Retina i na MacBook Airu?

poruka: 24
|
čitano: 2.972
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Retina i na MacBook Airu?".
16 godina
offline
Retina i na MacBook Airu?

Sad ga moram kupit - mislim na Air, samo se nadam da ce izac model na 15" s retina display-om

e.......
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Retina i na MacBook Airu?

Savršeno će mi onda pasati 13" za fakultet.

Dafuq I just read?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
AlterA kaže...

Sad ga moram kupit - mislim na Air, samo se nadam da ce izac model na 15" s retina display-om

 

 

Pa i 13" će imati jedno 3000x2000 rezoluciju {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Retina i na MacBook Airu?

Nadam se da će i ostali polako uvoditi veće rezolucije.. 

http://db.tt/5hnuGAK
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
Agent Rico kaže...

Nadam se da će i ostali polako uvoditi veće rezolucije.. 

...i specijalne naočale da vidiš ikone...

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
offline
Retina i na MacBook Airu?

A joj, a nigdje ne piše je li to za zahtjevne krosnike. Ja sam zahtjevan korisnik pa se bojim da ne bi kupio nešto što nije za zahtjevne korisnike. Doduše, postoji teorija da bagovci za sve što je skupo napišu da je za zahtjevne korisnike, dakle da su bugovcima skupo i za zahtjevne korisnike sinonimi, ali nisam posve siguran. Ako je to točno onda je ovo računalo za zahtjevne korisnike. Molim vas da mi pomognete. 

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Retina i na MacBook Airu?

Neka samo podižu rezoluciju, barem više nećemo moć vidjet mrtve piksele ako se pojave. {#}

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Retina i na MacBook Airu?
Izmišljanja... Za 99% korisnika tolike rezolucije su nepotrebne. Samo se nadam da će ostati i MacBook Aira sa normalnim ekranom i da će im cijena pasti.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
Trebalo bi se u historiju zapisat dan kada je Apple "izumio retina ekran" i kada su svi jadni novinari ubacili retina rijec u svoj rijecnik, a onda uzet i posrat se dobro na taj dan.
13 godina
neaktivan
offline
Retina i na MacBook Airu?

neće se ikonice smanjiti nego će se njihova gustoća povećati pa će i povećati kvaliteta same slike... :)

znači, dogodit će se ovo ovdje :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2012 13:24 (T-Mac).
 
7 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Retina i na MacBook Airu?

Ne znam čemu ovoliko negativnih komentara zbog high rezolucije. Na monitorima većim od 23-24 inča full HD izgleda jadno.

Nisam uopšte ljubitelj Applea niti njihovog marketinga, ali jedna stvar mi se kod njih sviđa što akcenat stavljaju na hardver s kojim korisnik vrši interakciju sa - monitor visoke rezolucije(uparen sa lijepim grafičkim interfejsom prilagođen za visoke rezolucije), kvalitetni i durabilni materijali, kvalitetna tipkovnica i miš. Kada bih birao u šta da potrošim pare prije bih ovo izabrao nego "budženje" kopjutera sa raznim coolermaster hladnjacima za procesor koje i ne vidiš dok ne otvoriš kućište...

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Retina i na MacBook Airu?
Ekipa koju smetaju vece rezolucije ocito nije nikad ni vidjela iste. Radim na 2550x1440 i ne mogu se vise vratiti na manje. Ali vrlo lagano predjem na vece. I ne, nece vam ikone biti sitne.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Retina i na MacBook Airu?

Appleu trebaju ekrani visoke rezolucije jer imaju los antialiasing i zato im tekst i sve ostalo izgleda lose na niskim rezolucijama.

Dok na windowsima postoji puno bolj cleartype.

 

I ta razlika je stvarno drasticna. Doma imam 19'' monitor sa 1280x1024 rezolucijom. Kad ga spojim na Mac, zlo mi je i pocne me bolit glava, a kad ga spojim na windowse, sasvim je solidno radit na njemu.

 

Zato nemojte pusit te appleove marketinske fore kad oni ne znaju napravit subpixel anialiasing kako treba.

 
3 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
Renesis kaže...

Appleu trebaju ekrani visoke rezolucije jer imaju los antialiasing i zato im tekst i sve ostalo izgleda lose na niskim rezolucijama.

Dok na windowsima postoji puno bolj cleartype.

 

I ta razlika je stvarno drasticna. Doma imam 19'' monitor sa 1280x1024 rezolucijom. Kad ga spojim na Mac, zlo mi je i pocne me bolit glava, a kad ga spojim na windowse, sasvim je solidno radit na njemu.

 

Zato nemojte pusit te appleove marketinske fore kad oni ne znaju napravit subpixel anialiasing kako treba.

{#}


The 21.5-inch iMac would see a pixel count in the range of the 17-inch MacBook Pro as its 1920x1080 resolution would be bumped to 3840x2160, but the 27-inch iMac would move from its current resolution of 2560x1440 to a monster Retina display at 5120x2880. The same panel could also be used in a revised Apple Thunderbolt Display should hardware be able to support the resolution. 

 

5120 px ?? :D ... neako sumnjam u ovo 

16 godina
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
jumboY kaže...
Ekipa koju smetaju vece rezolucije ocito nije nikad ni vidjela iste. Radim na 2550x1440 i ne mogu se vise vratiti na manje. Ali vrlo lagano predjem na vece. I ne, nece vam ikone biti sitne.

Da, ali na kojoj udaljenosti i na kojoj dijagonali...? :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
Renesis kaže...

 

Zato nemojte pusit te appleove marketinske fore kad oni ne znaju napravit subpixel anialiasing kako treba.

 

Ja sam subpixel antialiasing prvi put vidio na Apple 2 računalima 1982-ge...čisto za tvoju informaciju

(možda su imali i prije, ali bivša država je malo kaskala glede tehnologije)

 

God bless wiki, imaju info o tome, da ne ispadne da pričam napamet:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Subpixel_rendering#Subpixel_rendering_and_the_Apple_II

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Retina i na MacBook Airu?

pa da, uvijek je na Macu bolje izgledalo zaglađivanje slova ... browseri isto.

 
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
Father_Dougal kaže...
jumboY kaže...
Ekipa koju smetaju vece rezolucije ocito nije nikad ni vidjela iste. Radim na 2550x1440 i ne mogu se vise vratiti na manje. Ali vrlo lagano predjem na vece. I ne, nece vam ikone biti sitne.

Da, ali na kojoj udaljenosti i na kojoj dijagonali...? :)

iMac 27 + Dell 27 na PC-u. U oba slucaja odlicna slika, kod Della mozda i malo bolja, i pod winzima i pod macosom (barem meni).

No ne vidim problem da imam ovu rezoluciju na "15 ekranu, dapace. No opet, Apple svoje buduce proizvode po obicaju drzi u potpunoj tajnosti, tj. informacije o istima. Ovo sve su samo nagadjanja, pa i retina na macbooku, airu i imacu. Ukoliko postanu stvarnost kroz par mjeseci, onda ih mozemo vidjeti na djelu i komentirati ih. Ovako samo bezveze nagadjamo :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
Renesis kaže...

Appleu trebaju ekrani visoke rezolucije jer imaju los antialiasing i zato im tekst i sve ostalo izgleda lose na niskim rezolucijama.

Dok na windowsima postoji puno bolj cleartype.

 

I ta razlika je stvarno drasticna. Doma imam 19'' monitor sa 1280x1024 rezolucijom. Kad ga spojim na Mac, zlo mi je i pocne me bolit glava, a kad ga spojim na windowse, sasvim je solidno radit na njemu.

 

Zato nemojte pusit te appleove marketinske fore kad oni ne znaju napravit subpixel anialiasing kako treba.

  Moze neki argument za navedeno, konkretan primjer.. Bilo sta?

Jer ako ovo i je istina (u sto iskreno sumnjam), ja osobno o tome nemam pojma pa bih volio koji clanak procitati, neki test, itd.

13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Retina i na MacBook Airu?
grzzi kaže...
...



The 21.5-inch iMac would see a pixel count in the range of the 17-inch MacBook Pro as its 1920x1080 resolution would be bumped to 3840x2160, but the 27-inch iMac would move from its current resolution of 2560x1440 to a monster Retina display at 5120x2880. The same panel could also be used in a revised Apple Thunderbolt Display should hardware be able to support the resolution. 

 

5120 px ?? :D ... neako sumnjam u ovo 

 

I ja isto, pogotovo s obzirom da je npr. za AMD HD7970 GPU maksimalna moguća rezolucija (na HDMI i DisplayPort-u) po specifikacijama 4096x2160, a nVida-ma još i manje.

 

Ali svejedno milsim da za uređaje koji su udaljeniji od očiju (kao što je to ekran laptopa ili dekstop-a) nego što je to slučaj sa mobitelom ili tabletom i ne treba neka 'basnoslovna' rezolucija za 'retina efekt'.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
Renesis kaže...

Appleu trebaju ekrani visoke rezolucije jer imaju los antialiasing i zato im tekst i sve ostalo izgleda lose na niskim rezolucijama.

Dok na windowsima postoji puno bolj cleartype.

 

I ta razlika je stvarno drasticna. Doma imam 19'' monitor sa 1280x1024 rezolucijom. Kad ga spojim na Mac, zlo mi je i pocne me bolit glava, a kad ga spojim na windowse, sasvim je solidno radit na njemu.

 

Zato nemojte pusit te appleove marketinske fore kad oni ne znaju napravit subpixel anialiasing kako treba.

 

Zašto je ovaj post dobio 2 negativna? Ovo je totalno točno.

 

Da bi ti osx i njihov printoliki font anti-aliasing izgledao dobro na monitoru treba imat dobar DPI i kvalitetnu lcd matricu koja ima pravu 8-bitnu boju. Inače izgledaju jadno, čak i ako se promini font smoothing kroz Terminal.

 

Vjerujem da je apple maka iz System Preferencesa fino namještanje izglađivanja slova u SL+ tako da bi se više kupovali njihovi ekrani. Kod drugih ekrana treba dodatni trud za podešavanje slike i namištanje anti-aliasinga kroz terminal - što ljudi ili ne znaju ili im se ne da kopat.

HONDA: THE POWER OF DREAMS
16 godina
neaktivan
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?
grzzi kaže...

pa da, uvijek je na Macu bolje izgledalo zaglađivanje slova ... browseri isto.

 

Za ispis na pisačima da, OSX ima vjerniji prikaz slova.

Za programiranje i ne, windows ima oštrija slova na ekranu. Lakše je pročitat.

 

Zato nema "boljega", ovisi o situaciji. Ima na Joel on Software blog post o tome, mislim da je već netko poslao link.

HONDA: THE POWER OF DREAMS
15 godina
neaktivan
offline
Re: Retina i na MacBook Airu?

Razlika nije u antialiasingu ili subpixel renderingu, nego u hintingu - Microsoft ga koristi vrlo agresivno, dok ga OS X ne koristi.

The primary difference is that Microsoft try to align everything to whole pixels vertically and sub-pixels horizontally. Apple just scale the font naturally – sometimes it fits into whole pixels other times it doesn’t. This means Windows looks sharper at the expense of not actually being a very accurate representation of the text. The Mac with it’s design/DTP background is a much more accurate representation and scales more naturally than Windows which consequently jumps around a lot vertically. (Izvor)

 

Razlog - različite filozofije pristupu iscrtavanju fontova na ekranu.

 

Apple generally believes that the goal of the algorithm should be to preserve the design of the typeface as much as possible, even at the cost of a little bit of blurriness.
Microsoft generally believes that the shape of each letter should be hammered into pixel boundaries to prevent blur and improve readability, even at the cost of not being true to the typeface. (Izvor)

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2012 21:03 (hrx).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice