Propao Flexcoin

poruka: 42
|
čitano: 4.645
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Propao Flexcoin".
12 godina
offline
Propao Flexcoin

Damn, sad cu morati prodati 12 grafickih kartica a tamam sam isplatio 0,1% jedne (ne racunajuci struju).

 
19 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Propao Flexcoin

Toliko o Bitcoinu...nazalost. Imam osjecaj da se neke vece sile, opako natovarile na isti.

12 godina
protjeran
offline
Propao Flexcoin

Meni nisu jasne te šeme?! Ovak ko laik imam dojam ko da banka ostavi odključana vrata i onda se čude kaj su ih pokrali?

Zakaj se zaštite malo bolje?

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Propao Flexcoin

Propalo 'ko i sve virtualno što će propasti. Još i da "pravi" novac propane, pa da vidimo tko koliko zaista vrijedi.

•from freedom came elegance•
 
3 3 hvala 0
12 godina
offline
Propao Flexcoin

"hakeri", to je inside job garant.

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Propao Flexcoin

Sad je red na Slovence :D hahaha

16 godina
offline
Re: Propao Flexcoin
Pa svugdje je inside job. Preocito. Nema posljedica, instant bogatstvo, anoninomnost... Ja si razmisljam isto otvorit takvu menjacnicu, copit bitcoine i adioooos! Viva la Mexico chikitas xD
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
protjeran
offline
Re: Propao Flexcoin
daniel.hajdinjak666 kaže...

Meni nisu jasne te šeme?! Ovak ko laik imam dojam ko da banka ostavi odključana vrata i onda se čude kaj su ih pokrali?

Zakaj se zaštite malo bolje?

ak ti susjed ostavi otkljucana vrata ides ga pokrasti,

mislim malo pristojnosti nebi skodilo,

 

u zadnje vrijeme dosta ljudi mjenjaju teze da je kriv onaj koji je dao priliku, a ne lopov

 

a sta se tice virtualne valute to je valjda bio test za ubuduce da se vidi koliko se moze naci budala da kupe maglu i trose resurse na proizvodnju iste

16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Flexcoin
E sad, ima raznih hakerskih napada, pa izmedju ostalog i na prave banke, ali gle cuda, ove nisu ostale bez novca. S druge strane, prave banke i drzave "napale" BitCoin prije koji mjesec i, gle cuda, vec drugoj "banci" opljackana lova!?
I ne samo to, vec te "banke" niti nemaju kulturnu zastitu, niti odgovaraju!?
Daleko interesantnije, BitCoin je virtualna valuta sto znaci da ne bi trebao biti problem stavit zastitu... E sad, dal je tvorac BC namjerno tako napravio? Dal je BC napravljen sa namjerom pljacke?
16 godina
neaktivan
offline
Propao Flexcoin

mora da su se zli bankari Svijeta udružili i sad redom napadaju banke i mjenjačnice.

 

a ovi jadni, šta će, nemaju od kuda "vratiti" lovu, pa zatvore vrata jer, eto, mogu... 

Silence! I Kill You...
 
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Propao Flexcoin

Ma "opralo" se što je bilo "prljavo", pa više ne treba...i ajmo ključ u bravu. A što se tiće hakera, oni su već odavno izgovor za sve "interne akcije" {#}

Što se love tiće, najbolja je ona koja "šuška među prstima"...za sve ostalo, potrebne su tablete protiv glavobolje.

•from freedom came elegance•
 
0 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Propao Flexcoin

ma pojavit  ce se opet neka nova atraktivna  ponuda za bogacenje iz naslonjaca/kreveta , uz nekakav veci/manji  ulog na startu za naivce.

 

Svaka cast ljudima koji izmisljaju takve prevare.

 
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Propao Flexcoin
grgicv kaže...
bla..bla..bla

 

Eto, nadam se da sam malo razbistrio ovim nasim "genijalcima" kojima bi bilo pametnije da se prime citanja knjiga i nekog korisnijeg posla, umjesto da cijeli dan vise po forumima i komentiraju stvari o kojima OCITO nemaju ni najblaze veze.

Ja si eto idem spucat jednu picant sa real money u đepu, a ti sa svojim bitcoinima na usb sticku si moš rit obrisat šnjima xD. Genijalac si očito samo ti jer vjeruješ da novčana transakcija aka bitcoin ostaje bez nadzora. Stvarno svašta.{#}

•from freedom came elegance•
 
3 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Flexcoin
kamen1 kaže...

Ja si eto idem spucat jednu picant sa real money u đepu, a ti sa svojim bitcoinima na usb sticku si moš rit obrisat šnjima xD.

 

 

Vauuuu, pa ti si tako pametan, ajmeeee, pa bravo! A ja tako glup sto imam te bezvrijedne BTC-e i s kojima ne mogu apsolutno nis, jelda? Ajooooj, bas sam blesav.

 

 

kamen1 kaže...
 Genijalac si očito samo ti jer vjeruješ da novčana transakcija aka bitcoin ostaje bez nadzora. Stvarno svašta.{#}

 

 

Da, stvarno svasta, ja sam taj koji je glup i koji nema pojma o cemu prica, a vi pristavi tinejdzeri koji ste popili svu pamet svijeta i znadete o svemu sve, znadete i o ovome bolje od mene. Jooooj, kako sam glup i kakva sam neznalica i ignorant i kako se volim praviti pametan o necem o cemu nemam pojma, joooj kako me sad sram!

 

 

 

"Genije", nema klasicnog nadzora da ti drzava i "institucije koje rade svoj posao" mogu gurat nos u tvoj osobni racun i vidjeti koliko imas na racunima, koliko si kome sta platio, koliko si od koga dobio itd. Svi racuni i transakcije su inace JAVNE (tako da cak i najobicniji anonimus moze vidjet sve te podatke, kao npr. https://blockchain.info/address/19AXUpoMYXrWL2d3MsBQQSnV3n4wuwFGyx ), ali je nepoznato CIJI SU ti accounti. Zisku, "GENIJE"????

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 13:05 (grgicv).
15 godina
offline
Re: Propao Flexcoin
grgicv kaže...
 BTC je napravljen tako da bude bez icijeg NADZORA, KONTROLE itd., tj. da ga ne mogu nadzirati drzave, spijunske agencije kao NSA, CIA i sl., tj. da bude OTVOREN I SLOBODAN.

Zašto vjeruješ nekome na riječ, a ne vjeruješ organizaciji (NB) koja po sili zakona mora štiti svoju valutu od malvezacija jer u protivnom i sama nestaje?

Stani malo na loptu, i razmisli - vjeruješ doslovno na riječ.

 

Je li Bitcoin slobodan?

I da i ne.

Prvo troši se 17 milijuna pravih novaca kako bi se skupilo 4.4 milijuna virtualnih. No to nije briga, kada svi znamo da je do 25 godine, tj. do kad te ćaća ne izbaci iz kuće, struja besplatna.

 

Drugo ne shvaćaš glupost svojih "ideala". Ti skupljaš nešto, što da bi ti dalo ikakvu vrijednost moraš zamjeniti u pravu valutu. Što podliježe porezu jer koristiš novac Države - tj. ulaziš u monetarni sustav koji se mora nadzirati. Samim time, čim je bilo kakva transkacija obavljena za to postoji zabilješka čime pada u vodu dio o anonimnosti.

To je zato je Bitcoin nije valuta, već je dobro.Koje ti možeš mjenajti u važeću valutu, ili za druga dobra. SA porezničkog pogleda identično je dionicama jer spada u vrijednosnice.

 

Ako zbog nekog razloga želiš sakriti zarađivanje kapitala preko investiranja u Bitcoin, zašto si onda licemjeran i mjenjaš Bitcoine u valutu koja je podložna porezu na transakcije - na dobivanje profita?

 

Što se same anonimnosti tiče, ne znam kako takva ideja padne na pamet. Bitcoin je virtualan, pa kako fizički nemaš opiljivi proizvod (kao ciglu) na koji način misliš dokazati da posjeduješ baš taj Bitcoin? Ne možeš osim kao je sam Bitcoin zaveden pod nekom zabilješkom. Ako je zabilježen, što je dobro jer to znači da se isti Bitcoin ne može upotrijebiti 2 puta, tj. ako se transakcija obavi prvi vlasnik ne može ponovo koristiti taj Bitcoin dok mu se ne vrati, onda nije anoniman - procjena je da se 40% može identificirati, što je više nego što se može identificirati za najobičniju gotovinu, jer nitko neće po novčanici od 100kn saznati da je bila u mojem vlasništvu.

 

Naravno ne govorim da je Bitcoin loš, dapače, još jedna vrijednosnica na tržištu koja trenutačno nekima donosi oblik zarade. No ta zarada jedino vrijedi ako ju se promjeni u važeći novac. Činjenica da se Bitcoin može koristiti u razmjeni je ne čini ništa više valutom od mjenjanja Mercedesa 190D za manji gradski auto na Njuškalu.

Ali kao i što se taj Mercedes mora regulirati zabilješkom kod prijenosa vlasništva - da te prodavač ne bi prevario pa taj isti Mercede zamjenio dalje, tako i Bitcoin mora imati regulaciju za zaštitu vlasnika i kupca.

 

Također tu je ona opravdana paranoja oko činjenice da jedan izvor može zaposjesti 51% snage za generiranje Bitcoina, monopolizacija rudarenja bi uništila Bitcoin. GHash.io je u jednom trenutku držao 45% te moći, što znači da je taj cilj ostvariv. Neki procjenjuju da se radi o nekoliko mijuna dolara vrijednoj investiciji, što ne bi bio problem za teroriste.

 

Da li možeš vjerovati na riječ da GHash i BTC Guild u tajnosti ne dogovaraju kontrolu? Vaš problem sa valutama je što u monopolu Narodne Banke vidite neprijatelje. No to garantira da nitko drugi, nikada neće doći do zamjene držača monopola nad Dolarom ili Vlautom ili da riziko vlasnika ogromne količine dolara destabilizira valutu, što se kod Bitcoina može dogoditi jer je postoji marcet cap za Bitcoin.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
offline
Propao Flexcoin

Redovno srecem maloumnike i ljencine koji bi kruha bez motike. Forexi, piramide, bitcoini... uvijek ista ekipa, uvijek isti rezultat.

 
7 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Propao Flexcoin
BlueMax kaže...

Redovno srecem maloumnike i ljencine koji bi kruha bez motike. Forexi, piramide, bitcoini... uvijek ista ekipa, uvijek isti rezultat.

Nije meni probelm u tome, jer dionicama se posluje stotinama godina, no meni je zamiljiv ovaj aspekt kada pojedinac "umire" za slobodu Bitcoina, a troši ogromne resurse kako bi Bitcoine zamjenio u valutu "kožoderaće" Banke.

 

Priznaj da je motiv brza zarada i bok.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
protjeran
offline
Re: Propao Flexcoin
grgicv kaže...

Majko mila, pa kakvih idiota ima po ovim komentarima clanaka, pa to je apsolutno nevjerojatno {#}{#}{#}{#}.

 

truc, trac, baljezg,   ...

 

Eto, nadam se da sam malo razbistrio ovim nasim "genijalcima" kojima bi bilo pametnije da se prime citanja knjiga i nekog korisnijeg posla, umjesto da cijeli dan vise po forumima i komentiraju stvari o kojima OCITO nemaju ni najblaze veze.

dečec odi si provjeri status na HZZ-u, vidi se da ti je dosadno

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Propao Flexcoin
wyks kaže...
BlueMax kaže...

Redovno srecem maloumnike i ljencine koji bi kruha bez motike. Forexi, piramide, bitcoini... uvijek ista ekipa, uvijek isti rezultat.

Nije meni probelm u tome, jer dionicama se posluje stotinama godina, no meni je zamiljiv ovaj aspekt kada pojedinac "umire" za slobodu Bitcoina, a troši ogromne resurse kako bi Bitcoine zamjenio u valutu "kožoderaće" Banke.

 

Priznaj da je motiv brza zarada i bok.

 

Dionice su blazi oblik poreza na budale. Udje 1000, ispliva ih 10 a onih 990 pokloni novac jednome. Vrlo slicno sportskim kladionicama, tj. iza ponude ipak nesto stoji pa ko voli nek izvoli. Najcesce sluze za oporezivanje onih ciji tata ima puno novca dok su forexi i bitcoini lazna nada za one malo siromasnije. materijalno i umno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Flexcoin
grgicv kaže...

 

10. - no name - glup komentar, ne znam ni sta bi odgovorio na ovo.

 

 

 

vidim da ne znaš niti što bi odgovorio i na ostalo osim da je bitkojn SLOBODA i PRIVATNOST i OTVORENOST, što god to značilo u doba interneta i umreženosti...

 

a s obzirom na činjenicu da još uvijek piskaraš po forumu, a ne igraš pikado sa midget prostitutkama, rekao bi da ti tvoji uesbeovi imaju mali kapacitet...

 

 

plus, bitcoin bi bio slobodan novac, kada bi vrijedilo pravilo 1:1, a sve dok 1BC košta xyz neke valute, za mene to nije nikakva sloboda i otvorenost, nego financijska malverzacija nekoga tko ima dovoljno pravog novca, da se može poigravati sa ovim tvojim virtualnim, iliti što bi kod nas rekli "kruh bez motike".

 

 

Silence! I Kill You...
 
2 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Propao Flexcoin
grgicv kaže...
...

Da, stvarno svasta, ja sam taj koji je glup i koji nema pojma o cemu prica, a vi pristavi tinejdzeri koji ste popili svu pamet svijeta i znadete o svemu sve, znadete i o ovome bolje od mene. Jooooj, kako sam glup i kakva sam neznalica i ignorant i kako se volim praviti pametan o necem o cemu nemam pojma, joooj kako me sad sram!

...

 

Podvučeno, i treba te biti sram! Jer si došao ovdje i izvrijeđao sve sudionike teme uključujući i mene, umjesto da si izneo svoje mišljenje i gotova stvar. Ali ne. Balkanska kultura u punom zaletu! Jedan si od malobrojnih u posjedu bitcoina(ako) i osjetio si se,jadničak,uvrijeđenim što sam ti popljuvao virtualni novac. Ali pritom nisam vrijeđao poimence, niti ikoga spominjao od sudionika teme. Samo ti uesbeniši svoje pare,ne smeta mi...ali da ti velim: mlad si još,naučit ćeš(ako); i kad zaradiš,al zaista svojim radom, koju pinku, možda budeš imao drugačije mišljenje o svemu i polako početi cijeniti istinske vrijednosti života...pravoga...ne virtualnog. Živio! (NHF)

•from freedom came elegance•
11 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Flexcoin
kamen1 kaže...

Podvučeno, i treba te biti sram! Jer si došao ovdje i izvrijeđao sve sudionike teme uključujući i mene, umjesto da si izneo svoje mišljenje i gotova stvar. Ali ne. Balkanska kultura u punom zaletu! Jedan si od malobrojnih u posjedu bitcoina(ako) i osjetio si se,jadničak,uvrijeđenim što sam ti popljuvao virtualni novac. Ali pritom nisam vrijeđao poimence, niti ikoga spominjao od sudionika teme. Samo ti uesbeniši svoje pare,ne smeta mi...ali da ti velim: mlad si još,naučit ćeš(ako); i kad zaradiš,al zaista svojim radom, koju pinku, možda budeš imao drugačije mišljenje o svemu i polako početi cijeniti istinske vrijednosti života...pravoga...ne virtualnog. Živio! (NHF)

 

Hahaha, meni ce neko govorit o vrijedjanju i balkanizmu... Doista ne znam zasto uopce odgovaram ovdje jer je sve puno "prepametnih" balavih maloljetnika, ali ajde, napisati cu jos jedan post.

 

Pisete toliko idiotarija i gluposti ovdje da bi ih moderatori trebali brisati radi ogromne kolicine glupisti i dezinformacija, i radi trolanja. Ovdje dolaze i normalni ljudi koji zele procitati nesto normalno i korisno, a onda se svakojaki balavci nakelje na teme o kojima nemaju nikakvog pojma sa svojim glupostima koje su izmislili u svojoj glavi, pa navodite ljude na nesto sasvim krivo.

 

Sto se vrijedjanja tice, par ovih "genijalaca" su ti koji stalno vrijedjaju korisnike Bitcoina na komentarima clanaka o Bitcoinu i govore za njih da su prevaranti, naivci, budale, ljencine itd. Hrpa primjera se moze vidjeti u ovim komentarima i na drugim clancima.

 

Sto se tice ovih proljeva o "pravoj zaradi" vs. "virtualne zarade", Boze mili, pa do kad mozete komentirati takve gluparije? Doista, koliko imate godina?

 

BlueMax kaže...

Redovno srecem maloumnike i ljencine koji bi kruha bez motike. Forexi, piramide, bitcoini... uvijek ista ekipa, uvijek isti rezultat.

 

Ah, evo opet "genijalca" u njegovoj puno spremi, s "genijalnim" izjavama i vrijedjanjima. KOJA je to "uvijek ista ekipa", o cemu ti pricas, covjece??? Ne znam jel namjerno pises ovakve gluposti ili jednostavno doista nemas pojma o pojmu? Evo tvoj copy/paste s druge teme: "Bitcoin je dno dna kapitalistickog drustva." - mozes li nam, ukoliko je ikako moguce (sto cisto sumnjam), pojasniti sta ti to znaci?

 

 

 

wyks kaže...
BlueMax kaže...

Redovno srecem maloumnike i ljencine koji bi kruha bez motike. Forexi, piramide, bitcoini... uvijek ista ekipa, uvijek isti rezultat.

Nije meni probelm u tome, jer dionicama se posluje stotinama godina, no meni je zamiljiv ovaj aspekt kada pojedinac "umire" za slobodu Bitcoina, a troši ogromne resurse kako bi Bitcoine zamjenio u valutu "kožoderaće" Banke.

 

Priznaj da je motiv brza zarada i bok.

 

 

Ti spadas u "genijalce" koji takodjer nemaju blagog pojma o icemu, ali vidim da si napisao drugi post, pa cu ti tamo odgovoriti.

 

 

abraham kaže...

 

Eto, nadam se da sam malo razbistrio ovim nasim "genijalcima" kojima bi bilo pametnije da se prime citanja knjiga i nekog korisnijeg posla, umjesto da cijeli dan vise po forumima i komentiraju stvari o kojima OCITO nemaju ni najblaze veze.

dečec odi si provjeri status na HZZ-u, vidi se da ti je dosadno

 

 

Aha, meni je "dosadno" koji zelim vama "genijalcima" rascistiti neke stvari (i usputnim citateljima objasniti da sve sto komentirate su cista sranja i da nema veze s realnoscu i zdravom pamecu), a vi koji se ljepite ko muhe bez glave na svaki normalan clanak ste "pametni i smisleni komentatori"? :D :D :D

 

Evo da jos jednom ponovim tvoj citat: "virtualne valute to je valjda bio test za ubuduce da se vidi koliko se moze naci budala da kupe maglu i trose resurse na proizvodnju iste". Em vrijedjas sve korisnike Bitcoina, em pricas notorne gluposti o kojima nemas niti NAJBLAZE VEZE. Sjedi, 1.

 

 

no name kaže...

 

vidim da ne znaš niti što bi odgovorio i na ostalo osim da je bitkojn SLOBODA i PRIVATNOST i OTVORENOST, što god to značilo u doba interneta i umreženosti...

 

a s obzirom na činjenicu da još uvijek piskaraš po forumu, a ne igraš pikado sa midget prostitutkama, rekao bi da ti tvoji uesbeovi imaju mali kapacitet...

 

plus, bitcoin bi bio slobodan novac, kada bi vrijedilo pravilo 1:1, a sve dok 1BC košta xyz neke valute, za mene to nije nikakva sloboda i otvorenost, nego financijska malverzacija nekoga tko ima dovoljno pravog novca, da se može poigravati sa ovim tvojim virtualnim, iliti što bi kod nas rekli "kruh bez motike".

 

Pa sta ti covjek moze pametno odgovorit na ovakav debilizam "mora da su se zli bankari Svijeta udružili i sad redom napadaju banke i mjenjačnice." kad je cisto trolanje i offopicarenje.

 

Da ti odgovorim na ove ostale gluposti, da, Bitcoin je slobodan, otvoren i privatan novac. Kazes "sto god to znacilo", pa vidim da nemas pojma o cemu se prica. Slobodan je u tom smislu da ga ne reguliraju i stvaraju razne drzave UMJETNO i strogo pod svojom kontrolom za svoje osobne interese (bankare i elitu itd.) vec ga kreiraju obicni ljudi/korisnici. Sve transakciju su javno otvorene i svatko moze pratiti/slijediti "trag novca", ali, za razliku od standardnih drzavnih institucija, nitko ne zna tko je vlasnik niti moze raditi evidenciju o vlasnicima i gurati nos u necije privatne dzepove itd. Jel jasnije ili trebam nacrtat?

 

Sto se tice ovih gluposti da bi BTC trebao "vrijediti 1:1", pa koliko ti imas godina i znas li kako funkcionira novac? NITI JEDNA valuta na svijetu nije "1:1" niti se moze umjetno odrzavati tecaj. Prednost BTC-a bas i je u tome da ga reguliraju obicni mali korisnici, tj. SVI - ti, ja, mi, oni, cijela BTC zajednica. Ukoliko BTC vrijedi i kvalitetan je, vrijednost ce mu biti vjecna i vrlo vjerojatno ce i rasti. Ukoliko ne valja, propast ce ko kruska. I tako i treba biti. Dok kad uzmes "standarne" valute kao dolar, takve valute nemaju nikakvog pokrica i odrzavati ce se samo dok odredjene drzave stoje oruzjem iza njega. Jednom kad se/ako se sistem raspadne ili nastane neko vece sranje, sve standardne valute ce otici u vjetar, a BTC ce otici u SUPROTNOM SMJERU (u nebeske visine).

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 19:43 (grgicv).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Flexcoin
wyks kaže...

Zašto vjeruješ nekome na riječ, a ne vjeruješ organizaciji (NB) koja po sili zakona mora štiti svoju valutu od malvezacija jer u protivnom i sama nestaje?

Stani malo na loptu, i razmisli - vjeruješ doslovno na riječ.

 

 

Vidim da znaš nešto malo više od standardnih "genijalaca", ali opet si prepun krivih informacija.

 

Prvo, nemam ja šta "vjerovati kome na riječ", to je jednostavno tako. Svi Bitcoin protokoli, algoritmi itd. su javni i svatko može vidjeti sve šta se događa "ispod haube". Vrijednost BTC-a ovisi čisto o tržištu - onako kako i treba biti. Ukoliko je tehnologija revolucionarna i ljudima korisna, samo će se sve dalje širiti i rasti. Ukoliko je sranje, propasti će. I kraj priče.

 

 

Je li Bitcoin slobodan?

I da i ne.

Prvo troši se 17 milijuna pravih novaca kako bi se skupilo 4.4 milijuna virtualnih. No to nije briga, kada svi znamo da je do 25 godine, tj. do kad te ćaća ne izbaci iz kuće, struja besplatna.

 

 

Opet glupost. Zašto vadiš takve stupidne linkove koji nemaju veze ičim? Prvo, svrha "rudarenja" nije nečije bogaćenje već im je svrha OBRADA TRANSAKCIJA. Te transakcije obrađuju obični mali ljudi koji dobivaju sitne provizije, umjesto da te iste provizije (ali u 1000 puta većim ciframa) dobivaju banke. Šta je bolje, da obični ljudi dobivaju neku "pinkicu", ili velike banke? Ovo je retoričko pitanje, ne trebaš odgovarati, čisto da vidiš kakve gluposti inače imaš u glavi.

 

 

Što se tiče potrošnje struje, to je opet čista idiotarija jer zarada je nekoliko puta veća od potrošene struje. Daj ubudće pazi šta pišeš jer daješ ljudima glupe i jadne dezinformacije.

 

 


Drugo ne shvaćaš glupost svojih "ideala". Ti skupljaš nešto, što da bi ti dalo ikakvu vrijednost moraš zamjeniti u pravu valutu. Što podliježe porezu jer koristiš novac Države - tj. ulaziš u monetarni sustav koji se mora nadzirati. Samim time, čim je bilo kakva transkacija obavljena za to postoji zabilješka čime pada u vodu dio o anonimnosti.

To je zato je Bitcoin nije valuta, već je dobro.Koje ti možeš mjenajti u važeću valutu, ili za druga dobra. SA porezničkog pogleda identično je dionicama jer spada u vrijednosnice.

Ako zbog nekog razloga želiš sakriti zarađivanje kapitala preko investiranja u Bitcoin, zašto si onda licemjeran i mjenjaš Bitcoine u valutu koja je podložna porezu na transakcije - na dobivanje profita?

 

 

Eto, opet gluposti i proljevi. jel ti pročitaš/razmisliš o čemu pišeš? Prvo, da bi koristio BTC ne moraš ga konvertirati u dolar jer sve više ljudi i firmi prihvaća direktno BTC (polako, ali ide). Drugo, i ako ga moraš razmijeniti, PA ŠTA ONDA? Ako imaš dolare, ti da bi ih koristio u Hrvatskoj moraš ih razmijeniti za kune, zar ne, jer ne možeš plaćati dolarima u trgovini. Jel to znači da je dolar bezvrijedan, prevara itd.? Kriste, ne mogu vjerovati na kakve gluparije ja moram odgovarati...

 

 

 


Što se same anonimnosti tiče, ne znam kako takva ideja padne na pamet. Bitcoin je virtualan, pa kako fizički nemaš opiljivi proizvod (kao ciglu) na koji način misliš dokazati da posjeduješ baš taj Bitcoin? Ne možeš osim kao je sam Bitcoin zaveden pod nekom zabilješkom. Ako je zabilježen, što je dobro jer to znači da se isti Bitcoin ne može upotrijebiti 2 puta, tj. ako se transakcija obavi prvi vlasnik ne može ponovo koristiti taj Bitcoin dok mu se ne vrati, onda nije anoniman - procjena je da se 40% može identificirati, što je više nego što se može identificirati za najobičniju gotovinu, jer nitko neće po novčanici od 100kn saznati da je bila u mojem vlasništvu.

 

 

Ne shvaćam što želiš reći ovime "Što se same anonimnosti tiče, ne znam kako takva ideja padne na pamet"? Misliš zbog dokazivanja nečijeg posjedovanja BTC-a? Pa vidi se da nemaš pojma o BTC-u i njegovim originalnim zamislima. Isto kao što imaš gotovinu u džepu i ne trebaš nikome dokazivati da je ti imaš, isto tako BTC-e koje imaš na USB sticku posjeduješ i ne treba nikakva "dodatna uvjeravanja" da ih posjeduješ. Imaš svoje unikatne ključeve koje možeš samo ti koristiti za svoje BTC-e i to je to. Naravno, ako ti ih netko ukrade, može ih potrošiti, ali isto tako neko ti može ukrasti i tvoj obični novčanik i potrošit papirnate kune u njemu - ovisi čisto o TEBI.

 

Što se tiče anonimnosti, opet krivo, a i generalno krivo shvaćaš cijelu sliku. Ti BTC-e možeš dati/platiti nekoj drugoj osobi za neke usluge/stvari i nitko ne zna tko je to platio. BTC račun s kojim si platio zatim možeš "ugasiti" i nitko nikad neće moći doći do osobe koja ga je koristila. Naravno, ti možeš nekom FBI agentu platiti Bitcoinima drogu i onda mu reći da ti je pošalje na tvoju kućnu adresu, i time ćeš uništiti svoju "anonimnost" jer će FBI dobiti tvoje podatke, ali to je sasvim ekstreman primjer i takvo nešto je čisti debilizam.

 

 



Naravno ne govorim da je Bitcoin loš, dapače, još jedna vrijednosnica na tržištu koja trenutačno nekima donosi oblik zarade. No ta zarada jedino vrijedi ako ju se promjeni u važeći novac. Činjenica da se Bitcoin može koristiti u razmjeni je ne čini ništa više valutom od mjenjanja Mercedesa 190D za manji gradski auto na Njuškalu.

Ali kao i što se taj Mercedes mora regulirati zabilješkom kod prijenosa vlasništva - da te prodavač ne bi prevario pa taj isti Mercede zamjenio dalje, tako i Bitcoin mora imati regulaciju za zaštitu vlasnika i kupca.

Također tu je ona opravdana paranoja oko činjenice da jedan izvor može zaposjesti 51% snage za generiranje Bitcoina, monopolizacija rudarenja bi uništila Bitcoin. GHash.io je u jednom trenutku držao 45% te moći, što znači da je taj cilj ostvariv. Neki procjenjuju da se radi o nekoliko mijuna dolara vrijednoj investiciji, što ne bi bio problem za teroriste.

Da li možeš vjerovati na riječ da GHash i BTC Guild u tajnosti ne dogovaraju kontrolu? Vaš problem sa valutama je što u monopolu Narodne Banke vidite neprijatelje. No to garantira da nitko drugi, nikada neće doći do zamjene držača monopola nad Dolarom ili Vlautom ili da riziko vlasnika ogromne količine dolara destabilizira valutu, što se kod Bitcoina može dogoditi jer je postoji marcet cap za Bitcoin.

 

Ovo ostalo su gluparije i špekulacije na koje mi se neda odgovarati niti su bitne (dapače, pojedine "genijalce" će samo još više nabrijati na gluposti). Zloporabe su moguće, točno, ali i u "real worldu" ti možeš raditi manipulacija "normalnim" valutama ako imaš ogromnu količinu novaca (rušiti tečaj pa kupovati po sniženim cijenama i sl.). No sve to nema apsolutno nikakve veze sa originalnom idejom Bitcoina i samim Bitcoinom.

12 godina
neaktivan
offline
Propao Flexcoin

grigicev, u prvom postu kazes da se trag novca moze slijediti, a u 2. kazes da je sve anonimno, odluci se više..
pa možda originalna zamisao bitcoina nije bila špekulacija, ali u ovom trenutku ( tj. već neko duže vrijeme), jedina svrha bitcoina i je špekulacija, da nema špekulanata, ova valuta bi bila vrlo brzo zaboravljena, a rudarenje se nebi isplatilo ni sa onim strojevima po 12 grafi 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Propao Flexcoin

A jesmo ga nalozili. Sve mu pjena na usta ide dok pise postove :D hahahahaha

11 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Flexcoin
osta_os kaže...

grigicev, u prvom postu kazes da se trag novca moze slijediti, a u 2. kazes da je sve anonimno, odluci se više..

 

Sve transakcije su JAVNE ("transparentne") i mozes vidjeti otkud je kud otisao svaki novcic. Neki genije je zbrisao moj originalni veliki post, pa evo opet primjer linka: https://blockchain.info/address/1Drt3c8pSdrkyjuBiwVcSSixZwQtMZ3Tew .

 

No, ono sto ne vidis je TKO JE VLASNIK tih racuna.

 

Znaci, obrnuto od nasih vrlih banaka i drzava di normalna osoba (obican gradjanin) nema pojma kolko koji politicari, biznismeni itd. imaju na racunu, a drzava i banke vide svaku lipu od svakog vlasnika i sve nadziru u stilu Big Brothera.

 

 

osta_os kaže...

pa možda originalna zamisao bitcoina nije bila špekulacija, ali u ovom trenutku ( tj. već neko duže vrijeme), jedina svrha bitcoina i je špekulacija, da nema špekulanata, ova valuta bi bila vrlo brzo zaboravljena, a rudarenje se nebi isplatilo ni sa onim strojevima po 12 grafi 

 

To sto neko trenutno/inace spukulira nema apsolutno nikakve veze sa samim Bitcoinom. Trgovanja ce biti uvijek. To je kao da imas tvornicu automobila i s druge strane trgovce automobilima. Zato jer imas likove koji preprodaju automobila, jel to znaci da su tvornica automobila i sami ti automobili "nesto lose"? Naravno da ne.

 

Sto se tice teze da ove valute ne bi bilo da nema spekulanata, potpuno krivo. To i je problem sto su se ovi nasi lokalni "genijalci" na forumu uhvatili samo "brzog bogacenja" (jer balkanjerosi nista drugo ne znaju), pa fantaziraju o nekakvim "ponzi shemama", "velikim prevarama i zavjerama vanzemaljaca" i sl. debilanama.

 

Na Bitcoinu (i drugim coinima) se moze zaraditi:

a) rudarenjem

b) preprodajama ("spekulacijama", tj. kupovinom i prodajom (kao s dionicama))

c) kupnjom po sadasnjim cijenama i cuvanjem na par godina dok mu prirodno ne naraste nekolko puta vrijednost

 

No to je samo jedan mali dio (zaradjivanje), Bitcoin je puno sira tehnologija i revolucija.

 

Adin kaže...

A jesmo ga nalozili. Sve mu pjena na usta ide dok pise postove :D hahahahaha

 

Ma kad se kojekakvi pristavci prave pametni kao da su popili svu pamet svijeta, a zapravo im je jedini problem to sto nisu "uskocili u taj vlak" i sto nisu omastili brke, pa su sad ljubomorni :D. Najjaci su mi ovi debilizmi kako je to "prevara", kako su to "Ponzi sheme" (a ne znaju niti sta to znaci), pa uvrede kako je "sve to za budale i naivce" itd.

 

Bitcoin i altcoini su revolucija, nesto kao sto je bila pojava automobila, kompjutera, pojava mobitela, pojava Interneta i umjesto da se njegova upotreba sve vise siri i reklamira, ovi "genijalci" pljuju nesto o cemu nemaju pojma. I sad recimo dodju neki normalni likovi procitati temu i komentare (kao sto si i ti, vidio sam da si imao par upita), pa kad vide ovakve kretenizme, normalno da ce se uplasiti i "pobjeci" i time shebavati cijelu ovu tehnologiju.

 

Da se mene pita i da sam moderator, sve takve balave i stupidne komentare bih obrisao, a "genijalce" kartonirao jer sire lazne informacije.

 

Ko sto rekoh, vecina tih balavandera pljuje po Bitcoinu iz svojih osobnih i sebicnih pobuda, tj. jer su ljubomorni sto nisu i sami "pobrali vrhnje", no ono sto je najgluplje u tom njihovom debilizmu je da likovi ne shvacaju da se I SAD JOS UVIJEK moze masno zaradit ali na "alt coinima" kao sto je Litecoin. Ne znam, ili su preglupi da to shvate/vide, ili su tolko pohlepni i lijeni da im je mjesecna zarada od ~20% "premala za njihov lakom apetit".

 

Najbolji su mi ovakvi "genijalci" kao BlueMax koji se sprdaju s Bitcoinom i isplatom investicije jer je "biseru" valjda prespor povrat investicije u par mjeseci. Genije bi vjerojatno htio da kupi opreme za 500 kn i da mu se za 3 dana vrati sva "investicija" i da jos zaradi 10x toliko. Al to su nasi balkanski klinci koji nemaju pojma o biznisu i realnom svijetu, i o cinjenici da je hebeno tesko naci biznis/posao u kojem ces u roku par mjeseci povratiti CIJELU INVESTICIJU i jos masno zaradit.

12 godina
protjeran
offline
Re: Propao Flexcoin
abraham kaže...

Nisi shvatil moj post.

Ja kao laik pitam dal se ne može to malo bolje zaštititi, a ne da svako malo neko rokne milione i nikome ništ. Tu sam onda ubacil usporedbu banaka, kužiš?!

 

 

Crkva je zlo 21. stoljeća
12 godina
neaktivan
offline
Propao Flexcoin

navodno su otkrili "tvorca" bitcoina i navodno je to bio projekt tajnih službi :P

http://rt.com/usa/satoshi-nakamoto-bitcoin-newsweek-250/

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Propao Flexcoin

Povlačim za onog balavca "grgicv" da će nešto s vremenom naučiti. Neće nikada!

•from freedom came elegance•
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Propao Flexcoin
kamen1 kaže...

Povlačim za onog balavca "grgicv" da će nešto s vremenom naučiti. Neće nikada!

Ma nema on pojma, vidis da samo laje okolo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice