Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mobiln

poruka: 45
|
čitano: 5.712
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mobiln".
14 godina
neaktivan
offline
Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mobiln

Security ovo ono...

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mobiln

Tajne službe (ali i vlade) ima da trljaju ruke... Otisci na pladnju. E sad, koliko je to dobro ili loše - ne znam. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through th
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
skank666 kaže...

Tajne službe (ali i vlade) ima da trljaju ruke... Otisci na pladnju. E sad, koliko je to dobro ili loše - ne znam. 

 t. Čovjek bez osobne

14 godina
neaktivan
offline
Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mobiln

Još jedan od beskorisnih dodataka koji su ljudi usvojili kao ovce, a proizvođači trljaju ruke

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Predator003 kaže...
skank666 kaže...

Tajne službe (ali i vlade) ima da trljaju ruke... Otisci na pladnju. E sad, koliko je to dobro ili loše - ne znam. 

 t. Čovjek bez osobne

 bit će dobro ako napraviš sranje, ostaviš negdje otiske i onda više ne možeš koristit niti jedan mobitel sa otiskom prsta... :D

14 godina
offline
Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mobiln

nisam nikad koristio nikakav oblik zaključavanja telefona (osim kad sam jednom davno imao SIM nekog providera na kojem se PIN nije mogao isključiti), tako da me niti ovaj ne zanima. Zapravo bi mi bila gnjavaža da uvedu čitač otiska prsta kojeg moraš koristiti, a slutim da bi se u budućnosti to moglo dogoditi. Možda je to prilika za nekog manjeg proizvođača da napravi još jedan ekskluzivni model telefona za paranoične.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo

Mic po mic i biti ćemo svi katalogizirani. Gdje god se pojaviš ostaviti ćeš nekakav trag...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
A što je s hakerima? Čitao sam da je pohranjeni otisak prsta dobro zaštićen, ali je moguće ukrasti otisak kad korisnik otključa mobitel.

Otisak prsta je uvijek uz vas, ne možete ga promijeniti kao što to možete učiniti s lozinkom.

A jednom kad vam ukradu otisak prsta moći će ga i 'namjestiti' na recimo nekakvoj pljački ili provali. Na sudu je otisak prsta nepobitan dokaz da ste sudjelovali u nečemu za što vas se tereti.

Naravno, ako ovo postane stvarnost, sudstvo bi uskoro prekinilo prihvaćanje otisaka pristiju kao dokaza, ali prvih nekoliko žrtava ovakve prevare bi nevini završili u zatvoru.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Delaš kaže...
A što je s hakerima? Čitao sam da je pohranjeni otisak prsta dobro zaštićen, ali je moguće ukrasti otisak kad korisnik otključa mobitel.

Otisak prsta je uvijek uz vas, ne možete ga promijeniti kao što to možete učiniti s lozinkom.

A jednom kad vam ukradu otisak prsta moći će ga i 'namjestiti' na recimo nekakvoj pljački ili provali. Na sudu je otisak prsta nepobitan dokaz da ste sudjelovali u nečemu za što vas se tereti.

Naravno, ako ovo postane stvarnost, sudstvo bi uskoro prekinilo prihvaćanje otisaka pristiju kao dokaza, ali prvih nekoliko žrtava ovakve prevare bi nevini završili u zatvoru.

 Osim toga, jedan od boljih forenzičkih dokaza postao bi beskoristan

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
crazy_luđak kaže...
Delaš kaže...
A što je s hakerima? Čitao sam da je pohranjeni otisak prsta dobro zaštićen, ali je moguće ukrasti otisak kad korisnik otključa mobitel.

Otisak prsta je uvijek uz vas, ne možete ga promijeniti kao što to možete učiniti s lozinkom.

A jednom kad vam ukradu otisak prsta moći će ga i 'namjestiti' na recimo nekakvoj pljački ili provali. Na sudu je otisak prsta nepobitan dokaz da ste sudjelovali u nečemu za što vas se tereti.

Naravno, ako ovo postane stvarnost, sudstvo bi uskoro prekinilo prihvaćanje otisaka pristiju kao dokaza, ali prvih nekoliko žrtava ovakve prevare bi nevini završili u zatvoru.

 Osim toga, jedan od boljih forenzičkih dokaza postao bi beskoristan

 Mislim da i ne baš... Prvo, taj koji bi podmetao otisak u npr J. Americi trebao bi uzet u obzir da npr ne podmetne otisak nekog siromaha iz Kenije i drugo; otisak ostavlja masnoća, prljavštvina na prstima - pa valjda bi mogao dokazat (dnk test) da to nisi ti iako je tvoj otisak. Oću reći, da ni to nije baš tako jednostvano. Mislim, več danas možeš uvalit nećiji (biloćiji) otisak gdje god oćeš - ako baš oćeš. Svugdje ih ima. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through th
14 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
skank666 kaže...
crazy_luđak kaže...
Delaš kaže...
...

 Mislim da i ne baš... Prvo, taj koji bi podmetao otisak u npr J. Americi trebao bi uzet u obzir da npr ne podmetne otisak nekog siromaha iz Kenije i drugo; otisak ostavlja masnoća, prljavštvina na prstima - pa valjda bi mogao dokazat (dnk test) da to nisi ti iako je tvoj otisak. Oću reći, da ni to nije baš tako jednostvano. Mislim, več danas možeš uvalit nećiji (biloćiji) otisak gdje god oćeš - ako baš oćeš. Svugdje ih ima. 

nije baš teško lažirati masnoću/prljavštinu - primiš neki gelender, razmažeš svoje otiske i ostaviš nečiji tuđi.

 

Ali da, naravno da se to neće tako skoro dogoditi jer je to moguće već danas, a nema baš previše podmetnutih otisaka okolo.

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Slažem se s Vašim postom.
Pretpostavljam da bi imali nekakve ciljane napade ili već nešto slično.

Što se tiče samog DNK analiziranja uistinu se nadam da je tako.

Zaključak svega ovoga bi najvjerovatnije bio što je kolega gore već spomenuo - gubitak jednog važnog forenzičkog dokaza što bi ultimativno dovelo do porasta broja zločina. Mislim da se forenzičari ne bi mučili sa skupim i dugim DNK analiziranjem, a opet ne bi htjeli ni poslati nevinu osobu u zatvor.

Na kraju bih istaknuo da se nadam da su sve ove naše pretpostavke znanstvena fantastika.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
crazy_luđak kaže...

Još jedan od beskorisnih dodataka koji su ljudi usvojili kao ovce, a proizvođači trljaju ruke

 Ne znam da li si koristio mobitel koji to nudi pa onda to kazes, ali meni osobno je to jedna od najkorisnijih stvari na mobitelu.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
15 godina
offline
Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mobiln

Mislim da se ne spremaju informacije o otisku prsta, nego se sprema nekakav heš dobiven uz pomoć tog otiska tako da je nemoguće reversati te podatke.

 

Što se tiče krađe otiska prstiju, to ti mogu napraviti i sa čaše.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
OriginalEXE kaže...
crazy_luđak kaže...

Još jedan od beskorisnih dodataka koji su ljudi usvojili kao ovce, a proizvođači trljaju ruke

 Ne znam da li si koristio mobitel koji to nudi pa onda to kazes, ali meni osobno je to jedna od najkorisnijih stvari na mobitelu.

Dap, S5 gdje je to bilo traljavo implementirano i Z5 gdje je mnogo bolje, ali na oba mobitela mi je najkorisnija stvar bila kamera, pa golema memorija pa GPS itd. Ne biram mobitel zbog otiska prsta no guraju ga.

 

Sad kad ne mogu više isticati Quad, Octa Hexa core, guraju ovaj dodatak jer se ljudi na to pale.

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
12 godina
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
crazy_luđak kaže...

Dap, S5 gdje je to bilo traljavo implementirano i Z5 gdje je mnogo bolje, ali na oba mobitela mi je najkorisnija stvar bila kamera, pa golema memorija pa GPS itd. Ne biram mobitel zbog otiska prsta no guraju ga.

 

Sad kad ne mogu više isticati Quad, Octa Hexa core, guraju ovaj dodatak jer se ljudi na to pale.

 Ja osobno to imam na Nexus 6p i radi odlicno (barem mislim, nisam imao prilike probati druge mobitele pa ne znam da li drugi rade bolje, ali ne vidim bas mjesta za napredak jer je citanje brzo i tocno). Puno mi je lakse otkljucati mobitel dodirom prsta nego upisivanjem pin-a, a jost bitnije unaprijedjenje je prijava na LastPass, gdje bih inace morao upisivati dugacku sifru, a ovako samo prislonim prst.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
14 godina
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
tnakir kaže...

Mislim da se ne spremaju informacije o otisku prsta, nego se sprema nekakav heš dobiven uz pomoć tog otiska tako da je nemoguće reversati te podatke.

 

Što se tiče krađe otiska prstiju, to ti mogu napraviti i sa čaše.

 Pa i svakodnevni passwordi se ne spremaju u plain text obliku pa se opet kradu i objavljuju bez ikakvih problema.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo

Nije baš tako. Recimo iOS kodirane podatke o otisku prsta (referentne točke) sprema u posebnoj particiji samog procesora. Znači, možeš rastaviti uređaj, zamijeniti senzor, ali podaci o otisku prsta nisu kompromitirali.
Hipotetski, da uspiješ izvući podatke iz procesora, dekodirati ih, opet iz njih ne možeš dobiti otisak prsta.

99% probijanja lozinki i pinova se izvodi tzv. socijalnim inženjeringom kad ljudi nasjednu na pishing ili koriste očite lozinke i pinova kao što su datumi rođenja, imena kućnih ljubimaca i sl.

Inače, vidim da mnogi još brkaju Server Side Protection i User Side Protection. PIN-ovi i lozinke se mahom čuvaju na nekon serveru, dok se otisak prsta kod iOS-a i Androida čuvaju isključivo i SAMO u uređaju. Znači, ni Apple ni Google nemaju podatke o otisku prsta na svojim serverima. Istina, na server se može provaliti, ali (za sada) za kompromitirati otisak prsta je potrebno imati fizički pristup uređaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 16:13 (Luciano).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
OriginalEXE kaže...

 Ja osobno to imam na Nexus 6p i radi odlicno (barem mislim, nisam imao prilike probati druge mobitele pa ne znam da li drugi rade bolje, ali ne vidim bas mjesta za napredak jer je citanje brzo i tocno). Puno mi je lakse otkljucati mobitel dodirom prsta nego upisivanjem pin-a, a jost bitnije unaprijedjenje je prijava na LastPass, gdje bih inace morao upisivati dugacku sifru, a ovako samo prislonim prst.

 Da, jer "moraš" upisivati PIN. Ovakav ili sličan sustav otključavanja ne postoji.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Arendelle kaže...
OriginalEXE kaže...

 Ja osobno to imam na Nexus 6p i radi odlicno (barem mislim, nisam imao prilike probati druge mobitele pa ne znam da li drugi rade bolje, ali ne vidim bas mjesta za napredak jer je citanje brzo i tocno). Puno mi je lakse otkljucati mobitel dodirom prsta nego upisivanjem pin-a, a jost bitnije unaprijedjenje je prijava na LastPass, gdje bih inace morao upisivati dugacku sifru, a ovako samo prislonim prst.

 Da, jer "moraš" upisivati PIN. Ovakav ili sličan sustav otključavanja ne postoji.

Imati smartphone bez neke zaštite je kao imati kreditnu karticu i na njoj zapisan PIN :-) 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Zašto uopće koristimo čitače otisaka prstiju kad je tako lako nabaviti i 'krivotvoriti' otisak prsta?
Sjećam se nekakve demonstracije otključavanja mobitela s lažnim otiskom prsta (ukradenim s npr. čaše).

Nije li onda sigurnije imati lozinku umjesto prepoznavanja otiska prsta ako stvarno netko želi zaštititi svoj mobitel?

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Delaš kaže...
Zašto uopće koristimo čitače otisaka prstiju kad je tako lako nabaviti i 'krivotvoriti' otisak prsta?
Sjećam se nekakve demonstracije otključavanja mobitela s lažnim otiskom prsta (ukradenim s npr. čaše).

Nije li onda sigurnije imati lozinku umjesto prepoznavanja otiska prsta ako stvarno netko želi zaštititi svoj mobitel?

 Naravno da je PIN/password/svašta drugo sigurnije, ali otključavanje otiskom je ljudima jako cool.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Luciano kaže...

Imati smartphone bez neke zaštite je kao imati kreditnu karticu i na njoj zapisan PIN :-) 

 Ne, nije. Ne postoji mogućnost da mi tkogod ukrade ili na bilo koji način uskrati ni kunu ako dođe u posjet moga smartfona. Naravno, gubim utoliko što ću morati (otom-potom) kupiti novi mobitel, ali ništa više od toga. To što će potencijalni lopov moći da uđe na moj fejs i napisati status "jebem vam mater" ne brine me previše, a sve bitnije od fejsa - čak i mail(ove) - ne koristim na mobitelu. Jer ne mogu na 3,5 inča napisati išta više od "pusa, bok", a takve poruke mogu pričekati da se dočepam tableta, laptopa ili PC-ja. E-bankarstvo i takva sranja nisu moj đir na malom ekranu uređaja koji se lako izgubi.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Mirko935 kaže...
Delaš kaže...
Zašto uopće koristimo čitače otisaka prstiju kad je tako lako nabaviti i 'krivotvoriti' otisak prsta?
Sjećam se nekakve demonstracije otključavanja mobitela s lažnim otiskom prsta (ukradenim s npr. čaše).

Nije li onda sigurnije imati lozinku umjesto prepoznavanja otiska prsta ako stvarno netko želi zaštititi svoj mobitel?

 Naravno da je PIN/password/svašta drugo sigurnije, ali otključavanje otiskom je ljudima jako cool.

Nije cool nego je sigurnije (iako ga ne koristim) ! Npr. susjedov mali proviri ti preko ramena i vidi koji PIN ukucavaš... čim vidi priliku, uzme ti telefon i eto frke. A što može sa otiskom? Možda kući ima laboratorij, pa će od otiska sa čaše rekonstruirati silkonski odljev?! 

Iako na Jubitu ima bezbroj primjera gdje se sa silikonskim otiskom prsta otključa iPhone, malo tko naglasi i činjenicu da je fake otisak nastao otiskivanjem prsta na smjesu, a ne rekonstrukcijom otiska sa čaše.

Arendelle kaže...

 Ne, nije. Ne postoji mogućnost da mi tkogod ukrade ili na bilo koji način uskrati ni kunu ako dođe u posjet moga smartfona. Naravno, gubim utoliko što ću morati (otom-potom) kupiti novi mobitel, ali ništa više od toga. To što će potencijalni lopov moći da uđe na moj fejs i napisati status "jebem vam mater" ne brine me previše, a sve bitnije od fejsa - čak i mail(ove) - ne koristim na mobitelu. Jer ne mogu na 3,5 inča napisati išta više od "pusa, bok", a takve poruke mogu pričekati da se dočepam tableta, laptopa ili PC-ja. E-bankarstvo i takva sranja nisu moj đir na malom ekranu uređaja koji se lako izgubi.

 
Ti tako koristiš smartphone i to je tvoje pravo. Meni su na telefonu PDF Izvodi iz matice rođenih, vjenčanih, Domovnica... pa usluga eGrađani (token), mobilno bankarstvo, bankovni izvodi, ControlPanel za CPanel na serveru, IBAN/OIB brojevi firmi u mom vlasništvu, poslovna korepodencija, sučelje za cloud od firme... pa PDF-ovi sudskih riješenja/upisa u registar trgovačkog suda... ukratko, podaci koji mi moraju biti na raspolaganju 24h dnevno. Imam (pre)veliki smartphone (Xperia Z Ultra od 6,4") i sa DroidEdit programom mi često zna zamijeniti lapotop za manje intervencije u programskom kôdu. OK, ne mora svatko biti tech freak poput mene, ali ima osoba koje žele sakriti korespodenciju sa ljubavnicom/ljubavnikom, škakljive fotografije... znači, ima puno razloga zašto je dobro držati telefon zaključan. U najmanju ruku, bar otežati lopovu preprodaju telefona.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 16:45 (Luciano).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Delaš kaže...
Zašto uopće koristimo čitače otisaka prstiju kad je tako lako nabaviti i 'krivotvoriti' otisak prsta?
Sjećam se nekakve demonstracije otključavanja mobitela s lažnim otiskom prsta (ukradenim s npr. čaše).

Nije li onda sigurnije imati lozinku umjesto prepoznavanja otiska prsta ako stvarno netko želi zaštititi svoj mobitel?

 Osim ako nije

Mirko935 kaže...
Delaš kaže...
Zašto uopće koristimo čitače otisaka prstiju kad je tako lako nabaviti i 'krivotvoriti' otisak prsta?
Sjećam se nekakve demonstracije otključavanja mobitela s lažnim otiskom prsta (ukradenim s npr. čaše).

Nije li onda sigurnije imati lozinku umjesto prepoznavanja otiska prsta ako stvarno netko želi zaštititi svoj mobitel?

 Naravno da je PIN/password/svašta drugo sigurnije, ali otključavanje otiskom je ljudima jako cool.

 ?? 

Aj razmisli malo... PIN, lozinku, patent ti uvijek netko može vidjet preko ramena, kao što kolega reće, i to susjedov mali... Čak, ako je sreče, može vidjet po masnoći razmazanoj po ekranu koja je kombinacija pokreta ili brojeva. Tj ne kombinacija ali koje točke ili koji brojevi su u pitanju - to može. A zaključavat mobitel šifrom velićine novele - nema smisla. Ali replicirat nećiji otisak prsta - al stvarno misliš da je to tako jednostavno? Ono, ko ključ u sapun?

Otisak je brz, siguran i praktičan i zato je cool a

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through th
14 godina
neaktivan
offline
Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mobiln

Ne znam baš koliko mogu smatrati nešto što 5-ogodišnje dijete prevari sigurnim... (moj prvi post)

 

PIN promijeniš u 15 sekundi ako ti ga netko vidi i više nema ništa od toga što je vidio stari. A ako koristiš fingerprint scanner, bilo tko tko ima pristup tebi, tj. tvom prstu ga otključa samo tako. Za lopove k'o stvoreno uz minimalnu količinu nasilja. :D

 

Ima i drugih solucija osim PIN-a. Blackberryjev Picture Password mi se čini dobrim rješenjem i nema baš neke velike šanse da netko skuži kad gleda preko ramena.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 17:06 (Mirko935).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mobiln

ja sam naslov ovako razumio: kupiš telefon s jednim senzorom a preko noći se pojavi još jedan. i tako danima, sve dok čitav telefon ne bude nakrcan senzorima otisaka. onda odeš po nov telefon. i tak ... 

 

@Luciano: to mačku na rep objesi. našao sam već nekoliko smartfona i očas ih ponovo osposobio "hard resetom", usprkos "zaštitama" (pin, pun, pon, ovoono). i usporedba ti nije na mjestu, osobito za kreditne kartice. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 17:09 (Ajar).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Ajar kaže...

 

@Luciano: to mačku na rep objesi. našao sam već nekoliko smartfona i očas ih ponovo osposobio "hard resetom", usprkos "zaštitama" (pin, pun, pon, ovoono). i usporedba ti nije na mjestu, osobito za kreditne kartice. 

 ako ti je bitan telefon onda da. ako ti je bitno ono na telefonu onda ne.

 

a nego kako si "našao" telefone? ja evo u 30 godina još niti jedan...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
Ajar kaže...

ja sam naslov ovako razumio: kupiš telefon s jednim senzorom a preko noći se pojavi još jedan. i tako danima, sve dok čitav telefon ne bude nakrcan senzorima otisaka. onda odeš po nov telefon. i tak ... 

 

@Luciano: to mačku na rep objesi. našao sam već nekoliko smartfona i očas ih ponovo osposobio "hard resetom", usprkos "zaštitama" (pin, pun, pon, ovoono). i usporedba ti nije na mjestu, osobito za kreditne kartice. 


Zašto onda zaključavaš auto? Svaki prosječni automobil u HR se može otvoriti za cca5 minuta.   

15 godina
offline
Re: Raste prisutnost senzora otisaka prstiju na mo
ranko091 kaže...
 ako ti je bitan telefon onda da. ako ti je bitno ono na telefonu onda ne.

 

a nego kako si "našao" telefone? ja evo u 30 godina još niti jedan...

 moraš se zateći na pravom mjestu u pravi čas. na jarunu i okolo ih se nađe preko nekoliko godišnje (osobito poslije ili tijekom kojekakvih derneka). no to su uglavnom modeli "srednja klasa" koje gube klinci. ja koristim "običan" mob pa ovakve dajem kćeri i "potrebitima". 

Luciano kaže...

Zašto onda zaključavaš auto? Svaki prosječni automobil u HR se može otvoriti za cca5 minuta.   

 nemam auto. vozim motor i bicikl no najčešće sam pješice. 

 

usput: imao sam prije golfa jedinicu - traktoraša, s getribom dvojke (5 brzina). uglavnom ga nisam zaključavao (doma, na trešnjevci, i zapadnije). jednom, kad jesam (u novom zagrebu), provalili su mi i ukrali radio-cd. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice