Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

poruka: 35
|
čitano: 5.779
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurili detalji oko Kaby Lake procesora".
13 godina
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

Kaby Lake vs Zen će biti najuzbudljiviji CPU battle unazad 5 godina!

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
kuleee kaže...

Kaby Lake vs Zen će biti najuzbudljiviji CPU battle unazad 5 godina!

Ahaaaa... Intel će pomest pod s AMDom ponovno  Ne vjerujem da im mogu parirati... Jednostavno Intel vrti ogromnu lovu za R&D i to je to...

 

 

10 godina
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

Meni je zanimljivo pratiti napredak tehnologije procesora, te o tome čitati u časopisu Bug kada oni za nas testiraju takav jedan komad hardvera.

Kako god, bilo očekuje nas uzbudljivo vrijeme u budućnosti sa ovim Kaby Lakeom.

Vidjet' ćemo odgovor AMD....

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

Nis mi nije jasno s tim procesorima. Meni sve to isto vec dobrih 7 godina...

 
28 0 hvala 0
12 godina
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

Nista posbeno samo povecana frekvencija.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
zlosobno kaže...

Nis mi nije jasno s tim procesorima. Meni sve to isto vec dobrih 7 godina...

Zato što ne radiš previše zahtjevne stvari na računalu... 

 

Ne bih rekao baš 7, ali zadnjih 4-5 je vrlo slično (otkako se pojavila i5-i7 arhitektura), i to je jako dobra stvar jer starije računalo možeš dulje koristiti i raditi na njemu sve nove stvari... Probaj recimo na Pentium 4 pokrenut HD video i sl...

 

Konkretno imam i5 3570K i ne vidim razlog za promjenu procesora, a čak ga nisam ni clocknuo još... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 13:18 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
lllnuclearlll kaže...
zlosobno kaže...

Nis mi nije jasno s tim procesorima. Meni sve to isto vec dobrih 7 godina...

Zato što ne radiš previše zahtjevne stvari na računalu... 

 

Ne bih rekao baš 7, ali zadnjih 4-5 je vrlo slično (otkako se pojavio Sandy Bridge), i to je jako dobra stvar jer starije računalo možeš dulje koristiti i raditi na njemu sve nove stvari... Probaj recimo na Pentium 4 pokrenut HD video i sl...

 

Konkretno imam i5 3570K i ne vidim razlog za promjenu procesora, a čak ga nisam ni clocknuo još... 

 

Vrlo slično je iz razloga što Intelu nitko nije ozbiljnije dahtao za vratom zadnjih 10 godina (I'm looking at you AMD!), pa su se ulijenili zadnjih 5 godina i samo recikliraju i dorađuju postojeće. Evoluiraju, to uopće nije diskutabilno, ali presporo. A uzrok te sporosti je upravo nedostatak konkurencije u svim segmentima.

 

Što se tiče metenja poda, moguće je da će se to dogoditi kao i proteklih godina, ali 14nm je standard obje firme sada, neki rani benchmark testovi (još uvijek potpuno nelegitimni) ukazuju na pojačanu moć novog AMD-a... U svakom slučaju, svim korisnicima tehnologije treba i mora odgovarati napredak obje kompanije na području CPU-ova.

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 12:42 (kuleee).
16 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
kuleee kaže...

 

Što se tiče metenja poda, moguće je da će se to dogoditi kao i proteklih godina, ali 14nm je standard obje firme sada, neki rani benchmark testovi (još uvijek potpuno nelegitimni) ukazuju na pojačanu moć novog AMD-a... U svakom slučaju, svim korisnicima tehnologije treba i mora odgovarati napredak obje kompanije na području CPU-ova.

Pa naravno... Već smo izgubili sve one vječne polemike Intel vs AMD  

 

Konkurencija je uvijek dobrodošla, i nadam se da će AMD pokazati zube, ali velim, nekak ne vjerujem u taj scenarij... U svakom slučaju ako im se dovoljno približe, a stave nižu cijenu, to će biti pun pogodak.

 

Živi bili pa vidjeli 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 12:45 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

Imam 4 godine star laptop, juri ko blesav, sve što mu je trebalo je SSD i otkad je SSD unutra uopće ne pomišljam na novi laptop. i5 CPU skoro pa bilo koje generacije je sasvim OK za posao i povremeni gaming.

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
lllnuclearlll kaže...
kuleee kaže...

Kaby Lake vs Zen će biti najuzbudljiviji CPU battle unazad 5 godina!

Ahaaaa... Intel će pomest pod s AMDom ponovno  Ne vjerujem da im mogu parirati... Jednostavno Intel vrti ogromnu lovu za R&D i to je to...

 

 

Je moš mislit sve je u lovi, a zakaj je onda bogatiji Intel izgubil mobilni SoC rat od ARM SoC ergele?Jednostavnije rečeno, Intel je teško poražen od razne jeftine ARM konkurencije jer Intel za malo love jednostavno ne može/ne isplati se napravit dobar proizvod.Uostalom ARM dizajnerska firma i sve šta uz to ide, to je sad u vlasništvu Japanaca zna ekipa kaj se isplati kupit.

 

Nije ti sve u lovi fučkaj ga sad, uzalud ti lova ko šalate ako si budala, ili ako odeš u krivom smjeru propade ti firma ili filozofija.

 

Intel kontra profit je propal, dakle niti to im nije pomoglo na mobilnom planu ili klasičan legaliziran mito i korupcija.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/asusov-stick-pc-qm1-dobio-procesor-iz-cherry-trail/233959.aspx?page=0&jumpto=4878856&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/intel-odustaje-telefona-tableta/238800.aspx?page=0&jumpto=5014744&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/intel-najavljuje-12000-otkaza-sklopu-evolucije/238494.aspx?page=0&jumpto=5005826&sort=asc&view=flat

 

Ponovit ču još jednom, u odnosu na jeftine ARM SoC-eve, Intel nikako ne može za identičnu lovu napravit sličan kvalitetan proizvod.

 

Intel tvornice procesora ili fabovi su postali preskupi, i realno Intel u budučnosti čeka sličan sudbina kao i AMD dakle prodaja FAB-ova.Intel če u buduče vjerojatno zadržat samo polovicu današnjih desetak čistih procesorskih FAB-ova.Zlatna Intel vremena su prošla, to je vrlo očito došla su neka druga vremena točnije potpuna mobilna ARM SoC dominacija.Na kraju tu je i samo na papiru majušni novi AMD, kojeg danas fala bogu ne vode budaletine i kretenčine kao prije sedam godina.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 14:17 (rambox).
15 godina
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

svaki put kad vam procuri, meni je sve mokro oko monitora. dajte to malo zadihtajte. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

Ja se doma i na poslu još kotrljam s prvom generacijom i5 i i7 procesora tamo od prije nekih 7 godina. Radi to i dan danas ko i prvi dan. Gledajući po netu raznorazne testove nije mi imalo nekog smisla bildati kante s ničim prije Skylakea. Skylake sam htio uzeti  samo zbog toga što bih gore mogao natrpati gomilu memorije za narodne novce a usput ipak dobiti nešto na brzini (obrada fotografija, video, AutoCAD). Skylake nisam uzimao zbog incidenata s uvijanjem i pucanjem procesora pod težim hladnjacima koji su godinama bili OK i koje koristim ali sad evo odjednom više nisu OK. Čekam da vidim što će po tom pitanju napraviti s Kaby Lakeom, taj mi je problem za sad jedina opreka da uložim u nešto modernije. Inače nema to sve skupa neke bitne razlike zadnjih 4-5-6 godina.

Deckard
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
deckard kaže...

Ja se doma i na poslu još kotrljam s prvom generacijom i5 i i7 procesora tamo od prije nekih 7 godina. Radi to i dan danas ko i prvi dan. Gledajući po netu raznorazne testove nije mi imalo nekog smisla bildati kante s ničim prije Skylakea. Skylake sam htio uzeti  samo zbog toga što bih gore mogao natrpati gomilu memorije za narodne novce a usput ipak dobiti nešto na brzini (obrada fotografija, video, AutoCAD). Skylake nisam uzimao zbog incidenata s uvijanjem i pucanjem procesora pod težim hladnjacima koji su godinama bili OK i koje koristim ali sad evo odjednom više nisu OK. Čekam da vidim što će po tom pitanju napraviti s Kaby Lakeom, taj mi je problem za sad jedina opreka da uložim u nešto modernije. Inače nema to sve skupa neke bitne razlike zadnjih 4-5-6 godina.

 Još kad bi zalemili IHS na procesor, a ne stavljali onu gumi gumi smjesu, to bi bila odlična stvar... Ali previše tražimo sad već...

14 godina
neaktivan
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

A ja i dalje na svom i5 2500K i nemam se namjeru micat od njega...

Moj PC  
13 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
DSkyline kaže...

A ja i dalje na svom i5 2500K i nemam se namjeru micat od njega...

 E nedam ni ja moje i7-ice 2600k.

Battlefield 1 u kombinaciji s r9 290-kom goni vrhunski a niti se ne uznoji (70-75% zauzeća jezgri a grafa konstantno).

neda mi se
14 godina
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

bome i ja planiram krajem godine ako uspijem nac dobru polovnu z77 plocu uzet to i 16gb ddr3 koji ce bit jeftini za poludit i neku grafu i opet imam sljedecih par god solidan komp. Problem je u tome sto je tesko nac dobru polovnu z77 a da netko nadobudno ne trazi 800-1000kn za nju sto je presmijesno. eventualno cu cekat da zen dode i da se vide cijene i performanse jer davat 1800+kn za novi intel i nesto ne isplati previse a trenutno ni ne przim komp ko prije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
zbuzanic kaže...

Imam 4 godine star laptop, juri ko blesav, sve što mu je trebalo je SSD i otkad je SSD unutra uopće ne pomišljam na novi laptop. i5 CPU skoro pa bilo koje generacije je sasvim OK za posao i povremeni gaming.

 I ja imam i5 2500k, uredno kloknut na 4,2Ghz i ne bih rekao da je samo za povremeni gaming.  Sve one sate igranja u najvišoj rezi i najjačim detaljima podnosi bez imalo problema, tako da je stari sandy bridge još uvijek o.k.

dolazim odmah - Godo
10 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
@uco
Dobar je core 2 quad a kamoli sandy bridge!
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
@uco
Dobar je core 2 quad a kamoli sandy bridge!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
@uco
Dobar je core 2 quad a kamoli sandy bridge!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
Chico12 kaže...
@uco
Dobar je core 2 quad a kamoli sandy bridge!

Nije, isprobano. Imao sam core2quad Q6600@3000 i kada sam stavio gtx 970 igre nisu radile nikako, nisi mogao dobiti stabilnih 30 fpsa na far cry 4 (to sam isprobavao kada sam je kupio). Onda sam promjenio proc i matičnu i uzeo i7 4790k i ta ista igra sa tom istom grafičkom i postavkama je išla u stabilnih 100 fpsa. Sa core2quad je grafička bila na ispod 50% a sa i7 konstantno na 100% a procesor je sa core2quad bio na 100% a sa i7 na maksimalno 30-40%.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 20:35 (bubimir5).
10 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
bubimir5 kaže...
Chico12 kaže...
@uco
Dobar je core 2 quad a kamoli sandy bridge!

Nije, isprobano. Imao sam core2quad Q6600@3000 i kada sam stavio gtx 970 igre nisu radile nikako, nisi mogao dobiti stabilnih 30 fpsa na far cry 4 (to sam isprobavao kada sam je kupio). Onda sam promjenio proc i matičnu i uzeo i7 4790k i ta ista igra sa tom istom grafičkom i postavkama je išla u stabilnih 100 fpsa. Sa core2quad je grafička bila na ispod 50% a sa i7 konstantno na 100% a procesor je sa core2quad bio na 100% a sa i7 na maksimalno 30-40%.

Nema smisla porediti ta dva procesora. I to je top graficka kartica što ti spominješ. Ja govorim o nekoj grafici tipa gtx 760 / radeon r9 270x. Ima nas jos koji nismo optereceni frapsom i afterburnerom, već upalimo i igramo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 23:10 (Chico12).
15 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
quad 6600 na 3600mhz ne moze tjerati hd 5850 cod4 a da nema dropova, tak da je preslab za igre kojima treba fps lock(125,250,333). Za single player igre sasvim dovoljan ali za multi nikako.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
Kako samo s najnovijeg i najbrzeg cpu-a dodete do prastarog govneta q6600?!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 3 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

ima puno ekipe koja veli da im q6600 tjera sve na max tako da ne vidim u čemu je problem

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
Koliko cu jos to slusati 20g? :)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
odjavljen
offline
Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

Sve dok Pernar ne postane premijer, tad će standard porasti i svi će preći minimalno na Ivy Bridge.

 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
Chico12 kaže...

...Ima nas jos koji nismo optereceni frapsom i afterburnerom, već upalimo i igramo.

to su alati i za to trebaju služiti, kad ti nije jasno koji se k... događa s igrom i zašto izgleda trzavo i usporeno, upališ fraps i kad vidiš da se fps vrti oko 20 odmah ti je jasno što se događa

tada fino uzmeš 10 minuta vremena, smanjiš postavke koje najviše utječu na fps, one koje ne utječu još i digneš jer auto-postavke na igrama su uglavnom stupidne i onda igraš bez trzanja i sa boljom grafikom - win win

 

...ili se furaš na neopterećenost, pa igraš stutter-fest na lošijoj grafici nego što bi ustvari mogao

te priče "upalim i igram" se prije odnose na one kojima tata kecne 10-20 tisuća kuna za već sklopljeno računalo, pa ih nije niti briga za postavke jer ionako sve ide na max

 

ja sam donedavno imao gtx 570, godinu prije toga 550ti i sad nemam baš neku moćnu grafiku i takva podešavanja su nužnost ako hoćeš iskoristiti ono što imaš

bolje da ti ne opisujem kakve mi je auto-postavke stavio gta5 na gtx 550ti, a nakon 15 minuta podešavanja igrao sam tu igru s vizualno dvostruko boljim izgledom i više fps-a

 

druga je stvar naravno kad to postane opsesija

 

13 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora
Glavas_ZG kaže...

ima puno ekipe koja veli da im q6600 tjera sve na max tako da ne vidim u čemu je problem

Jooooj...Ahhhhh...

11 godina
offline
Re: Procurili detalji oko Kaby Lake procesora

rambox

 

Volim čitat tvoje dugometražne i iscrpne postove, ali to što ne koristiš meko ć mi toliko smeta da ti ne mogu objasnit, baš iritira i više puta sam te htio pitat koji je razlog tomu i uvijek zaboravim.

Koji je razlog što ne koristiš meko ć ?

 

Nije mi ni na kraj pameti da se rugam ili te osuđujem ako imaš gramatički problem, čisto iz znatiželje pitam.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice