Pristup Internetu u Europi

poruka: 41
|
čitano: 15.024
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pristup Internetu u Europi".
13 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

a da su cjene i konkurencija malo "normalnije" bilo bi i vise korisnika

 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

Nije ni čudo s obzirom na stanje u Hrvatskoj, tehnička kultura 0 bodova. Ljudi koji godinama rade u državnim službama, bankama itd još uvijek tipkaju sa 2 prsta, nabadaju slova. Previše kod nas ima starih ljudi koje to ne zanima, prevelika je cijena interneta, internet provideri se trude, iz petinih žila, da nas što bolje oderu.. Najbolji primjer, otkada je donešen zakon da provideri ne smiju uvjetovati fixni telefon za internet, oni ljepo nabiju cjenu neta bez telefona.. To ima samo kod nas :)

 
14 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

Zbilja ne razumijem o kakvim visokim cijenama interneta pričate. Internet nikad nije bio povoljniji i dostupniji. Besplatni priključak i cijena flat-rat širokopojasnog interneta za manje od 100 kuna. Što je tu preskupo?

 

Prije samo 15 godina su se telefonski priključci plaćali 500 DEM. Cijene impulsa su bile enormne, a svaka minuta interneta plaćala kao danas litra goriva.

 
5 15 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
kristian_bm kaže...

Nije ni čudo s obzirom na stanje u Hrvatskoj, tehnička kultura 0 bodova. Ljudi koji godinama rade u državnim službama, bankama itd još uvijek tipkaju sa 2 prsta, nabadaju slova. Previše kod nas ima starih ljudi koje to ne zanima, prevelika je cijena interneta, internet provideri se trude, iz petinih žila, da nas što bolje oderu.. Najbolji primjer, otkada je donešen zakon da provideri ne smiju uvjetovati fixni telefon za internet, oni ljepo nabiju cjenu neta bez telefona.. To ima samo kod nas :)

Ja pišem sa samo 2 prsta (ok zapravo četiri, dva za slova, jedan za space i jedan za shift) i pišem dosta brzo.

 

Istina, kod nas je trećina stanovništva (ispravite me ako griješim, zaboravio sam od prošle godine geografije :D) starije od 65 godina.

Lipstick junkie be funky all he wanty
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
Sinatra kaže...

Zbilja ne razumijem o kakvim visokim cijenama interneta pričate. Internet nikad nije bio povoljniji i dostupniji. Besplatni priključak i cijena flat-rat širokopojasnog interneta za manje od 100 kuna. Što je tu preskupo?

 

Prije samo 15 godina su se telefonski priključci plaćali 500 DEM. Cijene impulsa su bile enormne, a svaka minuta interneta plaćala kao danas litra goriva.

ne razumijem ni ja o cemu ti pricas

13 godina
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
xxxmitoxxx kaže...
Sinatra kaže...

Zbilja ne razumijem o kakvim visokim cijenama interneta pričate. Internet nikad nije bio povoljniji i dostupniji. Besplatni priključak i cijena flat-rat širokopojasnog interneta za manje od 100 kuna. Što je tu preskupo?

 

Prije samo 15 godina su se telefonski priključci plaćali 500 DEM. Cijene impulsa su bile enormne, a svaka minuta interneta plaćala kao danas litra goriva.

ne razumijem ni ja o cemu ti pricas

Ne prica, trolla. Zanemari...

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

MaxTV generaciji je sve preskupo i presporo.

 
3 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
Sinatra kaže...

MaxTV generaciji je sve preskupo i presporo.

naravno da je skupo kad pogledaš kakve su cijene internet pristupa u "normalnim" zemljama. A ono što je najžalosnije je to što ja imam samo MaxADSL na izbor,uopće nemogu imati B.net ili Optimu koji su jeftiniji,a više nude.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2011 10:49 (antimadridista).
13 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

U kojoj to državi neograničeni internet košta 10 Eura?

 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
Sinatra kaže...

U kojoj to državi neograničeni internet košta 10 Eura?

a gdje to kod nas neograničeni internet košta 10 eura?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Pristup Internetu u Europi

u rumunjskoj za 21 euro dobiješ 120 sd tv programa, 4000 min unutar rumunjske fixne mreže, 400min prema svim mobilnim i fixnim brojevima u EU i šećer na kraju, flat rate internet brzine od 120Mbps. I tko je provajder takvog čuda? ekvivalent HT*u, romtelecom... a njihova konkurencija npr nudi za slični cifru nešto manje programa i minuta, ali 120Mbps.

http://www.powerplaymanager.com/r802803/ sportski menađer. probaj i uživaj!
13 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

Imam 3D paket. 26 Mbit Flat rate, placam to sve zajedno 360 kuna sa dodatni paketom i HD paketom i telefonom mjesecno.

 

Prije samo 5 godina sam isto toliko placao 2 Mbita flatratea...

 

Boze sjecam se bio mi je veliki sok tamo oko 2005 ili 2006 kada sam poceo skidat brze stvar nego sto traju.

 

Recimo Film of 2 sata skinem za manje od 2 sata to je bilo WHOA! Pogotov anime od 25 minuta skines za 15!

 

Sjecam se kada je B.net tek dosao bilo je 64kbit  300 megabajta animea mi se skidalo dan il dva...

 

Veci je problem infrastruktura i ADSL nego samo provideri...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
partwish kaže...

u rumunjskoj za 21 euro dobiješ 120 sd tv programa, 4000 min unutar rumunjske fixne mreže, 400min prema svim mobilnim i fixnim brojevima u EU i šećer na kraju, flat rate internet brzine od 120Mbps. I tko je provajder takvog čuda? ekvivalent HT*u, romtelecom... a njihova konkurencija npr nudi za slični cifru nešto manje programa i minuta, ali 120Mbps.

 

Takvo što ne postoji.

15 godina
protjeran
offline
Pristup Internetu u Europi

tih 39% + pereonospora = glasaci HDZ-ta

 
2 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
antimadridista kaže...
Sinatra kaže...

MaxTV generaciji je sve preskupo i presporo.

naravno da je skupo kad pogledaš kakve su cijene internet pristupa u "normalnim" zemljama. A ono što je najžalosnije je to što ja imam samo MaxADSL na izbor,uopće nemogu imati B.net ili Optimu koji su jeftiniji,a više nude.

Čini ti se da više nude. Evo ja sam prešao sa T-Coma na H1 i stanje je iznenađujuće loše, veza često puca, lag u igri itd. T-Com ima infrastrukturu ali podrška im je loša, a cijena usluge je po meni opravdana.

Supporting Barcelona = fashion, Supporting Real Madrid = tradition ♥ Amor patriae nostra lex • EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011. • PROUD AND LOUD SINCE 1986
12 godina
protjeran
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
antimadridista kaže...
Sinatra kaže...

U kojoj to državi neograničeni internet košta 10 Eura?

a gdje to kod nas neograničeni internet košta 10 eura?

da i mene zanima odgovor na to pitanje.

15 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

U Njemačkoj za 20 eura dobiš vrhunske brzine i još mnogo toga, a kod nas za istu cijenu dobiješ sr**e.

Only a dead noob is a good noob.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

Zato ćete vi svi uspjeti u životu i osnovati takve tvrtke gdje će biti niske cijene kao u Njemačkoj {#}

Supporting Barcelona = fashion, Supporting Real Madrid = tradition ♥ Amor patriae nostra lex • EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011. • PROUD AND LOUD SINCE 1986
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
Sinatra kaže...

Zbilja ne razumijem o kakvim visokim cijenama interneta pričate. Internet nikad nije bio povoljniji i dostupniji. Besplatni priključak i cijena flat-rat širokopojasnog interneta za manje od 100 kuna. Što je tu preskupo?

 

Prije samo 15 godina su se telefonski priključci plaćali 500 DEM. Cijene impulsa su bile enormne, a svaka minuta interneta plaćala kao danas litra goriva.

Nije nista preskupo ,nego ti za istu cijenu koju ovdje placas vani dobis 10 puta vecu brzinu i to simetricno.Pa si ti misli sad dal je to fer.

14 godina
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
damir33 kaže...
antimadridista kaže...
Sinatra kaže...

U kojoj to državi neograničeni internet košta 10 Eura?

a gdje to kod nas neograničeni internet košta 10 eura?

da i mene zanima odgovor na to pitanje.

Nije baš 10€, ali je 11,7€. Kod optime 2mbita flat 88kn.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
Sinatra kaže...

U kojoj to državi neograničeni internet košta 10 Eura?

 

U Austriji, drug mi ima net za 12 eura, moram ga pitati za brzinu nije sigurno manja od 10Mbita.

香港 - 47
12 godina
protjeran
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
ojpi kaže...
damir33 kaže...
antimadridista kaže...
Sinatra kaže...

U kojoj to državi neograničeni internet košta 10 Eura?

a gdje to kod nas neograničeni internet košta 10 eura?

da i mene zanima odgovor na to pitanje.

Nije baš 10€, ali je 11,7€. Kod optime 2mbita flat 88kn.

 zvao sam optimu ali meni su rekli da im je najjeftiniji flat 124 kn mjesečno brzina 2 mb

15 godina
offline
Pristup Internetu u Europi

Znam brdo ekipe koja tvrdi da im je skupo za net dati 100-150kn da bi to trebali biti jeftinije, ali nije problem 500kn mjesečno na cigarete, opijanje svaki tjedan po par stotina kuna i slično... svatko ima svoje prioritete i kome je svaka kuna bitno to kužim i žao mi je da u ovoj državi imamo takve situacije (svakim danom sve više), ali da netko tko troši tisuće kuna na gluposti tvrdi da je net preskup to mi nikada nije bilo jasno.... s obrzirom koliko vremena svatko od nas provede na netu nema jeftinije zanimacije {#}

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
ovdje ko da postaju samo sinovi saborskih zastupnika. internet je i dalje luksuz za većinu kućanstava.
12 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

Ovih 39% koji nisu na internetu ne trebaju flat niti najveću brzinu, njima treba 1-2GB i barem 1Mbps, a to košta u HT-u 99,99 kn.

 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
damir33 kaže...
ovdje ko da postaju samo sinovi saborskih zastupnika. internet je i dalje luksuz za većinu kućanstava.

A cigarete nisu?

12 godina
protjeran
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
zoki.zlikowski kaže...

Ovih 39% koji nisu na internetu ne trebaju flat niti najveću brzinu, njima treba 1-2GB i barem 1Mbps, a to košta u HT-u 99,99 kn.

otkad to 61% domaćinstava u rvackoj ima dsl? tko je proveo tu anketu? ili sam ja nešto krivo shvatio?

 

12 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

Toliko o tome da je kod nas internet jeftin.. također ne zaboravite razliku u plaćama ;)

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pristup Internetu u Europi
damir33 kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Ovih 39% koji nisu na internetu ne trebaju flat niti najveću brzinu, njima treba 1-2GB i barem 1Mbps, a to košta u HT-u 99,99 kn.

otkad to 61% domaćinstava u rvackoj ima dsl? tko je proveo tu anketu? ili sam ja nešto krivo shvatio?

 

61% ima pristup netu

56% ima broadband  pristup

I'm Afraid of Americans
13 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu u Europi

Kvaliteta internet veze i cijena ovise o broju korisnika. Hrvatska ima previše raširene gradove, previše pojedinačnih kućanstava umjesto stambenih blokova i premalo korisnika interneta. Da više ljudi želi vezu na internet, kvalita usluge bi se drastično povećala.


Slovenija je puno manja i s većim brojem pretplatnika, s puno bolje uređenom infrastrukturom. Kvalitetna infrastruktura se od nekud mora platiti.

 

Ja i dalje stojim iza toga da su cijene interneta u hrvatskoj vrlo niske, a kvaliteta zadovoljavajuća.

 
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice