PS3 hakiran zbog loše kriptografije

poruka: 23
|
čitano: 8.136
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PS3 hakiran zbog loše kriptografije".
16 godina
offline
PS3 hakiran zbog loše kriptografije

Baš lijepo izgleda ovaj PS3 ^^

 
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 hakiran zbog loše kriptografije

BOL kasni samo 2-3 dana :D

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
6 6 hvala 0
14 godina
offline
PS3 hakiran zbog loše kriptografije

ma koga lažu koji linuxi ja mislim da u svakom uređaju kojeg kupimo piše da je zabranjeno reverzno inžinjerstvo

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
nailer kaže...

BOL kasni samo 2-3 dana :D

Tako je uvijek.

Netko napiše na vjesti by forumaši bug za 2 dana to isto objavi.

16 godina
offline
PS3 hakiran zbog loše kriptografije

AAAAAAAA. Zakasnili su 2 dana sa viješću!!! Izgubili smo smisao života i ajmo se ubiti. {#} Ono, kakve veze ima što kasni, nećemo sutra umrijeti (valjda, nikad neznaš)? {#}

 

 

Uglavnom, dobra vijest. Sigurno će mnogima biti korisno imati linux na ps3, pogotovo američkoj vojsci :D

edit: da, zaboravih na legalnost toga {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 19:37 (denix).
 
21 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
denix kaže...

AAAAAAAA. Zakasnili su 2 dana sa viješću!!! Izgubili smo smisao života i ajmo se ubiti. {#} Ono, kakve veze ima što kasni, nećemo sutra umrijeti (valjda, nikad neznaš)? {#}

 

 

Uglavnom, dobra vijest. Sigurno će mnogima biti korisno imati linux na ps3, pogotovo američkoj vojsci :D

Sigurno će američka vojska raditi ilegalne radnje provaljivanja u operacijski sustav...

Trollanje u duši.
15 godina
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
lukavg kaže...

Sigurno će američka vojska raditi ilegalne radnje provaljivanja u operacijski sustav...

Da barem samo to rade{#}

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
denix kaže...

AAAAAAAA. Zakasnili su 2 dana sa viješću!!! Izgubili smo smisao života i ajmo se ubiti. {#} Ono, kakve veze ima što kasni, nećemo sutra umrijeti (valjda, nikad neznaš)? {#}

 

 

Uglavnom, dobra vijest. Sigurno će mnogima biti korisno imati linux na ps3, pogotovo američkoj vojsci :D

edit: da, zaboravih na legalnost toga {#}

oni već koriste.

 

Kakva legalnost?

Jednostavno kupe neku konzolu sa starijom verzijom (korištenu) firmware-a dok je još bio moguć linux.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
neaktivan
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
blackalbum kaže...

ma koga lažu koji linuxi ja mislim da u svakom uređaju kojeg kupimo piše da je zabranjeno reverzno inžinjerstvo

Uvijek postoje zaobilaznice.

16 godina
neaktivan
offline
PS3 hakiran zbog loše kriptografije

Koji je uopće smisao zabrane reverznog inžinjeringa? Ako sam kupio neki proizvod on je u potpunosti moj. Proizvođač zadržava samo autorska prava, tj. ja ne smijem kopirati fizički ili programski njihovo rješenje i nuditi ga na tržištu (pa makar i besplatno). Dakle, štiti se jedino tržišna pozicija proizvođača, no on nema apsolutno nikakvo pravo zabranjivati ovaku ili onakvu upotrebu. Može jedino nepriznavanjem garancije ili provjerom pri spajanju na njihove servere  obeshrabrivati korisnike da rade izmjene. No ukoliko korisnik prihvati gubitak tih usluga slobodan je raditi što mu je volja.

 

Ako mi se ne sviđa kupljena slika mogu docrtati nešto. Dizajnerskoj košulji mogu odrezati rukave. Zašto ne bih mogao izmjeniti sadržaj memorije svoje konzole?

 
46 0 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
PS3 hakiran zbog loše kriptografije

Hm, ova rasprava me podsjetila na ovaj izvrstan tekst: LINK

Pogledajte :)

:D
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
PS3 hakiran zbog loše kriptografije
Kak je losa kriptografija ako je toliko dugo izdržao?
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
PS3 hakiran zbog loše kriptografije

Da,fakat su loše napravili zaštitu,trebalo im je 4 godine da to skuže,mislim da je to konzola koja je od novijih takvih uređaja najduže izdržala napad pirata,xbox360 i wii su pukli već u prvoj godini.

The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
dejo6 kaže...
Kak je losa kriptografija ako je toliko dugo izdržao?

Kak su i oni na konferenciji rekli, dok je bilo Linuxa nije bilo razloga hakirati PS 3 jer je bio relativno otvorena konzola. Kad je Sony maknuo Linux zatvorio je konzolu i time postao meta crackerima i sličnim organizacijama.

Znači, ako računamo vrijeme kad su ukinuli Linux i kad je PS3 postao prava meta, trebalo je manje od godinu dana za crackiranje, isto kao i za ostale konzole.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
Ad4pt3r kaže...
dejo6 kaže...
Kak je losa kriptografija ako je toliko dugo izdržao?

Kak su i oni na konferenciji rekli, dok je bilo Linuxa nije bilo razloga hakirati PS 3 jer je bio relativno otvorena konzola. Kad je Sony maknuo Linux zatvorio je konzolu i time postao meta crackerima i sličnim organizacijama.

Znači, ako računamo vrijeme kad su ukinuli Linux i kad je PS3 postao prava meta, trebalo je manje od godinu dana za crackiranje, isto kao i za ostale konzole.

 

Koji je onda razlog bio za hakirati Wii i X360? Oni ni sad nemaju linuxa. Očito linux nije razlog, nego piratiziranje, a ovo su samo opravdavanja od strane crackera.

15 godina
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
squizl kaže...

 

Koji je onda razlog bio za hakirati Wii i X360? Oni ni sad nemaju linuxa. Očito linux nije razlog, nego piratiziranje, a ovo su samo opravdavanja od strane crackera.

Na X360 i Wii  je moguče pokrenuti Linux i to je bio cilj crackera, a piratizacija je samo posljedica iskorištavanja otvorenosti te konzole nakon crackiranja.

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 11:18 (Ad4pt3r).
14 godina
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
Visak kaže...

Koji je uopće smisao zabrane reverznog inžinjeringa? Ako sam kupio neki proizvod on je u potpunosti moj. Proizvođač zadržava samo autorska prava, tj. ja ne smijem kopirati fizički ili programski njihovo rješenje i nuditi ga na tržištu (pa makar i besplatno). Dakle, štiti se jedino tržišna pozicija proizvođača, no on nema apsolutno nikakvo pravo zabranjivati ovaku ili onakvu upotrebu. Može jedino nepriznavanjem garancije ili provjerom pri spajanju na njihove servere  obeshrabrivati korisnike da rade izmjene. No ukoliko korisnik prihvati gubitak tih usluga slobodan je raditi što mu je volja.

 

Ako mi se ne sviđa kupljena slika mogu docrtati nešto. Dizajnerskoj košulji mogu odrezati rukave. Zašto ne bih mogao izmjeniti sadržaj memorije svoje konzole?

pa tko te tjera da kupiš ps3 ako piše da je zabranjeno reverzno inženjerstvo onda je zabranjeno ako ti ne paše nemoj ga kupiti

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
offline
PS3 hakiran zbog loše kriptografije

Kao što sam i predpostavljao ! Onog trenutka kada konzola postane profitabilna i više ne bude donosila gubitke pri proizvodnji tog trena će biti i probijena. Slučajnost ?

Tko može u to povjerovati ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
squizl kaže...
Ad4pt3r kaže...
dejo6 kaže...
Kak je losa kriptografija ako je toliko dugo izdržao?

Kak su i oni na konferenciji rekli, dok je bilo Linuxa nije bilo razloga hakirati PS 3 jer je bio relativno otvorena konzola. Kad je Sony maknuo Linux zatvorio je konzolu i time postao meta crackerima i sličnim organizacijama.

Znači, ako računamo vrijeme kad su ukinuli Linux i kad je PS3 postao prava meta, trebalo je manje od godinu dana za crackiranje, isto kao i za ostale konzole.

 

Koji je onda razlog bio za hakirati Wii i X360? Oni ni sad nemaju linuxa. Očito linux nije razlog, nego piratiziranje, a ovo su samo opravdavanja od strane crackera.

informiraj se malo a nemoj lupetati gluposti bezveze,ovi na konferenciji su ljepo rekli da ih ne zanima piratluk na ps3 tj da ih uopce ne zanimaju igre tak da...druga stvar da to zanima hrpu budala al to je tak svejedno jel je njihove znanje jednako nuli tak da oni nis nemogu napravit

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
blackalbum kaže...

pa tko te tjera da kupiš ps3 ako piše da je zabranjeno reverzno inženjerstvo onda je zabranjeno ako ti ne paše nemoj ga kupiti

Ti mora da si plakao kad su rušilii Berlinski zid.

14 godina
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
Visak kaže...
blackalbum kaže...

pa tko te tjera da kupiš ps3 ako piše da je zabranjeno reverzno inženjerstvo onda je zabranjeno ako ti ne paše nemoj ga kupiti

Ti mora da si plakao kad su rušilii Berlinski zid.

nisi skužio poantu meni je svejedno što ćeš raditi sa ps 3 ali nije istina da možeš raditi sa uređajem što god želiš jer si ga kupio, kad pročitaš upustva jasno piše da je zabranjeno reverzno inženjerstvo,a ako to kome ne paše neka ga ne kupi

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije
blackalbum kaže...

nisi skužio poantu meni je svejedno što ćeš raditi sa ps 3 ali nije istina da možeš raditi sa uređajem što god želiš jer si ga kupio, kad pročitaš upustva jasno piše da je zabranjeno reverzno inženjerstvo,a ako to kome ne paše neka ga ne kupi

Fora je u tome da proizvođači ne mogu proizvoljno određivati što ti možeš a što ne možeš činiti s njihovim proizvdom onog trenutka kad postane tvoje vlasništvo. Odnosno njihova zabrana je mrtvo slovo na papiru ukoliko lokalni zakoni eksplicitno ne dozvoljavaju takvu vrstu zabrane.

 

Naravno da njima odgovara da sastavljaju što restriktivnije EULA-e, no na nama je da se tome odupiremo.

Suta će proizvođači noževa napisati uz svaki nož što se njime smije rezati, pa nožem za sir nećeš smjeti mazati pekmez, a onim za pekmez nećeš smjeti rezati palačinke. Neke ograničenja jednostavno nemaju smisla, što ne znači da nam ih netko neće pokušati nametnuti, jer velike korporacije ne teže nekom smislu nego isključivo profitu (često upravo nauštrb smisla).

14 godina
neaktivan
offline
RE: PS3 hakiran zbog loše kriptografije

Pročitao, odlično! :)

Čista savjest vrijedi tisuću svjedoka.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice