Rat protiv selfie-štapova

poruka: 41
|
čitano: 10.291
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rat protiv selfie-štapova".
16 godina
odjavljen
offline
Rat protiv selfie-štapova

Iskreno, mislim da bi na svim testovima inteligencije prvo pitanje trebalo biti "Jeste li kupili štap za selfie, ili možda planirate?".

Freak Show Inc.
 
44 0 hvala 3
12 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

Meni samo da je vidjeti toga koji je izmislio taj štap,ja bi mu Bogme stisnuo ruku i rekao-Svaka čast na patentu!

 

...Da mi je samo vidjeti bilokoga da je kupio taj štap....ja bi ga udaro ko vola 3 dana bez prestanka,a taj štap bi mu uguro....ma znate gdje!

Moj PC  
31 0 hvala 0
14 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

Neko će reć da sam primitivan - ali ja tu sebi ne mogu pomoć. Kad nekog vidim sa selfie štapom - najrađe bi mu uzea taj štap i izmlatia ga po kostima :D

http://social.xfire.com/users/kiki3000
 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

Cini se da je autor zapravo samo iskoristio pompu oko selfie-stapova ne bi li se izjadao o mukama koje prolaze fotografi po muzejima... ;-)

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

u veneciji sam se drugi put odlučio na "akt građanskog neposluha" i unio sam nezgrapan canon u odebljoj pernatoj jakni. ako se isključi bljeskalo (neovisno o svjetlosnim uvjetima) i elektronički zvuk zatvarača (eh, da mi je upoznati primata koji je to izumio), uz kung-fuastu brzinu izvlačenja-okidanja-spremanja natrag pod jaknu da se snimati. tu je i moguć adrenalinski šok zbog mogućnosti raskrinkavanja nepodopštine no za dalija se isplatilo. nije me ukebalo i nema veze što ću u pakao. prvi put (i gubitak nevinosti) zbio se na apsolventskom u moskvi, u lenjinovu mauzoleju. s običnim malim fotićem na film. frend je jauknuo da se ne čuje okidanje. usprkos pretresima i svemu ostalom, izvukli smo se. ah, život je pun izazova. "sebići" su ionako znak nižeg iq-a i nikakav izazov pa to ne prakticiram 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Rat protiv selfie-štapova

ja imam bijeli selfiic stap i crne naocale.

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
 
2 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
Strahoslav Trta kaže...

ja imam bijeli selfiic stap i crne naocale.

 

Ja imam žuti karton od vikenda!

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

Svetlost svakako, ako ništa drugo, oštećuje neke pigmente. Susretao sam se sa time da muzeji određene predmete čuvaju u zamračenim prostorijama i sasvim mi je jasno da je njihovo fotografisanje zabranjeno. Nemoguće je unapred pogoditi da li će nečiji blic "opaliti", ljudi su često neuki i bezobrazni, a dešavaju se i nezgode. Na primer, imao sam kompakt koji je u određenim situacijama resetovao status blica na Auto; uglavnom sam pazio na to, ali se i dalje sećam kako me je osramotio opalivši kad sam hteo da slikam jednu svetlosnu instalaciju.  

 

Tu je i pospešivanje prodaje knjiga i suvenira koje autor spominje i to mi je baš bez veze, pogotovo zato što vrlo rado u muzejima kupim knjigu u kojoj imam i profi fotografije i tekst o tome što sam video.

 

A štapovi? Pa, valjda ima smisla da ne želite gomilu turista koji mašu metar i više dugačkim motkama u sred vaše neprocenjive kolekcije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2015 13:17 (Ivan(4)).
Moj PC  
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
Friday kaže...
Strahoslav Trta kaže...

ja imam bijeli selfiic stap i crne naocale.

 

Ja imam žuti karton od vikenda!

 Ako su kartoni prenosivi, ja cu preuzeti tvoga, da mozes pizdekat po starom.

Rvat katolik!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
tnakir kaže...

 Ako su kartoni prenosivi, ja cu preuzeti tvoga, da mozes pizdekat po starom.

 

Ma imaju me na piku!

A detaljno sam pregledao pravila i nigdje nije izrijekom definirano da ne smiješ drugom forumašu napisati da je kreten. Ali evo još koji dan pa se vraćam punom parom (do idućeg kartona).

Ja dobijem karton zbog toga,a linuksaši i dalje slobodno pišu o svojim linuksima...

 

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Rat protiv selfie-štapova

Pred muzejem uvijek ima nesretnika na štapovima, ja ću povesti čovjeka na turu kulturalnog dignuća i lijepo nataći moj idiot na njegov šćap....neprocjenjivo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

Opcenito je ta kultura selfia dosla do nakaradnosti. Cak i samim autorima se to svodi na gomilanje miljardu slika na fejzbuku koje niko nikad ne pogleda ni nece. A opet, kmetovi su konacno nakon 150 godina dobili fotografiju na dlanu, pa sta ce drugo nego slikat sebe, za sve ostalo treba imat ideje.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

Meni opcenito to pusto samoljublje i narcisoidnost nisu jasni.

Rvat katolik!
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Rat protiv selfie-štapova

Ti muzeji i galerije ne žele bljeskanje, nama s boljim aparatima koji možemo slikati i uz ograničeno svjetlo bez bljeskalice bi dopustili da snimamo, ali ne da im se kontrolirati niti pratiti je li svaki seljo s ajfonom i kompaktom od 600 kuna zaista isključio fleš ili nije, pa radi jednostavnosti zabrane sve.

 

Ja bi egocentričnim tipovima koji daju ovakve izjave zabranija ulazak u muzej.

 

Bljeskalica se može isključit gotovo na svakom aparatu i mobitelu. Istina je da će fotografije ispast na boljem aparatu. Ali će bolje ispast i u svjetlu i u tami. Prema tome cijena aparata nema nikakve veze s ovom temom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2015 13:42 (axos).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Rat protiv selfie-štapova

Najbolje mi je kad snimaju znamenitosti i onda se vrte okolo sa svojom usranom facom u fokusu koja zauzima 2/3 slike. Sve češće to vidim na youtube- i samo lupim td bez da gledam. Nadam se da je to prolazni đir kao one budalaštine s laserom (prije će ih zamjenit minijaturni quadcopterici). Mada sumnjam da će se narcisoidnost samo tako iskorijeniti.

 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Rat protiv selfie-štapova

1995 book of "useless" Japanese inventions: the selfie stick.

 

http://imgur.com/a/WJsAZ

Swedish latin super funk.
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
sirka666 kaže...

1995 book of "useless" Japanese inventions: the selfie stick.

 

http://imgur.com/a/WJsAZ

Znaci nekad davno su ljudi bili dovoljno pametni da to okarakteriziraju kao "besmislen japanski izum".

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

Neznam što su svi poludjeli za tim selfie štapovima kad postoje teleskopske palice višestruke namjene. Možeš s njima opaliti selife, a i drugoga ako zatreba.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
fredii kaže...

Neznam što su svi poludjeli za tim selfie štapovima kad postoje teleskopske palice višestruke namjene.

 

 

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Rat protiv selfie-štapova

A di je Petric, tu su neki američanski gedžeti, hipsterski izrazi, mal broj jezgri, došao Joža iz Amerike, itd.

 

Mislim da samo urednik BugTVa, može staviti (i pričati) pola sata o nepostojećemu Apple automobilu, tračevima tko će prijeći raditi u Apple i sl.

 

Da vam nije Olega i Drage, i vas bi zabranili!

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
Smooth Operator kaže...

A di je Petric, tu su neki američanski gedžeti, hipsterski izrazi, mal broj jezgri, došao Joža iz Amerike, itd.

 

Mislim da samo urednik BugTVa, može staviti (i pričati) pola sata o nepostojećemu Apple automobilu, tračevima tko će prijeći raditi u Apple i sl.

 

Da vam nije Olega i Drage, i vas bi zabranili!

 

Hoćeš da ti preporučim boljeg dilera?

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
fredii kaže...

 

Hoćeš da ti preporučim boljeg dilera?

 Ako ne razumješ, u tekst se spominje Petric koji valjda voli te štapove.

 

Ovaj diler je sasvim uredu.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
16 godina
odjavljen
offline
Rat protiv selfie-štapova

Dečki, imate tržnicu za takve stvari - molim da ne idemo offtopic!

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

Podržavam galerije i muzeje u zabrani tog "trenda". Selfie štap nije loša stvarca za turizam, proslave i 
rekreativne sportove, ali slikanje SEBE po velikim galerijama i muzejima gdje bi se trebalo doći gledati DRUGE
i njihove radove, događaje ili predmete je za osudu. Koliko znam, apriori je nedozvoljeno ikakvo fotografiranje
na tim mjestima, a ovi se bahate na ovaj način. Vjerojatno nije nemoguće da takvi vade štapove
i usred mise u katedrali, ili džamiji. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rat protiv selfie-štapova

Fotografija je bila relativno zahtjevna djelatnost, nekoć prakticirana u uskom krugu ljudi kojima se dalo tome posvetiti, a onda izumom 'idiota' (aparata kojim i idiot može uspješno baratati) postaje dostupna širokim masama, da bi na kraju kroz mobitele doslovce svatko držao fotoaparat u ruci. Takvom demokratizacijom status 'fotografa' (osobe koja slikava) neizbježno se srozava, tj. svodi na najmanji zajednički nazivnik svih uključenih, što znači da se na sve primjenjuju pravila uvedena zbog onih najnesposobnijih. Milina je gledati na svakom važnijem stadionskom događaju kako visoko s tribina blicevi šaraju sve u šesnaest. Tko je to vidio jasno mu je zašto muzeji brane fotografiranje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
Milka30 kaže...

Meni samo da je vidjeti toga koji je izmislio taj štap,ja bi mu Bogme stisnuo ruku i rekao-Svaka čast na patentu!

 

...Da mi je samo vidjeti bilokoga da je kupio taj štap....ja bi ga udaro ko vola 3 dana bez prestanka,a taj štap bi mu uguro....ma znate gdje!

 Cuj,neki to vole..

Friday kaže...
Strahoslav Trta kaže...

ja imam bijeli selfiic stap i crne naocale.

 

Ja imam žuti karton od vikenda!

 

Friday kaže...
tnakir kaže...

 Ako su kartoni prenosivi, ja cu preuzeti tvoga, da mozes pizdekat po starom.

 

Ma imaju me na piku!

A detaljno sam pregledao pravila i nigdje nije izrijekom definirano da ne smiješ drugom forumašu napisati da je kreten. Ali evo još koji dan pa se vraćam punom parom (do idućeg kartona).

Ja dobijem karton zbog toga,a linuksaši i dalje slobodno pišu o svojim linuksima...

 

 Pa i vrijeme je bilo..Koliko seruckas tamo po bf temi nije za povjerovat..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
16 godina
odjavljen
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
drakula789 kaže...

 Pa i vrijeme je bilo..Koliko seruckas tamo po bf temi nije za povjerovat..

 

Kao prvo - ako je 50-ak postova dnevno puno onda stvarno ne znam kuda ovaj svijet ide...

Drugo - karton sam dobio zbog druge teme.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Rat protiv selfie-štapova

Pa neke stvari i događaje u životu bih vrlo rado imao ovjekovječene da je tad bilo ovako 
pristupačno i jednostavno raditi "selfije", filmiće i panorame. Velik dio djetinjstva je zaboravljena magla,
osim par službenih školskih/vojničkih/izletničkih/sportskih i inih grupnih fotki, uginuli a dragi kućni ljubimci, umrli rođaci i
bake i djedovi, nestale vedute, kuće, priroda... Teško je sve svrstati pod isti nazivnik, 
zbog degenerirane mase stotina milijardi snapshotova (neznam hrvatsku riječ za kliketanje, 
ali mi nikako ne odgovara to nazvati fotografijom) koji se svakodnevno izvode po zahodima, 
spavaćim sobama, restoranima, i dobar dio potom tura na internet zakrčujući servere, trošeći
pohranu, energiju i ine resurse

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
Friday kaže...
drakula789 kaže...

 Pa i vrijeme je bilo..Koliko seruckas tamo po bf temi nije za povjerovat..

 

Kao prvo - ako je 50-ak postova dnevno puno onda stvarno ne znam kuda ovaj svijet ide...

Drugo - karton sam dobio zbog druge teme.

 Pa ti si postao maskota foruma 

Pa nisam ni mislio da si dobio u bf temi jer tamo modovi ništa ne rade.

Ps.Ja toliko napisem za dva mjeseca 

 

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
12 godina
protjeran
offline
Re: Rat protiv selfie-štapova
drakula789 kaže...

 Pa i vrijeme je bilo..Koliko seruckas tamo po bf temi nije za povjerovat..

svatko ima svoje zadovoljstvo.

netko voli selfi stapove, netko voli kladionice, netko voli alkohol, droge, netko voli svakoga kritizirati a netko voli seruckat po forumima.

 

zbog cega osuditi covjeka ako ima fetis.

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice