Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

poruka: 39
|
čitano: 3.647
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola".
16 godina
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Svako malo neki novi modeli. Nisu ni konzole što su nekad bile...

 
12 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

U odnosu na PS 4.5 ovo je stvarno osjetan upgrade. Čini se da se ponovno zahuktava rat konzola.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Onda bolje pričekati to nego ovaj  ps4.5 . Ionako su dobre ekskluzive vrlo rijetke. Uncharted serijal je završio . Ostaje još samo The last of us od onoga što mene zanima.  Sony bi stvarno trebao nešto poduzeti u vezi ps5 , i to što prije .

yIn nI` yISIQ `ej yIchep
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
MSX kaže...

Svako malo neki novi modeli. Nisu ni konzole što su nekad bile...

 Zaboravio si ratno vrijeme 91-99'

sa aerodroma iz azije,singapora i san francisca redovito su mi stizali novi modeli,

mda dok staroj nije puka film i sve završilo na šufitu.

Na kraju sam 7 godina nakon toga podjelio te konzole odlikašima u mistu,nisam jednostavno vidio svrhu,

iako, iako bome moglo bi danas vridit na ebayu i stranicama za otkup retro robe.

Nema veze, bolji cilj, ti momci će ove godine na foi i fer.

15 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
Wox kaže...

Onda bolje pričekati to nego ovaj  ps4.5 . Ionako su dobre ekskluzive vrlo rijetke. Uncharted serijal je završio . Ostaje još samo The last of us od onoga što mene zanima.  Sony bi stvarno trebao nešto poduzeti u vezi ps5 , i to što prije .

 Ovisno o tvojim zeljama sto ti je bolje. Izgleda da ce sve XBox eksluzive biti dostupne i na PCu. Tako da ako imas dobar PC onda ti je bolje uzet PS4.5. Meni osobno je PS zanimljiviji zbog igara. Uncharted 4 mi je fenomenalan. Cekam novi God of War i Detroit. Bas sam nabrundan na to. A i sto god izade iz Naughty Doga znam da ce valjat!

 

A sto se hardwarea tice mislim da ce konzole bit slozene da su jenako jake (kao sto su i sada). Spijuniraju se oni medusobno :)

16 godina
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Hmm posto je 2k17 mozda bude unutra zen i neki mid high gpu ekvivalent tadasnjim vegama ...puno zanimljivije od ps 4.5 iakreno iako izlazi godinu nakon.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
4mal kaže...

Hmm posto je 2k17 mozda bude unutra zen i neki mid high gpu ekvivalent tadasnjim vegama ...puno zanimljivije od ps 4.5 iakreno iako izlazi godinu nakon.

 vidjet ćemo,ako bude uzimam i ja konzolu nakon 19 godina,

 hardver me privukao a i jučer je bilo veselo na E3, vidi zašto

12 godina
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Ma garant imaju deal sa Oculusom. Naime, Oculus ozbiljno gubi na PC trzistu pa im nema druge nego se spojit sa Microsoftom i usredotocit na XBOX. Microsoft time konkurira PSVR-u, Oculus ce imat svoje eskluzive (zbog kojih ih mrze na PC-u). Jedino je pitanje kako ce bit sa Oculus Store vs Microsoft Store. To mi baš i nema smisla.

 

https://www.reddit.com/r/oculus/comments/4o5del/palmer_lucky_regarding_microsoft_vr/

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 10:32 (ikolic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
MSX kaže...

Svako malo neki novi modeli. Nisu ni konzole što su nekad bile...

 Prije se kupovala konzola igrao si 5 godina na jedno te istom a sad kao i PC moraš nadograđivat, sve su uništili pa i osjećaj konzole. Naravno da ovo sve nisu odmah htjeli izbacit a mogli su jer je lakše naknadno pokupit lovu.

8 godina
odjavljen
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Samo kaš sine, tu pričaju o nekom gaming iskustvu, loll

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
PlayMaker10 kaže...
MSX kaže...

Svako malo neki novi modeli. Nisu ni konzole što su nekad bile...

 Prije se kupovala konzola igrao si 5 godina na jedno te istom a sad kao i PC moraš nadograđivat, sve su uništili pa i osjećaj konzole. Naravno da ovo sve nisu odmah htjeli izbacit a mogli su jer je lakše naknadno pokupit lovu.

 možda zato jer su sadašnje napravljene za prošlo desetljeće čitaj aka 2009,

 i kad su kupci to shvatili morali su jednostavno mijenjati, to je drugo da je hardver u njoj star 3-4 godine a ne 8.

15 godina
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Meni nije jasno ko je tu lud....znaci to je gpu ranga 1070 , kako al kako oni misle vrtit 4k u 60 fpsa na naslovima za godinu dana? Zamislite si da su na proslom e3u najavili novi xbox sa gpuom 970 da li bi ta konzola pokretala aktualne naslove u 4k@60fpsa....ovo je veliki blef. Taj cip ce mozda al samo mozda vrtit igre tipa fallout4 u vr-u, a aktualne naslove ni u vru,kakav 4k....

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Ma treba prestat igrat igrice i neka svi propadnu.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Microsoft se skroz pogubio u ovim konzolaškim vodama. Prvo su branili Kinect do smrti i inzistirali da sa svakim XBoneom dolazi Kinect a sad na novoj verziji konzole izbacili skroz Kinect port i predstavili adapter za usb?  Zašto od početka nije onda bio usb konektor?

 

Plus, odluka da će ekskluzive dolaziti i za PC je super, al time su ubili bilo kakvu potrebu i želju za kupnjom Xbonea. Bolje si složiti neki HTPC za ispod telke i uživati u svemu.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
Wox kaže...

Onda bolje pričekati to nego ovaj  ps4.5 . Ionako su dobre ekskluzive vrlo rijetke. Uncharted serijal je završio . Ostaje još samo The last of us od onoga što mene zanima.  Sony bi stvarno trebao nešto poduzeti u vezi ps5 , i to što prije .

 Svakom njegovo, ali meni je Xbone baš nelogična kupnja kad sve dođe na PC. Za plejku ipak ima "god tier" igara tipa Last of Us i Bloodbourne do kojih nikako ne možeš bez konzole.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol

Da ali moras znat da ce ovo biti modificiran gpu sa dx12 podrskom

 

sto ide u sada vec u korist pc-u a kamoli optimiziranom sustavu kakav je inace kod konzola

 

gpu direktno pristupa ramu i cpu i za to netreba neki stolni gpu ekvivalent nekih od flagova nv-a 

 

Da sumiram 2k17 ce postojat dovoljo dobar cpu+gpu uz pomoc od dx12 da vrti 4k60 al naravno sa manjim detaljima nego pc-u 

 

Zivi bili pa vidjeli uglavnom x box je zadao dosta muka ps-u

 

 

15 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol

Naravno da ce konzola bolje koristit gpu nego sto bi pc koristio isti,da ne ulazimo u detalje. Al i dalje 4k je cetiri puta veca reza od hd-a,s a svim pratecim efektima koji se rendaju u neznam kojoj rezi.ovo je najveci skok od pocetkac3d gaminga. Igre se vec neko vrijeme rade 'na noz' i crpe maks gpu, da ispljune tih 'filmskih' 30fpsova. Koji put je problem optimizacija,koji put je sama grafika uber. Al to su problemi i sad i bit ce u buducnisti. Da se mi ugodno igramo na 90fpsa u fullhdu nebi nis reko. Al kak oni misle da ce od 1080p@30 skocit na 4k@60 u jednoj generaciji? To nije realno. Pa blebetalo se da ce aktualne konzole vrtit 4k....

12 godina
odjavljen
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
Ako nisi shvatio. Dolazit će na PC koji imaju Windows 10. Vjerojatno spadaš u grupu Windows 7 korisnika, tako da nećeš osjetit te igre....
13 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
zlosobno kaže...

Naravno da ce konzola bolje koristit gpu nego sto bi pc koristio isti,da ne ulazimo u detalje. Al i dalje 4k je cetiri puta veca reza od hd-a,s a svim pratecim efektima koji se rendaju u neznam kojoj rezi.ovo je najveci skok od pocetkac3d gaminga. Igre se vec neko vrijeme rade 'na noz' i crpe maks gpu, da ispljune tih 'filmskih' 30fpsova. Koji put je problem optimizacija,koji put je sama grafika uber. Al to su problemi i sad i bit ce u buducnisti. Da se mi ugodno igramo na 90fpsa u fullhdu nebi nis reko. Al kak oni misle da ce od 1080p@30 skocit na 4k@60 u jednoj generaciji? To nije realno. Pa blebetalo se da ce aktualne konzole vrtit 4k....

 Ustvari se blebetalo da su "next gen" konzole rađene s ciljem igranja u Full HD 60 FPS, a onda izađe Witcher 3 i dropa na 20 FPS-a. 4K ako i bude moguće će biti na 30FPS maksimalno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

30 sa masivnim blurom kao i kilzzone sa 30 ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Na 4k ce se vjerovatno vrtiti neke manje zahtjevne igre (stariji AAA ili noviji indie naslovi). A najnovije i najzahtjevnije igre ce se vrtiti na 1080p 60fps, sto je odlican napredak sa sadasnjih 720p 30fps.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol

Nova konzola (microsoftova) se reklamira kao 4k@60 fpsa, ako to misle za stare naslove onda su gori muljatori od Karamarka...Realno ni skorpija ni neo nebuju mogli vritit aktualne naslove (kad izadju)ni u vr-u (2 x 1080p@60) a kamoli u 4k. Ne kuzim sta ovo treba sonyu i microsoftu, trebalo je pricekat iduci e3 najavit nove konzole i bok. Realno za 2 godine ce na trzistu bit vr setovi 4k@120, a tek onda ce se 'zalaufat' ove konzole, da ne kazem di ce bit pc. Slijedi nepredvidljivo razdoblje za konzole....

9 godina
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

http://www.mcvuk.com/news/read/spencer-scorpio-won-t-do-anything-for-you-if-you-don-t-have-a-4k-tv/0168577

Znači Xbox scorpio će vrtiti igre u 4k. Malo mi je to sve čudno kako će uspijeti održati framerate, kako će igre izgledati...

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 12:55 (pqweasdyxc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
pqweasdyxc kaže...

http://www.mcvuk.com/news/read/spencer-scorpio-won-t-do-anything-for-you-if-you-don-t-have-a-4k-tv/0168577

Znači Xbox scorpio će vrtiti igre u 4k. Malo mi je to sve čudno kako će uspijeti održati framerate, kako će igre izgledati...

 

Ma radit će neki upscaling, nema šanse da će konzola nativno renderirati u toj rezi.

9 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
S upscalingom xbox one obicni moze raditi na 4k ili 2k tv-u. Bi li bila jako loša i mutna slika?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

Mene zanima koliko ce to sve skupa kostat?

Bilo bi super da se na novi xbone mogu instalirati windowsi i picit steam igre, doduse vjerojatno ce bit jeftinije sam slozit gamin PC.

MS je sam najavio da se masu xbone exkluziva moze igrat na windows PC-ima, tako da neznam koliko ovo sve skupa ima smisla.

Mozda za ekipu koja nezna sama slozit PC?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzola

 i da , vecina ce exsluziva biti crossplay gear vr-w10 i x-box 

bdw isprobao sam minecraft na vr-u 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 15:25 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
Chronosus kaže...
pqweasdyxc kaže...

http://www.mcvuk.com/news/read/spencer-scorpio-won-t-do-anything-for-you-if-you-don-t-have-a-4k-tv/0168577

Znači Xbox scorpio će vrtiti igre u 4k. Malo mi je to sve čudno kako će uspijeti održati framerate, kako će igre izgledati...

 

Ma radit će neki upscaling, nema šanse da će konzola nativno renderirati u toj rezi.

 LOL

 

pa rade novu konzolu da bi mogli renderirat u visim rezolucijama, zasto nema sanse??? pa AMD graficke bez problema to guraju a cijenom su jedva pola konzole sa svim marzama....

13 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
LudaRajcica kaže...
Chronosus kaže...
pqweasdyxc kaže...

http://www.mcvuk.com/news/read/spencer-scorpio-won-t-do-anything-for-you-if-you-don-t-have-a-4k-tv/0168577

Znači Xbox scorpio će vrtiti igre u 4k. Malo mi je to sve čudno kako će uspijeti održati framerate, kako će igre izgledati...

 

Ma radit će neki upscaling, nema šanse da će konzola nativno renderirati u toj rezi.

 LOL

 

pa rade novu konzolu da bi mogli renderirat u visim rezolucijama, zasto nema sanse??? pa AMD graficke bez problema to guraju a cijenom su jedva pola konzole sa svim marzama....

 

Dug je put od 1080p do 4k. Ako sada većina igara Xbone upscalea sa 720p na 1080p zašto misliš da će nova konzola nativno vrtiti 4k?

 

Iz članka o PS4.5

 

It's suggested that games will be able to run in 4K, but that won't be a requirement for games. Instead the console will be able to upscale to 4K, but Sony's determined this shouldn't come at the expense of the game's framerate.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 16:48 (Chronosus).
8 godina
offline
Re: Project Scorpio je Microsoftova moćnija konzol
Prince-Artas kaže...

U odnosu na PS 4.5 ovo je stvarno osjetan upgrade. Čini se da se ponovno zahuktava rat konzola.

 Nebi reko.

Bez igara im to nist ne znaci, a dobro je poznato da grafika ne prodaje konzole.
 

 

Po meni ne treba jos nikakvih novih konzola. Ovo kak igre izgledaju na PS4 je cist solidno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 16:57 (Santana).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice