Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

poruka: 437
|
čitano: 63.057
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu, ".
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Covjece koji fanboyevi.

 

Kad Concept izgubi odmah nije S, nego one(koji opet ima 2x vise konja od audia), svaki audi je smeće, to nije relevantna utrka, vozaci nevaljaju, nema veze koliko konja ima automobil(! najbolji komentar btw), utrka je zabava za bogataše, bitna je cijela lista, audi je puno vise ulozio u razvoj nego rimac(drugi najbolji komentar), fejlao im je tajmer, akceleracija el.motora je slabija na vecim brzinama.

 

Samo si trazite izlike, niste realni ni malo.

Jedino se slazem s cinjenicom da to nije hardcore staza/trka gdje su vremena relevantna. Al opet, ima 1300 konja koje moze navodno tisucu puta u sekundi rasporedit na koji god kotac zeli sa iznimno niskim centrom mase i sirokim gumama(koje imaju gripa jer je toliko masivan).

Pa on se mora moci poklopit do poda u svakom zavoju gdje ce elektronika cijeli automobil lijepo izvuc bez milimetra proklizavanja.

I jos kosta (mozda i duplo)vise od svakog supercara koji se tamo utrkivao.

Moj PC  
6 2 hvala 1
8 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Joj tu je najveci cimbenik vozac. 

Vozac Nissana GTR-a je vozac iz GT akademije koji je bio na podiju u utrci "24 Hours of Le Man" taj decko je valjda pustio korjenje u tom autu zna ga bolje neg bilo kojeg drugog. 
Jel mislite da se za vozaca C1 moze isto rec ?

Moj PC  
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

@passat, imam nekoliko argumenata koji će pokazat da si u krivu:

1. to je concept,

2. ti si jalan,

3. koliko si ti autiju proizveo?,

4. to nije utrka,

5. ti si forumski znanstvenik,

6. neću se nadmudrivat s tobom, ali u krivu si.

7. pogledati pod 2.

 

tako nekako zvuči retorika rimčevih fanboja.

 
5 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ja111 kaže...

 

treće elektromotori imaju konstantan moment, ali pošto nema prijenosa njegova će akceleracija na višim brzinama kretanja biti slabija nego nekakav auto s manje momenta i prijenosnim brzinama. Pogledajte teslu koja probija rekorde akceleracije 0-100 u takvim mjerama da im se felga počinje vrtiti unutar gume ukoliko guma ima previše gripa. I onda pogledajte koliko je troma 150-240. I mislim ono, auto od 700 konja 0-200 ostvari za 15+ sekundi i jedva dođe do 240... 

 Upravo to, gledam ovaj video neki dan i mislim si kaj bi tek bilo da ima drugu brzinu:

 

 

Ovo je jednostavno za plakat.

Za 15 sekundi na 300 kmh i onda na ravnom dijelu staze skoro pola minute se šlepa između 300 i 315 kmh, efektivno izgubivši nekih 10-15 sekundi vremena samo na račun nepostojanja promjenjivog prijenosnog omjera.

A bio bi uopće najbrži krug ikad na Nürburgringu, čak brži i od auta iz bivše grupe C....

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
tnakir kaže...

Čoeče on ima 1000+ konja i to mu nije maksimalni moment na 5000rpm kao i ostalima nego mu je skoro maksimalan u cijelom području rada elektromotora. Trebao je pomest konkurenciju.

 Goodwood nije utrka nego promocija. Da se htio utrkivati, poslao bi Šebalja, ili još bolje izmolio Tajimu. Miro Zrnčević je tehničar koji im služi kao "testni vozač" ali doslovno testni, da ustanovi što zašteka dok ga vozi po parkiralištu i valjcima i prezentira interesentima. Plus vjerujem da ga je vozio maksimalno oprezno jer si nisu smjeli dopustiti ne samo nezgodu, nego ni klizanje guma ili pregrijavanje baterija nakon GT. Unatoč tome, lijepo ti piše koji su sve rcine od proizvođača sa svojim flagshipovima "završili sporiji" od njega. Zenvo ima 1100 konja, zonda košta 50% više, aston martin vulcan AM racing je poboljšana verzija pobjednika klase u Le Mansu pa su etk oni mogli dovesti profi vozača da grize i dokaže firmu da je u pitanju bila ikakva prava utrka.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
mystik kaže...

Čuj to, fejlao tajmer. Šta će bit sljedeće, rimcu su polijali stazu s uljem pa nije mogao brže?

Preteško je štovateljima rimca priznat da auto gubi masovno u zavojima, zato jer nikad nije bio projektiran za to.(bilo iz razloga nezainteresiranosti ili nedovoljne količine znanja)

A to je upravo ono što nekolicina pokušava ukazat, ali jebiga, jedini odgovor na to je da su jalni nesposobni hrvati. 

 

Majstore jesi ti vidio da se tajmer nije zaustavljao kada su prošli ciljem, Zenvo je vozio manje od 55 sekundi, a koliko mu tu piše?

 

Pa C1 nije uopće projektiran za stazu aero mu je čista 0, gdje on ima trunke downforcea?

 

Već sam jednom vukao usporedbu, C1 je 99% sličan CCXR-u u ponašanju na cesti i brojkama

passat kaže...

Covjece koji fanboyevi.

 

Kad Concept izgubi odmah nije S, nego one(koji opet ima 2x vise konja od audia), svaki audi je smeće, to nije relevantna utrka, vozaci nevaljaju, nema veze koliko konja ima automobil(! najbolji komentar btw), utrka je zabava za bogataše, bitna je cijela lista, audi je puno vise ulozio u razvoj nego rimac(drugi najbolji komentar), fejlao im je tajmer, akceleracija el.motora je slabija na vecim brzinama.

 

Samo si trazite izlike, niste realni ni malo.

Jedino se slazem s cinjenicom da to nije hardcore staza/trka gdje su vremena relevantna. Al opet, ima 1300 konja koje moze navodno tisucu puta u sekundi rasporedit na koji god kotac zeli sa iznimno niskim centrom mase i sirokim gumama(koje imaju gripa jer je toliko masivan).

Pa on se mora moci poklopit do poda u svakom zavoju gdje ce elektronika cijeli automobil lijepo izvuc bez milimetra proklizavanja.

I jos kosta (mozda i duplo)vise od svakog supercara koji se tamo utrkivao.

znaš ti kako uopće izgleda CS lol? 

 

Nije svaki audi smeće ali quattro sistem je težak jer je mehanički izveden što vrlo često stvara nepoželjan i neugodan understeer

 

Nije relevantna utrka

 

Svakako da je razlika u vozačima, pogledaj samo koliko je tip u R8 prošao blizu zida naspram drugih

 

Nisam realan lol, napisao sam ti 2-3 posta iznad kako su elektromotori samo muljaža u tim konjima. Pa guzu dajem da bi gtr namazao C1 na 100-250

 

Sorry, ali fizika 101. većom masom dobiješ veću centrifugalnu silu nego silu pritiska na podlogu, što znači da ukupni vektor bježi više van. zlatno pravilo u utrkivanju je weight reduction bro. Vectoring vjv radi maksimalno koliko može ali 2t nije za zafrkanciju.

 

 

Al, ako je relevantna utrka onda je C1 od 1mil$ fino naguzio Vulcana od ~2mil$ 

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
overhaul kaže...
tnakir kaže...

 ga je vozio maksimalno oprezno jer si nisu smjeli dopustiti ne samo nezgodu, nego ni klizanje guma ili pregrijavanje baterija nakon GT. 

 Ako se ne ulaže maksimalni napor za opreznu vožnju, želiš reći da bi izletio i planuo?

Nisam fan Audija, ali prilično sam siguran da njegov vozač nije govorio "nemoj planuti, nemoj planuti, počinjem micati volan, nemoj proklizati".

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
chutac kaže...
overhaul kaže...
tnakir kaže...

 ga je vozio maksimalno oprezno jer si nisu smjeli dopustiti ne samo nezgodu, nego ni klizanje guma ili pregrijavanje baterija nakon GT. 

 Ako se ne ulaže maksimalni napor za opreznu vožnju, želiš reći da bi izletio i planuo?

Nisam fan Audija, ali prilično sam siguran da njegov vozač nije govorio "nemoj planuti, nemoj planuti, počinjem micati volan, nemoj proklizati".

kako znaš?

 

 

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 16:02 (ja111).
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
chutac kaže...
overhaul kaže...
tnakir kaže...

 ga je vozio maksimalno oprezno jer si nisu smjeli dopustiti ne samo nezgodu, nego ni klizanje guma ili pregrijavanje baterija nakon GT. 

 Ako se ne ulaže maksimalni napor za opreznu vožnju, želiš reći da bi izletio i planuo?

Nisam fan Audija, ali prilično sam siguran da njegov vozač nije govorio "nemoj planuti, nemoj planuti, počinjem micati volan, nemoj proklizati".

 Ja okej, gle meni je jasno da nitko ovdje neće promijeniti svoje stajalište. I sad se možemo ovako prepucavati do beskonačno. 
Ja ponavljati da im je ovo bilo dovoljno brzo i atraktivno za promociju a da ne vuku vraga za rep,
a ti i "suprotna ekipa" možeš verglati da nevalja jer nije prvi dakle krntija je, kad voze oprezno jer ih je strah da ne eksplodira. 
Da je "pobijedio" priznaj da bi rekao da je to i tako nebitno, da je našao pobjeđivati na običnoj promocijskoj povorci, a ako je frajer 
nek pobijedi na pravoj utrci prototipa u lemansu ili postavi novi rekord staze na nirburgringu.
Ono, zabole me. Navijajte za koga želite - ja prenio događaj, so dont kill the messenger. tolko od mene.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Meni kažeš da sam "suprotna ekipa", a ja sam samo komentirao tvoju izjavu, nevezano koji je auto u pitanju.

 

Meni se ne sviđa to što je dignuta hajka oko auta kao da je nešto revolucionarno, a očito nije. Sad prije nego kažeš da "verglam da ne valja"(a i hebeš auto bez verglanja ), to su činjenice.
Skoro ubio Hammonda, neka vremena koja su mjerena nisu pri vrhu, samim time meni nije jasno zašto ga ljudi brane(ček, od koga uopće?).

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Problem je što ljudi zbog osobnog stajališta o Mati traže najmanju trunku da krenu srati po C1. Auto nije najbolji, neznamo još uvijek koliko je ustvari brz i jel ovo bilo 100%. revolucionaran je jer je full-electric, jbg to se vani cijeni.

 

Evo hoće li sad itko iskomentirati kako je mclaren smeće? link

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 16:15 (ja111).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
tnakir kaže...

Čoeče on ima 1000+ konja i to mu nije maksimalni moment na 5000rpm kao i ostalima nego mu je skoro maksimalan u cijelom području rada elektromotora. Trebao je pomest konkurenciju.

 Ima i Chiron 1500KS pa budi siguran da je krug odvozio sporije od Rimca. Snaga i moment su samo jedan dio priče. osnovna problematika ih je prenijeti na podlogu. Kad uz to imaš veliku masu jasno je da se na stazi sa dosta zavoja ne možeš nositi s lakšim vozilima. Pa opet Chiron slovi za najbolji auto na svijetu i košta tri Concepta One.

12 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
mystik kaže...

Čuj to, fejlao tajmer. Šta će bit sljedeće, rimcu su polijali stazu s uljem pa nije mogao brže?

Preteško je štovateljima rimca priznat da auto gubi masovno u zavojima, zato jer nikad nije bio projektiran za to.(bilo iz razloga nezainteresiranosti ili nedovoljne količine znanja)

A to je upravo ono što nekolicina pokušava ukazat, ali jebiga, jedini odgovor na to je da su jalni nesposobni hrvati. 

 

 Auto fejlao boljim vremenom od Vulcana i Zonde? Baš me zanimaju tvoji životni uspjesi ako je ovo fail.

7 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ja111 kaže...

Nisam realan lol, napisao sam ti 2-3 posta iznad kako su elektromotori samo muljaža u tim konjima. Pa guzu dajem da bi gtr namazao C1 na 100-250

Nisu.

Konjska snaga je konjska snaga.

Definirana kao okretni moment puta broj okretaja kroz konstantu (ne sjećam se više koju).

I kod elektromotora je to znatno lakše i izmjeriti nego kod benzinskog motora jer je doslovno umnožak napona, snage i učinkovitosti.

I ta brojka se uvijek bude pokalapala.

A budući je elektromotoru okretni moment poprilično konstantan, deklariranu maksimalnu snagu bude imao na maksimalnom broju okretaja.

I u pravu si s drugom rečenicom, GT-R bi ga zgazio.

A stvar je kao što si par postova prije napisao u prijenosnom omjeru.

Kod Tesle je 9.73:1, dok kod GT-Ra varira od 4.06:1 u prvoj do 0.80:1 u šestoj brzini.

Ali, realizacija sustava varijablinog prijenosnog omjera kod sustava gdje svaki kotač ima zasebno kontrolirani vlastiti elektromotor i nije baš jednostavna.

Premda uopće ne sumnjam da će uskoro slijediti navala trkaćih elektroauta s brzinama.

 

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ja111 kaže...

Problem je što ljudi zbog osobnog stajališta o Mati traže najmanju trunku da krenu srati po C1. Auto nije najbolji, neznamo još uvijek koliko je ustvari brz i jel ovo bilo 100%. revolucionaran je jer je full-electric, jbg to se vani cijeni.

 

Evo hoće li sad itko iskomentirati kako je mclaren smeće? link

 I G-Wiz je full-electric 

BlueMax kaže...
tnakir kaže...

Čoeče on ima 1000+ konja i to mu nije maksimalni moment na 5000rpm kao i ostalima nego mu je skoro maksimalan u cijelom području rada elektromotora. Trebao je pomest konkurenciju.

 Ima i Chiron 1500KS pa budi siguran da je krug odvozio sporije od Rimca. Snaga i moment su samo jedan dio priče. osnovna problematika ih je prenijeti na podlogu. Kad uz to imaš veliku masu jasno je da se na stazi sa dosta zavoja ne možeš nositi s lakšim vozilima. Pa opet Chiron slovi za najbolji auto na svijetu i košta tri Concepta One.

 Chiron je skroz druga stvar. Chiron je GT koji nikad nije bio ni zamišljen na stazi. Zamisao Chirona je da u tišini putuješ 300 km/h i kupiš ženske po Monaku.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ja111 kaže...

 

Pa C1 nije uopće projektiran za stazu aero mu je čista 0, gdje on ima trunke downforcea?

 

Već sam jednom vukao usporedbu, C1 je 99% sličan CCXR-u u ponašanju na cesti i brojkama

 

znaš ti kako uopće izgleda CS lol? 

 

Nije relevantna utrka

 

 Pa guzu dajem da bi gtr namazao C1 na 100-250

 

 

Nisam rekao da C1 nije projektiran za stazu(što naravno nije), već da nije ni projektiran za zavoje(što nije). To je ono što trubim cijelo vrijeme, ne možeš ti nazvat nešto supercarom i tvrdit da je super i hurr durr najbolje, ako za svaki zavoj moraš kočiti na 50km/h da bi ga mogao sigurno proć. Je odlično to ubrzava jer je strujić, ali to je sve. 

CS? Pa što ga nije dovukao, jel nije predstavljen još prošle godine na nekom sajmu kao nova revolucija? Bar je tako prezentiran u domaćim medijima. Očekivao bi da godinu i nešto nakon nekakvog prestavljanja bar jednom vidimo taj auto negdje? 

Naravno da utrka nije relevantna, pa napisao sam to u jednom od prijašnjih postova. Ali je ovo vjerojatno najbolje što ćemo vidjet od nekakvih službenih vremena na nekoj stazi. Mislim, prošlo je 5 godina ili koliko od kad se priča o C1, nema jednog jedinog vremena s neke staze(kamoli Ringa) i onboard videa kojim bi pokazao da je taj kit car materijal za neke rasprave o superautima.

Možda bi, možda ne bi, prevelika je razlika u snazi iako je GT-R inženjersko remek-djelo naspram C1. Ali neki od AMSovih GT-Ra bi definitivno rekli koju riječ. Kao i UGRovi Huracani.

 

Ovom BlueMaxu. 

Naravno, opet se vraćamo na osobnu razinu. Gle, za početak ja se ne hvalim okolo da sam napravio nešto što je najbolje(bez ikakvih dokaza za tu tvrdnju) iz nule, zaradio lovu za to na student servisu i slično a istovremeno pričat kako mi stari protiv kojeg je u tijeku sudski postupak za miljunske malverzacije s zemljištem posudio lovu koju mu vraćam. Rekao bih da mi je to dovoljno. Sad možeš dalje nastavit s*at na osobnoj razini ako te to veseli.

A da je auto fejl u zavoju, je. A4 s 300 konja iz 97me ima 10 sekundi bolje vrijeme na onom hillclimbu gdje se englez skršio. Pa sad na stranu razlike u kvaliteti vozača, ako imaš auto s 3.5-4 puta više snage i duplo boljim omjerom snage/mase, super akceleracijom, najboljim tehnologijama(TV kućne izrade), koji se predstavlja kao supercar onda ne može nekakav auto kome je osnova obiteljski auto star 20 biti toliko bolji. Ne može. Pa da u A4 sjedi Senna, a u C1 plavuša koja je jučer položila.

EDIT: I da, Chiron? Stvarno?

Ne postoji auto koji se može uspoređivati s Veyronom, kamoli s Chironom. Tu nije ni poanta laptime na nekoj stazi, ni isključivo ubrzanje. Osim što su oba projektirana za postizanje najveće brzine, oba su čisti luksuz i prestiž. Možeš tjerat 300+km/h(ako imaš gdje) i osjećat se kao da te šofer vozi u nekom Maybachu. To apsolutno nijedan drugi auto ne može i ne dolazi ni blizu u tom pogledu. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 16:49 (mystik).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
fer-de-lance kaže...

A budući je elektromotoru okretni moment poprilično konstantan, deklariranu maksimalnu snagu bude imao na maksimalnom broju okretaja.

 

 Nije baš tako, u praksi imaju max moment otprilike do pola okretaja ili manje, onda počne padati , a snaga ostane konstantna.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ja111 kaže...

treće elektromotori imaju konstantan moment, ali pošto nema prijenosa njegova će akceleracija na višim brzinama kretanja biti slabija nego nekakav auto s manje momenta i prijenosnim brzinama. Pogledajte teslu koja probija rekorde akceleracije 0-100 u takvim mjerama da im se felga počinje vrtiti unutar gume ukoliko guma ima previše gripa. I onda pogledajte koliko je troma 150-240. I mislim ono, auto od 700 konja 0-200 ostvari za 15+ sekundi i jedva dođe do 240... 

Potreba za prijenosom se javlja upravo iz razloga što ICE motori nemaju konstantan momenti i dodatno iz razloga što im je na malim okretajima moment nikakav. Međutim, viša brzina znači manji prijenosni omjer, a to znači i manji moment na kotačima, što znači i manje ubrzanje. Električni motor gubi akceleraciju tek onda kad mu moment počne padati da bi se snaga ispod maksimalne dopuštene granice - to se u osnovi događa na svim motorima, samo kod električnog imaš kontrolu nad pojedinačnim parametrima, dok je kod ICE to rezultat karakteristika motora. Pad ubrzanja je izražen jer kod električnog motora do pada momenta dolazi naglo, dok kod ICE pri višim okretajima polako počinje padati.

 

Jakovp kaže...

 Nije baš tako, u praksi imaju max moment otprilike do pola okretaja ili manje, onda počne padati , a snaga ostane konstantna.

Evo ti jedan datasheet, pa provjeri tu tvrdnju https://www.ab.com/support/abdrives/documentation/techpapers/DriveMotorBasics01.pdf (hint: vidi zadnji graf). Moment je konstantan do nazivne frekvencije, a onda počinje padati. Na frekvenciji 2xfn je nazivni moment 50%, a vršni 25%. Čak se i to djelomično može kompenzirati povećanjem napona, ali onda imaš problem s grijanjem motora.

 

Dakle, sinkroni motor ima flat moment do nazivne frekvencije. Tvoja tvrdnja je točna, ali isključivo za aute koji gone motor na duplo veće okretaje od nazivnih.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Moja tvrdnja je točna jer apsolutno svaki tvornički EV koristi slabljenje polja tj. gura motore puuuno iznad nazivnoh okretaja :) Bez brige, kužim se u to jako dobro, to mi je specijalnost. Npr moj tomos ima sinkroni motor koji radi bez slabljenja polja, dakle nazivni okretaji su mu max i karakteristika mu je takva da je moment cijelo vrijeme jednak, a snaga raste i najveća je na max okretajima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
BlueMax kaže...
tnakir kaže...

Čoeče on ima 1000+ konja i to mu nije maksimalni moment na 5000rpm kao i ostalima nego mu je skoro maksimalan u cijelom području rada elektromotora. Trebao je pomest konkurenciju.

 Ima i Chiron 1500KS pa budi siguran da je krug odvozio sporije od Rimca. Snaga i moment su samo jedan dio priče. osnovna problematika ih je prenijeti na podlogu. Kad uz to imaš veliku masu jasno je da se na stazi sa dosta zavoja ne možeš nositi s lakšim vozilima. Pa opet Chiron slovi za najbolji auto na svijetu i košta tri Concepta One.

Di to piše ili ko to smotan izračuna, kako bilo da bilo Chiron je najbolji da, ali samo kad treba pobjedit ko če ispast teži na vagi.

 

Koenigsegg One:1=1360kg=1360konjusina

 

11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
mystik kaže...

 

1. ...već da nije ni projektiran za zavoje(što nije).

 

2. ...ako za svaki zavoj moraš kočiti na 50km/h da bi ga mogao sigurno proć. 

 

3. ....A da je auto fejl u zavoju, je. A4 s 300 konja iz 97me ima 10 sekundi bolje vrijeme na onom hillclimbu gdje se englez skršio.

 osobno me boli nižepotpisani za rimca, a niti auto mi nije bogzna kako bitan, iako nije loše imati bar nešto vrhunsko u svijetu, pa makar i "samo" najpoznatiji auto novinar to zaključio

no nešto ipak ne štima u tvojim zaključcima

 

1. sigurno da je projektiran i za zavoje, ne možda kao što netko projektira go kart, no sposobnost prolaženja zavoja je sigurno jedna od najbitnijih stavki u projektiranju i planovima - da nije tako, ne bi se uopće zajebavali sa kakosevećzove vectoringom, za koji (opet novinari, ne stručnjaci) tvrde da je napredniji od sličnih pokušaja daleko renomiranijih auto tvrtki

 

2. ...nije baš kroz onaj zavoj išao proći sa 50 na sat, no čak i tako - problemi su počeli poprilično prije zavoja u kojem se skršio

dakle, nije došao mirno do zavoja i pokšao ga proći brzinom većom od 50 km/h, pa da možemo zaključiti da dobro ne prolazi zavoje, nego je u taj zadnji zavoj uletio krivudajući i pokušavajući uhvatiti auto od dvije tone, nad kojim je već prije izgubio kontrolu - moja pretpostavka (također novinarska, jbga kad sam novinar i kad sam svojevremeno radio testove novih automobila), dakle pretpostavka je da je hamster prije konačnog zavoja skužio da ide prebrzo ili je skužio odjednom da više nije u trci (cilj je već prošao) i da je zavoj koji slijedi inače prolazio polako, jer bi tu već inače završio trkanje ili neki treći razlog zbog kojeg je prije s zavoja počeo kočiti ili je trznuo volanom i auto je počeo gubiti kontrolu i do posljednjeg zavoja ovaj nije stigao napraviti ništa, tim više jer i nije sitrenirani vozač, jer se elekrični automobil ponaša drukčije od običnog i nije vjerojatno niti stigao reagirati nagonski kako bi trebao (makar je upitno da li bi se izvukao i da je uspio dobro i brzo reagirati)

 

3. ...opet tvrdiš da je auto fejl u zavoju, iako je bilo i drugih automobila koji su na nekom videu, naizgled bezvezno, izletili iz zavoja ili proklizali i otišli u jagode

a što se tiče hillclimba, pa valjda je najpoznatiji takav pikes, na kojem se baš rimčev bolid poprilično dobro pozicionirao i to iznad skoro svih onih koji već desetljećima razvijaju i ugađaju ovjese drugih automobila baš za hillclimb i prolaženje zavoja

 

ne govorim da sam stopostotno u pravu, no tvoje izjave i logika baš i nejdu u prilog tvojoj teoriji, dapače, prave je neuvjerljivom

15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

picajzla0707,

 

Dali ti stvarno misliš da, nakon 14 stranica bespredmetnog prepucavanja, i uglavnom bezveznog trkeljanja, možeš razumno dokazati forumskim stručnjacima, koji na temelju par video klipova, mapa i fotografija mogu krajnje precizno i nedvojbeno utvrditi što ili tko je uzrok izlijetanja automobila sa staze, da su u krivu?!

 

Da je to moguće, ova rasprava bi završila još na prvoj stranici.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
BlueMax kaže...
passat kaže...

Festival of Speed..

 

1 Audi R8 Coupe 51.00
2 Nissan GT-R 52.68
3 Porsche 911 Turbo S 53.31
4 Lamborghini Aventador S 54.44
5 Ford GT 54.54
6 Noble M600 Speedster 54.73
7 Rimac Concept S 54.89

 

Prvi Audi R8 koji ima 2 puta manje konja od concepta_s i benzinski motor.

 Kakve veze koliko konja automobil ima? Automobil se gleda kao cjelina jer inače možeš reći kako je Audi poprilično lakši...

Par stotinki razlike u odnosu na novi Ford GT koji se smatra vrhom industrije je sasvim solidno.

Još neke stvari moraš uzeti u razmatranje. Sve ove firme na stazu su poslale renomirane vozače. Audi svog najboljeg, Ford svog najboljeg, Rimac svog najboljeg.... :)

I možda najbitnija stvar - Rimcu se ovdje nije smjelo dogoditi izlijetanje. 

 46.29

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 1:56 (Stjepanj).
12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

 

41.6

 

 

Tebi nije jasno da su ovo bolidi a ne automobili?

 

Evo malo pogleda kako je to izgledalo iznutra:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 21:28 (BlueMax).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Tonči kaže...
Jehonan kaže...

No, to nije nešto iz čega se može reći da su Hrvati ovakovi ili onakovi!

 Ova tema ima hrpu stručnjaka prema kojima je i Enzo Ferrari kurac od ovce.

A vid'!

 

Ako si htio, mogao si primjetiti da ja nisam uopće ulazio u "problematiku" vezanu za sam auto i zbivanja oko njega. Zapravo, ne pada mi na pamet komentirati nešto u vezi toga! Ja što sam učio ono malo mehanike na fax-u, nije vrijedno spomena prema nekom strojarcu, a ja sam toga svjestan. Samo se htjedoh osvrnuti na taj, oprosti mi na mom francuskom, JEBENI STAV, a da su Hrvati, generalno gledajući, ovakovi ili onakovi te da smo svi mi, koji pripadamo u tu grupu naroda glupi, tupi i neuporabljivi, a ostali su SUPER, FANTASTIČNI, FENOMENALNI, MANA S NEBA, ma nešto, a to se pogotovo odnosi na okružujući nam REGION. Čini mi se da sam na dobrom tragu. Jel' tako?!

Ergo, pusti priče! Ja ne znam tko si ti, što si po vokaciji, a iskreno nit' me zanima! Ja sam samo priprosti dipl. ing. el. Ništa više i ništa manje! Uopće nemam pretenzije postati drugi Enzo Ferrari (traktordžija, ako se dobro sjećam ), iako ako baš moram birati, bolje onda Elon Musk, to mi je nakako OK tip (stremi k zvijezdama, a čini se normalnim) .

 

I da! Pretpostavljam da bi ovo moglo izazvati kod tebe gnjev, ljutnju, .. Al' malo stani, razmisli, pogledaj i MOŽDA uvidiš da mi Hrvati ipak nismo baš toliko glupi, već nas muče neki puno, puno gori, nadasve dublji, "sistemski" problemi....

 

Ajd' bok!

11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Jehonan kaže...

 

...Enzo Ferrari (traktordžija, ako se dobro sjećam ..

 ne sjećaš se dobro 

traktordžija je bio onaj drugi kojeg je enzo ispizdio, pa je naprvio iz inata bolji auto

14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
picajzla0707 kaže...
Jehonan kaže...

 

...Enzo Ferrari (traktordžija, ako se dobro sjećam ..

 ne sjećaš se dobro 

traktordžija je bio onaj drugi kojeg je enzo ispizdio, pa je naprvio iz inata bolji auto

 

 

A šljivi ga!

 

Eto!

 

Priznam!

 

Nisam baš pratio Enzov lik i djelo te mi se zbog toga sada život urušava !

 

A štaš?!

Svatko mora od nečega zaginut, a tako i ja zbog svog nezananja .

 

Inače, eto vidiš, i malom Enzu dopizdilo i onda iz inata napravi Ferarri!

 

Moš mislit ako Rimac ovo čita, ama on će sad iz inata napraviti još bolji auto!

 

Inače, podsjeti me ovo na onu "inat kuću" u BiH, možda i tu ima nešto?!

 

Aha, hoće, hoće!

To skoro ko kad se iz inata drugima oženiš il' udaš!

 

Ništa, ajd' uživajte...

11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Jehonan kaže...

 

Inače, eto vidiš, i malom Enzu dopizdilo i onda iz inata napravi Ferarri!

 evo opet ti, ostavi se automobilske povijesti 

 

ma nije enzo iz inata napravio ferarri, nego je to bio ferruccio lamborghini

13 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
picajzla0707 kaže...
Jehonan kaže...

 

Inače, eto vidiš, i malom Enzu dopizdilo i onda iz inata napravi Ferarri!

 evo opet ti, ostavi se automobilske povijesti 

 

ma nije enzo iz inata napravio ferarri, nego je to bio ferruccio lamborghini

Iz ogorčenosti jer Enzo Ferrari nije želio poslušati savjete ovoga "kako poboljšati auto"!!!!! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Evo još jedan video iz concept one pogleda suvozača na Goodwoodu. Ispada da je bila istina što su neki pričali: nikakva utrka nije bila u pitanju, jer auto više nije Rimčev - barem tako kaže vozač Zrnčević; vlasnik je činise bio na goodwoodu i posudio im ga je samo za prezentaciju. 
Suvozač je bio poznati auto video blogovac Shmee150, i vozač je dok je vozio, razgovarao sa njim. Pritom je spomenuo da cijelom stazom nije izlazio iz druge brzine, što je daleko od maksimalnog za taj auto. Ponavljam još jednom, don't kill the messenger, ali meni ovo ni u jednom trenutku u kabini nije izgledalo kao utrka.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2017 22:04 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice