Raste prodaja računala u Europi

poruka: 7
|
čitano: 1.248
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raste prodaja računala u Europi".
12 godina
offline
Raste prodaja računala u Europi

Shvatila raja da je tablet za qrac.

 
7 3 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Raste prodaja računala u Europi
Tablet je tocno ono za sto se predstavlja da je.
10 godina
offline
Re: Raste prodaja računala u Europi
skillycoz kaže...
Tablet je tocno ono za sto se predstavlja da je.

Da, za qrac.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Raste prodaja računala u Europi
A prije koji dan bila rasprava o kulturi na forumima :)

Naravno da je tako, pojavili se tableti i raja pocela kupovat novu djidju, a sada je dosel red na zamjenu PCa. Sutra bu raja pocela kupovat satove ili nesto takvo pa onda hibride i ponovo PCi....
15 godina
offline
Re: Raste prodaja računala u Europi
BlueMax kaže...

Shvatila raja da je tablet za qrac.

Spacecraft kaže...
skillycoz kaže...
Tablet je tocno ono za sto se predstavlja da je.

Da, za qrac.

Jest malo sutra, kupi tablet kako treba (10.1") sa punokrvnim Windowsima i x86 arhitekturom, i ne loži se na PPI jer je i na takvoj rezoluciji i 1920x1200 sasvim dovoljno (rekao i bih i predovoljno).. a ne neka tamo neko kinesko i korjesjko smeće. Naravno nećeš ga kupiti za 150-350 € nego ćeš fa fino platiti. Jer geldam u organizaciji gdje ja radim svi su krenuli tablete jer jer bio savjet da se 'tabletiramo' kako bi neke magazine i nadolazeće emailove lakše pratili, zaletio se narod na Galaxy Tab rješenja, Galaxy mobitele i onda (ne samo sa Samsung rješenja i vrlo mi drag Sony ima problema također) greška u kernelu gdje hardverski reset ne pomaže. Gro problema.

 

Ali.. da ti pravo odgovorim.. trenutno Haswellov Pentium G3258 koji košta oko $70,00 po performansama dere par godina star Core 2 Extreme X6800 čija je veleprodajna cijena na tisuću komada bila $1000,00 da ne govoriš u za ostale komponente, da je DDR3 ili nadolazeći DDR4 dulo brži od prijašnjih DDR2 667 MHz rješenja. Itd itd. A kome je monitor ostao isti (primjerice 17" LCD) za cca 1800 kn sklopiti konfiguraciju da jede i živo i ne živo za što si prije 5-8 godina morao odvojiti nimalo nemalih 10.000 kuna. Naravno post uzmite za rezervu jer je namjenjen običnim kućnim korisnicima i ne prezahtjevnim igračima.

 

Za profesionalen korisnike ovo ionako ne mare, oni su spremni dati za Eizo monitor od 27" bez brdo para, na tome jednostavn0o zarađuju.

12 godina
offline
Re: Raste prodaja računala u Europi
skillycoz kaže...
Tablet je tocno ono za sto se predstavlja da je.

Ako se dobro sjecam bilo je govora o PC killeru i post PC eri. Meni tablet sluzi doslovno za nista, nisam ga uzeo u ruke valjda pola godine. Mali se nekad igra na njemu ali, fala bogu, nije od one djece kojemu je bitniji od normalne igre pa ga ni on nije uzeo u ruke od proljeca. Zena kaze da ni njoj nije gust ici na facebook sa tabletom jer ima mal ekran (9,7") i teze joj je tipkati. S obzirom da imamo i smartphone (koji mi takodjer ne sluzi za puno vise od starog "dummy" phone-a) tablet mi je tehnoloski visak.

9 godina
protjeran
offline
Re: Raste prodaja računala u Europi
BlueMax kaže...
skillycoz kaže...
Tablet je tocno ono za sto se predstavlja da je.

Ako se dobro sjecam bilo je govora o PC killeru i post PC eri. Meni tablet sluzi doslovno za nista, nisam ga uzeo u ruke valjda pola godine. Mali se nekad igra na njemu ali, fala bogu, nije od one djece kojemu je bitniji od normalne igre pa ga ni on nije uzeo u ruke od proljeca. Zena kaze da ni njoj nije gust ici na facebook sa tabletom jer ima mal ekran (9,7") i teze joj je tipkati. S obzirom da imamo i smartphone (koji mi takodjer ne sluzi za puno vise od starog "dummy" phone-a) tablet mi je tehnoloski visak.

Pa tocno to i je svrha tableta. Neka vrsta pomocnog racunala.

PC killer i te fore i fazone su pisali suplji novinari, u zelji da imaju atraktivan naslov.

npr., imam iPad2 od kad je izasao, i jos uvijek ne vidim apsolutno nikakav smisao da ga zamjenim. Sve sto sam naumio da on radi, radi dan danas jedako kvalitetno kao i prvog dana, i nema nikakve potrebe da ga zamjenim. Nije tu rijec o Apple kvaliteti, vec o tome da on obavlja sekundarne poslove, jednostavno nije toliko bitan, i zato ga, kao i ostale tablete ljudi rijetko zamjenjuju novijim jer bi to bilo bez potrebe.

npr., imam skuter, koji mi sluzi iskljucivo da me od kuce na moru (i iskljucivo dok sam tamo na godisnjem) preveze do rive/centra/trgovine/plaze.

Imam ga vec godinama, sluzi samo tome, dok sam u međuvremenu 3 auta zamjenio, jer oni su bitni.

Tako isto je i sa iPad2, imao sam 4S,5,L930 i sada Xperiu Z3C, i ne pomisljam da uzmem drugi tablet.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice