Project Ara developerima stiže još ove jeseni

poruka: 11
|
čitano: 1.596
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Project Ara developerima stiže još ove jeseni".
16 godina
neaktivan
offline
Project Ara developerima stiže još ove jeseni

"Neke od glavnih komponenti neće biti moguće zamijeti već će one biti ugrađene u sami okvir, odnosno u kućište uređaja. To se prvenstveno odnosi na bateriju, procesor, memoriju, grafiku i veličinu zaslona."

 

Aha, znaci sve ono bitno zbog cega je i sam projekt zapocet. Odlicno.

Znaci, mogu mijenjati maskicu i kameru.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 12:53 (1domagoj1).
 
15 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Project Ara developerima stiže još ove jeseni

Pa ne znam kako bi napravili da mozes mijenjati velicinu ekrana....Ili da kazes eject battery ;)

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Project Ara developerima stiže još ove jeseni
Torent kaže...

Pa ne znam kako bi napravili da mozes mijenjati velicinu ekrana....Ili da kazes eject battery ;)

 

1. ekran je još samo jedna komponenta. Sigurno neće biti moguće mjenjati veličinu uređaja, ali ne vidim zašto ne bi mogao zamijeniti display za manji. Neki kojem treba manje struje.

2. Do sada nismo imali uređaje sa zamjenjivim baterijama? To sa baterijama koje se nedaju zamjeniti je crap koji su nametnuli zadnjih godina

www.eurekamoment.eu, www.plecko.com.hr, www.it-experts.hr, plecko.com.hr, recepti.plecko.com.hr, www.facebook.com/ParkiramKaoIdiot
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 13:25 (franjo tahy).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Project Ara developerima stiže još ove jeseni
Naravno da bateriju nećeš mijenjati u radu.
Ali cijeli selling point projekta je bio da ćeš moći mijenjati CPU, GPU itd. kao da imaš džepni PC složenac.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Project Ara developerima stiže još ove jeseni

Procesor, memorija i GPU su ionako bili preambiciozna ideja za prvi takav pokusaj. Moras radit na novim sabirnicama jer postojece imaju previse kontakata, pa onda jos moras smisliti tehniku za kontakte koji su odvojivi a opet moraju izdrzati cjelodnevno drndanje i vibracije bez pucanja ili stvaranja velikih parazitskih vrijednosti, posebno kapaciteta jer manji broj linija mora imati proporcionalno vecu frekvenciju.

 

Za bateriju mi stvarno nije jasno, ona se tak lijepo da podijeliti i oblikovat u manje celije, pretpostavljam da je vise problem sto na trzistu nema celija tog formata jer ih nitko ne treba u tom formatu. Mogli su onda barem ostavit jednu veliku modularnu snitu, pretpostavljam da to nisu htjeli zbog debljine, ili opet zbog ponude trzista.

 

Za zaslon isto ne znam, znam da oni niske rezolucije koriste SPI sabirnicu, ali ovi veliki FHD mozda koriste paralelnu sabirnicu pa i ovdje treba serializirati...

 

 

Al svejedno mislim da ima mjesta za zanimljive kombinacije, dalo bi se za to dizajnirati hrpe zanimljivih i jeftinih senzora za sve i svasta, tu bi onda u kombinaciji sa app-ovima i uvijek dostupnim internetom moglo biti jako zanimljivih ideja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 13:41 (DanijelX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Project Ara developerima stiže još ove jeseni

dakle, moguće je zamijeniti sve osim svega. genijalno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Project Ara developerima stiže još ove jeseni
franjo tahy kaže...
Torent kaže...

Pa ne znam kako bi napravili da mozes mijenjati velicinu ekrana....Ili da kazes eject battery ;)

 

1. ekran je još samo jedna komponenta. Sigurno neće biti moguće mjenjati veličinu uređaja, ali ne vidim zašto ne bi mogao zamijeniti display za manji. Neki kojem treba manje struje.

2. Do sada nismo imali uređaje sa zamjenjivim baterijama? To sa baterijama koje se nedaju zamjeniti je crap koji su nametnuli zadnjih godina

 Koliko sam ja razumio okvir sa ekranom je osnova pa ako mijenjas ekran mijenjas sustinski komplet platformu a sto se tice baterije obrati paznju da sam ukazao na govornu naredbu a ne mijenjanje baterije kao takvo ;) PA valjda je najlakse napraviti promjenjivu bateriju...

7 godina
neaktivan
offline
Project Ara developerima stiže još ove jeseni

Super, nema promjenjive baterija nema microSD card support, i ne mozes nista vazno mijenjati. LG G5 je vec modularnij od Are, ona ce da ide na groblje Googlovih polu-ideja.

 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Project Ara developerima stiže još ove jeseni

Pricas o G5 ili o Ara kad kazes ide na groblje ideja? Ne vjerujem ni da modularnost G5 ima nekakvu buducnost...

15 godina
offline
Project Ara developerima stiže još ove jeseni

Znaci izmjenjivo je kuciste u koje je sve ugradjeno?! Koja budala ce ovo kupiti?

 

P.s. vjerovatno je jos i cigla na to sve skupa

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Project Ara developerima stiže još ove jeseni

danas sam na jarunu pronašao modularni samsung: baterija je bila u travi na jednoj strani, poklopac na drugoj, zaslon na trećoj ... šteta kaj je sve natopljeno vodom ali da se fino samostalno složiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice