Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

poruka: 97
|
čitano: 15.276
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070".
14 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Sirina X Duzina Visina=Kolicina zraka u m3 X 65=koliko je potrebno Watti za zagrijati prostor.

 

Sto znaci da 3 x RX Vega 64 Liquid bi mogle zagrijati prostor od  5m2 (spajz)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Kolega 4mal vam je sve rekao. Bolje bit fan tehnologije nego brenda.

Adapive sync tehnologija ne sluzi da bi se igrao na 144hz jer ima i 60/75hz monitora s freesyncom kohem.je primarna zadaca istrebljivanje screen teara. Izmedu ostalog zasto ne ako je free, a ionako kupjes monitor jel.

No mene najfascinantnije kako nitko ne prica o tome kako je vega prva punokrvna dx12/12.1 kartica, kako je tu nova memorija odlicne brzine koja tek treba biti iskoristena i amd ju je prvi gurnuo u consumer vode.
Dakle, sta god rekli i koji god brand voljeli ne umanjuje cinjenicu da opet AMD prednjaci u novim tehnologijama.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
6 1 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Sale_ds kaže...
Kolega 4mal vam je sve rekao. Bolje bit fan tehnologije nego brenda.

Adapive sync tehnologija ne sluzi da bi se igrao na 144hz jer ima i 60/75hz monitora s freesyncom kohem.je primarna zadaca istrebljivanje screen teara. Izmedu ostalog zasto ne ako je free, a ionako kupjes monitor jel.

No mene najfascinantnije kako nitko ne prica o tome kako je vega prva punokrvna dx12/12.1 kartica, kako je tu nova memorija odlicne brzine koja tek treba biti iskoristena i amd ju je prvi gurnuo u consumer vode.
Dakle, sta god rekli i koji god brand voljeli ne umanjuje cinjenicu da opet AMD prednjaci u novim tehnologijama.

Odlicne brzine osim sta je stara na Fury-u jos brza kao i gddr5x na 1080Ti/Titanu... Od toga sta je punokrvna dx12 kartica korisnik nema apsolutno nikakve opipljive koristi...

 

Jedina prednost koju postujem je freesync...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Sale_ds kaže...
Kolega 4mal vam je sve rekao. Bolje bit fan tehnologije nego brenda.

Adapive sync tehnologija ne sluzi da bi se igrao na 144hz jer ima i 60/75hz monitora s freesyncom kohem.je primarna zadaca istrebljivanje screen teara. Izmedu ostalog zasto ne ako je free, a ionako kupjes monitor jel.

No mene najfascinantnije kako nitko ne prica o tome kako je vega prva punokrvna dx12/12.1 kartica, kako je tu nova memorija odlicne brzine koja tek treba biti iskoristena i amd ju je prvi gurnuo u consumer vode.
Dakle, sta god rekli i koji god brand voljeli ne umanjuje cinjenicu da opet AMD prednjaci u novim tehnologijama.

 Cijenim tehnologiju i svaki napredak... ali, nama consumerima u trenutnom obliku kojem se nudi nije baš zanimljiva, jer nam ne donosi gotovo ništa.

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
15 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

mi želimo duplo jeftijnije od gtx1070/1080 a jednako jako, to je prava konkurencija

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
dery kaže...

mi želimo duplo jeftijnije od gtx1070/1080 a jednako jako, to je prava konkurencija

 

Moze lock i pivo za covjeka

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
dery kaže...

mi želimo duplo jeftijnije od gtx1070/1080 a jednako jako, to je prava konkurencija

Za pocetak nek bude jednako jako i jednako skupo..

11 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
ansha kaže...
dery kaže...

mi želimo duplo jeftijnije od gtx1070/1080 a jednako jako, to je prava konkurencija

Za pocetak nek bude jednako jako i jednako skupo..

Ovo ipak nije tema o Intelu...

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Mad Ant kaže...
Ja cu samo podsjetiti da smo doslovno svi u trenutku kada smo presli na LCD degradirani sa 85/100/120Hz CRT monitora na LCD 60Hz... i svijet se nije raspao niti su placljivci evaporirali od depresije... nazalost.

 I ja sam progledao kada sam sa CRT-a na 100Hz prešao na Samsungov LCD na 60 Hz, jednostavno mi je LCD lakši za oči, bez obzira na nižu frekvenciiju osvježavanja. Nisam isprobao 100+Hz LCD, pa ne mogu govoriti o tome, ali mislim da većini obične raje 60Hz daje sasvim O.K. sliku i dobar osjećaj u igri, ali napredak ide dalje, pa ako bi mi se ukazala povoljna prilika za setup koji ganja 100+ FPS-ova i odgovarajući monitor, rekao bih može, zašto ne.

dolazim odmah - Godo
8 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima

Hz na crtu i Hz na lcdu nisu uporedivi uopste......

16 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Tako je 50hz na crt-u tritra nenormalno dok 100hz je mirna slika...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 22:45 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Mene iskreno 60Hz na LCDu ne smeta previse posto vise ne igram twich shootere, osim L4D2 ali tu to nije toliko bitno. Jedini problem je kada okreces pogled lijevo-desno brzo, 60Hz nije dovoljno da glatko popuni gibanje... bez motion blura i slicnih filtera.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
4mal kaže...

Tako je 50hz na crt-u tritra nenormalno dok 100hz je mirna slika...

 Igrom slučaja, morao sam ponovo aktivirati svoju Panasonic plazmu koja radi na 100 Hz, umjesto LCD LG-a koji je na popravku, a koji radi na 50 (60)Hz. I mada je Panasonic na 100Hz, slika titra više nego LG-ijevih 60 Hz. To je vjerovatno zbog načina prikaza slike, koja je općenito na LCD-u mirnija. Sada me stvarno zanima kakva je slika na 144Hz igračem LCD-u. Definitivno čekam pad cijena 144Hz monitora i odgovarajuće grafe, pa ću se ponoviti, to mi je ionako u planu za ovu jesen ili zimu.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 12:27 (učo).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
učo kaže...
4mal kaže...

Tako je 50hz na crt-u tritra nenormalno dok 100hz je mirna slika...

 Igrom slučaja, morao sam ponovo aktivirati svoju Panasonic plazmu koja radi na 100 Hz, umjesto LCD LG-a koji je na popravku, a koji radi na 50 (60)Hz. I mada je Panasonic na 100Hz, slika titra više nego LG-ijevih 60 Hz. To je vjerovatno zbog načina prikaza slike, koja je općenito na LCD-u mirnija. Sada me stvarno zanima kakva je slika na 144Hz igračem LCD-u. Definitivno čekam pad cijena 144Hz monitora i odgovarajuće grafe, pa ću se ponoviti, to mi je ionako u planu za ovu jesen ili zimu.

 LCd slika nije "mirnija" vec savrseno mirna jer jednom upaljen piksel ostaje upaljen do promjene prikaza slike. Slika u wordu ce na 0 HZ i dalje biti tu dok slika na crtu se mora osvjezavati cisto da ostane upaljena jer se inace gasi sama od sebe... Zato Hz na LCDu sluzi samo da se prikaze druga slika dok za ostanak iste slike nije potrebno osvjezavanja pa statična slika izgleda isto i na 60Hz i na 144 Hz. Na CRTu je osvjazavanje potrebno jer piksel se gasi pa ga je potrebno osvjezavati da zadrzi svoju svjetlinu tj sliku staticnu ili dinamicku... Laicko objasnjenje ali vjerovatno si shavtio....

14 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Torent kaže...
učo kaže...
4mal kaže...

Tako je 50hz na crt-u tritra nenormalno dok 100hz je mirna slika...

 Igrom slučaja, morao sam ponovo aktivirati svoju Panasonic plazmu koja radi na 100 Hz, umjesto LCD LG-a koji je na popravku, a koji radi na 50 (60)Hz. I mada je Panasonic na 100Hz, slika titra više nego LG-ijevih 60 Hz. To je vjerovatno zbog načina prikaza slike, koja je općenito na LCD-u mirnija. Sada me stvarno zanima kakva je slika na 144Hz igračem LCD-u. Definitivno čekam pad cijena 144Hz monitora i odgovarajuće grafe, pa ću se ponoviti, to mi je ionako u planu za ovu jesen ili zimu.

 LCd slika nije "mirnija" vec savrseno mirna jer jednom upaljen piksel ostaje upaljen do promjene prikaza slike. Slika u wordu ce na 0 HZ i dalje biti tu dok slika na crtu se mora osvjezavati cisto da ostane upaljena jer se inace gasi sama od sebe... Zato Hz na LCDu sluzi samo da se prikaze druga slika dok za ostanak iste slike nije potrebno osvjezavanja pa statična slika izgleda isto i na 60Hz i na 144 Hz. Na CRTu je osvjazavanje potrebno jer piksel se gasi pa ga je potrebno osvjezavati da zadrzi svoju svjetlinu tj sliku staticnu ili dinamicku... Laicko objasnjenje ali vjerovatno si shavtio....

 Znao sam te detalje, ali nisam želio zamarati s time. Svejedno, hvala na objašnjenju, možda netko nije to znao. Bez zamaranja drugih, po struci sam RTV tehničar i profesor tehničkog i informatike, pa sam s ovim dobro upoznat, jer je dio moje struke. (u biti, na starom CRT ekranu, jurila je osvijetljena točkica koja je iscrtavala sliku, i tako 50 - 60 -85 puta u sekundi-vrlo pojednostavljeno).

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 10:49 (učo).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima

ispravka 3 tackive ;) R,G i B ;)

14 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Torent kaže...

ispravka 3 tackive ;) R,G i B ;)

 Da, ako je tv, monitor ili slično u boji, a jedna ako je crno - bijel. ( U doba kada sam ja postao mladi majstor RTV tehnike bilo je više CB nego kolor televizora)

dolazim odmah - Godo
8 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima

A kad sam ja prvi put pristupio internetu tamo negdje 1994 plus minus godina bili su servisi tipa gopher i sl. zeleni i narandzasti monitori, nema nikakve grafike na unixu se vrtilo sve ;) Joj jesam star ;)

16 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Haha ja 1995. prvi put u srcu ...samo vrtilo se na pentiumu win95 i netscape-u....

Kasnije dosao bbs irc icq usnet etc...eh memories...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 12:11 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima

Univerzitetski racunski centar Masinskog fakulteta u Banja Luci ;) Neka linija prema BG je postojala mozda i jedina u BiH... Rat je bio jos....

7 godina
neaktivan
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

izgleda 56ica brza od 1070 za 15% po leaku

 

jos 11dana :))

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

daj link

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
red_bull kaže...

daj link

 Da

 

 

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
husarim kaže...

izgleda 56ica brza od 1070 za 15% po leaku

 

jos 11dana :))

11 dana do cega? Opce nedostupnosti? Nece nitko od nas vidjet Vege a prodavat ce se za duplo od msrp-a..

15 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

odoše sve vege u rudnike soli

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Torent kaže...

A kad sam ja prvi put pristupio internetu tamo negdje 1994 plus minus godina bili su servisi tipa gopher i sl. zeleni i narandzasti monitori, nema nikakve grafike na unixu se vrtilo sve ;) Joj jesam star ;)

 Osamdesetih smo se igrali na automatima, koji je imao 256 boja i 640*480 grafiku bio je zvijer, a gledaj sada Radeone, GTX-ice i slično. I ja sam prvi puta pristupio internetu početkom 90.-ih, modem od 14400 bauda (i to je još bio brzi modem ), a sada je nešto totalno drugačije. I ti kažeš da si star? Pa nisam ni ja više beba sa 56 kuka na leđima. Odosmo mi off topic, valjda neće biti kartona i sličnih stvarčica.

dolazim odmah - Godo
12 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

To kaj vega donosi je već godinu dana na tržištu sa manjim tdp-om u obliku gtx 1070 i 1080 serije.Da stvar bude bolja košta otprilike isto i nudi otprilike isto kao serija kartica starih godinu dana.Za moj pojam to nije napredak nego čisto stagniranje i pokušaj hvatanja konkurencije.

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
mislioc kaže...

To kaj vega donosi je već godinu dana na tržištu sa manjim tdp-om u obliku gtx 1070 i 1080 serije.Da stvar bude bolja košta otprilike isto i nudi otprilike isto kao serija kartica starih godinu dana.Za moj pojam to nije napredak nego čisto stagniranje i pokušaj hvatanja konkurencije.

Van toka si, gaming je nebitan, kartice sluze i proizvode se za mining i tu je Vega vrh kako se cini..

 

Amd sa Vegom cilja na minere i samo minere..

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 17:51 (ansha).
12 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
ansha kaže...
mislioc kaže...

To kaj vega donosi je već godinu dana na tržištu sa manjim tdp-om u obliku gtx 1070 i 1080 serije.Da stvar bude bolja košta otprilike isto i nudi otprilike isto kao serija kartica starih godinu dana.Za moj pojam to nije napredak nego čisto stagniranje i pokušaj hvatanja konkurencije.

Van toka si, gaming je nebitan, kartice sluze i proizvode se za mining i tu je Vega vrh kako se cini..

 

Amd sa Vegom cilja na minere i samo minere..

 A onda ok ako je mining cilj amd-a tu su no1 trenutno. AMD minerima NVIDIA igračima i bok.

7 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima

Ryzen i Vega grafika, eto veselja. Takav laptop cekam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 20:23 (Čitatelj).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice