Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k

poruka: 26
|
čitano: 3.951
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k".
7 godina
neaktivan
offline
Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k

mislim da moras biti mazohist i vrtitit win 10 na slabijem cpu od core duo

 
1 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti

Zašto?

Ovaj Snapdragon ima ako se dobro sječam, brzinu veću od 2Ghz, i 8 jezgri, 64bitnu ARM arhitekturu. I Ima svakakva čudesa implementirana na sam procesor, Audio obrada, video obrada, Display, WiFi i SoC i još svašta nešto.

Po mom mišljenju ovo je budućnost ultra tankih laptopa, koji će biti strahovito energetski i procesorski jaki, a smješno jeftini.

ex. Programko
16 godina
offline
Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k

Prije nekoliko godina sam to predvidio, mada za windows 8.1, no eto, malo se to odužilo.

Nema potrebe za žderačima struje za ljude koji računalo koriste za jednostavne stvari.

Nedavno je bio demo windowsa na nekom ARMu i Photoshopom - nisam primjetio nekakve probleme...

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
andrijam kaže...
I Ima svakakva čudesa implementirana na sam procesor, Audio obrada, video obrada, Display, WiFi i SoC i još svašta nešto.

 

svakakva čudesa implementirana na sam procesor, Audio obrada, video obrada, Display, WiFi i još svašta nešto = SoC

 

a ne

 

svakakva čudesa implementirana na sam procesor, Audio obrada, video obrada, Display, WiFi i SoC i još svašta nešto.

16 godina
neaktivan
offline
Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k

A što ćemo s Intelom? A ne, nećete razbojnici!

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
hrvooje kaže...

A što ćemo s Intelom? A ne, nećete razbojnici!

 Pa sa intelom je i bio prvotni dogovor ali je Intel odustao.

11 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
hrvooje kaže...

A što ćemo s Intelom? A ne, nećete razbojnici!

neka crknu, kad vidim koje cijene intel i nvdija nabijaju u odsutvu prave konkurencije (amd se budi lagano).

 

jaska jaska jaskaja
10 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
Mislis da Amd ne bi isto radio da je situacija obrnuta??
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
Chico12 kaže...
Mislis da Amd ne bi isto radio da je situacija obrnuta??

 

Bi. Svi bi. Tako očito mora biti. Samo ne mora se to meni sviđati. Korist ću njihove proizvode, al ne navijam za njih. Da sutra propadnu ne bih baš suze lio.

  

jaska jaska jaskaja
15 godina
neaktivan
offline
Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k

Zanimljivo, pogotovo što dolazi s ugrađenom x86 emulacijom pa može pokretati sve postojeće programe.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
Sve stoji osim da će biti smješno jeftini, pogledaj koliko koštaju mobiteli sa navedenim snapdragonom..
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti

Za mene SoC oznaćava firmeware dio čipa, odnoso software koji se može instalirati na čip i ažurirati, npr. windows 10 već instalirani na samom čipu. a ne hardverske komponente. Jer po tome bi i Intelovi čipovi bili SoC sustavi, a koliko znam nisu.

ex. Programko
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
Memphis kaže...
hrvooje kaže...

A što ćemo s Intelom? A ne, nećete razbojnici!

 Pa sa intelom je i bio prvotni dogovor ali je Intel odustao.

 Odustao ili je poražen, jer nije mogao konkurirati  Atomom kontra ARM-a malim TDP-om, te ga nije licencirao ostalim SoC proizvođačima tipa Samsung, Texas Instruments, Qualcomm..

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
8 godina
offline
Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k

Sumljam nešto u ovo, a nekmoli u x86 kompatibilnost / emulaciju. X86 je žderač resursa u kombinaciji s Windowsima, a špageti-kod istih bolno ovisi baš o - x86.

Vjerojatnije je da će to biti hibrid poput Windows RT, koji će vizualno biti nalik desktop varijanti, ali slabo kompatibilan s istom.

No, sve u svemu ne mora to nužno biti loš proizvod (ad acta sučelje i ime), ako iskoristi prednosti ARM arhitekture (real fast boot/restart/standby, niska/efikasna potrošnja resursa) a uspostavi koliko-toliku kompatibilnost sa desktop varijantom.

Imho osnovni je problem što to u biti mora biti nova arhitektura OSa ("ekspanzija" Win10 je samo PR BS kao i svaki put do sad), a to podrazumijeva novo napisani software koji će to moći/znati iskoristiti. U tome je pao i Win RT, Win Mobile, Win Phone i svaka od tih vizualno sličnih (a nekompatibilnih) iteracija. Znači, pristojna gomilica programa, alata i igrica (bez tog nemere), vrlo vrlo prilagođenih ili (vjerojatnije) iznova napisanih. Nešto ne vidim masovne najave da se taj proces globalno odvija...

Al' da ne budem zloguki prorok, pričekajmo, pa živi bili pa vidjeli.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 23:21 (Zechina).
 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti

Ne trebaju biti smješno jeftini, ali mogu biti puno povoljniji, manji, lakši i različitog dizajna od PC-a.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
andrijam kaže...

Zašto?

Ovaj Snapdragon ima ako se dobro sječam, brzinu veću od 2Ghz, i 8 jezgri, 64bitnu ARM arhitekturu. I Ima svakakva čudesa implementirana na sam procesor, Audio obrada, video obrada, Display, WiFi i SoC i još svašta nešto.

Po mom mišljenju ovo je budućnost ultra tankih laptopa, koji će biti strahovito energetski i procesorski jaki, a smješno jeftini.

 je ok .ali

2ghz X 8  + 64bit + grafika (grafika je iz 2005te po pc shvacanju) ,i onda zelis pokrenuti

neku pc aplikaciju koja koristi 1-2 jezgre (a takvih je vecina)

i hmmm

predpostavljam da ce win 10 morati koristiti svih 8 jezgri za emulaciju = baterija by by

 

ali predpostavljam da ce biti dobro za inet/audio video ,sto opet nevidim razliku od androida

 

kako sam skuzio win10 ce kao biti rozetastone arm na x86-64 softwerski

i opet idemo na ono prvo 2ghz X8 arm soc da radi emulaciju x86-64 ,pada ispod core duo

i nije više energetski ucinkovit (jer mora svih 8 jezgri koristiti stalno)

ako je arm native program ,zasto ti treba win10 onda ,uzmes linux/android i pici

 

a bumo vidli ,samo ovako kako ide to "nebu pilo vode" 

mozda ako win 10 bude native 16core na 1core os onda oki ovako ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 7:27 (husarim).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
Father_Dougal kaže...

Prije nekoliko godina sam to predvidio, mada za windows 8.1, no eto, malo se to odužilo.

Nema potrebe za žderačima struje za ljude koji računalo koriste za jednostavne stvari.

Nedavno je bio demo windowsa na nekom ARMu i Photoshopom - nisam primjetio nekakve probleme...

 izvini ,ali ja tu vidim samo pr 

win 10 i7 na 4ghz 16gb memorije ima problema s photoshopom kad pocnes "raditi"

tu je samo pokrenut i imas zastoj 2-5sec na obicnom radial bluru  

igra ide ,samo sto neide

office imas native arm ,,,

inet video android ,,,,

ukratko win10 press rel

ali bumo vidli ,i nenadaj se da ces dobiti bolju bateriju jer soc za razliku od androida bude 24/7 sve jezge on

kad kod pokrenes x86 program ,

,sami windowsi imaju 11-14% zauzece  i skoro 2gb memorije 

neznam budemo vidili ,ali ovaj video je bezveze

 

16 godina
neaktivan
offline
Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k

Ne postoji one-to-rule-them-all uređaj. Kako se tržište širi, tako desktop ostaje za 'teške zadatke'. Tko pokreće Photoshop, komu to treba? Ako je profesionalac, onda ima Photoshop u studiju na desktopu, ostali sve mogu s 'paintom'. Tražite od monovolumena da prevozi 10 kubika šljunka.

 

Kao i obično MS stiže kasno na party, kad Chromebooci već vladaju tržištem dugoročne baterije s ARM-om i malom cijenom, pogotovo u americkom školstvu. Jos ako se uzme u obzir da Google radi na tome da sve Android aplikacije rade na svim ovogodišnjim uređajima, taj winRT bio mogao doci i nakon puhanja torte

 

I taj SD 835 nije jeftin i ne ide u mobitele jeftinije od 500$ pa onda taj potez nema smisla kad imaš intel-based laptope od 2000kn.

 

All Chromebooks due for release this year will be compatible with Android mobile apps in the Play Store. That's where ARM holds an advantage over x86 -- most Android apps are designed for ARM, which dominates in mobile devices.

 

https://www.google.hr/amp/www.pcworld.com/article/3161290/chromebooks/in-pc-comeback-arm-will-battle-intel-in-chromebooks-and-windows-10.amp.html

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 10:49 (hrvooje).
 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
andrijam kaže...

Za mene SoC oznaćava firmeware dio čipa, odnoso software koji se može instalirati na čip i ažurirati, npr. windows 10 već instalirani na samom čipu. a ne hardverske komponente. Jer po tome bi i Intelovi čipovi bili SoC sustavi, a koliko znam nisu.

 

Ako se tvoje mišljenje razlikuje od opće prihvaćene definicije za SoC onda to nemoj tako zvati jer izaziva konfuziju i nepotrebne polemike budući da nitko ne zna što ti misliš.

 

I btw, Intel ima SoC procesore (Atom).

12 godina
online
Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k

Usput, hoće li prilagodba MS-a ARM-u značiti da će Windozi moći na mobitele? Svidio bi mi se deal kao npr. Lumia 535 za 700-800 kn.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
Spiridon kaže...

Usput, hoće li prilagodba MS-a ARM-u značiti da će Windozi moći na mobitele? Svidio bi mi se deal kao npr. Lumia 535 za 700-800 kn.

 Kako može koštati 800 kn kad SD 835 sam košta vise od toga. Taj film neces gledati. Atom nije SoC. 4g chip, Bluetooth i ostalo su odvojeni čipovi. ARM je IP firma koja licencira svoja rješenja drugim proizvođačima SoC-a, Intel to ne radi. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 13:02 (hrvooje).
12 godina
online
Prva Windows 10 računala s ARM procesorima stižu k

A-ha... Ma smetnuo s uma da su to x86 Windozi... Ipak, nadam se povratku Windoza na mobitele, ebga, meni štima to - nisam zahtjevan user... Lumia 535 na 8.1 mi sasvim dobra...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti

Uzmi ATMEGA268 mikrokontroler, on ima procesor,RAM, EPROM, AD konverter, SPI, I2C.  A nije SoC.

Uzmi microchipov F16xxx mislim da oni imaju i podršku za USB uz sve ovo gore, A nije SoC 

Uzmi ESP8266 koji je SoC uz sve gore ima TCP/IP stack i WiFi.

Ono što čini razliku je softwerska komponenta koja je "instalirana" na čipu. bez softwera SoC nije SoC.

I svaki SoC može imati svakakvi hardver, jer je definicija što mora imati jako fleksibilna. Ono što je zajedničko svim SoCovima je da imaju softwer.

ex. Programko
16 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
andrijam kaže...

Uzmi ATMEGA268 mikrokontroler, on ima procesor,RAM, EPROM, AD konverter, SPI, I2C.  A nije SoC.

Uzmi microchipov F16xxx mislim da oni imaju i podršku za USB uz sve ovo gore, A nije SoC 

Uzmi ESP8266 koji je SoC uz sve gore ima TCP/IP stack i WiFi.

Ono što čini razliku je softwerska komponenta koja je "instalirana" na čipu. bez softwera SoC nije SoC.

I svaki SoC može imati svakakvi hardver, jer je definicija što mora imati jako fleksibilna. Ono što je zajedničko svim SoCovima je da imaju softwer.

Ako ima TCP/IP stack nužno je da ima nekakav embedded software (firmware), zapravo svaki CPU ima na sebi nekakav software (mikrokod).

Ne razumijem zašto uopće spominješ software kad je jasno da SoC označava sve komponente računala (znači hardware) integrirane na jednom čipu,

a sad naravno da tu u nekakvom ROM-u ili EEPROMU-u postoji nekakav software ili mikrokod koji upravlja tim, to je sporedna stvar.

"Goli" procesor sa nekim softwareom bez ovog ostalog hardware-a nije SoC.

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti

Naziv SoC ne označava sve komponente računala!, Svaki CPU na sebi nema micokod. Gore sam naveo primjere čipova, ESP8266 nema sve komponente računala, mogu ih još ubaciti 10tak s kojim sam radio. Ako ima TCP/IP ne mora značiti  da ima TCP/IP embedded software.

Ne govorim o samostalnom ROMu i EPROMu, nego integriranim u mikrokontrolere.

ex. Programko
16 godina
offline
Re: Prva Windows 10 računala s ARM procesorima sti
andrijam kaže...

Naziv SoC ne označava sve komponente računala!, Svaki CPU na sebi nema micokod. Gore sam naveo primjere čipova, ESP8266 nema sve komponente računala, mogu ih još ubaciti 10tak s kojim sam radio. Ako ima TCP/IP ne mora značiti  da ima TCP/IP embedded software.

Ne govorim o samostalnom ROMu i EPROMu, nego integriranim u mikrokontrolere.

 

SoC označava više komponenti hardware-a integriranih na jednom čipu. Kristalno jasna definicija koja definira strogu granicu u broju komponenti ne postoji koliko znam.

Rekao bih da je općeprihvaćena definicija SoC-a chip (IC) koji integrira više inače diskretnih komponenti nekog elektroničkog sustava. Zbog toga je moguće da od dva slična čipa jednog netko smatra SoC-em a drugi ne, ovisno o kakvom se elektroničkom sustavu radi čije komponente integrira.

 

U svakom slučaju, opet ponavljam, po svakoj definiciji i porijeklu termina radi se o hardware-u.

 

Ako ima TCP/IP ne mora značiti  da ima TCP/IP embedded software.

 

Tu si u pravu, my bad, ne mora biti, iako mi je malo čudno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice