Raketa Falcon 9 uspješno lansirana na Floridi

poruka: 9
|
čitano: 1.815
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raketa Falcon 9 uspješno lansirana na Floridi".
10 godina
neaktivan
offline
Raketa Falcon 9 uspješno lansirana na Floridi

Svaka čast :) mislio sam da neče biti niččeg jer su toliko puta pokušavali. 

 

Ja sam jedino spustio Falcona u android igri i to 2 od 10 pokušaja :D 

 

 

Pitanje za vas koji se bolje razumijete, a čije su rakete koje Falcon ima ??? Jesu li Ruske ??? 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Raketa Falcon 9 uspješno lansirana na Floridi
Markić7 kaže...

Svaka čast :) mislio sam da neče biti niččeg jer su toliko puta pokušavali. 

 

Ja sam jedino spustio Falcona u android igri i to 2 od 10 pokušaja :D 

 

 

Pitanje za vas koji se bolje razumijete, a čije su rakete koje Falcon ima ??? Jesu li Ruske ??? 

 

 Mislim da je razvijeno u SpaceX-u. Od motora Merlin 1c do kapsule Dragon.

 

Imaš video na youtubeu:

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2016 13:10 (ROADRUNNER).
16 godina
neaktivan
offline
Bugjutarnji list

 

Čemu na bug.hr ovakav člančić u najboljoj maniri ojadnog dnevnog tiska i to od nekog, tko, sudeći po članku, uopće ne prati temu?

 

Na stranu naslov, koji je prilično promašen za povijesni let u kojem je SpaceX-u napokon uspjelo spuštanje na platformu.

 

Na stranu i termin "glavni potisnik" (postoji i pomoćni potisnik na Falconu?) za prvi stupanj, jer taj sumnjivi termin koriste i drugi.

 

Međutim, u članku je i glupost koja pokazuje da netko nije odradio domaću zadaću:

 

"Prošle godine, Falcon 9 je s Dragonom eksplodirao nedugo nakon polijetanja pa će ovo biti prva opskrba navedene stanice nakon tog incidenta s oko tri tone hrane, zaliha i druge opreme."

 

Nakon neuspjeha misije CRS-7, prema stranici https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unmanned_spaceflights_to_the_International_Space_Station, u međuvremenu je bilo je preko nekoliko opskrbnih letova na ISS. SpaceX je samo jedan od 4 "providera" za ospkrbu ISS-a.

 

Konačno, rubrika "Vijesti"??? Bilo je to prije dva dana (ne da se to u članku igdje navodi).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2016 14:19 (Mycroft).
 
5 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Raketa Falcon 9 uspješno lansirana na Floridi
Markić7 kaže...

Svaka čast :) mislio sam da neče biti niččeg jer su toliko puta pokušavali. 

 

Ja sam jedino spustio Falcona u android igri i to 2 od 10 pokušaja :D 

 

 

Pitanje za vas koji se bolje razumijete, a čije su rakete koje Falcon ima ??? Jesu li Ruske ??? 

 

 Falcon 9 je raketa, kako cije rakete ima? Motore ima svoje, americke, proizvodi iz isto Space X. Merlin je motor s najvecim thrust to weight omjerom na svijetu trenutno.. ULAov Atlas 5 i Orbital ATKov Antares imaju ruske motore.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Raketa Falcon 9 uspješno lansirana na Floridi
ROADRUNNER kaže...

 Mislim da je razvijeno u SpaceX-u. Od motora Merlin 1c do kapsule Dragon.

 

Imaš video na youtubeu:

 a ono ka puklo mi prvo iz glave nastavljaju fon braunovu' tradiciju i čast,ono instiktivno bubnio, nije mi đava da mira ukuca rocket engineers izbaci mi Tom Muller ,kaze wiki covik iz Idaha,amerikanac

ma okad to iz idaha prezime kazem ja sebi,odma se sitio didovog brata Ivana sta je prije 68 godina osa trbuhom za kruhom u kanadu,pa mi je didu redovito stizalo u jugoslaviji 800 kanadskih dolara svaki misec iz Vankuvera sa imena John.Lupnio podrijetlo prezimena u google i naravno http://www.ancestry.com/name-origin?surname=mueller

E, znaci nastavlja fonBraunovu tradiciju.

Njemcima je genetska predispozicija da se lansiraju u svemir.

Mrtav ozbiljan.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Raketa Falcon 9 uspješno lansirana na Floridi
F10EXX kaže...
Markić7 kaže...

Svaka čast :) mislio sam da neče biti niččeg jer su toliko puta pokušavali. 

 

Ja sam jedino spustio Falcona u android igri i to 2 od 10 pokušaja :D 

 

 

Pitanje za vas koji se bolje razumijete, a čije su rakete koje Falcon ima ??? Jesu li Ruske ??? 

 

 Falcon 9 je raketa, kako cije rakete ima? Motore ima svoje, americke, proizvodi iz isto Space X. Merlin je motor s najvecim thrust to weight omjerom na svijetu trenutno.. ULAov Atlas 5 i Orbital ATKov Antares imaju ruske motore.

 

 

 na motore mislim, ali inače negdje na nekim portalima neki stalno spominju ruse kao da još kupuju od njih rakete. 

14 godina
offline
Raketa Falcon 9 uspješno lansirana na Floridi

http://waitbutwhy.com/2015/08/how-and-why-spacex-will-colonize-mars.html/4#phase2

 

Ako nekog zanima više, odlično objašnjeno, cijeli članak vrijedi pročitati, ovo je link na dio o slijetanju rakate i tome što to zapravo znači

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raketa Falcon 9 uspješno lansirana na Floridi
Markić7 kaže...
F10EXX kaže...
Markić7 kaže...

Svaka čast :) mislio sam da neče biti niččeg jer su toliko puta pokušavali. 

 

Ja sam jedino spustio Falcona u android igri i to 2 od 10 pokušaja :D 

 

 

Pitanje za vas koji se bolje razumijete, a čije su rakete koje Falcon ima ??? Jesu li Ruske ??? 

 

 Falcon 9 je raketa, kako cije rakete ima? Motore ima svoje, americke, proizvodi iz isto Space X. Merlin je motor s najvecim thrust to weight omjerom na svijetu trenutno.. ULAov Atlas 5 i Orbital ATKov Antares imaju ruske motore.

 

 

 na motore mislim, ali inače negdje na nekim portalima neki stalno spominju ruse kao da još kupuju od njih rakete. 

Pa ULA kupuje ruske motore RD-180 za svoju raketu Atlas V (nitko ne kupuje ruske RAKETE, u tom smislu).

SpaceX je sve sam razvio.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice