Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

poruka: 26
|
čitano: 3.744
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni".
12 godina
odjavljen
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

Lol obrtnička škola u Županji prihvaćena a tehnička kojoj je digitalizacija potrebna nije...  

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2015 14:13 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Dex.pwn kaže...

Lol obrtnička škola u Županji prihvaćena a tehnička kojoj je digitalizacija potrebna nije...  

 Welcome to Croatia

12 godina
odjavljen
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
MatkoBB kaže...
Dex.pwn kaže...

Lol obrtnička škola u Županji prihvaćena a tehnička kojoj je digitalizacija potrebna nije...  

 Welcome to Croatia

 

 

Što sam stariji, to sve više vidim da je Hrvatska puna govana i ne logičnosti a ne života... Ti u obrtničkoj imaju kuhinju(što treba kuvarima), ali ne vidim kaj će fitićima ePloča, kompovi i to... A mi u teh. nemamo ni svoje kompove nego idemo u gimbu da one All in One koji su spori... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2015 14:23 (Dex.pwn).
16 godina
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

Što konkretno znači taj digitalni razvoj škola?

Svako malo se tako nešto spominje, no nigdje nisam našao kakva su konkretno rješenja ponuđena učenicima i nastavnom osoblju, te koja je konkretna korist od toga. Imaju li učenici interaktivne nastavne materijale? I kakvi su to materijali (papirnati udžbenik prebačen u PDF?, video isječci?, nešto deseto?) Mogu li im pristupiti od kuće? Polažu li testove preko računala?

 

Bugovci, bilo bi super da malo istražite kako to izgleda u praksi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Darmarko kaže...

Što konkretno znači taj digitalni razvoj škola?

Svako malo se tako nešto spominje, no nigdje nisam našao kakva su konkretno rješenja ponuđena učenicima i nastavnom osoblju, te koja je konkretna korist od toga. Imaju li učenici interaktivne nastavne materijale? I kakvi su to materijali (papirnati udžbenik prebačen u PDF?, video isječci?, nešto deseto?) Mogu li im pristupiti od kuće? Polažu li testove preko računala?

 

Bugovci, bilo bi super da malo istražite kako to izgleda u praksi.

 

 

ePloče, tableti, Office 365...

16 godina
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Dex.pwn kaže...

 

 

ePloče, tableti, Office 365...

ePloče - OK

Office 365 - OK

tableti - što? kako? to me zanima... jesu li to klasični nastavni materijali prebačeni u PDF ili neki drugi digitalni oblik ili su neki potpuno drugačiji?

12 godina
neaktivan
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

mi imamo komp i projektor u svakoj učionici, eimenik i to super funkcionira od uvođenja optike. Pametne ploče nitko živ nije vidio u korištenju, glavno da pola zida zauzimaju. Ne vidim ni svrhu tableta, jer i njih imamo, ali toliko da se možemo pohvaliti, dok se u stvarnosti većina profesora ne može ni spojiti na wifi, a kamo još pisati na virtualnoj tipkovnici.

 

Korisnije bi bilo da su radne bilježnice i sl. u elektronskom obliku, ili da si mogu uzet laptop na sat i pisati na tipkovnicu jer je 5 put brže.

 

EDIT: i da, omjer korištenja grafoskop/projektor je 2015. još 50/50 i polako ide u korist grafoskopa:) Stvarno se neke stvari kod nas rade ručno kaj negdje drugdje već 50 godina radi elektronika.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.2.2015 10:10 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Darmarko kaže...
Dex.pwn kaže...

 

 

ePloče, tableti, Office 365...

ePloče - OK

Office 365 - OK

tableti - što? kako? to me zanima... jesu li to klasični nastavni materijali prebačeni u PDF ili neki drugi digitalni oblik ili su neki potpuno drugačiji?

 

 

Tableti, odnosno eKnjige... Znači nešto tipa Word, Exel, PP, OneNote, PDF itd...

16 godina
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Darmarko kaže...

Što konkretno znači taj digitalni razvoj škola?

Svako malo se tako nešto spominje, no nigdje nisam našao kakva su konkretno rješenja ponuđena učenicima i nastavnom osoblju, te koja je konkretna korist od toga. Imaju li učenici interaktivne nastavne materijale? I kakvi su to materijali (papirnati udžbenik prebačen u PDF?, video isječci?, nešto deseto?) Mogu li im pristupiti od kuće? Polažu li testove preko računala?

 

Bugovci, bilo bi super da malo istražite kako to izgleda u praksi.

 

Ako je suditi po dosadašnjim projektima, od 300 milijuna kuna 298 će otići na raznu high tech opremu

koju će dobaviti firma koju ne smijem spomenuti. Na obuku će otići približno nula kuna, pa će većina

te opreme stajati neiskorištena, ili iskorištena onoliko koliko su nastavnici sposobni. Do slijedećeg projekta

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
9 godina
neaktivan
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

Od ovih svih osnovnih škola u SDŽ,aktivno koriste opremu 3 škole,u nas nabili UTP u svaku učionu,LCDovi 120cm,laptopi po razredima,projektori i još puno digitalije koji svi zajedno imaju 0 sati rada.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Darmarko kaže...

Što konkretno znači taj digitalni razvoj škola?

Svako malo se tako nešto spominje, no nigdje nisam našao kakva su konkretno rješenja ponuđena učenicima i nastavnom osoblju, te koja je konkretna korist od toga. Imaju li učenici interaktivne nastavne materijale? I kakvi su to materijali (papirnati udžbenik prebačen u PDF?, video isječci?, nešto deseto?) Mogu li im pristupiti od kuće? Polažu li testove preko računala?

 

Bugovci, bilo bi super da malo istražite kako to izgleda u praksi.

 S obzirom u kojem pravcu ide Hrvatska, ili točnije kuda su je več odavno krivo usmjerili, to sad u ovom trenutku više nije niti bitno.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pobuna-ravnatelja-daci-ce-informatiku-uciti-po-programu-starom-20-godina-982442

 

http://www.24sata.hr/news/ministarstvo-nam-je-zabranilo-izborni-predmet-informatike-397426

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
10 godina
neaktivan
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

 oni to kupuju tablete za sve ucenike ili? u slucaju kvara ciji je trosak? nakon par godina hardver zastarjeva, tad ce opet isti novac skolama?

da li se ti tableti nose doma ili?

 

nakon minute razmisljanja, trebali su taj trosak prebacit na roditelje, naravno izbacit knjige, bolje da se plati pa makar i ipad od 3000kn(ne hvatajte me za cijenu nemam pojma iskreno koliko kosta) ili bilo koji drugi tablet izbacit sve knjige, jer ovako godisnje za opremeti ucenika za skolsku godinu ide od 1000 pa do 2500 kuna(nemam djete pa neznam ali pretpostavka mi je da je to to otprilike), a kupnjom tableta su rijesene svih 8 osnovne 4 srednje i sta ja znam. tj. u tih 12 godina bio bi red da se svakih 4 godine promjeni tablet, drzava bi tu trebala samo odredit minimalnu specifikaciju tih tableta.

 

e tu bi onda drzava trebala taj novac koji je ustedjela na taj nacin, makar nekako na istu razinu dovesti SVE skole. znaci eploče, eimenike, projektore, i kompove za informatiku.

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

U jednoj od navedenih skola radim s par kolega wireless mrezu zbog ovog projekta i to za iznos koji je od pocetne ponude jedne firme manji cak 4 puta.

Ovo ce bit pljacka jer za 1 ruter i dva ap-a deru skole po 20-30k kuna. Posao ni ne spominji.

Tolko o tom projektu.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2015 20:11 (Ante).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Ante kaže...

U jednoj od navedenih skola radim s par kolega wireless mrezu zbog ovog projekta i to za iznos koji je od pocetne ponude jedne firme manji cak 4 puta.

Ovo ce bit pljacka jer za 1 ruter i dva ap-a deru skole po 20-30k kuna. Posao ni ne spominji.

Tolko o tom projektu.

 

Pa samo kad se podijeli broj škola i iznos dođe se do brojke od 2 milijuna kuna po školi...wtf?

 

Sad zamislite što se za te novce može napraviti, a onda za godinu dana svratite do jedne od tih škola i pogledajte što su dobili

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Ante kaže...

U jednoj od navedenih skola radim s par kolega wireless mrezu zbog ovog projekta i to za iznos koji je od pocetne ponude jedne firme manji cak 4 puta.

Ovo ce bit pljacka jer za 1 ruter i dva ap-a deru skole po 20-30k kuna. Posao ni ne spominji.

Tolko o tom projektu.

 

Slažem se da to baš nisu normalne cifre, može to sigurno biti i bolje međutim zbog takvih kao ti škole češće bacaju novce jer prvo kupuju drek koji im prodaje Ubiquiti/Mikrotik/Dlink/Tplink ekipa poput tebe, smeće od opreme kojoj nije mjesto u školama i koja nemre na RF-u odradit apsolutno niš osim muku mučit sa hrpom klijentskih uređaja s kojima ne zna šta će. Onda tu opremu za 6 mjeseci skidaju teška srca i lupaju glavom u zid jer su bili glupi i kupili smeće koje jedva radi i kod kuće gdje treba 2-3 uređaja povezat pa onda ponovno žicaju novce za skuplju stvar koja će radit. Skuplje stvari su opravdano skuplje jer nekog turca i vrijede. No da bi to razumjeli prvo treba osnovnu WLAN školu završit, upoznat WLAN tehnologije u dušu i steći iskustvo. Pa ti ak misliš da činiš školama uslugu zapravo im kopaš jamu i uvjeravaš ih da taj single band Unifi koji im trpaš (karikiram) može držat vodu.

 

problem umrežavanja škola leži upravo u ekipi vodoinstalatera, postavljača klima uređaja, poljoprivrednika, automehaničara i sličnih koji su našnjofali lovu u LAN/WLAN biznisu i misle da mogu odradit posao kako treba samo zato kaj im admin sučelje izgleda ko slikovnica. Tak je slično bilo i sa drugim industrijskim granama kroz povijest koje su u nekom trenutku bile aktualne. 

 

Ne branim ovu skupu ekipu jer puno puta ni oni ne znaju šta rade, ali zlo leži najviše u low-end rješenjima. WLAN je jako kompleksan i razlike među tehnologijama su prevelike, i svaki Wi-Fi nije dobar Wi-Fi. 

Pa ako već brineš o tome koliko će škola potrošit love pokušaj argumentirat koliko tehnički vrijedi uređaj koji ti prodaješ za recimo 400-500 HRK, što on zapravo može i koliko dugo.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
mbost kaže... 

 

Ne branim ovu skupu ekipu jer puno puta ni oni ne znaju šta rade, ali zlo leži najviše u low-end rješenjima. WLAN je jako kompleksan i razlike među tehnologijama su prevelike, i svaki Wi-Fi nije dobar Wi-Fi. 

 

pogotovo u skolama nijedan nije dobar

15 godina
neaktivan
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

Škola iz mog mjesta je također na popisu, osnovna škola Suhopolje što je lijepo iznenađenje, nisam očekivao da će mjesto od 5 tisuća ljudi biti zastupljeno na ovom popisu. U svakom slučaju, pohvalno :)

 

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Darmarko kaže...

Što konkretno znači taj digitalni razvoj škola?

 to ti je jos jedna praksa koja lijepo zvuci, malo se potegnu novci iz EU fondova, od toga se nahrani neki lokalni poduzetnik i tako to..

projekt bez brige i pameti

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2015 11:36 (nixass).
15 godina
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
qwxy kaže...

 oni to kupuju tablete za sve ucenike ili? u slucaju kvara ciji je trosak? nakon par godina hardver zastarjeva, tad ce opet isti novac skolama?

da li se ti tableti nose doma ili?

 Zaso bi hardver zastario (tablet)? Pa ima samo par svrha (za skolu), znaci, citanje PDF-ova i slicnih formata, spajanje na WiFi i sl. Nisu zamisljeni za pokretanje najzahtjevnijih igara za Android/iOS, smisao je da se zamijene udzbenici, radne biljeznice itd ili jednostavno cijela papirologija.

 

IMHO ako vec zele digitalizirati skole, bolje je da su nabavili laptope, a ne tablete jer na tim istim laptopima se brze pise (tipkovnica), mogu biti korisni za ucenje niz drugih stvari (programiranje i 3d modeliranje) itd.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2015 14:55 (lovac82).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
lovac82 kaže...
qwxy kaže...

 oni to kupuju tablete za sve ucenike ili? u slucaju kvara ciji je trosak? nakon par godina hardver zastarjeva, tad ce opet isti novac skolama?

da li se ti tableti nose doma ili?

 Zaso bi hardver zastario (tablet)? Pa ima samo par svrha (za skolu), znaci, citanje PDF-ova i slicnih formata, spajanje na WiFi i sl. Nisu zamisljeni za pokretanje najzahtjevnijih igara za Android/iOS, smisao je da se zamijene udzbenici, radne biljeznice itd ili jednostavno cijela papirologija.

 

IMHO ako vec zele digitalizirati skole, bolje je da su nabavili laptope, a ne tablete jer na tim istim laptopima se brze pise (tipkovnica), mogu biti korisni za ucenje niz drugih stvari (programiranje i 3d modeliranje) itd.

 Pa u mojoj soluciji di roditelji kupuju taj tablet je jos bolje da hardver ne "zastarjeva" jer tom logikom bi se tabletom od 2000 kuna dijete skolovalo min. 12 godina za razliku do sad kamo je to 12 skolskih godina puta 2000 kuna za opremanje knjigama torbama i inim stvarima za skolarca. po meni svakako bolje nego solucija di drzava trosi novac za svakog ucenika jer to nema nikad kraja. uvijek dolaze novi ucenici.

 

koliko sam upoznat sa tabletima mislim da se na svakoga da prikaciti tipkovnica. ne ona mini vec neka normalne velicine.

 

laptop za programiranje / mislim, na 100 000 ucenika osnovnih skola koliko ucenika bi trebalo laptop za programiranje?? takodjer i srednje skole nije svima potreban laptop za programiranje i 3d modeliranje.

 

 

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
16 godina
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
qwxy kaže...
lovac82 kaže...
qwxy kaže...

 oni to kupuju tablete za sve ucenike ili? u slucaju kvara ciji je trosak? nakon par godina hardver zastarjeva, tad ce opet isti novac skolama?

da li se ti tableti nose doma ili?

 Zaso bi hardver zastario (tablet)? Pa ima samo par svrha (za skolu), znaci, citanje PDF-ova i slicnih formata, spajanje na WiFi i sl. Nisu zamisljeni za pokretanje najzahtjevnijih igara za Android/iOS, smisao je da se zamijene udzbenici, radne biljeznice itd ili jednostavno cijela papirologija.

 

IMHO ako vec zele digitalizirati skole, bolje je da su nabavili laptope, a ne tablete jer na tim istim laptopima se brze pise (tipkovnica), mogu biti korisni za ucenje niz drugih stvari (programiranje i 3d modeliranje) itd.

 Pa u mojoj soluciji di roditelji kupuju taj tablet je jos bolje da hardver ne "zastarjeva" jer tom logikom bi se tabletom od 2000 kuna dijete skolovalo min. 12 godina za razliku do sad kamo je to 12 skolskih godina puta 2000 kuna za opremanje knjigama torbama i inim stvarima za skolarca. po meni svakako bolje nego solucija di drzava trosi novac za svakog ucenika jer to nema nikad kraja. uvijek dolaze novi ucenici.

 

koliko sam upoznat sa tabletima mislim da se na svakoga da prikaciti tipkovnica. ne ona mini vec neka normalne velicine.

 

laptop za programiranje / mislim, na 100 000 ucenika osnovnih skola koliko ucenika bi trebalo laptop za programiranje?? takodjer i srednje skole nije svima potreban laptop za programiranje i 3d modeliranje.

 

 

 

Pošto smo trenutno u kapitalizmu, jedini način da se to dogodi je da trgovci informatičkom opremom skupe više love za mito i korupciju

od izdavača udžbenika, što je dosta teško jer ovi vrte milijarde svake školske godine

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

Programiranje se uci u osnovnoj (samo steta sto je jos uvijek u pitanju logo, basic... nista bolje/modernije sto bi se moglo iskoristiti za poslije), bar da prijedu na Phyton ili nesto modernije tipa C# sto bi donekle moglo biti prihvatljivo ljudima koji se nikada nisu prije bavili programiranjem i osim toga, zivimo u 21. stoljecu tako da bi informatika trebala biti obavezan skolski program svugdje na svijetu (od osnovne).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit
Dex.pwn kaže...

Lol obrtnička škola u Županji prihvaćena a tehnička kojoj je digitalizacija potrebna nije...  

 U sklopu Obrtničke škole je i Tehnička škola, tako da vjerujem da će se koristit za obje škole..Ali ovdje piše samo obrtnička..

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digit

Moja skola se nije ni prijavila XD koji debili

Steam GameShop by ivanoman PM mene za vise informacija
12 godina
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

BOk. Kak bi trebale izgledat te e knjige, obicni pdf, ili ce nakladnici dat neki app u kojem je radna i udžbenik?

I kak oni misle napravit da se nemoze nista drugo radit na tabletu dok je nastava (whatsapp...)?

 

A ovo s wlan opremom, mi u školi (mioc) u svakoj učionici imamo od apple-a router koji šalje e dnevnik signal i opet se događa da se ednevnik nece otvori, a druge stranice rade, a nekada pukne veza ikao nisu najjeftiniji routeri, tako da tu je dio krivice  i od carneta krivica na serveru

 

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2015 20:54 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prvih 150 škola u Hrvatskoj koje kreću u digitalni

kod nas je dosta promjeniti ime.prezime u ime,prezime  (znaci tocku u zarez) i vec se ne moze ulogirati na eimenik cijeli sat, tak da badava oprema kad se samo 20% nastavnika zna njome sluziti

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice