Privatnost na Facebooku

poruka: 23
|
čitano: 10.370
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Privatnost na Facebooku".
15 godina
protjeran
offline
Privatnost na Facebooku

a što ste mislili ? konačno sada možda nekome i bude jasno čemu služi facebook ! do sada sam bio glup i paranoičan,a sada eto pokušavam ljudima pojasniti da fejs nije tu zbog korisnika nego radi sebe. tko mi može dokazati da google ne prodaje informacije velikim trovačkim lobijima,kako o bolestima tako i o navikama kupovanja...? da li ste primjetili da kupujete nešto pa nikada NE koristite?nije više nafta crno zlato,nego INFORMACIJA

Z
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2009 15:07 (opcom).
 
8 1 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Privatnost na Facebooku

ma fejs je s*anje veliko ....

xF: rebelsy
 
5 9 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Privatnost na Facebooku
rebelsy kaže...

ma fejs je s*anje veliko ....

Zasto?

siptoP
15 godina
neaktivan
offline
RE: Privatnost na Facebooku

Čim ste otvorili račun na "fejsu" vi ste izgubili pravo na svoju privatnost.Sad samo naglašavam ,iako je svako otvranje profila bilo gdje gubitak dijela privatnosti ali "fejs ih je nadmašio jaaaaako" .....!"

Private
16 godina
neaktivan
offline
RE: Privatnost na Facebooku
Private kaže...

Čim ste otvorili račun na "fejsu" vi ste izgubili pravo na svoju privatnost.Sad samo naglašavam ,iako je svako otvranje profila bilo gdje gubitak dijela privatnosti ali "fejs ih je nadmašio jaaaaako" .....!"

pa da...

neznam cemu onda ovo punjenje stranica na webu kad je to opcepoznata cinjenica...

kod nekih mozes saznat sve... a jednom se meni frendovi okladili da ce u 10 dana napisat cijeli raspored jedne cure kuda se krece...

Falio je za sveukupno 40 minuta cijelog dana. Sve je pitala, kad ide u skolu, akd radi, kad ide u teretanu, na kavu sve...

cas posla opljackat XD

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
Privatnost na Facebooku

Ma glupost. Adresu saznate preko imenika, koga briga u koju skolu ste isli, ili ako imate veliku ili malu obitelj. Ako vas nema kod kuce nitko ne zna da nije doma muz/zena, starci ili kucni ljubimac s velikim zubima. Kad ce ljudi gore pisat JMBG/OiB-e, bankovne racune s pinovima, poslovne tajne, tad ce se moci smatrat da FB narusava sigurnost pojedinog korisnika. Jedino sto mogu ljudi ucinit je da sakriju mail pa da ne dobivaju spam ili slicno.

 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Privatnost na Facebooku

Krivljenje facebooka za gubitak privatnosti njegovih korisnika je kao da krivis noz sto se sa njime poklalo nekoliko manijaka.

 

No, daleko od toga da to nije bila necija namjera. Otprilike kao onaj sto je bacio noz medju manijake i znao da ce se poklati.

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Privatnost na Facebooku

to je stvar koju su nas naši roditelji učili. ne pričaj s nepoznatima, ne odavaj nikakve bitne informacije i sve će biti u redu. to se odnosi na stvaran život, ali se i slobodno može i na socijalne mreže.

 

isto kao što nećeš stati nasred trga i vikati PIN-ove svojih kartica, tako nećeš ni na fejsu... paranoja je potpuno besmislena.... isto kao da šećeš ulicom i razmišljaš 'OMG tko zna tko me sve sad gleda s prozora i što misle o meni'.

 

potpuno besmisleno...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Privatnost na Facebooku

Kao prvo Facebook je dobro osmisljen u samom startu ali to sto je prerastao u nesto drugo sad necemo polemisati, nego ga mozemo gledati kao telefonski imenik bez brojeva. Niko vas ne tjera da prihvatite nekoga za prijatelja niti vas tjera da stavljate svoj br. telefona ili email adresu da postavite. Slike takodje mozete da ogranicite ko ce da ih gleda. Prema tome privatnosti ima koliko vi zelite da je ima. Meni FB dobro dodje da komuniciram sa kolegama sa fax-a sto mu i jeste bila prvobitna namjena iako koristim i MSN i Skype imam i FB nalog.  Email za FB mi je napravljen samo za njega i ne koristim ga za nesto drugo osim za FB. Prema tome privatnost je u nasim rukama i mozemo sve da ogranicimo ukoliko mi to zelimo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Privatnost na Facebooku

A gledajte,nije teško nekom manijaku napraviti fake account i dodati nekog tinejdžera za prijatelja i onda tko zna što se sve može desiti(ja se nadam da još nije bilo takvih slučajeva).U većini slučajeva će ga ova/j dodati za "prijatelja" jer je ionako cilj većini da ih imaju što više.Ako je itko imao suvisao,zna zadržati privatnost,makar to bilo i na "fejsu".Sve je to stvar zdravog razuma(iliti common sense,kako bi to Englezi rekli).U stvarnom životu nećeš totalnog neznanca pustiti u kuću,e pa tako istim tim neznancima nemoj dopuštati pristup privatnim informacijama na internetu.

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2009 19:39 (dncrmt).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Privatnost na Facebooku

Na Facebooku sam već duže vrijeme i nemam problema sa privatnošću jer jednostavno pazim šta radim. Ne prihvaćam "prijatelje" koje nikad nisam vidjeo ili čuo a neki dan sam napravio i čistku i pobrisao dosta osoba koje čak i poznajem. Moj e-mail ne može "nitko" vidjeti, informacije poput kojekakvih pinova ne držim na Fejsu a moju adresu stanovanja ako hoće vidjeti neka vide, mogu i doći al' ako mi se ne svide imat će lijep provod sa džukelomCool.

  Ako netko i sazna moj broj, počne me za....vat nije mi problem preusmjeriti na neki broj tipa kojeakvih Tv emisija (prije je to bio Kunolovac pa je osoba koja me trzala brzo ošla u stečaj.....XD)

 

Hoću reći da smo mi ti koji odlučujemo o našoj privatnosti, i nećemo imati većih problema ako usluge poput Facebooka koristimo s razumom!

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Privatnost na Facebooku
Zale kaže...

Na Facebooku sam već duže vrijeme i nemam problema sa privatnošću jer jednostavno pazim šta radim. Ne prihvaćam "prijatelje" koje nikad nisam vidjeo ili čuo a neki dan sam napravio i čistku i pobrisao dosta osoba koje čak i poznajem. Moj e-mail ne može "nitko" vidjeti, informacije poput kojekakvih pinova ne držim na Fejsu a moju adresu stanovanja ako hoće vidjeti neka vide, mogu i doći al' ako mi se ne svide imat će lijep provod sa džukelomCool.

  Ako netko i sazna moj broj, počne me za....vat nije mi problem preusmjeriti na neki broj tipa kojeakvih Tv emisija (prije je to bio Kunolovac pa je osoba koja me trzala brzo ošla u stečaj.....XD)

 

Hoću reći da smo mi ti koji odlučujemo o našoj privatnosti, i nećemo imati većih problema ako usluge poput Facebooka koristimo s razumom!

Ne razumijem kako se postize bolja sigurnost privatnosti sakrivanjem  e-mail adrese,a ostavljajnjem kucne adrese ili br. tel.

Ne moze to bez kabla
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 6:18 (niko_vazan).
14 godina
neaktivan
offline
Privatnost na Facebooku

Meni je najbolje kada netko u profilu ostavi svoju adresu, kućni broj, grad, telefon, mobitel, mail -.-"""

 

Meni je sve skriveno, tj. pola toga nisam ispunio. Vide mi se samo prijatelji, msn i grad u kojem živim. Također pazim koga dodajem i primam za prijatelje.

 

Jbg, fejsbuk je zamišljen za nešto totalno drugo, a vidite u šta je prerastao Smijeh

 

I da, najbolje mi je kad netko mijenja status svakih par min. "Ošo se pokenjat" ; "Obriso pak zewa troslojnim papirom" ; "Ošo nešta pojesti" etc etc etc etc valjd ste skontali na sta mislim Cool

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 16:34 (PsyTrance).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Privatnost na Facebooku

@niko_vazan   neko je vrijeme postojao Facebook freezer koje je radio čuda s profilom žrtve ako zna e-mail adresu s kojom se žrtva prijavljuje. Taj je propust otklonjen ali neznaš šta te sutra čeka....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Privatnost na Facebooku

Facebook radi na poboljšanju zaštite privatnosti, izgleda da su to ozbiljno shvatili i to je pohvalno.

LINK

...
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Privatnost na Facebooku

zna li netko moze li se sakriti gumb dodaj za prijatelja tako da mi nitko ne moze poslat zahtjev za prijateljstvo?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Privatnost na Facebooku

Je vama radi face meni ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2011 16:52 (GeneralPag1997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Privatnost na Facebooku
maarko007 kaže...

zna li netko moze li se sakriti gumb dodaj za prijatelja tako da mi nitko ne moze poslat zahtjev za prijateljstvo?

Jednostavno u searh bar-u upises ime prijatelja, uđes i zatim u desnom kutu  stisnes settings i zatim report/block.

Beatus non est,qui habet,quae cupit,sed qui non cupit,quae non habet.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Privatnost na Facebooku
GeneralPag1997 kaže...

Je vama radi face meni ne.

Radi, jadan ti nemožeš na fejs.

Life is Computers, Tobacos, Women, Trucks, you live better?
13 godina
offline
Re: Privatnost na Facebooku
royalhero kaže...
GeneralPag1997 kaže...

Je vama radi face meni ne.

Radi, jadan ti nemožeš na fejs.

Nisam ja ovisnik pa visim po njemu cijeli dan dodjem vidim nofikacije nema i odem

12 godina
neaktivan
offline
Re: Privatnost na Facebooku
GeneralPag1997 kaže...

Nisam ja ovisnik pa visim po njemu cijeli dan dodjem vidim nofikacije nema i odem

Aha, onda{#}.

Life is Computers, Tobacos, Women, Trucks, you live better?
13 godina
offline
Re: Privatnost na Facebooku
royalhero kaže...
GeneralPag1997 kaže...

Nisam ja ovisnik pa visim po njemu cijeli dan dodjem vidim nofikacije nema i odem

Aha, onda{#}.

Np. Be happy dont worry.{#}{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Privatnost na Facebooku
GeneralPag1997 kaže...

Np. Be happy dont worry.{#}{#}

Stvarno mrzim one okorijele, što ako im 5 min neradi FB, jadikaju, postavljaju polugole slike,...

Life is Computers, Tobacos, Women, Trucks, you live better?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice