Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

poruka: 97
|
čitano: 15.263
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070".
14 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Drag mi je AMD i sam ga koristim, ali mislim da su se pre kasno aktivirali u high end grafičkim karticama. Nvidia će najvjerojatnije ove godine opet izbaciti novu seriju i AMD će opet kaskati. AMD kaska 6 mjeseci do godinu dana za Nvidiom. Svejedno i dalje ću podupirati AMD 

 

Uvijek ću podupirati Davida (AMD) , nego Goliata (Nvidia). Bez AMD-a ostaje monopol na tržištu grafa, a mi kupci smo onda u banani.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 14:34 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
21 1 hvala 9
15 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
MasterOfDisaster kaže...

Drag mi je AMD i sam ga koristim, ali mislim da su se pre kasno aktivirali u high end grafičkim karticama. Nvidia će najvjerojatnije ove godine opet izbaciti novu seriju i AMD će opet kaskati. AMD kaska 6 mjeseci do godinu dana za Nvidiom. Svejedno i dalje ću podupirati AMD 

 

Uvijek ću podupirati Davida (AMD) , nego Goliata (Nvidia). Bez AMD-a ostaje monopol na tržištu grafa, a mi kupci smo onda u banani.

meni je pukla ljubav s fury x karticom

pa hbmu mater, grafa je bila tiha mocna kad ono na 4k lokano 30 fpsa (ako pustis vise dobis screen tearing itd..), moras kupit adapter od 500 kn da to sljaka kak treba ma jok...

onda zbog 4gb hbma pol igri nisi mogao igrat na maks postavkama textura.. far cry primal se vukao ko krepana kokos.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 14:48 (toxic).
15 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

 Amd  zakasnio poprilično te umjesto da ponude vegu po nižim cijenama oni isto ko nvidija pokušavaju oderat nas za komad plastike. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Ovo ce unijeti pomutnju na trzistu kao kad bacis hrenovku u hodnik...

Freak Show Inc.
 
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Friday kaže...

Ovo ce unijeti pomutnju na trzistu kao kad bacis hrenovku u hodnik...

 kao kad proleti muha kraj f-16

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 15:12 (dery).
13 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Nista nece uvesti pomutnju, ekipa koja je zapikirala nvidiu ce ju kupovati i dalje, pa makar bila skuplja i sporija. Kao i prije cca 10 g. ...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Mad Ant kaže...
Nista nece uvesti pomutnju, ekipa koja je zapikirala nvidiu ce ju kupovati i dalje, pa makar bila skuplja i sporija. Kao i prije cca 10 g. ...

 

Pa zasto bi u ovom slucaju presao na AMD? Samo da bi imao iste performanse po istoj cijeni kao kartice koje su izdane prosle godine od strane konkurencije? Samo da strepim nad novim driverima i molim Svevisnjeg da ne useru nesto?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Prvo bi trebali pricekati da izadje, naprave se benchevi i da osvane kod nas u ducanima, onda sve ostalo. A driveri mogu biti sranje i kod starije generacije.
15 godina
neaktivan
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Evo jedne baš privlačne teme za mene, jer naime, AMD Vega je totalno smeće

 

Flame, flme, flame

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
Moj PC  
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Ako sam dobro pročitao, ništa od popusta na ekran kod nas prilikom nabavke "paketa"?

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

A sada ozbiljno...

 

Lansiranje ovih kartica je nešto što je AMD morao napraviti, iako ne nudi ništa wow, jer očigledno nemaju arhitekturu koja će biti brža od NVidijine, a moraju nešto izbaciti da bi bili prisutni na tržištu.

Šteta je što su zaostali za NVidijom koja će uskoro izbaciti novu generaciju koja će opet napraviti korak naprijed.

 

Ali, opet je moguće da već nešto novo kuhaju i da će sve žive iznenaditi kao i sa Ryzenom...ali... opet je tu ali.

 

Super je imati konkurenciju i mogućnost odabira... šteta što ih nema više

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

da je vega izasla kad i fury x koji mi je bio odlican uz nano ....a ovako khmm nv wins again 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Zekoslavko kaže...

A sada ozbiljno...

 

Lansiranje ovih kartica je nešto što je AMD morao napraviti, iako ne nudi ništa wow, jer očigledno nemaju arhitekturu koja će biti brža od NVidijine, a moraju nešto izbaciti da bi bili prisutni na tržištu.

 

 Kako ne nudi dobilo smo kao prvo  HBM2 memoriju, TDP od 375W malo vecu potrosnju koju bi mogli iskoristit da ugrijemo prostoriju u kojoj se igramo.Za mene je sve to WOW u 2017 god.

13 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Ali ni Fury nije bas bio brzi od nvidije tada... meni se vise dopala R9 290/390 serija, puno snage za cca srednje novaca. Tako sam i kupio Sapphire 290 tri-x za cca 3300kn koju jos uvijek imam i uz 6700k drzi vodu na 60 fpsa. Toliko da mi nije trebao ni Fury niti 480/580 serija. E to je pos'o.
16 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

nije ali je bio inovantan sa hbm-om i mene je sluzila odlicno uz cf kasnije sa nanom +crimsoni su je poboljsali uz drivere 

 

p.s bolje bit fan tehnologije nego branda 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 18:22 (4mal).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

I opet će glavni kupci bit mineri....msm ove kartice su ravno duplo jače od RX580...zanimljivo će bit gledat podatke o hashpoweru

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Mitch kaže...

I opet će glavni kupci bit mineri....msm ove kartice su ravno duplo jače od RX580...zanimljivo će bit gledat podatke o hashpoweru

 sumnjam, cisto zbog potrosnje koja je i 3x veca...a struja nije đabe, barem vecini!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

to farmanje btc je trenutno ne isplativo nije vise neka dobit kao sto je bilo prije mjesec dana 

Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
dreadmoore kaže...

to farmanje btc je trenutno ne isplativo nije vise neka dobit kao sto je bilo prije mjesec dana 

 Nitko ne farma BTC više...Eth i Zcash.

14 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Mitch kaže...
dreadmoore kaže...

to farmanje btc je trenutno ne isplativo nije vise neka dobit kao sto je bilo prije mjesec dana 

 Nitko ne farma BTC više...Eth i Zcash.

 etc, pasc, pasl, siacoin

14 godina
protjeran
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Greskica u clanku, Vega 56 nije 165W tdp nego 210W...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Treba vidjet mining testove.Ako se pokaže da su više puta jače nego starije kartice,onda če vjerovatno veče mining farme pokupovat sve što se da kupit,bez obzira na AMD pakete.Postoji mogučnost da če samo sretnici pokupit svoj primjerak negdje.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
danko99 kaže...

Treba vidjet mining testove.Ako se pokaže da su više puta jače nego starije kartice,onda če vjerovatno veče mining farme pokupovat sve što se da kupit,bez obzira na AMD pakete.Postoji mogučnost da če samo sretnici pokupit svoj primjerak negdje.

Nema se sta vidjet, to je clockani fury i sigurno u ovom trenutku po tim cijenama nije atraktivna za mining..

10 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima

Dugo godina sam koristio Intel + Nvidia kombo jer je sve jednostavno radilo i još uvijek radi (pravi plug and play u mom slučaju).

 

I prije nego ulete ovi brand fanbois, David vs Goliat i slične spike, lagano me nije briga za sve to, često me nije briga niti za cijenu (do razumne mjere), ali sad ima jedna zgodna svar koja me natjerala da odgovorim na tvojr pitanje iako nisam odo volje sijat pamet po forumima :).

 

Napokon se za ise pare mogu dobiti iste performanse u oba tabora, što vam ostavlja izbor monitora - dosta jeftiniji FreeSync vs GSync. Kako razlika ide 150-200$ u korist FreeSynca za isti monitor, sad te pare možete upucati u nešto drugo i dalje imati tearing free 144-200Hz gaming.

 

Eto jedan razlog (možda i jedini pravi) zašto mislim da ova alternativa 1070 i 1080 nije loša. Još kad se uzme da su Ryzeni jeftiniji i da postoje ovi neki paketi s voucherima, dalo bi se ubost neki 2k 144Hz well rounded paket za manje para nego u zelenom taboru za one koji kupuju sve odjednom. Nije to tako loše bez obzira što nije korist za svih...

 

S druge strane, kako su neki već rekli, konkurencija je dobra stvar, bar postoji alternativa za one koji je žele. Svakom svoj đir...  

Cy
15 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Cynical kaže...svar koja me natjerala da odgovorim na tvojr pitanje iako nisam odo volje sijat pamet po forumima :).

 

Napokon se za ise pare mogu dobiti iste performanse u oba tabora, što vam ostavlja izbor monitora - dosta jeftiniji FreeSync vs GSync. Kako razlika ide 150-200$ u korist FreeSynca za isti monitor, sad te pare možete upucati u nešto drugo i dalje imati tearing free 144-200Hz gaming.

 

 

 

 Kad sam to rekao nvidijaši se počeli rugat jer je to istina, da nije ne bi uopče reagirali.Tko slaže sve novo vega je puno bolji izbor.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
dery kaže...
Cynical kaže...svar koja me natjerala da odgovorim na tvojr pitanje iako nisam odo volje sijat pamet po forumima :).

 

Napokon se za ise pare mogu dobiti iste performanse u oba tabora, što vam ostavlja izbor monitora - dosta jeftiniji FreeSync vs GSync. Kako razlika ide 150-200$ u korist FreeSynca za isti monitor, sad te pare možete upucati u nešto drugo i dalje imati tearing free 144-200Hz gaming.

 

 

 

 Kad sam to rekao nvidijaši se počeli rugat jer je to istina, da nije ne bi uopče reagirali.Tko slaže sve novo vega je puno bolji izbor.

 Koji je postotak ljudi koje je briga za FreeSync ili GSync? 1%? 0.5%?

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
15 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Zekoslavko kaže...

 Koji je postotak ljudi koje je briga za FreeSync ili GSync? 1%? 0.5%?

 Svako tko voli igrat na kompu bi volio imati to, znači veliki postotak. Zašto ne ako isto dobiješ za manje novaca. Da li bi ti odbio da ti netko da 2000 kn?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 11:08 (dery).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
dery kaže...
Zekoslavko kaže...

 Koji je postotak ljudi koje je briga za FreeSync ili GSync? 1%? 0.5%?

 Svako tko voli igrat na kompu bi volio imati to, znači veliki postotak. Zašto ne ako isto dobiješ za manje novaca. Da li bi ti odbio da ti netko da 2000 kn?

 Kolikom postotku gamera *sync znači išta u životu? Nisu svi opaki CSGO playeri... velikoj većini je normalan monitor bez synca i više nego dovoljan i neće bacit ni kunu više za njega.

 

I sam sam gamer, pa mi ne pada na pamet kupovat monitor i grafulju sa syncom.

 

EDIT: od ukupnog broja korisnika uzmi gamere, pa od njih uzmi postotak kojem je sync bitan... ispod 0.5%?

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 11:13 (Zekoslavko).
15 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Svi koji su to probali više se ne mogu vratit na 60hz, a največa razlika se vidi kod prelaska na 120hz, dalje je neprimjetno.Svi bi mi to voljeli isprobati samo se tješimo da nas nije briga.

 

To je sad imati normalna stvar a ubuduće pogotovo.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 11:18 (dery).
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
dery kaže...

Svi koji su to probali više se ne mogu vratit na 60hz, a največa razlika se vidi kod prelaska na 120hz, dalje je neprimjetno.Svi bi mi to voljeli isprobati samo se tješimo da nas nije briga.

Ja se uopće ne tješim, kod kupovine monitora su mi drugi faktori bili puno važniji (matrica, dijagonala, rezolucija, prikaz boja), a gaming mi je bio sekundaran...
Da sam htio, bez problema bi uzeo neki gaming monitor. Ali mi ne treba, jer ne sjedim cijele dane za kompom igrajući igre, već ga koristim za "pametnije" stvari, a igram kada želim pustiti mozak na pašu, a neda mi se ić iz stana.

 

Ajd nek je od 100% korisnika računala njih 10% gamera, pa neka od toga njih 10% bude hardcore igrača, a od njih neka je 50% briga za sync, a neka si od toga nekih 50% može priuštiti sync... kolika je zastupljenost u ukupnoj populaciji?

 

I ono što je isto jako bitno, većina gamera ne zarađuje, već ovise o roditeljima za kupovinu bilo čega, pa se većinom sve svodi na želje i snove i tipkanje na forumima što je bolje, a što ne, bez ikakvog iskustva (ovo se ne odnosi na tebe, govorim generalno)

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice