Protiv piratstva – na daljinu

poruka: 58
|
čitano: 10.519
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Protiv piratstva – na daljinu".
16 godina
neaktivan
offline
Protiv piratstva – na daljinu

zakon "500 metara" na američki način. 

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
 
22 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
Gluposti,to nema smisla a i nikada nece bit prihvacen
RazorNapster
15 godina
online
Protiv piratstva – na daljinu

Odlična ideja: takvom politikom će se brže ljudi prebaciti na open source

nikad mi neće postati jasno "kada je dosta" tim pohlepnicima koji većimaju milijarde dolara...

 
13 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Protiv piratstva – na daljinu

pa tak dugo im nije dosta dok nece posjedovati sav novac koji postoji XD

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Protiv piratstva – na daljinu

"U prijevodu, ako primjerice američka tvrtka kupi nešto od kineske, a ispostavi se da kineska tvrtka koristi piratizirani softver, Microsoft želi tužiti američku tvrtku. Za tužbu naručitelja dovoljno će biti da isporučitelj koristi ilegalan softver u bilo kojem procesu svog poslovanja."

 

U prijevodu - krivo:

  1. Tvrtka može biti meta ove tužbe jedino ako piratski softver prelazi vrijednost od $20000
  2. Tvrtku može tužiti jedino druga tvrtka iz iste branše
  3. Tvrtku može tužiti jedino "oštećena" tvrtka

 

 

Bolji bi primjer bio: Imam tvrtku koja se bavi projektiranjem. Druga tvrtka koja se bavi projektiranjem nudi te usluge po nižoj cijeni zbog piratskog Autocada i sl. (nema troškova po tom pitanju). Ja tužim tu tvrtku jer je nelojalna konkurencija.

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2011 9:11 (Paolo2612).
 
21 0 hvala 9
13 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
Paolo2612 kaže...

"U prijevodu, ako primjerice američka tvrtka kupi nešto od kineske, a ispostavi se da kineska tvrtka koristi piratizirani softver, Microsoft želi tužiti američku tvrtku. Za tužbu naručitelja dovoljno će biti da isporučitelj koristi ilegalan softver u bilo kojem procesu svog poslovanja."

 

U prijevodu - krivo:

  1. Tvrtka može biti meta ove tužbe jedino ako piratski softver prelazi vrijednost od $20000
  2. Tvrtku može tužiti jedino druga tvrtka iz iste branše
  3. Tvrtku može tužiti jedino "oštećena" tvrtka

 

 

Bolji bi primjer bio: Imam tvrtku koja se bavi projektiranjem. Druga tvrtka koja se bavi projektiranjem nudi te usluge po nižoj cijeni zbog piratskog Autocada i sl. (nema troškova po tom pitanju). Ja tužim tu tvrtku jer je nelojalna konkurencija.

 

TU Paolo. Ovako bi trebalo biti. Ako uzmeš u obzir kako USA korporacije tužakaju (po pitanju patenata) vjerojatno će biti navala tužbi kojima će se nastojati ušićariti ponešto. Ako ništa drugo barem da odgode prodaju nekog proizvoda na određeno vrijeme.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
Paolo2612 kaže...

"U prijevodu, ako primjerice američka tvrtka kupi nešto od kineske, a ispostavi se da kineska tvrtka koristi piratizirani softver, Microsoft želi tužiti američku tvrtku. Za tužbu naručitelja dovoljno će biti da isporučitelj koristi ilegalan softver u bilo kojem procesu svog poslovanja."

 

U prijevodu - krivo:

  1. Tvrtka može biti meta ove tužbe jedino ako piratski softver prelazi vrijednost od $20000
  2. Tvrtku može tužiti jedino druga tvrtka iz iste branše
  3. Tvrtku može tužiti jedino "oštećena" tvrtka

 

 

Bolji bi primjer bio: Imam tvrtku koja se bavi projektiranjem. Druga tvrtka koja se bavi projektiranjem nudi te usluge po nižoj cijeni zbog piratskog Autocada i sl. (nema troškova po tom pitanju). Ja tužim tu tvrtku jer je nelojalna konkurencija.

 

Ti si cinkaros....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
mario.L_hr kaže...
TU Paolo. Ovako bi trebalo biti. Ako uzmeš u obzir kako USA korporacije tužakaju (po pitanju patenata) vjerojatno će biti navala tužbi kojima će se nastojati ušićariti ponešto. Ako ništa drugo barem da odgode prodaju nekog proizvoda na određeno vrijeme.

Zapravo to njima i ne odgovara jer dosta njih pohušava outsource-ati većinu poslova u Indiju, Kinu i slične zemlje s jeftinom radnom snagom zbog manjih troškova, a postotak legalnog softvera u tim zemljama je jako malen.

 

Microsoft naravno prvi prigovara jer se windowsi i office najviše piratiziraju.

 

Zakon će vjerojatno proći jer amerikanci  smatraju outsourcing velikim problemom za američku radnu snagu i buduću stopu zaposlenosti američkih radnika - toliko da je ta tema bila jedna od glavnijih u političkim programima predsjedničkih kandidata u zadnja 2-3 predsjednička izbora.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu

Ovaj prijedlog ne treba shvacati doslovno.

 

Naime, ovo je ociti primjer taktike koja kaze postavi svoje zahtjeve na 200% da bio dobio  100%, odnosno ono sto si zapravo i zelio na prvom mjestu. Na kraju ispadne da si ucinio ustupak protiv svojih potreba, a vladajuci su  "zastitili" tvrtke od izglasavanja rigoroznog zakona. 

 

Sto je MS stvarno htio postici, doznati cemo u skorijoj buducnosti.

 

Kao i sve u ovom modernom drustvu, rijec je o malom igrokazu za mase.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2011 9:54 (syncmaster245b).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu

Svašta sam ja čuo, ali ovo što radi u najmanju ruku je glupo...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
Paolo2612 kaže...
Bolji bi primjer bio: Imam tvrtku koja se bavi projektiranjem. Druga tvrtka koja se bavi projektiranjem nudi te usluge po nižoj cijeni zbog piratskog Autocada i sl. (nema troškova po tom pitanju). Ja tužim tu tvrtku jer je nelojalna konkurencija.

 

Što znači da BSA ostaje bez posla {#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
13 godina
neaktivan
offline
Protiv piratstva – na daljinu

-u biznisu je sve odavno rješeno, da bi se moglo poslovati s određenim firmama (institucijama) partneri traže certifikate, jedan od njih je i ovaj.

(Verbatime, strahovi-strepnje su neopravdani, BSA ostaje-neuništiv kao i svi nametnici {#})

Samo jedan način da se malo uzburkaju vode, spomenuto 200%, da bi se dobil o100%. Kao i to da bi se dio outsourcinga vratio u svoju poreznu zonu.

riba ribi ... (ponovi brzo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu

Ljudi, o čem mi pričamo...ipak se radi o Amerima. Oni mogu tužit koga god hoće i zbog najveće gluparije. 

 

Ista je stvar sa njihovim zdravim razumom. po njihovom zakonu, svaki građanina SAD-a ima pravo ukoliko ima sredstva doma napraviti nuklearni reaktor (postoje neke regulacije koje treba poštovati ali ipak!) dok u isto vrijeme zemlje poput iraka, irana ili izraela imaju na području zemlje jednu nuklearku to je odmah prijetnja sigurnosti.  veći mi strah ulijeva neki glupi amer koji nešto zahebe u podrumu sa plutonijem nego hrpa izraelaca :)

 

A to je sve zato što njihov zakon smatra sve Amere bogomdane i najnevinija bića u svemiru dok su svi ostali teroristi!

 

EDIT: Sad sam se sjetio jednog primjera glupog zakona. prije 10-tak godina jedna ženska u americi je probala upast u klub kroz wc jer nije htjela platiti upad od $2. Nakon što je ušla, polomila se po podu wc-a i izbila 2 zuba pa se sjetila tužiti klub da valjda predobro peru podove. i jasna stvar, dobila je tužbu i pobrala par tisuća dolara. Ma budale, kažem Vam! ;)

http://www.youtube.com/user/zgd2006
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2011 10:39 (mrxa1).
15 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu

Po toj logici, mi bi mogli tužiti cijelo ministarstvo obrazovanja jer valjda 70% škola koristi nelicencirane windowse i office na satovima informatike...to osobno znam za jednu školu jer sam instalirao par verzija kopiranog win xp-a kad su im računala popadala zbog izboja struje.

http://www.youtube.com/user/zgd2006
15 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
mrxa1 kaže...

Po toj logici, mi bi mogli tužiti cijelo ministarstvo obrazovanja jer valjda 70% škola koristi nelicencirane windowse i office na satovima informatike...to osobno znam za jednu školu jer sam instalirao par verzija kopiranog win xp-a kad su im računala popadala zbog izboja struje.

 

Sve vladine i javne ustanove imaju licenciran MS-ov softver kroz "pausalni" ugovor sa Microsoftom, koji se  redovito potpisuje svake 3 godine. Dakle posve nevazno je koju kopiju si stavio, jer je vec odavno preplacena

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2011 10:59 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
syncmaster245b kaže...

Sve vladine i javne ustanove imaju licenciran MS-ov softver kroz "pausalni" ugovor sa Microsoftom, koji se  redovito potpisuje svake 3 godine. Dakle posve nevazno je koju kopiju si stavio, jer je vec odavno preplacena

 

A po toj tvoj, taj će se windows moći onda normalno i nadograđivati bez da se pojavi genuine? Svako računalo na sebi mora imati nalijepljen serial na sebi i taj sustav. ili to ili jednu instalaciju za sve ali da serial od tog windowsa odgovara svim instaliranim sustavima  na koje je plaćen. ili da samo u comand promptu objasnim sustavu da je on zapravo legalan pa da je sve ok?

http://www.youtube.com/user/zgd2006
15 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
mrxa1 kaže...

 

A po toj tvoj, taj će se windows moći onda normalno i nadograđivati bez da se pojavi genuine? Svako računalo na sebi mora imati nalijepljen serial na sebi i taj sustav. ili to ili jednu instalaciju za sve ali da serial od tog windowsa odgovara svim instaliranim sustavima  na koje je plaćen. ili da samo u comand promptu objasnim sustavu da je on zapravo legalan pa da je sve ok?

 

Kratko receno, tvoj problem.

 

Primjer iz stvarnog zivota:

Covjek kupi laptop sa windows vistom. Nakon 15 dana pokusaja prilagodbe, zamoli me da mu vratim XP jer eto, nikako mu ne ide. S obzirom da se radi o firmi i to prilicno medijski eksponiranoj, za svaki slucaj nazovem MS Hrvatska i pitam da li licenca Viste dopusta downgrade.

Razgovor slijedi:

Ja: dobard dan , molio bih vas informaciju dali licenca Viste dozvoljava dovngrade?

M$: Da ali samo izmedju istih kategorija proizvoda, dakle home na home i pro na pro

Ja: u redu, kako bih mogao doci do medija za instaciju?

M$: pa skinite sa interneta

Ja: aha, sa vasih stranica. Mozete li me uputiti na stranicu sa koje mogu skinuti?

M$: Ahh, ne ne, mozete skinuti sa "interneta"

 

 

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu

mene samo interesira kako to oni misle "otkriti" da  XY firma iz Kine bilo koji segment svog poslovanja radi na piratskom softwareu.

Hoće poslati u kinu inspekciju neka provjeri 1.800.000 malih i velikih poduzetnika koji posluju s amerikom. Smiješno. I da se to može za kontrolu bi im trebalo u najbolju ruku 15 godina.  I na osnovu čega će kontrolirati to? "mi znate sumnjamo da bi vi možda mogli imati ilegalan software". I onda ti kinez pokaže laptop na kojemu ima instaliran linux i kaže: "da, evo mog računala ja vam inače sve na njemu radim". I kako ćeš mu dokazati da ne radi?

to je totalna nebuloza. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
syncmaster245b kaže...
mrxa1 kaže...

Po toj logici, mi bi mogli tužiti cijelo ministarstvo obrazovanja jer valjda 70% škola koristi nelicencirane windowse i office na satovima informatike...to osobno znam za jednu školu jer sam instalirao par verzija kopiranog win xp-a kad su im računala popadala zbog izboja struje.

 

Sve vladine i javne ustanove imaju licenciran MS-ov softver kroz "pausalni" ugovor sa Microsoftom, koji se  redovito potpisuje svake 3 godine. Dakle posve nevazno je koju kopiju si stavio, jer je vec odavno preplacena

osobno sam za vrijeme studija sudjelovao u nabavci MS Officea za fakultetska računala. Kupili smo samo 3 officea i telefonski ih registrirali u microsoftu a instalirali smo ih na 45 računala na fakultetu. Misliš da je to legalno? Ne bih se baš složio.

15 godina
neaktivan
offline
Protiv piratstva – na daljinu

Mi u servisu smo dobili dopis od ministarstva obrazovanja bla bla, u kojima smo dobili office i windowse sa svim seriskim brojevima da njih instaliramo po skolama i drugim obrazovnim ustanovama. Navodno vlada je napravila dogovor sa MS-om za legalizaciju softvera po javnim ustanovama. Ali naravno, jedan besplatni win7 za mene {#}

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Protiv piratstva – na daljinu

Strašno....Možda su taj prijedlog dali kada ću čuli za onu našu Zagorsku: Se bum vas tužil!!!! :)

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
syncmaster245b kaže...
mrxa1 kaže...

 

A po toj tvoj, taj će se windows moći onda normalno i nadograđivati bez da se pojavi genuine? Svako računalo na sebi mora imati nalijepljen serial na sebi i taj sustav. ili to ili jednu instalaciju za sve ali da serial od tog windowsa odgovara svim instaliranim sustavima  na koje je plaćen. ili da samo u comand promptu objasnim sustavu da je on zapravo legalan pa da je sve ok?

 

Kratko receno, tvoj problem.

 

Primjer iz stvarnog zivota:

Covjek kupi laptop sa windows vistom. Nakon 15 dana pokusaja prilagodbe, zamoli me da mu vratim XP jer eto, nikako mu ne ide. S obzirom da se radi o firmi i to prilicno medijski eksponiranoj, za svaki slucaj nazovem MS Hrvatska i pitam da li licenca Viste dopusta downgrade.

Razgovor slijedi:

Ja: dobard dan , molio bih vas informaciju dali licenca Viste dozvoljava dovngrade?

M$: Da ali samo izmedju istih kategorija proizvoda, dakle home na home i pro na pro

Ja: u redu, kako bih mogao doci do medija za instaciju?

M$: pa skinite sa interneta

Ja: aha, sa vasih stranica. Mozete li me uputiti na stranicu sa koje mogu skinuti?

M$: Ahh, ne ne, mozete skinuti sa "interneta"

 

 

 Na OEM verziju bilo kojih windowsa uvijek se može instalirati odgovarajuća starija verzija.

 

Ovo je iz ugovora za Windows 7 Ultimate:

 

15. STARIJE VERZIJE SOFTVERA. Umjesto korištenja ovog softvera možete koristiti jednu od navedenih starijih verzija:
· Windows Vista Ultimate,
· Microsoft Windows XP Professional,
· Microsoft Windows Professional x64 Edition ili
· Microsoft Windows XP Tablet PC Edition.
Ovaj se ugovor primjenjuje na vaše korištenje starijih verzija. Ako starija (ranija) verzija obuhvaća razliĉite komponente, sve odredbe za te komponente u ugovoru koji se dobiva uz stariju verziju primjenjivat će se na vaše korištenje tih komponenti. ProizvoĊaĉ, osoba koja je instalirala softver i Microsoft nisu vam dužni dati starije (ranije) verzije softvera. Starije verzije morate steći zasebno. Stariju verziju možete bilo kada zamijeniti ovom verzijom softvera.

 

Kao što se vidi sami morate nabaviti medij sa instalacijom.

Tako sam ja nekad davno radio downgrade sa XP-a na 2000 pa sam od dobavljača opreme zatražio i "dobio" (platio) medij sa instalcijom Win 2000.

 

 

13 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu

Pa faktički gledano, MS ne zanima na koji si način nabavio softver, da li je to fizički disc, image ili nešto deseto. njima je bitno da ti imaš originalni key. a sad, untouched imagea an torrentima ima more, samo dodaš originalni key i sve pet

13 godina
offline
Protiv piratstva – na daljinu

Što se tiče same teme, mislim da je to idiotarija do kraja. Kažnjavat nekoga zato jer mu suradnik nema legalan softver. a sad da vas pitam. kako će neka firma znati to? i da sazna, što onda? Tko te pita danas, posluješ s kim stignš i kako stigneš. ako se MS-u da zahebavat nek goni kineze

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
Ges kaže...

Odlična ideja: takvom politikom će se brže ljudi prebaciti na open source

nikad mi neće postati jasno "kada je dosta" tim pohlepnicima koji većimaju milijarde dolara...

 

Stvarno mi nije jasno do kada će to tako biti?  Kada će doći dan i microsoft reći, ljudi zaradili smo dosta sada je sve đabalaka.  Pa recimo pekare mlinar to isto kažu pa počnu dijeliti sve besplatno pa onda na red dođu proizvođaći cipela, majica, bijele tehnike itd, itd... uglavnom svi počnu dijeliti svoje proizvode besplatno jer na kraju krajeva svbi su oni pohlepnici i možda im proradi savjest i počnu dijeliti onima koji nemaju. Samo bojim se da bi takav potez uzdrmao temelje kapitalizma a komunizam ionako nije nigdje popularan tako da ...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
movie kaže...
Ges kaže...

Odlična ideja: takvom politikom će se brže ljudi prebaciti na open source

nikad mi neće postati jasno "kada je dosta" tim pohlepnicima koji većimaju milijarde dolara...

 

Stvarno mi nije jasno do kada će to tako biti?  Kada će doći dan i microsoft reći, ljudi zaradili smo dosta sada je sve đabalaka.  Pa recimo pekare mlinar to isto kažu pa počnu dijeliti sve besplatno pa onda na red dođu proizvođaći cipela, majica, bijele tehnike itd, itd... uglavnom svi počnu dijeliti svoje proizvode besplatno jer na kraju krajeva svbi su oni pohlepnici i možda im proradi savjest i počnu dijeliti onima koji nemaju. Samo bojim se da bi takav potez uzdrmao temelje kapitalizma a komunizam ionako nije nigdje popularan tako da ...

zar sam internet, open source zajednica i svima poznati i popularni torrenti ne funkcioniraju kao socijalizam? (svatko prima prema potrebama a svatko daje prema mogućnostima). Komunizam, točnije socijalizam popularniji je u zapadnim zemljama nego misliš.


Ma samo neka naplaćuju, dok god ima budala koje to žele kupovati, neka ih. Ja bih vam naplaćivao kopiju windowsa po 10.000 kn i još zahtjevao da obnavljate licencu godišnje za samo 800 kn. I bilo bi ludžaka koji bi i tad kupovali windows. {#}  Košto reče Ges valjda će se narod prije ispametiti i shvatiti da im Open source zajednica nudi kud i kamo više za 0 kn, $ ili E 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
hondo kaže...

zar sam internet, open source zajednica i svima poznati i popularni torrenti ne funkcioniraju kao socijalizam? (svatko prima prema potrebama a svatko daje prema mogućnostima). Komunizam, točnije socijalizam popularniji je u zapadnim zemljama nego misliš.


Ma samo neka naplaćuju, dok god ima budala koje to žele kupovati, neka ih. Ja bih vam naplaćivao kopiju windowsa po 10.000 kn i još zahtjevao da obnavljate licencu godišnje za samo 800 kn. I bilo bi ludžaka koji bi i tad kupovali windows. {#}  Košto reče Ges valjda će se narod prije ispametiti i shvatiti da im Open source zajednica nudi kud i kamo više za 0 kn, $ ili E 

Prvo i osnovno i najvažnije: "Ako je nešto OpenSource ne znači da je besplatno"!

 

Nebih sad želio odgovortii na ostatak tvoje poruke jer bi se ova tema pretvorila u "Ima li piratstvo opravdanje", ali samo da ti kažem da pošto znaš kakvo je političko stanje u zapadnim zemljama trebao bi znati i koliki je udio piratskog softvera tamo pa nebi pisao ovakve nebuloze.

16 godina
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
maximus007 kaže...

Što se tiče same teme, mislim da je to idiotarija do kraja. Kažnjavat nekoga zato jer mu suradnik nema legalan softver. a sad da vas pitam. kako će neka firma znati to? i da sazna, što onda? Tko te pita danas, posluješ s kim stignš i kako stigneš. ako se MS-u da zahebavat nek goni kineze

S Kinezima se niko nece natezat, iz više jakih razloga tak i MS nisu bedaki ipak su svjesni svojih ogranicenja fuckaj ga.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu

Joco55 sad pokušavaš potegnuti pitanje piratstva vani i u nas, pa te tu moram razočarati.

 

samo u glazbi je više od 56% u americi. SAD je općenito glavni izvor piratskog softwarea. koliko mi je poznato stopa u RH je oko 54% službeno. dakle bolje stojimo od zapada. u sloveniji je 59% 

 

ako je nešto open source tada je to software čiji je izvorni kod dostupan javnosti na uvid, korištenje, izmjene i daljnje raspačavanje.

osobno me piratstvo ne interesira jer koristim isključivo linux i besplatne aplikacije kao Scribus, Gimp i slično (i to u profesionalne svrhe)... tako da i tu razbijemo tvoj pokušaj prebacivanja loptice. Žao mi je što čak i profesionalci žive u uvjerenju da će profesionalno odrađivati posao samo ako kupe windows i uz njega recimo adobe, autodesk i slične aplikacije no za divno čudo postoje alternative koje su jednako dobre i potpuno besplatne a čak neke i jednostavnije za korištenje. To je poanta mojih postova.

 

a ove tvoje izjave "pa nebi pisao ovakve nebuloze." najviše govore o tebi. Mali arogantni pilić {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2011 16:57 (hondo).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv piratstva – na daljinu
hondo kaže...
...

Za "nebuloze" se izvinjavam, ali poanta je da si ti napisao da je OO besplatan što nije istina, dalje napisao si da OO zajednica nudi kud i kamo više, pa ti ja postavljam pitanje zašto evo za primjer, Linux ima svega par % udjela(2-3), ako je toliko superioran od Win-a?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice