilo religije ?!) mislim da je na to apsurdno uopće odgovarati no, kako znaš da ne bi bilo netrpeljvosti prema homoseksualcima ?, kako znaš da se ponovno ne bi razvila mržnja prema npr. Afroamerkancima u Americi ?, da se ne bi pojavili zamjenski Ljudi-Bogovi koji bi opet rehabilitirali npr klu klux klan i druge sekte koje bi jopet stvorile međurasnu i međunacionalnu mržnju.

Religijske zajednice su "u novije vrijeme" puno dobroga donijele smirivanju međurasne i nacionalne mržnje, no, uglavnom u zapadnim zemljama, dok na istoku planete nije tako.

 

Za ljudsko nerazumijevanje mira i dobrote u odnosu na pakost, zlobu, mržnju nisu potrebni bog ni religija.

 

Dovoljan je čovjek.

★OMG! 了不起 NISPE !
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 20:28 (Budokai).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
ngtx kaže...
mbaksa kaže...

1.  Zato što iz religija proizlazi previše toga lošeg.

 

2. prema onima koji traže mogućnost abortusa

 

3. Drugim riječima, uklonio bi se jedan ogroman faktor mržnje i netolerancije.

 

1. I previše dobrog.Npr. da nema religija ko bi me mogao uvjeriti da poštujem petu Božju zapovjed.Odnosno kako bi to znanost obijasnila da ubijat drugog čovjeka nevalja.Kada je ubijanje po prirodnim zakonima  sasvim uredu.

 

2. Koja je razlika ubio dijete u maternici ili kad izađe iz nje?Opet se vračamo na broj 1.

 

 

3. How yes no.Ko da je teško naći način za nekoga mrziti.Prvi bi bio na relaciji crni,bijeli,žuti.Istina nebi bilo u ime alaha otkidanje glava,al bi se brzo našla zamjena, npr. u ime pomračine sunca glava na panj.

 

 

Jednostavno načina za naše poboljšanje nema,tako smo isprogramirani, sa puno bugova u kodu koje sami nismo u stanju otkloniti bez surce koda koji je kod našeg programera.A do programera nije lako doći.

Znači prema tebi oni koji vjeruju u Boga i 5. zapovijed ne ubijaju, a oni koji ne vjeruju su svi od reda ubojice. Pa povijest i statistika se nekako ne bi složili s tobom. A i ja osobno ne vjerujem u Boga, pa do sad nisam nikog ubio. Očito postoji nešto što me sprečava. Osim toga 5. zapovijed ne zabranjuje ubijanje nego ubojstvo. Ta je zapovijed jako loše prevedena u katoličanstvu, kao "ne ubij", umjesto "ne počini ubojstvo". 

16 godina
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
neron kaže...

Najsmješnije u ovome naučnom ateizmu je banalizovanje religijskih dokaza, postavljanje slika tobožnjih ateističkih naučnika sa promašenim komentarima te da se religija mora prilagođavati nauci iako religija podstiče na razmišljanje, učenje, istraživanje i dr.

Haha. Nijednoj religiji ne trebaju dokazi. Neki vjerski autoritet izvuce nesto iz rukava dodijeli tome status dogme i zdravo. A ti zbog toga mozes cak i glavu izgubiti ako se usudis suprostaviti. makar i sa dokazima.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
mbaksa kaže...
Je li doista riječ o djetetu? Ima li fetus veća prava od žene koja ga nosi?

 

Dijete/fetus nema više prava od žene, ali je njegovo pravo na život jače od prava žene na komfor. Prema tome pobačaj bi bio opravdan samo kad bi rođenje djeteta direktno dovodilo ženin život u opasnost.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 20:34 (BlackDog22).
16 godina
moderator
online
Re: Prilagodi se ili nestani
Budokai kaže...
mbaksa kaže...
Kako si to dvoje uspio staviti pod isti krov? Zašto imaš potrebu iskrivljavati ono što sam napisao?

I opet si posve promašio poantu. Reci - kad ne bilo religija, bi li bilo moguće voditi vjerske ratove? Bi li se ljudi ubijali u ime boga? Bi li se u isto mjeri mrzili određeni ljudi (npr. homoseksualne osobe)?

Samo sam napisao onako kako sam shvatio tvoj post i mislim da sam ga dobro shvatio.

Krivo misliš.

 

Budokai kaže...
Što se tiče religije i religijskih ratova 8kad ne bi bilo religije ?!) mislim da je na to apsurdno uopće odgovarati

Odgovor na to pitanje je banalan, ali je važno eksplicitno odgovoriti na to i slična pitanja, jer odgovori jasno pokazuju koja bi bila dobrobit za cijelu civilizaciju kad bi religije spale na folklor.

 

Budokai kaže...
no, kako znaš da ne bi bilo netrpeljvosti prema homoseksualcima ?

A gdje sam ja to napisao?! I onda ćeš tvrditi da si me dobro shvatio.

 

Napisao sam da od sveukupne mržnje i netolerancije jedan dio proizlazi iz religija i kad ne bi bilo religija, ne bi bilo ni tog dijela mržnje/netolerancije. Zar je to tako teško shvatiti? Zbog čega mi uporno imputirati nešto što nisam nikad tvrdio?

 

Budokai kaže...
kako znaš da se ponovno ne bi razvila mržnja prema npr. Afroamerkancima u Americi ?, da se ne bi pojavili zamjenski Bogovi koji bi opet rehabilitirali npr klu klux klan i druge sekte koje bi jopet stvorile međurasnu i međunacionalnu mržnju.

Ne temelju čega temeljiš te svoje projekcije?

 

Budokai kaže...
Religijske zajednice su "u novije vrijeme" puno dobroga donijele smirivanju međurasne i nacionalne mržnje, no, uglavnom u zapadnim zemljama, dok na istoku planete nije tako.

Ovo mi je prvi glas o tome. Daj malo više informacija.

 

Budokai kaže...
Za ljudsko nerazumijevanje mira i dobrote u odnosu na pakost, zlobu, mržnju nisu potrebni bog ni religija.

 

Dovoljan je čovjek.

Nisu potrebni, ali omogućavaju ili pomažu. {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
mbaksa kaže...

 

ngtx kaže...
Jednostavno načina za naše poboljšanje nema,tako smo isprogramirani, sa puno bugova u kodu koje sami nismo u stanju otkloniti bez surce koda koji je kod našeg programera.A do programera nije lako doći.

WTF?!

Pjesnička duša :)

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
16 godina
moderator
online
Re: Prilagodi se ili nestani
BlackDog22 kaže...
mbaksa kaže...
Je li doista riječ o djetetu? Ima li fetus veća prava od žene koja ga nosi?

 

Dijete/fetus nema više prava od žene, ali je njegovo pravo na život jače od prava žene na komfor.

Znači, ti si jedan od onih koji na žene gleda kao na inkubatore.

 

 

Još gore od toga - kažeš da žene koje se teškom mukom odlučuju na taj za njih iznimno težak čin to čine radi vlastitog komfora. Jesi ti svjestan kakvu tešku i sramotnu bedastoću si izrekao?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
mbaksa kaže...
BlackDog22 kaže...
mbaksa kaže...
Je li doista riječ o djetetu? Ima li fetus veća prava od žene koja ga nosi?

 

Dijete/fetus nema više prava od žene, ali je njegovo pravo na život jače od prava žene na komfor.

Znači, ti si jedan od onih koji na žene gleda kao na inkubatore.

 

 

Još gore od toga - kažeš da žene koje se teškom mukom odlučuju na taj za njih iznimno težak čin to čine radi vlastitog komfora. Jesi ti svjestan kakvu tešku i sramotnu bedastoću si izrekao?

Koji god da je razlog za to i koliko god da je tim ženama patnja mislim da nekako teže pada tom djetetu. Nečije pravo na život nadilazi sva ostala prava i slobode svih oko njega. Osim direktne ugroze života/teške bolesti žene, drugi opravdani razlog (opravdani u smislu da razumijem osječaje žene, no i dalje ne nadjačava nečije pravo na život) je silovanje. Sve ostali razlozi su da se jeb... bez gumice, odnosno komfor. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
BlackDog22 kaže...
mbaksa kaže...
Je li doista riječ o djetetu? Ima li fetus veća prava od žene koja ga nosi?

 

Dijete/fetus nema više prava od žene, ali je njegovo pravo na život jače od prava žene na komfor. Prema tome pobačaj bi bio opravdan samo kad bi rođenje djeteta direktno dovodilo ženin život u opasnost.

Fetus je samo nakupina stanica koja u prvim tjednima trudnoće nema razvijen živčani sustav, dakle ništa ne osjeća. 

Ako gledaš na potencijal da to postane ljudski život onda moraš uzeti u obzir da taj potencijal ima i svaki spermić, svaka jajna stanica. Dakle ne mastrubirati ako ne želiš počiniti genocid.

 

Druga stvar, konfor i pobačaj baš i ne idu zajedno. Mislim da žene imaju pravo odlučiti se na pobačaj jer je to njihovo tjelo, a uglavno za to imaju i vrlo dobar razlog.

Problem u gledanju na svijet preko neke religijske prizme je iskrivljena slika svijeta temeljenog na utvrđenim činjenicama.

U ovom primjeru - život je svet i to je to. Crno bijelo. Nema pobačaja i gotvo. A što ako je žena silovna? Ako je djete bolesno? Ako ugrožava život majci? Što kad se oplođene stanice ne prihvate i onda odmru? Njih bog ubija?   

I onda imaš scenarije gdje ljudi protestuju ispred klinika za pobačaj i ogromni novci se ulažu u to da se ženama oteža pravo na ovaj izbor - što se meni osobno gadi.

 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 20:57 (Xanzzu).
16 godina
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
Kome treba bog u 2014 da bi znao sto su moralne vrijednosti i da bi ih se pridrzavao, njemu treba medicinska pomoc.

Uglavnom bogovi su izmisljotina koje puse naivci ili oni koji su odgojeni u tom duhu. Idiota ima s jedne i s druge strane. Agnostici nisu nist bolji ljudi od vjernika i masa ljudi u zivotu koje budete upoznali su govna neovisno o vjeroispovjesti.
16 godina
offline
Re: Prilagodi se ili nestani
mbaksa kaže...
I opet si posve promašio poantu. Reci - kad ne bilo religija, bi li bilo moguće voditi vjerske ratove? Bi li se ljudi ubijali u ime boga? Bi li se u isto mjeri mrzili određeni ljudi (npr. homoseksualne osobe)?

Ubijanje ljudi najmanje ima veze sa vjerom. Ubijamo one koji su drugaciji: komuniste, zidove, crnce, srbe...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice