Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telefona

poruka: 16
|
čitano: 2.171
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telefona".
6 godina
protjeran
offline
Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telefona

Ni ova tržišta koja imaju rast neće taj rast imati zauvijek. Ne pada mi na pamet kupiti skupi uređaj kojemu je tehnološki i proizvodni vijek trajanja sve kraći.

 
8 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
To debiliziranje s cijenama je očito neki novi trend.😤🖕🏿
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telefona

Dokle god ima prođu na tržištu - deri. Treba misliti i na crne dane.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
Rekordno sam zadovoljan sa telefonom i ne vidim se da koristim neki drugi uredaj sljedecih deset godina. Mogu do daljnjeg dizat cijene do mile volje jer od mene ne budu dobili centa.
13 godina
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
Pa to je idealno za proizvođače, novo/mlado tržište guta sve više preskupih igračaka, a ne moraju im nuditi dodatke, usluge i sve ostalo što moraju "na zapadu".

Tamo su već počeli izostavljati slušalice iz najskupljih modela, možda kod nas izostave i punjač. Zbog crnih dana...
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
Mad Ant kaže...
Pa to je idealno za proizvođače, novo/mlado tržište guta sve više preskupih igračaka, a ne moraju im nuditi dodatke, usluge i sve ostalo što moraju "na zapadu".

Tamo su već počeli izostavljati slušalice iz najskupljih modela, možda kod nas izostave i punjač. Zbog crnih dana...

 Ma naci ce neki razlog, kao moramo dignuti cijene jer eto otisle su cijene nafte gore. Nafta ode na rekordni minimum a ovi mudro sute i dalje polagano dizu cijene. Mobiteli su odavno debelo precjenjenji. 

14 godina
neaktivan
offline
Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telefona

Mislim da su cijene mobilnih uređaja previsoke i da su ti pametni telefoni precijenjeni,smatram da u "tom" novom pametnom telefonu nema nista specijalno u odnosnu na predhodne pametne telefone koji su ranije napravljeni.Mogu dizati cijene koliko hoće nema više nitko novca za bacanje.

Softwer
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
Svi pljujete po novim telefonima kako nema nista novoga, a ne vidim bas da kupujete Galaxy S3.
14 godina
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
Umbel kaže...
Svi pljujete po novim telefonima kako nema nista novoga, a ne vidim bas da kupujete Galaxy S3.

 Moj popis mobova se može vidjeti ispod, zadnjih godinu, godinu i pol samo downgradeam jer je ove skupe jednostavno glupo imati više.

Komotno sam mogao ostati na ip4S.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
9 godina
protjeran
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
Umbel kaže...
Svi pljujete po novim telefonima kako nema nista novoga, a ne vidim bas da kupujete Galaxy S3.

 Ja jos imam prastari OnePlus 3, ali budem uskoro uzeo Sony XZ Premium.

6 godina
protjeran
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
Umbel kaže...
Svi pljujete po novim telefonima kako nema nista novoga, a ne vidim bas da kupujete Galaxy S3.

Pa nema ništa bitno novoga. Bez svih ovih "novosti" poput face ID-a, quick chargea, force toucha, zakrivljenih rubova ekrana, čitača otiska prsta i sl., može se živjeti. Ja sam nove mobitele kupovao kad bi mi u dotadašnjem mobitelu nešto počelo gadno zezati ili bi prestalo raditi.

 

Moj sljedeći mobitel mora imati podršku za 5G. Inače ga nemam zašto kupovati. I ne smije koštati puno. To je prvi uvjet.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 19:20 (ridealong).
15 godina
neaktivan
offline
Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telefona

Ja osobno ne želim dati za mobitel više od 3000 kn, smatram da je mobitel srednje klase sasvim dovoljan za prosječnog korisnika. Ako će mi poslodavac kupiti iPhone X/Note 8, ok, neću se buniti. Ali da izdvajam iz svog džepa prosječnu hrvatsku plaću za mobitel kojeg moram paziti kao oko u glavi (kao da je on moj vlasnik a ne obrnuto), nema šanse. Trenutno imam iPhone SE, prije toga imao Huawei G6, prije toga Samsung Galaxy Mini 2, LG Cookie (KP 500), Nokiu 6030. 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 21:53 (Cesc).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telefona

Nije mi jasan naslov. 
Pa svake godine pametni telefoni su sve skuplji i skuplji. I po statistici i više od tih 7% (pa je čudno što spominu rekord sad)
Top of the line uređaji poput HTC One ili iPhone4 koštali su 499$ (plus porez), te su imali najbolje ekrane, procesore, količinu memorije, i sve što je onda bilo naj bolje (i što se naravno porizvodilo u puno manjim količinama pa je sam hardware bio skuplji)
Premotamo film jedno 7 godina unaprijed i vidimo da ti isti telefoni koštaju 899$ ili 999$. I tko je tu lud onda?

Prije 7 godina samo Toshiba i Samsung su proizvodili sve memorije za sve smartphonove, smartphonova je bilo 10x manje i prizvodnja svakog pojedinog dijela je bila barem duplo ako i ne troduplo skuplja (jer se puno ulagalo u razvoj novih ekrana, nove memorije, novih procesora).
Sad kad taj razvoj "relativno stagnira" zadnjih 2-3 godine, cijene i dalje rastu.


Samo jedan logičan razlog = jer ovce to žele kupiti i toliko platit, pa ajmo dizat dokle prolazi.

 


P.S. Moj osobni stav je da niti jedan uređaj ne vrijediti niti bi trebao biti skuplji od 300€, i ne plaćam ništa više od toga za bilo kakve telefone s "cool faktorom". Žalosno je da su ljudi danas spremni samo na nečiji socijalni pritisak kupit mobitel (koji padne jednom slučano i gotov je), koji košta kao laptop, TV i neki solidni Xiaomi mobitel zajedno (tipa iPhoneX su slobodnoj prodaji od 10000kn - vjerovatno će takva cijena u HR biti)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 10:26 (gkelekov).
Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
"Žalosno je da su ljudi danas spremni samo na nečiji socijalni pritisak kupit mobitel"

Zato ih i zovemo ovce, a znamo i koje su najćoravije.
6 godina
protjeran
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
gkelekov kaže...


Samo jedan logičan razlog = jer ovce to žele kupiti i toliko platit, pa ajmo dizat dokle prolazi.

 

 

 Masi je teško objasniti što je dobro, a što loše. Marketing je prodro u naše živote preduboko da bi se sada mogao napraviti zaokret, makar i mali.

 

 

12 godina
offline
Re: Rekordni rast prosječnih cijena pametnih telef
S3LTE, s 2 GB kucka kao i prvog dana. Na drugoj bateriji je, ima nekih 4.5 godine.

Ja imam Oppo R5s samo zato kaj sam ga nasao za 200 eura iz GB. Ima sad vec preko 2 godine i ne vidim sto bi me natjeralo da uzmem neki novi mob osim kvara.

Ali tako je bilo i s racunalima, nekad sam kupovao racunala svake 2 godine, 386 tamo 93, 486 95, P166 97, Celer 333 99, Duron 01, P4 03, Athlon 05, C2D 07 i i7 09. Jos uvijek imam taj i7-920, vec skoro 9 godina. I ne treba mi vise.

Ista je stvar i za mobitele, u jednom casu postanu good enough. Imao sam neke Symbiane s tastaturama, pa onda Nokia xPressMusic 5800, Motorolu Milestone, HTC Evo 3D i evo sad ovaj Oppo i to je to, ne treba mi vise. Ima 3 GB rama, 32 gb prostora, brzo punjenje i oled ekran.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice