Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela ili

poruka: 16
|
čitano: 2.470
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela ili".
10 godina
odjavljen
offline
Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela ili

Aplikacije bolje na drugim platformama nego nativnoj, česti updateovi, bugovit OS i manjak važnih aplikacija i sad hoće restrukturu ? Bolje je neka se povuču s tržišta, kasno je.

.......
Moj PC  
3 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela

To smo znali prije pola godine.

11 godina
offline
Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela ili

Znaci MS je kupio NOKIU i platio im samo kako bi odraditi gasenje NOKIA mobilnog odjela a da to ne mora uciniti NOKIA? :D jebeno :)))))

NOKIA uprava se tako ogradila od svega, MS pokupio sramcinu...

 

 

mislim da je jedino jesenje MSa da prihvate cinjenicu kako je Android de fakto standard, slicno kako su windowsi bili do pred koju godinu...

MS mora svoj fokus baciti na poboljsanje svojih usluga u oblaku, app za Android i iOS i polako poceti svoje ljucne tehnologije pisati za druge platforme i tako pokusati ostati netko :D al tesko....

 
5 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela
Omg neukih i ignorantskih tekstova :/
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela ili

Kakve vražje divizije? Što će sada napraviti, rasformirati diviziju i formirati pukovniju? 

 
10 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela
 
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela
Bude to sve ispravljeno od sljedeće verzije ;)
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela

 Stručna literatura? Ovo ko da je Vidoviti Milan pisao. Ovakvih članaka sam se načitao proteklih 10 godina. Sve sutra, sutra... a ono nikad.

 

Ali zamislimo da su u pravu i da nakon ovog ljeta zaista imamo windowse koji rade na svim uređajima, koga briga za to? Niti mi treba AutoCAD na mobitelu, niti mi trebaju mobilne aplikacije na računalu. Microsoft je svoju kompletnu poslovnu strategiju bazirao na pogrešnom razmišljanju Stevea Jobsa kako će tableti pokoriti svijet. Dogodilo se da su osobna računala i mobiteli nastavili svoj odvojeni razvoj a tablet se pokazao kao veliki mobitel s kojim ne možeš normalno telefonirati i MS se u svemu tome izgubio. Ne da nisu uspjeli u mobilnom segmentu nego su zasrali i tamo gdje su bili najbolji.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela
BlueMax kaže...

 Stručna literatura? Ovo ko da je Vidoviti Milan pisao. Ovakvih članaka sam se načitao proteklih 10 godina. Sve sutra, sutra... a ono nikad.

 

Ali zamislimo da su u pravu i da nakon ovog ljeta zaista imamo windowse koji rade na svim uređajima, koga briga za to? Niti mi treba AutoCAD na mobitelu, niti mi trebaju mobilne aplikacije na računalu. Microsoft je svoju kompletnu poslovnu strategiju bazirao na pogrešnom razmišljanju Stevea Jobsa kako će tableti pokoriti svijet. Dogodilo se da su osobna računala i mobiteli nastavili svoj odvojeni razvoj a tablet se pokazao kao veliki mobitel s kojim ne možeš normalno telefonirati i MS se u svemu tome izgubio. Ne da nisu uspjeli u mobilnom segmentu nego su zasrali i tamo gdje su bili najbolji.

 

Tebi ne, meni da, jer da nema AutoCAD-a, bi kurac danas imao take fine mobitele.. Sve se to crta u AutoCAD-u, Catia-i i sl. programima.

Kakve mobilne aplikacije? Vjerojatno misliš na UWP aplikacije. Na UWP gledaj kao na Bootstrap(ako uopće i znaš šta je to).

12 godina
offline
Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela ili

Ne treba mi AutoCAD na mobitelu. AutoCAD inače koristim više od 20 godina. Čak sam ga jednom prilikom i instalirao na smartphone, upalio, nasmijao se i deinstalirao ga.

 

A pod mobilne aplikacije smatram ovo smeće koje se prodaje i poklanja na windows storeu. Evo, kako kaže MS, najbolje od najboljeg :)

 
8 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela
BlueMax kaže...

Ne treba mi AutoCAD na mobitelu. AutoCAD inače koristim više od 20 godina. Čak sam ga jednom prilikom i instalirao na smartphone, upalio, nasmijao se i deinstalirao ga.

 

A pod mobilne aplikacije smatram ovo smeće koje se prodaje i poklanja na windows storeu. Evo, kako kaže MS, najbolje od najboljeg :)

 

To nisu ni mobilne ni UWP(možda neke jesu od njih), to su Windows Store aplikacije(ne znam im točan naziv, mislim da su ModernUI aplikacije). Krivo si se izrazio.

14 godina
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela
Univerzalne app ce biti moguće kad hardware bude isto univerzalan. Dakle recimo x64 arhitektura. Sve dok je ARM-a kako reče Cigan Braco:"Isto poa"!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela ili

dakle, makrošuft je pokušao, ugledavši se na epl, načiniti vlastiti ekosustav oko prozora, miješajući babe i žabe. razlika je ipak u tome da je epl postupio mudro ne miješajući desktop i telefon OS. tu se pokazalo da ms nema što tražiti u ovim vodama, osobito sa svojom "ako se činjenice razlikuju od našeg poimanja svijeta, utoliko gore po činjenice." na koncu im je upravo to njihovo u zvijezde kovano kapitalinjarsko tržište okrenulo gujcu. justice has been served. a doći će i ostalo (w10) na red. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela
Sve je to lijepo zvučalo na papiru a u praksi ćorak. Ponovni reset mobilne platforme; navali narode, developeri i "poslovni korisnici"!
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
online
Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela ili

Ma tko ce to vise predvidjeti dugorocno. Kad je Nokia drzala trecinu trzista mobitela, tko je i pomislio na ovo sto imamo danas... Mozda se "Malamekana" uozbilji...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Restrukturiranje Microsoftovog mobilnog odjela
Što se tiče 'univerzalnog hardvera' Cnonical je za Ubuntu pronašao neki workaround i sve aplikacije su zapakirane kao 'all'(x86, amd64 i arm). Koliko sam od njih čuo problem je više pravne prirode ali su oni to zaobišli jer je njihova implemetacija free sotware.

Ali inače koliko god crnih vijesti oko WM i koliko god volim flameati u takvim temama, ne vjerujem da će MS od toga odustati još barem 2-3 godine. A neće ni Canonical od Ubuntua na mobitelima(njima doduše dajem 4-5 godina jer su ipak tek ušli na tržište).

Zašto? Zato jer obadva imaju 90% isti codebase i za desktop i za smartphone. Zbog toga im jednostavno nije veliki trošak razvijati i desktop i smartphone OS.(I tablet kao nešto između)
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice