Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

poruka: 97
|
čitano: 15.270
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070".
13 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
dery kaže...

Svi koji su to probali više se ne mogu vratit na 60hz, a največa razlika se vidi kod prelaska na 120hz, dalje je neprimjetno.Svi bi mi to voljeli isprobati samo se tješimo da nas nije briga.

 

To je sad imati normalna stvar a ubuduće pogotovo.

 ljudsko oko ne vidi vise od 30 frejmova!

 

najradje bi uzel karticu i neki paket sa monitorom i ryzenom... ali nitko me nije uvjerio da 4770 je za pemziju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
phnx kaže...
dery kaže...

Svi koji su to probali više se ne mogu vratit na 60hz, a največa razlika se vidi kod prelaska na 120hz, dalje je neprimjetno.Svi bi mi to voljeli isprobati samo se tješimo da nas nije briga.

 

To je sad imati normalna stvar a ubuduće pogotovo.

 ljudsko oko ne vidi vise od 30 frejmova!

 

najradje bi uzel karticu i neki paket sa monitorom i ryzenom... ali nitko me nije uvjerio da 4770 je za pemziju.

 Tu nisi u pravu... razliku između 30 i 60 osjetiš itekako, a iznad toga sve manje i manje... probaj neku igru cap-at na 30 pa tako igrat i onda ju zavrtit na 100+... razlika se itekako osjeti

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
14 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Na 120 Hz se pali mlada generacija ispranih mozgova... jednom sam spomenuo u Quake Champions chatu da igram na 60 Hz... dočekala me lavina komentara tipa rotfl, lol, lmao, lol here comes console player i pogrdni komentari, kao kako uopće me nije sram spomenuti da igram na tako bijednom frame rateu, što ja tu uopće radim!?

 

Bio sam hard core CS igrač u vrijeme kad nikog nije bolio kurac za rezoluciju ni frame rate ni mehaničke tipkovnice, RGB i slična sranja. Trebo ti je samo dobar optički miš, neka glatka podloga i to je to. Igralo se, a ne gledalo unpacking videje tipkovnica od 1000 kuna i sl.

 

Ne kažem da se možda ne primjeti nekakva razlika, što god to značilo, ali smatrati da ti je tako nešto neophodno i trošit brdo para na to...

Moj PC  
17 1 hvala 6
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
FLes kaže...

Na 120 Hz se pali mlada generacija ispranih mozgova... jednom sam spomenuo u Quake Champions chatu da igram na 60 Hz... dočekala me lavina komentara tipa rotfl, lol, lmao, lol here comes console player i pogrdni komentari, kao kako uopće me nije sram spomenuti da igram na tako bijednom frame rateu, što ja tu uopće radim!?

 

Bio sam hard core CS igrač u vrijeme kad nikog nije bolio kurac za rezoluciju ni frame rate ni mehaničke tipkovnice, RGB i slična sranja. Trebo ti je samo dobar optički miš, neka glatka podloga i to je to. Igralo se, a ne gledalo unpacking videje tipkovnica od 1000 kuna i sl.

 

Ne kažem da se možda ne primjeti nekakva razlika, što god to značilo, ali smatrati da ti je tako nešto neophodno i trošit brdo para na to...

 Ne moras bit "pro" da bi uzivao na 120+ Hz monitorima, vec je micanje misa u windowsima uzitak, a da ne pricamo o iskustvu i igrama. Druga stvar je ta kad se naviknes na visoki refresh rate i onda se vratis na 60Hz imas osjecaj da ti se komp "pokvario".

 

Ovo sto govoris da ne treba neznam kakva oprema za competitive igre vec je najvazniji skill si debelo u pravu, ali isto tako se debelo osjeti razlika izmedu 60 i 120.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
war3_tft kaže...
FLes kaže...

Na 120 Hz se pali mlada generacija ispranih mozgova... jednom sam spomenuo u Quake Champions chatu da igram na 60 Hz... dočekala me lavina komentara tipa rotfl, lol, lmao, lol here comes console player i pogrdni komentari, kao kako uopće me nije sram spomenuti da igram na tako bijednom frame rateu, što ja tu uopće radim!?

 

Bio sam hard core CS igrač u vrijeme kad nikog nije bolio kurac za rezoluciju ni frame rate ni mehaničke tipkovnice, RGB i slična sranja. Trebo ti je samo dobar optički miš, neka glatka podloga i to je to. Igralo se, a ne gledalo unpacking videje tipkovnica od 1000 kuna i sl.

 

Ne kažem da se možda ne primjeti nekakva razlika, što god to značilo, ali smatrati da ti je tako nešto neophodno i trošit brdo para na to...

 Ne moras bit "pro" da bi uzivao na 120+ Hz monitorima, vec je micanje misa u windowsima uzitak, a da ne pricamo o iskustvu i igrama. Druga stvar je ta kad se naviknes na visoki refresh rate i onda se vratis na 60Hz imas osjecaj da ti se komp "pokvario".

 

Ovo sto govoris da ne treba neznam kakva oprema za competitive igre vec je najvazniji skill si debelo u pravu, ali isto tako se debelo osjeti razlika izmedu 60 i 120.

 Osjeti se i razlika između 20" i 30", osjeti se razlika između 30 i 60fps, osjeti se itede...

 

Ono kaj je kolega ranije napisao, većinom su to izdrkavanja na koja se djeca lože... isto kak je prije bilo kul imat na Kaddetu Jegermajster naljepnicu, odma si mislio da si brži...

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
16 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

I tenisku lopticu na kuki od uga 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 12:03 (4mal).
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Nakon starog dobro useneta, ostao je jos samo valjda bug forum, gdje od teme o grafickim, preko monitora dodjemo do Jägermeister-a

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Svi koji su probali, tj. imaju takav setup da gura 144Hz se ne zamaraju sa cijenom, a i na opaki stroj taj sync je li-la.

Hebes sync ako nije recimo IPS, reakcija ispod bar 5, 10 bitna boja itd. ...
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Zekoslavko kaže...

 Osjeti se i razlika između 20" i 30", osjeti se razlika između 30 i 60fps, osjeti se itede...

 

Ono kaj je kolega ranije napisao, većinom su to izdrkavanja na koja se djeca lože... isto kak je prije bilo kul imat na Kaddetu Jegermajster naljepnicu, odma si mislio da si brži...

 Probaj tjedan dana igrat na 120Hz pa se vrati na 60Hz i javi dojmove, do tad nas postedi tih "intelektualnih" komentara koji vrijedaju inteligenciju iste te djece kojoj se rugas.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
war3_tft kaže...
Zekoslavko kaže...

 Osjeti se i razlika između 20" i 30", osjeti se razlika između 30 i 60fps, osjeti se itede...

 

Ono kaj je kolega ranije napisao, većinom su to izdrkavanja na koja se djeca lože... isto kak je prije bilo kul imat na Kaddetu Jegermajster naljepnicu, odma si mislio da si brži...

 Probaj tjedan dana igrat na 120Hz pa se vrati na 60Hz i javi dojmove, do tad nas postedi tih "intelektualnih" komentara koji vrijedaju inteligenciju iste te djece kojoj se rugas.

 Odi tjedan dana vozit Porsche pa se vrati na kaddeta i javi dojmove.

 

Ovdje pričamo o neophodnosti synca... koji nije neophodan

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
13 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Ja cu samo podsjetiti da smo doslovno svi u trenutku kada smo presli na LCD degradirani sa 85/100/120Hz CRT monitora na LCD 60Hz... i svijet se nije raspao niti su placljivci evaporirali od depresije... nazalost.
13 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

UT i trinitron na 100Hz to je bil raj.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
5 0 hvala 1
8 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

I bolje je bilo za oči nego CRT, mada su zeznuli sa LED osvjetljenjem kasnije "Bit će 100% crna kad osljepiš".

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Zekoslavko kaže...

 Odi tjedan dana vozit Porsche pa se vrati na kaddeta i javi dojmove.

 

Ovdje pričamo o neophodnosti synca... koji nije neophodan

Sad cu se malo posluzit tvoje logike, nije ti neophodan avion da bi letio, bacis se s mosta jednostavno.

 

Nitko nije rekao da se bez synca ne moze igrati, ali je puno bolje kad imas ekran sa visokim refresh rateom jer je sve lijepo fluidno i nemas problema sa tearingom, sync cak nije niti los na 60 Hz monitorima gdje ljudi ukljuce v-sync pa svaki put kad im FPS padne ispod 60 on zbog v-synca padne na 30 i dobijes stutter. Sve te probleme rijesis freesyncom i to besplatno, ali ne... 1% mari za takvu stvar... kog briga za blesavi freesync...

16 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Ili imas puno fps-a na 60hz panelu pa ukljucis fastsync u nv panelu 

 

Odlicna alternativa tko ima nv i obican monitor ili telku ali tu pomaze interpolacija pa gaming na 30fps-daje privid 60...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Tko jednom proba 120hz monitor taj se vise nevraca na 60.ostalo su price za malu djecu. Isto je bilo hdd-ssd .. 

xfact
Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
=xfact= kaže...

Tko jednom proba 120hz monitor taj se vise nevraca na 60.ostalo su price za malu djecu. Isto je bilo hdd-ssd .. 

 hdd to ssd ubrzava drasticno svakodnevne operacije. Sta konkretno ubrzava 120hz u odnosu na 60hz? OD tacke a do tacke b strelica prijedje za isto vremena... samo taj put ljespe (navodno) izgleda.....

15 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Ja sam imao Freesync 144hz monitora i velim da je taj Freesync nista posebno.

Sada na Nvidiji imam fast sync i 60hz monitor.

Fast Sync locka na 120 fpsa i sve je fluidno bez obzira na 60hz monitor i nema screen tearinga niti ostalih cudesa.

 

Meni skok iz 60 na 144hz nije bio WOW ali povratak na 60hz me mucio cijelih pola dana a kasnije sam zaboravio kako je to igrat na 144hz jer sam se vrlo brzo opet privikao na 60hz monitor.

Sve je to isti racku i stvar navike.

Najbolje bi bilo kada bi se mi prestali ako je to ikako moguce konacno zamarat s tim svim brojkama i uzivat u onome sto si mozemo priustit ili imamo.

 

Poprilicno sam siguran da ti 144hz nece previse pomoci da budes super u nekoj igri (a i u niti bilo kojem drugom npr. zdravstvenom segmentu) a ako si vec super u nekoj igri i tih 144hz ti igra neku prevagu onda si vec pro igrac i samim time zaradujes pare za igru..

 

Mi ostali tu kmecimo brojimo herze, fpse, milisekunde odziv tipke na tipkovnici i ne uzivamo u nicem osim u kmecanju "ciji je veci"

.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 13:39 (toxic).
Moj PC  
6 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
toxic kaže...

Ja sam imao Freesync 144hz monitora i velim da je taj Freesync nista posebno.

Sada na Nvidiji imam fast sync i 60hz monitor.

Fast Sync locka na 120 fpsa i sve je fluidno bez obzira na 60hz monitor i nema screen tearinga niti ostalih cudesa.

 

Meni skok iz 60 na 144hz nije bio WOW ali povratak na 60hz me mucio cijelih pola dana a kasnije sam zaboravio kako je to igrat na 144hz jer sam se vrlo brzo opet privikao na 60hz monitor.

Sve je to isti racku i stvar navike.

Najbolje bi bilo kada bi se mi prestali ako je to ikako moguce konacno zamarat s tim svim brojkama i uzivat u onome sto si mozemo priustit ili imamo.

 

Poprilicno sam siguran da ti 144hz nece previse pomoci da budes super u nekoj igri (a i u niti bilo kojem drugom npr. zdravstvenom segmentu) a ako si vec super u nekoj igri i tih 144hz ti igra neku prevagu onda si vec pro igrac i samim time zaradujes pare za igru..

 

Mi ostali tu kmecimo brojimo herze, fpse, milisekunde odziv tipke na tipkovnici i ne uzivamo u nicem osim u kmecanju "ciji je veci"

.

 

 

 

 Pa naravno da ti je dobro sa fast sync kad ti FPS ide preko 60, on i sluzi za te situacije da nemas tearinga kad ti je FPS veci od frekvencije monitora, problemi se javljaju kad FPS padne ispod 60, opet druga stvar je kod 100+ Hz moniora gdje FPS puno vise varira pa ti freesync otkloni probleme koje sam vec naveo.

 

O tome da ces odmah biti super nekoj igri ako si na 144Hz monitorima nitko nije niti govorio, pricalo se najvise o ugodaju koja ta fluidnost daje. Iako za one koji competitive igre igraju na visokom levelu visoki refresh rate moze biti dosta koristan u brzim i tijesnim situacijama, ali to je vec prica za sebe. Za vecinu korisnika u toj prici najbitniji je vec spomenuti ugodaj tj "game experience", nekome taj experience pruza bas fluidnost o kojoj pricam, a nekome visoka rezolucija, sve je to stvar ukusa.

 

Ti kazes da ti 144Hz nije bilo WOW, meni je recimo skroz druga prica, na kraju je bas ono sto si i sam rekao, svatko si odabere ono sto mu pase i uziva u tome, ali bacati pretpostavke bazirane na nekim smijesnim pretpostavkama kao sto to rade neki u temi je u najmanju ruku zalosno...

16 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima

Xfact

 

Znas kak zene kazu

 

Jednom probas crnca ne vracas se na bjelca 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 14:11 (4mal).
15 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
war3_tft kaže...

 

Ti kazes da ti 144Hz nije bilo WOW, meni je recimo skroz druga prica, na kraju je bas ono sto si i sam rekao, svatko si odabere ono sto mu pase i uziva u tome, ali bacati pretpostavke bazirane na nekim smijesnim pretpostavkama kao sto to rade neki u temi je u najmanju ruku zalosno...

 WOW kada sam iz 60 presao na 144hz ocekivao sam puno više (svasta sam cuo i nacuo prije) pa eto kada ocekujes puno dobis kontra efekt ...

Vise mi je bilo WOW kad sam se vratio na 60hz tek tada sam vidio sto 144hz moze ali to je trajalo velim nekih pola dana do dan i tada mi je taj WOW nestao.

16 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Najveci wow efekt nije u hz-u nego vizuali i rezi a i hdr-u sve vise jer 4k sad tek ima smisla vizualno....

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Dupli post*

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 14:30 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
4mal kaže...

Xfact

 

Znas kak zene kazu

 

Jednom probas crnca i postanes samohrana majka 

 fixed that for you

13 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Dodajmo i:
Jednom probas crnca ne vracas se na bjelca, ali stalno jambras kako ne moze do kraja

😂
12 godina
neaktivan
offline
Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima 1070

Lol

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
Mad Ant kaže...
Dodajmo i:
Jednom probas crnca ne vracas se na bjelca, ali stalno jambras kako ne moze do kraja

😂

 joj boooli, vadi van jedna od nuspojava, nije da sam crnac :)

 

bil bi red da se izbrišu ovi postovi i podjele kartoni svima..

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 15:31 (toxic).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
dreadmoore kaže...
Zekoslavko kaže...

A sada ozbiljno...

 

Lansiranje ovih kartica je nešto što je AMD morao napraviti, iako ne nudi ništa wow, jer očigledno nemaju arhitekturu koja će biti brža od NVidijine, a moraju nešto izbaciti da bi bili prisutni na tržištu.

 

 Kako ne nudi dobilo smo kao prvo  HBM2 memoriju, TDP od 375W malo vecu potrosnju koju bi mogli iskoristit da ugrijemo prostoriju u kojoj se igramo.Za mene je sve to WOW u 2017 god.

 tdp samo za vodenu vrstu

citaj malo

11 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
husarim kaže...

 tdp samo za vodenu vrstu

citaj malo

 ma vidiš da samo zajebava, naravno da ćemo se grijati i na ove slabije

 

evo ja osobno čekam vegu ce (calorifier edition), u amd paketu sa 100$ popusta na sustav kućnih radijatora do 100 kvadrata i 200$ popusta preko 100 kvadrata stambenog prostora

već pripremaju u pevecu specijalnu ponudu radijatora

15 godina
offline
Re: Radeon RX Vega - stiže konkurencija GTX-ovima
4mal kaže...

Xfact

 

Znas kak zene kazu

 

Jednom probas crnca ne vracas se na bjelca 

 posalji ti te zene k meni

(G)jokaCRO ingame
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice