Promjene u Symbianu Foundationu

poruka: 26
|
čitano: 5.797
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Promjene u Symbianu Foundationu".
16 godina
neaktivan
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

Symbian je mrtva kobila.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
4 28 hvala 0
15 godina
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu

Dajte molim vas. Mrtva kobila???? Hahhahahahha. Najbolji os za mobilne telefone. Koristim nokiu i symbian vec 8 godina, a probao sam i ios i android. Nemjerljivo.

15 godina
neaktivan
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

Nije bas da je mrtva kobila, ali opet nije ni najbolji.

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
acarnoje kaže...

Dajte molim vas. Mrtva kobila???? Hahhahahahha. Najbolji os za mobilne telefone. Koristim nokiu i symbian vec 8 godina, a probao sam i ios i android. Nemjerljivo.

Mrtva kobila, baš zato što više nikada nećeš vidjeti svoju dragu Nokiu i Symbian. Nokia je ugasila sve linije Symbian telefona i odustala od tog (uistinu dobrog) OS-a.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
naxeem kaže...

Symbian je mrtva kobila.

  Kakve ti gluposti valjaš naxeem...

 

Jesi imao u ruci N8 pa da to mozes reci???

 

Pravi multitasking, fluidnost, BRZINA... ovo je kao da je produzetak mog uma (preuvelicavam ali otprilike)...

 

 

Dajte ljudi ne govorite gluposti samo zato sto vas glupostima filaju...

Nemojte ni meni vjerovati...

Prvo probajte, sami promislite... i onda   zakljucite kakvo je...

 

 

I da... daj mi reci molim te naxeem kako je odustala kad je evo prije nesto manje od 20 dana izbacila NOVI mobitel s symbianom??? A zbog izuzetno velike potražnje (prednarudžbe gdje sam i sam bio klijent) mislim da nece stati...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 15:56 (EnlightenedPhoenix).
16 godina
neaktivan
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

Symbian 3 je Nokia izbacila sa Qt podrskom u samome kodu.Slicno kao i Maemo koji je platforma sa podrskom za Qt i daje vremena i mogucnosti svima da razvijaju i testiraju software na njemu.Maemo je pokusno zamorce za  Meego OS koji bi trebalo prvi put da vidi svjetlo dana u prvoj polovici iduce godine(ne racunam weTab koji je dostupan u DE i i vrti ga meego).Ovako Nokia daje dosta vremena razvijateljima softwara da se pripreme za tranziciju a konkurencija nek se ugleda na Nokiu kako se to radi.Ocekujem da se Nokia u klasi smartphona vrati na tron pocetkom 2012.g.

dasHHa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

Pa sama nokia je rekla da je N8 njihov zadnji high-end mobitel sa symbianom. Naravno da će ostati i dalje ali na mid- i low-end modelima (zašto ne iskoristiti, kad već tako stabilno i dobro radi, pogotovo na slabijem hardveru), ali u tim segmentima nema ni približno toliko inovacija i napretka, tako da efektivno je mrtav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
mrle kaže...

Pa sama nokia je rekla da je N8 njihov zadnji high-end mobitel sa symbianom. Naravno da će ostati i dalje ali na mid- i low-end modelima (zašto ne iskoristiti, kad već tako stabilno i dobro radi, pogotovo na slabijem hardveru), ali u tim segmentima nema ni približno toliko inovacija i napretka, tako da efektivno je mrtav.

 

N8 je zadnja Nokia N serije na symbianu. Inače osim Symbiana 3 razvija se i Symbian 4, tako da još nije došao kraj tom OS-u.

Najbolji OS jednostavno ne postoji, zato jer je teško naći objektivne kriterije za "najboljeg" i svatko ima svoje kriterije i svakom je drugi najbolji.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
EnlightenedPhoenix kaže...
naxeem kaže...

Symbian je mrtva kobila.

  Kakve ti gluposti valjaš naxeem...

 

Jesi imao u ruci N8 pa da to mozes reci???

 

Pravi multitasking, fluidnost, BRZINA... ovo je kao da je produzetak mog uma (preuvelicavam ali otprilike)...

 

 

Dajte ljudi ne govorite gluposti samo zato sto vas glupostima filaju...

Nemojte ni meni vjerovati...

Prvo probajte, sami promislite... i onda   zakljucite kakvo je...

 

 

I da... daj mi reci molim te naxeem kako je odustala kad je evo prije nesto manje od 20 dana izbacila NOVI mobitel s symbianom??? A zbog izuzetno velike potražnje (prednarudžbe gdje sam i sam bio klijent) mislim da nece stati...

Aj ne melji gluposti, ajd...

http://gizmodo.com/5667723/why-were-not-reviewing-the-nokia-n8

Toliko o N8.

 

Nokia je službeno završila sa Symbianom. Točka.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
naxeem kaže...

Aj ne melji gluposti, ajd...

http://gizmodo.com/5667723/why-were-not-reviewing-the-nokia-n8

Toliko o N8.

 

Nokia je službeno završila sa Symbianom. Točka.

  imam N8, nisam nokia fan, i to što ja na forumima vidim samo pozitivne komentare na N8 i opet je tebi to sto gizmodo kaze (sto su isto obicni ljudi, baš kao što si i ti sam) je tebi THE WORD... LOL

 

I ne NOKia nije sluzbeno završila s symbianom... malo čitaj... Nokia itself has declared that it's abandoning Symbian for all of its N-Series phones.


ZA N SERIJE... koliko ja znam nokia ima tonu i po i imat ce jos toliko serija...

 

 

Sad me boli briga neg dobijem zuti ili crveni... ali preegocentričan si...

 

 

edit: procitaj user comments dolje na gizmodu...

 

I mogao bi malo procitati reviewove po drugim stranicama... 

Istina nije najbolji (i nitko to nije rekao) ali nije nista lošiji od konkurencije...

I ovo ti je vjerojatno promaklo...

 

edit2: ovime sluzbeno napustam ovu raspravu posto s takvim modom, ali i s takvim covjekom nema smisla raspravljati... Ti poluinformacije bez ikakvih cinjenica prihvaćaš kao činjenicu... I LOL on that...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 18:27 (EnlightenedPhoenix).
16 godina
neaktivan
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

Evo i ja se slazem sa EPhoenixom...svako slovo potpisujem.

dasHHa
Moj PC  
7 0 hvala 3
16 godina
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

Slazem se sa Enlightened-om, iako mislim da nema potrebe za ovako burnom raspravom.

Gizmondo ce progutat svoje rijeci, prije ili kasnije.

Ionako ja osobno ne marim za to sto velike review stranice pisu, one su cesto potplacene od strane trecih tvrtka, pa su s time i rijetko objektivne.

Ja vise volim citati user review-ove, iako i oni nisu uvijek objektivni, ima ih puno vise i lakse je uocit one objektivne i dobro slozene.

- Psiho246
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

Fark Gizmodo & Engadget!!

 

N8 i C7 su jedni od najboljih mobilnih uređaja na svijetu koji će se prodati u 40-50 milijuna komada u sljedećih 12 mjeseci.. toliko o navodnoj smrti Symbian platforme.

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
mrle kaže...

Pa sama nokia je rekla da je N8 njihov zadnji high-end mobitel sa symbianom. Naravno da će ostati i dalje ali na mid- i low-end modelima (zašto ne iskoristiti, kad već tako stabilno i dobro radi, pogotovo na slabijem hardveru), ali u tim segmentima nema ni približno toliko inovacija i napretka, tako da efektivno je mrtav.

zadnji high end? pa sad ce e7, koji je od n8 200€ skuplji u njemackoj, a u HR i vise...a symbian ima najbolji memory managment, najbolji multitasking, najbolje upravljanje resursima itd. od svih smartphone os-eva

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
naxeem kaže...

Aj ne melji gluposti, ajd...

http://gizmodo.com/5667723/why-were-not-reviewing-the-nokia-n8

Toliko o N8.

 

Nokia je službeno završila sa Symbianom. Točka.

  Hmm da, Gizmodo je tu stvarno relevantan sa svojim kvazi-usporedbama koje vrlo brzo postanu

.

 

Evo zaključka jedne druge recenziješto se tiče Symbiana^3:

"Our initial question still stands: can Symbian^3 hold up to rival platforms like Android and iOS? In terms of sheer functionality, the answer is a general yes – push email, connection sharing, Flash and the high-res camera are all staples of the modern smartphone – but we still fear users may have trouble seeing past the “old” UI, and in places, if you’re not accustomed to Symbian’s way of doing things, general ease-of-use pales in comparison. It’s a flexible and capable OS, certainly, but it doesn’t encourage the same casual play that a recent Android device or iPhone 4 might." - što će reći ako želiš funkcionalnost izabrati ćeš Symbian, ako želiš eye-candy uzeti ćeš znaš već što.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
naxeem kaže...

Symbian je mrtva kobila.

Naxeem nisam očekivao os tebe ovakve nezrele komentare. Ipak si mod.

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
13 godina
protjeran
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
wanderer kaže...
naxeem kaže...

Symbian je mrtva kobila.

Naxeem nisam očekivao os tebe ovakve nezrele komentare. Ipak si mod.

Kakav forum, takvi i modovi a najčešće i članovi.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
The_Goc kaže...
naxeem kaže...

Aj ne melji gluposti, ajd...

http://gizmodo.com/5667723/why-were-not-reviewing-the-nokia-n8

Toliko o N8.

 

Nokia je službeno završila sa Symbianom. Točka.

  Hmm da, Gizmodo je tu stvarno relevantan sa svojim kvazi-usporedbama koje vrlo brzo postanu

.

 

Evo zaključka jedne druge recenziješto se tiče Symbiana^3:

"Our initial question still stands: can Symbian^3 hold up to rival platforms like Android and iOS? In terms of sheer functionality, the answer is a general yes – push email, connection sharing, Flash and the high-res camera are all staples of the modern smartphone – but we still fear users may have trouble seeing past the “old” UI, and in places, if you’re not accustomed to Symbian’s way of doing things, general ease-of-use pales in comparison. It’s a flexible and capable OS, certainly, but it doesn’t encourage the same casual play that a recent Android device or iPhone 4 might." - što će reći ako želiš funkcionalnost izabrati ćeš Symbian, ako želiš eye-candy uzeti ćeš znaš već što.

Evo dokaz da je N8 brzi za razliku od kvazi-usporedbe sa gizmoda 

#!

 

Sorry na duplom linku za isti video...tek sam kasnije skuzio da je siti video kao i kod The Goca

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 20:57 (dasHHa).
13 godina
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

imam nokia 5700 i symbian radi šuti i obavlja svoj poso bez šminke onako kako meni odgovara.

 

Symbina je zapravo radni konj među mobilnim OS-ovima, radi na svemu.

 

Njegova največa prednost i mana je to što nema puno app-a za njega al da budem i iskreni nekih 90% korisnika symbiana il nezna il ih nezanimaju app aplikacije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 20:58 (UkradenNick).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

Vidim ja da ti phoenixe svasta pises u naletu emocija, no nije ti prvi put da pricas besmislice, pa nema veze.


Mrle vidi stvari kakve jesu:
Nokia je izbacivanjem Symbiana iz N serije efektivno ubila platformu.
ZASTO?

 
Mobilni OS guraju iskljucivo inovacije i napredak, koji privlace developere.
Developere zanimaju samo smartphoneovi i uvijek najvise paznje dobivaju top modeli.
Sve ostalo je marginalno i nebitno.
Bez N serije ne vidim bas buducnost za Symbian.


Nažalost.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 23:32 (naxeem).
Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
naxeem kaže...

Bez N serije ne vidim bas buducnost za Symbian.

ne bi baš rekao, pošto nokia uvijek proda najviše mid-range mobitela tu symbian ima svoje korisnike. recimo 5800 nije niti N niti hi-end a opet je na symbianu, eh da, zaboravih još i express music kod kojih symbian polako postaje standard

There's no SAVE GAME in real life!!!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
samo vi pricajte protiv symbiana

ja zelim da sve manje ljudi oko mene ima symbian
onda ja pokazen nesto kao ovo

ali ne, najvaznije su lijepe animacije i igrice...
ubio si sve moje ljude
15 godina
odjavljen
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

Hrpa djecurlije...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

A najbolje je ovako pročitat review i reć da ne valja mobitel, os, kompanija i tako dalje xD

 

Možda bi trebalo vidjeti uređaj, malo nešto i uradit na njemu pa dat ocjenu kakav je, a ne tamo pročita ovaj na nekoj stranici kako ovi ne žele radit review nokije i zaključi da je loša (bez reviewa)

 

Ja osobno koristim symbian jer mi je efikasniji i bolji od drugih, ali ga koristim zato što sam probao ostale i symbian mi se najviše svidio, a ne zato što mi je netko s interneta rekao da je symbian bolji ili nije bolji

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Promjene u Symbianu Foundationu

pa nokija je djelom ubila symbian kad je imala šansu da zapne sa njim pokušaval je radit jeftine kopije jabuke: ovi store its i najgore ovi player.

 

i tak je symbianu ostalo to da bude radni konj što on i dalje super radi.

 

ja ču prvi reč da symbian nije sad neki šminka OS men tak i odgovara jer jednostavno nemam neke potreba   za netom na mobu, oficeom itd, zapravo još nemam ni touch screen mob.Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u Symbianu Foundationu
UkradenNick kaže...

pa nokija je djelom ubila symbian kad je imala šansu da zapne sa njim pokušaval je radit jeftine kopije jabuke: ovi store its i najgore ovi player.

 

i tak je symbianu ostalo to da bude radni konj što on i dalje super radi.

 

ja ču prvi reč da symbian nije sad neki šminka OS men tak i odgovara jer jednostavno nemam neke potreba   za netom na mobu, oficeom itd, zapravo još nemam ni touch screen mob.Smijeh

A šta sad ušminkanost grafičkog sučelja ima veze sa surfanjem i aplikacijama? 

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice