Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

poruka: 437
|
čitano: 63.461
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu, ".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
GranDaddo kaže...

Preskocio sam par stranica i vidim da su se neki konacno maknuli od njihovih cinjenica da Rimac nije napravio vise od jednog itd. Hammond moze pricati koliko hoce, ali je iskreno zaj.... Nece pricati protiv Rimca, jer mu je posteno duzan. Ne samo da je slupao tuđi auto, nego je vjerojatno povisio i cijenu osiguranja cijeloj produkciji. OK, mogu si priustiti, ali je opet lijepo vidjeti Hammonda da je ponizan. Njegov komentar da nije mogao natjerati auto u oversteer je glupost. Mrgud je to na videima radio ko od sale (mislim da se vidi dosta na onim videima sa britanskom aristokracijom). Ja sam siguran da je prckao po postavkama, ili je jednostavno ostavio sve u najagresivnijem modu. Da je svu snagu prebacio na zadnje kotace, vjerojatno bi bio u centrifugi jos danas. Bas kao i EVO komentar o kocnicama jer su koristili regenerativne, a moguce ih je iskljuciti i voziti s "obicnim" karbonskim.

Sviđala mi se zapravo raspravo o torque vectoringu. Mate je dobro rekao da je auto zelio za pivotirati oko osi. Jel to bilo najsigurnije rjesenje, jel se trebalo oduzeti snaga motorima prema kutu upravljaca... Uglavnom, pametan bi imao sto za razmisljati. Ja sam rekao da ce ovo biti najbolja promocija za Rimca ako nije zeznuo i to se ostvaruje. Kad bubne i show i kad Ameri pohrle, buzz ce biti nestvaran. 

Ono sto mi se jos vise sviđa kod Rimca je recimo nastup na Goodwoodu itd. Razni drugi koncepti (pa ukljucujuci NIO s rekordom napravljenim sa slickovima) nisi ni upola toliko dobro medijski popraceni. Vec je imao EVO (preko Mrguda), sad ce biti na GT i mislim da to pokazuje snagu brenda. Iduci auto koji ce napraviti, mora biti stepenica vise i mora se kriticki puno jasnije gledati, ali ovo sto se radi je cudo.

Inace i potpisujem post gore o inicijalnim troskovima prvog primjerka. Sad kad je etablirana firma, nije problem doci do novca, ali na pocetku... Kad se sjetim na J. Leno showu kad ljudi pricaju koliko ih je custom staklo kostalo itd, a ovdje nema ni zmigavca od Mondea... A i cak jedan McLaren F1 je imao posuđena straznja svjetla od autobusa...

 S tim da mu je ovaj događaj cca. puknuo +100% na cijenu auta, bez pardona.

Jim Carrey kaže...
Tonči kaže...
Jehonan kaže...

No, to nije nešto iz čega se može reći da su Hrvati ovakovi ili onakovi!

 Ova tema ima hrpu stručnjaka prema kojima je i Enzo Ferrari kurac od ovce.

 a ti si doktorirao na temi auto stručnjaka smjer rimac...

 Nisam to ni rekao, ali mi je smiješno što u temi sva krema hrvatskog automobilizma. 

picajzla0707 kaže...
Tonči kaže...

 Ali ti misliš da se ja šalim... mi stvarno imamo veliku naviku da mislimo da smo najpametniji za sve. Ne sjećam se kad sam gledao utakmicu, a da pola gledatelja nije sugeriralo kako su treneri idioti. :)

 a ti stvarno misliš da su hrvati jedini takvi?

 Ne, ne, mi smo posebni. U nas je sve to na kvadrat.

Nope.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Jim Carrey kaže...

što te je pogodilo velebitske ovce ili clarkson klaun? Ili možda oboje? 

 Apsolutno ništa od toga, ali vidim da je tebe svašta pogodilo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Tonči kaže...

 Ne, ne, mi smo posebni. U nas je sve to na kvadrat.

 upravo radiš ono po čemu jesmo posebni... 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Rimac u reportaži koju je držao zajedno s Hammondom tvrdi da je njihov Torque vectoring uzrokovao oversteer zbog čega je proklizao stražnji dio automobila, navodno je prema Rimčevom tumačenju Hammond previše zakrenuo volan pa je računalo krivo protumačilo smjer gibanja automobila te ga pokušalo zarotirati u mjestu

 

https://drivetribe.com/p/what-caused-richard-hammonds-crash-dScM73xFQd2Q80wEPyAGiQ?iid=Ix8hENeFQSyDJ4tSncJLWQ

15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Pa to je ono što sam ja pisao prije par stranica - ako vozilo prokliže, kut upravljača više ne odgovara putanji kojom se kreće ni potrebnoj brzini kotača, a upitno je mogu li to ostali senzori pravovremeno nadoknaditi. Očito u nekim situacijama ne mogu, samo je pitanje da li se radi o situaciji koju bi trebala moći pokriti barem toliko da vozilo dođe u proklizavanje iz kojeg se možeš vratiti ili bi svaki automobil u toj situaciji izgubio kontrolu. Sinkroni motori su zeznuti po tom pitanju.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
MrBlc kaže...

Pa to je ono što sam ja pisao prije par stranica - ako vozilo prokliže, kut upravljača više ne odgovara putanji kojom se kreće ni potrebnoj brzini kotača, a upitno je mogu li to ostali senzori pravovremeno nadoknaditi. Očito u nekim situacijama ne mogu, samo je pitanje da li se radi o situaciji koju bi trebala moći pokriti barem toliko da vozilo dođe u proklizavanje iz kojeg se možeš vratiti ili bi svaki automobil u toj situaciji izgubio kontrolu. Sinkroni motori su zeznuti po tom pitanju.

 Mislim da nije tu problem, kao prvo sam sustav torque vectoringa ima puno sporiju regulaciju, a sinkroni motori s magnetima kakvi su među ostalom i u rimcu su inače jedni od najbržih, s najmanjim mehaničkim i električnim konstantama (servo motori su brži), i imaju lagani rotor, a njihova regulacija (kontroler, inverter) je puno brža od svega ostalog u sustavu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
online
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Evo i reportaža sa goodwoda. Sada je vozio testni vozač Miro Zrnčević, pa ništa od izlijetanja na hillclimbu.
http://www.index.hr/auto/clanak/-video-rimcev-bolid-nastupio-na-festivalu-brzine/980047.aspx
Malo me zbunjuje odakle im auto, kad je onaj jedini izgorio? 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
overhaul kaže...

Evo i reportaža sa goodwoda. Sada je vozio testni vozač Miro Zrnčević, pa ništa od izlijetanja na hillclimbu.
http://www.index.hr/auto/clanak/-video-rimcev-bolid-nastupio-na-festivalu-brzine/980047.aspx
Malo me zbunjuje odakle im auto, kad je onaj jedini izgorio? 

Fotošop

11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
overhaul kaže...

Evo i reportaža sa goodwoda. Sada je vozio testni vozač Miro Zrnčević, pa ništa od izlijetanja na hillclimbu.
http://www.index.hr/auto/clanak/-video-rimcev-bolid-nastupio-na-festivalu-brzine/980047.aspx
Malo me zbunjuje odakle im auto, kad je onaj jedini izgorio? 

 Donedavno nije ni taj postojao 

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 21:43 (ja111).
16 godina
online
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ja111 kaže...
overhaul kaže...

Evo i reportaža sa goodwoda. Sada je vozio testni vozač Miro Zrnčević, pa ništa od izlijetanja na hillclimbu.
http://www.index.hr/auto/clanak/-video-rimcev-bolid-nastupio-na-festivalu-brzine/980047.aspx
Malo me zbunjuje odakle im auto, kad je onaj jedini izgorio? 

 Donedavno nije ni taj postojao 

 Naguglao sam na fejsu još nekakvih. https://www.facebook.com/RimacAutomobili/videos/1699380913408769/
Bitće copypejst u 3dmaxu ili mayi. Yogurt verzija.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
overhaul kaže...

Evo i reportaža sa goodwoda. Sada je vozio testni vozač Miro Zrnčević, pa ništa od izlijetanja na hillclimbu.
http://www.index.hr/auto/clanak/-video-rimcev-bolid-nastupio-na-festivalu-brzine/980047.aspx
Malo me zbunjuje odakle im auto, kad je onaj jedini izgorio? 

 Pa znamo! U svojoj garaži složila su ga jučer dva forumaša. To su ti oni talenti... 

Nope.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
picajzla0707 kaže...
Tonči kaže...

 

 

nedavno sam bio u nizozemskoj i njemačkoj i osim što se ne zamaraju politikom baš u tolikoj mjeri kao mi, rasprava i pametovanja oko svega i svačega ima jednako kao i kod nas

i bogme, skoro svatko misli da je najpametniji i da je baš on u pravu, no kod nikoga nisam čuo da toliko pljuju sami po sebi

to je, barem prema mojem dojmu, jedina razlika nas i drugih nacija - navika da seremo sami po sebi

 

 Naravno da se ne zamaraju toliko politikom! Sto je narod siromasniji, to je vise opterecen politikom i politicarima! Da je kod nas stanje, kao recimo u UK, vjeruj mi, ni kod nas pola ljudi nebi znalo tko je minisrat ili kako nam se zove "kraljica"...

 

sorry za ot!

HAKOSUKA
15 godina
online
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Pa nije nitko rekao da je jedini, potvrđeno je da ih ima 4 i 2 koncepta za autoshow bez drivetraina.

 

Jednog vam ima onaj Arab...i to je jedini potvrđeno prodani model.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Festival of Speed..

 

1 Audi R8 Coupe 51.00
2 Nissan GT-R 52.68
3 Porsche 911 Turbo S 53.31
4 Lamborghini Aventador S 54.44
5 Ford GT 54.54
6 Noble M600 Speedster 54.73
7 Rimac Concept S 54.89

 

Prvi Audi R8 koji ima 2 puta manje konja od concepta_s i benzinski motor.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
To je bil Concept One, ne S. Drugo, Audi je najvece smece od svih nabrojanih koji nemoze bez understeera preci obican zavoj. Goodwood nije nikakva relevantna utrka, vise kao showoff gdje proizvodjaci prodavaju aute zainteresiranima. Nist vise.
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ukay1000 kaže...
To je bil Concept One, ne S. Drugo, Audi je najvece smece od svih nabrojanih koji nemoze bez understeera preci obican zavoj. Goodwood nije nikakva relevantna utrka, vise kao showoff gdje proizvodjaci prodavaju aute zainteresiranima. Nist vise.

 Zašt je onda gore bilo jako važno što je eto mate uspio poslat jedan autek tamo? Izfepali tu u temi iznad na to ko da je ne znam šta.

Sad više to nije bitno koji je došao, R8 je smeće. Ali vidi, pa onda i takvo najveće smeće kako si ga opisao je napucalo matin superautić za više od 3 sekunde. Na pišljivoj show-off stazi.  

Drugo, kakve veze ima što je C1 ne CS? Pa osim onog nekakvog predstavljanja tog CSa na nekom sajmu nikad više nitko riječ o tome spomenuo nije. Ali još uvijek za C1 tvrde kako je najbolji i slične p*zdarije.

 

Naravno, slažem da je Goodwood nebitna p*zdarija, ali ovo je vjerojatno najbolje što možemo očekivati od rimca u svrhu dokazivanja mogućnosti tog auta a da nije u pitanju drag na 400 metara.

16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Zato kad ta utrka nije ozbiljna. Daj profi vozaca da otfura sa oba auta i siguran sam da bi obrisao pod sa tim audijem. Al gle, kuzim ja da je danas u hrvatskoj popularno pljuvat po Rimcu i zato cu se povuc iz ove rasprave.
12 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
passat kaže...

Festival of Speed..

 

1 Audi R8 Coupe 51.00
2 Nissan GT-R 52.68
3 Porsche 911 Turbo S 53.31
4 Lamborghini Aventador S 54.44
5 Ford GT 54.54
6 Noble M600 Speedster 54.73
7 Rimac Concept S 54.89

 

Prvi Audi R8 koji ima 2 puta manje konja od concepta_s i benzinski motor.

 Kakve veze koliko konja automobil ima? Automobil se gleda kao cjelina jer inače možeš reći kako je Audi poprilično lakši...

Par stotinki razlike u odnosu na novi Ford GT koji se smatra vrhom industrije je sasvim solidno.

Još neke stvari moraš uzeti u razmatranje. Sve ove firme na stazu su poslale renomirane vozače. Audi svog najboljeg, Ford svog najboljeg, Rimac svog najboljeg.... :)

I možda najbitnija stvar - Rimcu se ovdje nije smjelo dogoditi izlijetanje. 

11 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Goodwood je zabava za bogataše. Da se pokažu rijetki (povijesni) auti, legendarni trkaći auti, ludi koncepti i moderni skupocjeni supercarsi.

 

Evo iz oka prosječnog kolekcionara auta. Vidim auto, saznam da ih je proizvedeno manje od 100, saznam da ima impresivne brojke, sjednem u auto, ako mi se sviđa umzem ga i ostavim ga da zjapi u garaži, ako treba čistit garažu odem na aukciju s njim i prodam ga za 5x veću cijenu nego što sam ga kupio

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Čitam temu i ne vjerujem koliko je i dalje prisutan Hrvatski jal ...umjesto da se svi zajedno borimo za svoje i unaprijeđujemo državu ovdje je i dalje najbitnije da susjedu crkne krava.

Moj PC  
1 4 hvala 0
13 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Pa zar je teško staviti cijelu listu:

 

Supercars:


  1 Audi R8 Coupe 51.00
  2 Nissan GT-R 52.68
  3 Porsche 911 Turbo S 53.31
  4 Lamborghini Aventador S 54.44
  5 Ford GT 54.54
  6 Noble M600 Speedster 54.73
  7 Rimac Concept S 54.89
  8 Aston Martin Vulcan AMR Pro 55.62
  9 Pagani Zonda 760RS 57.04
10 Aston Martin Vantage AMR Pro 57.83
11 Zenvo TSR 58.03
12 Maserati GranTurismo 58.42
13 Nissan BladeGlider 61.80

 

Kad se uzme sve u obzir, rezultat uopće nije loš.

Stručnjak za odmaganje...
 
7 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Pa gore je ako netko gura i hvali nešto samo zato što je vlasnik firme iste nacionalnosti kao i on.

Ako je uspješan, probit će se, ako nije neće. Čulo se za njega, pojavio se u Grand Touru, sad je viralan radi nesreće...

 

Druga je stvar to što se pojavljuje kao sjena, sve oko njega je šturo i ne reklamira ga se.

Meni osobno to ne izgleda kao "auto" već kao project car. Malo se igrao, napravio auto i sad se njime hvali.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

 Pogledati video na 4:31. Meni izgleda da je vrijeme izgubljeno upravo ovdje.

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Da, baš smo imali dobar primjer tvoje logike s drugom Ivicom čiju firmu država sanira s našim mirovinskim fondovima...

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Ja mislim da je C1 odradio odlicno vrijeme. Zamisli koliko je vremena utroseno u šasiju za razliku od drugih. Onda stavis na to ograniceno znanje ljudi koji su radili na tome. Da ne kazem osim onda kad su bili na Grobniku, nije da su imali vremena ili mogucnosti raditi nesto posebno. Mislim da je Audi potrosio vise novaca na šasiju R8/Huracana nego sto vrijedi cijeli Rimac. Također u zadnje vrijeme svi su prosli na neku vrstu MagneRide amortizera itd. Onda jos poneki imaju aktivnu aerodinamiku, ili barem zamjetni downforce a C1 izgleda da je vise isao na stil nego na funkcionalnost. Zentvo i Zonda, bez obzira na starost su fantazija od automobila pa opet nisu mogli sav taj downforce uopce iskoristiti. Neki maleni jesu (BAC npr.)

I za kraj, Rimac je brzi od unapređenog Vulcana za 0,7s. Ljudi dragi...

Svakako ako ce raditi (malo)serijski auto, treba iskustva u dizajnu šasije, raditi u zracnom tunelu itd. 

Moja osobna satisfakcija je sto je meni omrazeni Ford GT sporiji od direktne konkurencije. 

In vino veritas
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Čoeče on ima 1000+ konja i to mu nije maksimalni moment na 5000rpm kao i ostalima nego mu je skoro maksimalan u cijelom području rada elektromotora. Trebao je pomest konkurenciju.

Rvat katolik!
 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
tnakir kaže...

Čoeče on ima 1000+ konja i to mu nije maksimalni moment na 5000rpm kao i ostalima nego mu je skoro maksimalan u cijelom području rada elektromotora. Trebao je pomest konkurenciju.

Pa ne voze konji nego ljudi iako, ponekad u prometu, imam osjećaj da je više konja nego vozača.

 

Pogledaj video i sve će ti biti jasno.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
mario.L_hr kaže...
tnakir kaže...

Čoeče on ima 1000+ konja i to mu nije maksimalni moment na 5000rpm kao i ostalima nego mu je skoro maksimalan u cijelom području rada elektromotora. Trebao je pomest konkurenciju.

Pa ne voze konji nego ljudi iako, ponekad u prometu, imam osjećaj da je više konja nego vozača.

 

Pogledaj video i sve će ti biti jasno.

Jasno, ali kad imaš puno veće ubrzanje po izlasku iz zavoja, onda to kompenzira nedostatak tehnike i pokoju grešku u vozača. Jedino ako je auto znatno lošije upravljiv pa mu ubrzanje ni to ne uspije iskompenzirati.

 

GTR ima 0-100 3.2s, Concept one 2.6s. Nije mala razlika.

Rvat katolik!
11 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

lol prepirate se oko vremena koja vjerojatno nisu točna jer im je fejlao tajmer 

 

drugo vi stvarno mislite da je r8 brži od vulcana ili zonde 760rs koja je roadlegal verzija zonde r (po stoti put, čak i kada je full timed shootout ne stišću svi do kraja)

 

treće elektromotori imaju konstantan moment, ali pošto nema prijenosa njegova će akceleracija na višim brzinama kretanja biti slabija nego nekakav auto s manje momenta i prijenosnim brzinama. Pogledajte teslu koja probija rekorde akceleracije 0-100 u takvim mjerama da im se felga počinje vrtiti unutar gume ukoliko guma ima previše gripa. I onda pogledajte koliko je troma 150-240. I mislim ono, auto od 700 konja 0-200 ostvari za 15+ sekundi i jedva dođe do 240... 

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 15:01 (ja111).
Moj PC  
6 0 hvala 2
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Čuj to, fejlao tajmer. Šta će bit sljedeće, rimcu su polijali stazu s uljem pa nije mogao brže?

Preteško je štovateljima rimca priznat da auto gubi masovno u zavojima, zato jer nikad nije bio projektiran za to.(bilo iz razloga nezainteresiranosti ili nedovoljne količine znanja)

A to je upravo ono što nekolicina pokušava ukazat, ali jebiga, jedini odgovor na to je da su jalni nesposobni hrvati. 

 

Moj PC  
7 2 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice