Prva Lumia bez Nokie

poruka: 20
|
čitano: 4.050
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prva Lumia bez Nokie".
13 godina
protjeran
offline
Prva Lumia bez Nokie

Bezveze

pa prije ce netko kupit mobitel na kojem pise Nokia nego lumia ili microsoft

http://www.soundstream.com/
 
2 8 hvala 2
16 godina
offline
Prva Lumia bez Nokie

Jel to znači da je nokia kao brand mrtav? Neće više biti nokijinih modela ili to samo vrijedi za Lumie?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Prva Lumia bez Nokie

Još jedan u nizu failova MS-a

 
1 12 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
Dementor kaže...

Jel to znači da je nokia kao brand mrtav? Neće više biti nokijinih modela ili to samo vrijedi za Lumie?

Yep. Od sada će svi mobiteli nositi Microsoftovo ime, a dal će ih radit ljudi koji su i do sada radili NOKIA-e to će pokazati vrijeme.

14 godina
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
Dementor kaže...

Jel to znači da je nokia kao brand mrtav? Neće više biti nokijinih modela ili to samo vrijedi za Lumie?

 

Ovaj potez je jos od pocetka bio planiran jer je Microsoft dobio prava na Nokia ime na mobitelima na rok od dvije godine.Isto tako, Nokia (dio koji nije kupljen od strane Microsofta) nije smjela izbaciti nijedan mobitel pod tim imenom u navedenom roku.

Sukladno tome, ne bi me iznenadilo da se 2016. godine Nokia ponovo ubaci u smartphone biznis. Ovaj put sto hoce i kako hoce.

sig
14 godina
offline
Prva Lumia bez Nokie

Puno nade sam gajio za nove Lumi-e, ali ovo je dizajnerska nakarada, naravno ako ovako ostane kao finalan proizvod. Krajnje generičan i bezličan dizajn, da mi ga netko pokloni (novu Lumi-u), prodao bih ga i bolje kupio staru Nokiu {#}

 

Major FAIL.

Moj PC  
1 10 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie

kakva to "dizajnerska nakarada" ? meni se ovaj mobitel sa slike ne razliku bas nesto u dizajnu od recimo samsung galaxy-a ili recimo iphone-a, nije isti al nije ni nesto bitno razlicit, microsoft s win 8 i ovih novim mobitelima cilja na jednostavnost, bez puno komplikacija, jer ipak je jednostavnije bolje, mnogo ljudi to ne prihvaca (mislim u win8, iako se win8 ni meni ne svida) ali ne vidim zasto je dizajn nakaradan, molio bi da mi to malo objasnis....

15 godina
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
soundstream kaže...

Bezveze

pa prije ce netko kupit mobitel na kojem pise Nokia nego lumia ili microsoft

Ja bi prvi kupio sve na što ne piše ime Nokia, tako da će mi pravi gušt 'voziti' Windows 10 sa Microsoftovim imenom ail sa kvalitetom nekadašnje Nokie.

 

MasterOfDisaster kaže...

Puno nade sam gajio za nove Lumi-e, ali ovo je dizajnerska nakarada, naravno ako ovako ostane kao finalan proizvod. Krajnje generičan i bezličan dizajn, da mi ga netko pokloni (novu Lumi-u), prodao bih ga i bolje kupio staru Nokiu {#}

 

Major FAIL.

Sa ovim se slažem, ovo na slici je ruglo žešće, telefon dizajnerski zastario 5 godina. I velika se razlika vidi između 920 i 928, ail ovo, dobro čisti low end, ipak sam MS priprem novi OS koji će biti 'jedan' na svim uređajima. Ili će se barem tako zvati.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
odjavljen
offline
Prva Lumia bez Nokie

MS kad napravi hardver, to bude jako dobar hardver... tako da uopće ne sumnjam u kvalitetu tih telefona.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
14 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
Dementor kaže...

Jel to znači da je nokia kao brand mrtav? Neće više biti nokijinih modela ili to samo vrijedi za Lumie?

Naravno da Nokia kao brend nije mrtav, trenutacno je Nokia jedan od najvecih proizvodjaca telekomunikacijske opreme. Iako im je Elop unistio mobilnu diviziju, oni prema potpisanom ugovoru s Microsoftom vec od pocetka 2016. imaju pravo ponovno rebootat proizvodnju smartphona -  ova Lumia nije Nokia, nit je Lumia Nokia. U Microsftu Mobile nema vise ni 10% nekadasnje Nokijine radne snage, nit posjeduje bilo Nokijine patente bilo sam brand (imaju samo pravo na njihovo koristenje odredjeno vrijeme, stoga i ove promjene) a o razlici u korporativnoj kulturi bolje uopce ni ne pocet.

 

Dam se okladit,da kad ponovno rebootaju proizvodnju, a rebootat ce je jer je vec u par navrata njihov CEO dao naslutit da se spremaju, nece vise prismrdit ni blizu Microsoftu kao ni njihovom WP-u.

15 godina
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
Statsman kaže...
Dementor kaže...

Jel to znači da je nokia kao brand mrtav? Neće više biti nokijinih modela ili to samo vrijedi za Lumie?

* * *, trenutacno je Nokia jedan od najvecih proizvodjaca telekomunikacijske opreme. * * *

 

Dam se okladit,da kad ponovno rebootaju proizvodnju, a rebootat ce je jer je vec u par navrata njihov CEO dao naslutit da se spremaju, nece vise prismrdit ni blizu Microsoftu kao ni njihovom WP-u.

Trenutačno nije niti je ikad i bila jedan od najvećih proizvođača telekomunikacijske opreme. Njaveći od njih je i dan danas Ericsson sa čijih se mobilnih centrala ostvari svaki drugi poziv u svijetu. Prvi su prestavili LTE mrežu u Beču i prvi neku 'svemirsku' (Zaboravio sam ime) za Japanski NTT Docomo mrežu. Na istu tu mrežu Nokia je prije par godina uspostavila svoju virtualnu mrežu (ili Mobile provajder na našem) nakon čega su istu ugasili mjesec ili koliko već dana kasnije skuživši da je katasrofalan potez napravidi Mobilnu mrežu u zemlji gdje su ukupno prodali koliko ono 2 ili 3 uređaja pod nazivom Nokia. Čak i kada su ti telekomunikacijski uređaji u pitanju znam da nije mogla se mjeriti (niti dan danas sa Sagemom a pogotovo sa nekim drugima).

 

Jednostavno zbog igranja igrice "tko smo k'o mi, radit ćemo što nam je volja", propala je po mom mišljenju i zasluženo.

 

Kao što bi kolega Bastardo rekao: "Nek je vise crkla. Crkavala je par godina i nikako da rikne. Sada ce valjda MS napraviti par dobrih poteza."

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/rip-nokia/207664.aspx

I napravio je. WP platiforma je beton, a aplikacija je sve više i više, i upravo zahvaljujući Microsoftu dobili smo jako kvalitetne telefone, samo jednostavno barem ja ne želim ime Nokia da gledam nigdje više.

 

I na kraju ne znam čemu se sada nadate da će se Nokia tek tako vratiti. Znate li šta je uopće prodano Microsoftu, jel znate da je čuvenu Nokiu N95 proizvodio tada još sićušni HTC kao i Sony Ericsson P1i (oba kultna telefona)?

 

Kako ćete danas objasniti nekom Androidašu da je Windows Phone 8.1 stabilniji (da ključna riječ je stabilniji) OS od Androida 4.0 kada isti taj Androidaš više vremena provede mijenjajući nekakve custom romove ili šta već nego za ono u čemu mu mobitel zaista služi.

 

BIlo kako bilo, pozdravljamo Microsoft Lumiu raširenih ruku sa nadam da će na njoj pisati Made in Finland.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie

Bolje da ostane nokia. Lumia mobiteli imaju kvalitetan hardver i softver. Ali nedostatak je loš dizain mobitela i pre malo aplikacija za wp. Ima jako puno aplikacija koje se ne radi za WP a super su.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
77ari kaže...

Bolje da ostane nokia. Lumia mobiteli imaju kvalitetan hardver i softver. Ali nedostatak je loš dizain mobitela i pre malo aplikacija za wp. Ima jako puno aplikacijaigrica koje se ne radi za WP a super su.

:D huehehehee

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
Envy kaže...
Statsman kaže...
Dementor kaže...

Jel to znači da je nokia kao brand mrtav? Neće više biti nokijinih modela ili to samo vrijedi za Lumie?

* * *, trenutacno je Nokia jedan od najvecih proizvodjaca telekomunikacijske opreme. * * *

 

Dam se okladit,da kad ponovno rebootaju proizvodnju, a rebootat ce je jer je vec u par navrata njihov CEO dao naslutit da se spremaju, nece vise prismrdit ni blizu Microsoftu kao ni njihovom WP-u.

Trenutačno nije niti je ikad i bila jedan od najvećih proizvođača telekomunikacijske opreme. Njaveći od njih je i dan danas Ericsson sa čijih se mobilnih centrala ostvari svaki drugi poziv u svijetu. Prvi su prestavili LTE mrežu u Beču i prvi neku 'svemirsku' (Zaboravio sam ime) za Japanski NTT Docomo mrežu. Na istu tu mrežu Nokia je prije par godina uspostavila svoju virtualnu mrežu (ili Mobile provajder na našem) nakon čega su istu ugasili mjesec ili koliko već dana kasnije skuživši da je katasrofalan potez napravidi Mobilnu mrežu u zemlji gdje su ukupno prodali koliko ono 2 ili 3 uređaja pod nazivom Nokia. Čak i kada su ti telekomunikacijski uređaji u pitanju znam da nije mogla se mjeriti (niti dan danas sa Sagemom a pogotovo sa nekim drugima).

 

Jednostavno zbog igranja igrice "tko smo k'o mi, radit ćemo što nam je volja", propala je po mom mišljenju i zasluženo.

 

Kao što bi kolega Bastardo rekao: "Nek je vise crkla. Crkavala je par godina i nikako da rikne. Sada ce valjda MS napraviti par dobrih poteza."

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/rip-nokia/207664.aspx

I napravio je. WP platiforma je beton, a aplikacija je sve više i više, i upravo zahvaljujući Microsoftu dobili smo jako kvalitetne telefone, samo jednostavno barem ja ne želim ime Nokia da gledam nigdje više.

 

I na kraju ne znam čemu se sada nadate da će se Nokia tek tako vratiti. Znate li šta je uopće prodano Microsoftu, jel znate da je čuvenu Nokiu N95 proizvodio tada još sićušni HTC kao i Sony Ericsson P1i (oba kultna telefona)?

 

Kako ćete danas objasniti nekom Androidašu da je Windows Phone 8.1 stabilniji (da ključna riječ je stabilniji) OS od Androida 4.0 kada isti taj Androidaš više vremena provede mijenjajući nekakve custom romove ili šta već nego za ono u čemu mu mobitel zaista služi.

 

BIlo kako bilo, pozdravljamo Microsoft Lumiu raširenih ruku sa nadam da će na njoj pisati Made in Finland.

Loweri su mi vrlo interesantna skupina. Nit ste trolovi, nit ste inteligentni, nit imate misljenje koje ima glavu i rep a analize po obicaju smrde na ANAL :D

ajd covece, piši o WP, ocito ti samo to ide :D a nas Android korisnike žali i pomoli se za nas :D

 

ahahaha :D

12 godina
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
Statsman kaže...
Dementor kaže...

Jel to znači da je nokia kao brand mrtav? Neće više biti nokijinih modela ili to samo vrijedi za Lumie?

Naravno da Nokia kao brend nije mrtav, trenutacno je Nokia jedan od najvecih proizvodjaca telekomunikacijske opreme. Iako im je Elop unistio mobilnu diviziju, oni prema potpisanom ugovoru s Microsoftom vec od pocetka 2016. imaju pravo ponovno rebootat proizvodnju smartphona -  ova Lumia nije Nokia, nit je Lumia Nokia. U Microsftu Mobile nema vise ni 10% nekadasnje Nokijine radne snage, nit posjeduje bilo Nokijine patente bilo sam brand (imaju samo pravo na njihovo koristenje odredjeno vrijeme, stoga i ove promjene) a o razlici u korporativnoj kulturi bolje uopce ni ne pocet.

 

Dam se okladit,da kad ponovno rebootaju proizvodnju, a rebootat ce je jer je vec u par navrata njihov CEO dao naslutit da se spremaju, nece vise prismrdit ni blizu Microsoftu kao ni njihovom WP-u.

Nokia je prodala MSu neprofitabilni dio poslovanja i uvalila im kajlu ali MSovci to ocito ne razumiju! ( zasto je MS otpusito 18k radnika???? :D )

Siguran sam kako se Nokia vraca na trziste za godinu i po, dvi i to sa svojim vlastitim OSom kojeg financiraju od samoga pocetka, demo uredjaj je vec pola godine na trzistu :D

 

Uglavnom, MS pokusao okoristiti se NOKIA brandom al se Finci okoristili MSom :D

 

12 godina
offline
Prva Lumia bez Nokie

Uglavnom jedino što je prodavalo Lumia seriju je brand Nokia, tako da koliko god se trudio ne uspjevam shvatiti potez MS-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
skank666 kaže...

MS kad napravi hardver, to bude jako dobar hardver... tako da uopće ne sumnjam u kvalitetu tih telefona.

Nema tu neke posebne kvalitete,{#} dakle proizvodnja je u Kini ili u praksi Microsoft pametnjakovič telefon vs recimo neki buduči Xiaomi nema nikakve razlike.

 

http://www.mobileburn.com/23539/news/microsoft-and-xiaomi-hold-meeting-a-windows-phone-on-the-way?

 

Microsoft samo odabere hardwer,Nevinašce pa kad sa švedskog stola izaberi hardwer to se složi u nekoj tvornici, pa još gore udariš Microsoft ime i to je to.{#}

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
LudaRajcica kaže...
Envy kaže...
* * *

Loweri su mi  * * *  a nas Android korisnike žali i pomoli se za nas * * *

 

* * *

Za koga nas?! I ja imam Android uređaj (10,1" Tablet od Acera) a telefon BlackBerry, tata ima Lumiu 520 a brat Galaxy Core II i moje iskustvo ti govori da u godinu dana Lumia nikada nije zaštucala, zakašljala, a kod brata po defaultnim postavkama Android se gasi nekoliko puta dnevno, ruređaj star 3 sedmice. Na kraju je morao ukloniti PIN cod da kada isti se ugasi i ponovo upali bez problema. To su činjenice sada u googlu kucaj "What microsoft buy from nokia" pa sa svojim...

LudaRajcica kaže...
* * *

* * *

Siguran sam kako se Nokia vraca na trziste za godinu i po, dvi i to sa svojim vlastitim OSom kojeg financiraju od samoga pocetka, demo uredjaj je vec pola godine na trzistu :D

 

* * *

 

... PhD-om prosvjtli nas kakav će to come back imati Nokia i sa kakvim OS-om kada gigantski google licka 100 godina jedan Android koji opet radi da-bog--sačuva. Od verzije 4 do verzije 4.4.4. pa mogao sam se i ja zaposliti u Google da im krpicom obrišem ekran i dodam još jednu verziju 4.4.4.1.

 

Kada nešto crkne onda i počne i da smrdi, a kada smrdi onda to zakopaš a očigledno u ovoj proči Nokia je mrtva stvar. Ne veži se za tvrtke kao da su ti bivše, manje će te boljeti. Mene zaboli i za MS i za Google i za Nokiu, niti iz džepa niti u džep.

15 godina
offline
Prva Lumia bez Nokie

-može raditi/dobro loše.. ako je loše tad je svejdno što piše, ako je dobro, flomasterom ću napisati nokija (s tipfelerom, da se zna..) ako mi je to gušt.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
5 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Prva Lumia bez Nokie
skank666 kaže...

MS kad napravi hardver, to bude jako dobar hardver... tako da uopće ne sumnjam u kvalitetu tih telefona.

Tako je..Dovoljno je vidjeti i isprobati ostali MS hardware..rade kvalitetu,robusnost i odlican zavrsni finis..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice